Tridsať rokov po tom, čo Krotitelia duchov ovládli svet, sa obľúbená značka vracia. Režisér Paul Feig prichádza so sviežou, akciou nabitou komédiou plnou veľkolepých vizuálnych efektov. Tešiť sa môžete na jedny z najlepších amerických komičiek a tiež hercov zo „starej partie." (Itafilm)

GigaPudding

nejnudnější na filmu byl zelenej digitální souboj na konci. K neuvěření, že zrovna kvůli takovýmu filmu někteří smutný typy tak plakali, a byl kolem toho tak strašnej rage :D ()

eraserhead666

Po všech těch hejtech, kdy nikdo z filmu neslyšel ani ten jeden prd, co v něm zazní, ale už věděl, že to bude sračka, mi začalo být jasné, že to asi nebude úplně špatné. A jistou dobu jsem se opravdu cítil, jako bych sledoval další ze skládačky Krotitelů duchů v moderním hávu. Mno, mohlo to být, samozřejmě, lepší. Ale není to tak hrozné, jak by se dle mnohých mohlo zdát. Největším negativem je zbytečně dlouhá stopáž a slabší závěr. To vyvrcholení mohlo být akčnější. Hrozně mě bavila Kate McKinnon, vtiskla své roli zajímavého ducha. Naopak jak jeho postava tak samotný Hemsworth byli esencí trapnosti. ()

SOLOM.

Nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu velkým příznivcem všech těch remaků či rádoby volných pokračování známých či kultovních filmů (a to se týká všech filmových žánrů). Dle mého by jim mělo být umožněno, odpočívat v pokoji. Jenomže vždy se najde někdo, kdo se jen snaží přiživit na známých filmech a hodlá z toho vytřískat co možná nejvíc peněz. No a podle toho to taky většinou dopadne hodně špatně. Znám jen velmi málo případů, kdy remake předčil originál (nebo se mu alespoň vyrovnal svou kvalitou) – většina dopadla tragicky. No a tento film nedopadl o nic lépe. Zrovna včera jsem po třetí dvanáctce (pracovní, ne pivu…) dostal chuť si u něčeho odpočinout, natáhnout se a v poklidu relaxovat. Proto jsem ze své bohaté filmotéky vytáhl původní Krotitelé duchů a zavzpomínal na staré dobré časy z dětství. Následně si pustil i druhý díl a když už jsem zjistil, že je natočená i tato novinka – došla dnes ráno řada i na ní. Neočekával jsem žádné zázraky, ale popravdě jsem nestačil zírat. Přiznám se bez mučení, že neznám ani jednu z hlavních představitelek (protože od dob Prciček a Road Tripu se na všechny ty jejich laciné napodobeniny - americké teen komedie nedívám) a Hemswortha znám jen ze dvou filmů (Chata v horách a první Thor). Takže v porovnání se starou gardou to byla jedna velká bída a hnus. Tohle myslel někdo vážně? Narazil jsem tu sice na několik povedených scén a vtipných momentů, ale ty se většinou odehrály v polovině filmu. Pokleslá úroveň zábavy dnešní generace a všechny ty rádoby Mega filmy podle komiksové předlohy mě začínají vážně znepokojovat. To se už nenajde nikdo, kdo by dokázal napsat pořádný scénář a přestal si dělat prdel ze starých kousků, nebo mytologických postav? Jediným štěstím toho filmu je to, že v některých pasážích dokázali tvůrci stvořit docela působivé speciální efekty, ale to je tak upřímně všechno. Hodně dlouho jsem zvažoval, jestli tomu mám vlepit ODPAD, ale nakonec jsem tu přece jenom zaregistroval několik prvků, kvůli kterým to neudělám. Jde sice jen o drobnosti, ale kupříkladu mě potěšil návrat staré party, i když jen na velmi krátký okamžik. Čest památce Harolda Ramise. ()

AlfaNumerO

Především prvotřídní vykradačka původních dvou dílů. Není scéna, která by aspoň trochu neparazitovala na původních snímcích. Smutné, herecky vesměs velice špatné. Cameo původních herců potěší, je však zasazeno zcela do nového universa, které s původním nemá vůbec nic společného. Smutné. Konec má přinést Zuula a tím pádem i další vykrádačku. Opět smutné. Jako nástupce jednoho z nejkultovnějších filmů, které navíc patří k mým nejoblíbenějším, mě jímá při pohledu na tento snímek... opět a stále dokola smutek. Smutných 28% ()

Necrotongue

Hvězdička za upřímnou snahu Kristen Wiig,v ostatních ohledech odpad,zbytečnost a stupidita.Pravděpodobně nejokatější vykrádačka vůbec,okopírovaná klasika z roku 1984 včetně ústřední písně a loga,na vlastní invenci vůbec nedošlo,pokud nepočítám postavu Jillian Holtzman,a já ji opravdu nepočítám. ()

ARI50

Ženské provedení není dvakrát dobře vybrané a dvakrát nepřesvědčilo, příběh se dá přežit ale postrádal jsem hodně protože jsem i hodně čekal a i když všechny hodnocení jsou stejné starší jsou lepší. Tady není ani pořádná atmosféra jako u předchozích snímku. ()

ancientone

Dovolím si snímku zaradiť do tzv. "vlny návratov", ktorú registrujem od minulého roka, počnúc Mad Maxom. Každá snímka má v tejto vlne svoje pevné postavenie. Mad Max bol návratom najhustejším, Jurský Park svojou kvalitou (pre mňa) návratom najprekvapivejším, Star Wars zasa návratom najnostalgickejším. Nový point Break som nevidel, Day of Independence splnil prerastené guilty pleasure očakávania a nový Ghostbusters sú návratom suverénne najbizarnejším. __ Je fajn, že snímka sa nedá brať ako emblém súčasnej hollywoodskej produkcie. Nový diel je vskutku extravagantnou anomáliou zloženou z hutnej kadencie lobotomického humoru a vlny zdegenerovanej nostalgie, ktorá prekvapivo vrcholí v poslednej zhruba pol hodine filmu. Sledujeme doslova, vo svojej krikľavosti a korpulentnosti, prekrásne nechutný súboj s duchmi na pozadí fragmentov hollywoodskej histórie (naozaj sa oplatí sledovať mizanscénu a filmové odkazy v nej zahrnuté). Po hodinu a pol dlhom, nudnom rozprávaní (pripomínajúcom skôr zabudnuté B-čko z 8. dekády minulého storočia, než súčasný veľkorozpočtový film) nahrádzajúcom napätie dementnými vtípkami je sledovanie estetickej kataklyzmy nefalšovane zábavným filmovým pôžitkom (tu je vidno veľkorozpočtovosť tým najviac guilty pleasure spôsobom). A verím, že by ním bolo aj bez predchádzajúcich 90-tich minút. __ Treba sa pozastaviť nad tým, že snímka mala pravdepodobne v zámere prevrátiť anti-feministické vyobrazenie žien v prvých Ghostbusters. citujem používateľa Mattyho: " jednu ženu posedne jakýsi ďas, aby se vzápětí proměnila v psa, další je hlavním záporákem, třetí vystupuje jako frigidní intelektuálka". Áno, ženy sú tu stále činorodejšie než muži, sú o krok vpred oproti nim, ale zároveň narážajú na plochosť svojich postáv korunovanú stereotypnou Afroameričankou a kadenciou blbých vtipov, ktoré ich robia nesympatickými. Dosiahnuť prevahu žien tým, že sa mužské charaktery napíšu ešte viac tupo a jednorozmerne neznačí nič lichotivé. __ Čo treba novým Ghostbueters uznať? Že sú minimálne tohtoročným solitérom (aj keď ide o solitérstvo asociujúce prevažne so samými negatívami) . Ak sa na film pozriem zorným poľom lovca "beyond guilty pleasure" zážitkov, sú primárne solitérom,v ktorom 80s retro mutuje do miestami až neznesiteľnej, ale vo svojom vyvrcholení paradoxne neodolateľnej digitálnej krikľavosti, vypĺňajúcej ploché priestory snímky. ()

luka4615 odpad!

117 minut čirého zoufalství, utrpení a nevěřícného prozření, že Holywoodu už vážně není absolutně nic svaté. Původní Ghostbusters považuji za kult své doby, jenž inspiroval filmy budoucích let, nicméně verze z roku 2016 je jen pouhou digitální a přeplácanou nudou, která bezuzdně šlape po dědictví původní série. Režisérovi se navíc celý film nedaří udržet v nějaké smysluplné příběhové rovině, takže je to spíše jen jakási rozbředlá snůška klipů, které po většinu času působí vážně podivně. A to jsem ještě nezmínil mimořádně otravné herečky v ústředních rolích, které jsou všechno možné jen ne vtipné. Jediná věc, která mě tedy trochu potěšila, byla camea herců, potažmo i duchů původního filmu z roku 1984. Avšak i přesto je tento počin zatím tím nejhorším, co jsem v tomto roce viděl. PS: Roli Chrise Hemswortha vážně nechápu, jediné možné vysvětlení by asi bylo, že byl po celotýdenní party, kde se absint počítal na litry a LSD na kila. ()

Morholt

Je to prakticky to samé, co před více než třiceti lety, což platí i pro trikovou stránku. Snad jen slizu a světélkujících přízraků je tu víc, ale to nevidím jako plus. Výraznou proměnou tak prošla jen herecká sestava, která se skládala asi z těch nejnesympatičtějších ženských ksichtů, jaké může současná hollywoodská komediální scéna nabídnout. Snad jen Kate McKinnon působila občas trochu snesitelně. Netvrdím, že bylo všechno špatně. Třeba Hemsworth konečně dostal roli na tělo, Aykroydovo cameo pobavilo, to samé se dá říct o pařbě zeleného slizouna a určitě by se našlo i pár dalších drobných pozitiv. Ale i přesto se jedná o zcela zbytečný film, jehož natočení nedává smysl. 30% ()

Lucasion

Jelikož jsem velký milovník původních dílů, tak mi zbělaly hrůzou vlasy, když tvůrci řekli režiséra a obsazení. Ještě horší pro mně byl trailer, který mi pořádně zkřivil úsměv. A možná právě proto jsem rád, že nakonec se mi výsledný film docela líbil. Začnu asi tím, že tyhle Krotitelky jednoduše jedou ve stejných kolejích a ať si říká kdo chce, co chce, tak v mnoha případech se jedná o jednoduchý remake. Pak nechybí křik, úvodní znělka (stále skvělá!) a vyhození z Kolumbijské Univerzity. Překvapilo mně, že tu vidím dost známých tváří (Charles Dance) a nebo tváře, které sice neznám, ale jsou mi nadmíru sympatické (Kate McKinnon). Když už tu máme novou partu, tak tu máme i nové pojetí a duchy. Kdo chtěl zajeté Krotitelé, tak má smůlu. Jsou tu prostě Krotitelky a ty mají hluboko do kapsy, staré holinky a hlavně bílí pohřebák. Na mnoha místech, kde tvůrci očekávali divácký smích, tak u mně nefungoval. Já se naopak smál (ano skutečné smál!) při trefných scénách, easter eggech a hlavně u camaových rolí. Bill Murray moc nepotěší, ale Dan Aykroyd válí na celé čáře. Někdy mi přišel i vtipný Tho... Pardon Chris Hemsworth. A čtveřice nových duchařek mi taky nevadila, jak jsem si myslel. Naopak Kristen Wiig mě bavila a Kate McKinnon se svojí postavou Holtzmannové potěšila. Líbí se mi herecky i charakterově. Takže co říct na závěr. Krotitelky přinesli vizuál 21.století a jako Krotitelé nezklamali. Fanoušci svojí vysněnou trojku s Peterem Venkmanem a Raymondem Stantzem prostě už nedostanou. Máme tu Krotitelé novýho století (s novou písní od Fall Out Boy!) a film mně svým přístupem vůbec neurazil. Naopak mně i bavil. A možná právě proto, že jsem velký milovník původních dvou dílů. [Extended] (70 %) ()

Lacike odpad!

Pôvodnu seriu milujem. Hlavne dvojku, ktoru som v kine videl niekolkokrat. Vzdycky som si prial vidiet trojku, ale Bill Murray zhatil vsetky plany na jej vznik, takze myslienka remaku mi bola celkom ukradnuta. Trailery boli nudne, ale kvôli teme a cameo vystupom pôvodnej party som to riskol. No a vysledok je absolutne sterilna nuda. Nielenze som sa nezasmial alebo nepousmial, ale ani som nepostrehol nejaky pokus o vtip. Proste nonstop tam 4 nezaujimave zeny kecaju a kecaju a kecaju a asi to malo byt vtipne, ale ani za boha neviem co. Najviac ma prekvapilo, ze aj ustredna stvorka hrdiniek ma uplne nudila. A to preto, lebo Melissa McCarthy a Leslie Jones mi su extremne nesympaticke, ale v tomto filme pôsobia aj oni nevyrazne a vôbec ma nesrali. Proste ma vôbec nezaujimali. Rovnako dopadla aj Kristen Wiig, ktoru v inych filmoch mam rad. Jedine Kate McKinnon sem tam hodi nejaky cool xicht, ze je uplne nad vecou. Cameo vystupy pôvodnej party su uplne zbytocne. Herci tu hraju ine postavy, na chvilu sa objavia povedia par slov a zase hned zdrhnu, aby mali tuto povinnu ucast co najskôr z krku. Trikova a technicka stranka je v poriadku. Este aby za tie prachy nebola. Ale co z toho, ked to je vraj komedia a pritom vôbec nie je vtipna. Vsetky divacky, ktore tomu daju vysoke hodnotenie len preto, ze hlavne hrdinky su zeny, su pre mna vypatlane ovce. Radsej nech si znova pozru Sex v meste. ()

ScarPoul

Nie je to až také zlé, ako som sa obával. Dosť veľkú zásluhu na to má vizuál. Duchovia, monštrá a všetky akčné scény sú pekné. Hlavne finále. A to myslím naozaj. Bolo tu vidieť vrazené peniaze a v niektorých momentoch sa na to dobre pozeralo. Čo na tom, že hlavné štyri postavy sú neznesiteľné. Šteky hviezd z predchádzajúcich filmov zanedbateľné a miestami až smutné a v konečnom dôsledku sú ženské Ghostbusters veľmi nevtipné. Ak sa prestaneme na to pozerať ako na komédiu, je to pomerne znesiteľnejšie. Pretože načasovanie vtipov je nulové. A na to, akú to má dĺžku, sú niektoré veci zbytočne naťahované. Ale dobre vydržal som. Nie som až tak znechutený. Ale viac krát už nie. Videná Special Edition. ()

malylada

Tak nebylo to nejhorší přes všechny ohlasy. Chyba je, že film měl vzniknout před 15 lety, nyní je příliš pozdě. Casting být lepší nemohl a nesnesitelný byl pouze Chris, opravdu nechápu, proč tyto role bere - trapné. Jednoduché to je po všech stránkách, ale to jsou i předchozí krotitelé a na vizuál nelze říct ani popel. Mrzelo mě, že více nezapojili starou gardu, ale i tak potěšilo, že se mihli......5/10 ()

6thSun

První třetina není vůbec špatná, Wiig s McCarthy slušně hlásí a jejich fóry mně hrály vyloženě do noty, postupně je ale (téměř) všechna zábavná materie spláchnuta do hajzlu s velmi pomalým odtokem (stopáž je pocitově dvojnásobná), a pokud se postavy ztvárněné Kate McKinnon týká, nic protivnějšího jsem ve filmu hodně dlouho nezažil. ()

JohnCZ

Byla by to lehce podprůměrná fantasy komedie zhruba na úrovni R.I.P.D., ale to by se to nesmělo jmenovat Ghostbusters. Takhle posrat kultovní klasiku je hřích. A tím "posrat" nemyslím ani tak, že by to byl vyloženě odpadový film, to ne. Ale to, co dělalo Ghostbusters Ghostbusters, tu chybí. Humor je pitomoučky a nevtipný, herečky v hlavních roli absolutně nehodící se. Kristen Wiig mám rád z dramatických rolí a Melissa McCarthy má jistý komediální talent - tady ale nepředvedly ani jedno. Proč to sakra trvá více jak 2 hodiny? První polovina je strašně natahovaná a dialogy jsou povětšinou špatné. Digitální destrukce v poslední třetině je fajn, ale opět - s původními Ghostbusters to má společného akorát těch několik duchů a camea herců z původních filmů naprosto nepochopitelně v úplně jiných rolích. Jo aha, von to je vlastně restart, reboot nebo tak něco. Hvězdu za digitál a hvězdu za vtipného Hemswortha. Jinak je to ale dost zbytečný film a nedůstojný nástupce, který fanoušky původního filmu nasere a nové diváky nemá čím zaujmout. Nicméně koukatelné to bez újmy je. ()

vurhor

Sám jsem byl celkem zvědav na snímek, který se proslavil nejnenáviděnějším trailerem v historii filmu. Už dávno vím, že dobrý trailer neznamená automaticky dobrý film, nuže jak to tedy mohlo dopadnout tady? Inu, noví krotitelé duchů (jak správně řekl Jeremy Jahns) nakonec nejsou tak špatný jak člověk předpokládal, ale zase rozhodně nejsou tak dobrý jak by chtěl. Prostě tak nějak jsou. Hlavní ženské představitelky jsou vcelku sympatický holčiny, ale bohužel mezi nimi nefunguje pořádná chemie. Film navíc příliš nestojí na vlastních nohách, hodně se opírá o odkazy na původní filmy (camea původních herců, lokace, hlášky) a samotná hl. dějová linka je hodně okopčená z jedničky. Musím ale uznat, že jsem se párkrát pobavil. Plus některé ty akčnější sekvence byly cool, to uznávám. Ve výsledku jsou Krotitelé duchů filmem, který pobaví a neurazí, ale bohužel nemá duši. A to je smutný. Slabší 3* ()

Suzie05

Sice to nebyla žádná super pecka jako ty původní, ale rozhodně to stálo za shlédnutí (obzvlášť kvůli té nové recepční). Díky Hemsworthovi bych to klidně ještě ze čtyřikrát přetrpěla. "Proč nemáš v brýlích sklíčka?" - "Pořád se mi špinily..." ()

corpsy

Tak hateri tomuto filmu neuveriteľne poškodili. Ako vidno, človek sa nepresvedčí sám, ale kydá už len preto lebo to robia ostatní ( teda väčšina ) a má názor, ktorý by sa kľudne dal vyvrátiť po jedinej projekcii. Tento film nieje a opakujem NIEJE vôbec žiadna katastrofa. NIEJE!!! Má proste len tú smolu, že dnešná doba je nenávistná voči rasám, pohlaviu atď. Nejde o žiadne znásilnenie skvelých Reitmanových filmov, aj keď pravda je, že vtipný tento snímok v mnohých prípadoch, až tak nieje a pôsobí občas tak trochu nasilu. Viac ako obstojnú zábavu ale obstará a snaha tvorcov vzdať hold pôvodným filmom sa cení. Pohrať sa trochu viac zo scenárom, určite by išlo o vynikajúci snímok. Záverečná scéna po titulkoch navnadí na pokračovanie, ktoré ale skoro určite nepríde ( osobne si neviem predstaviť umelcov, že by sa s ochotou opäť hodili do náručia krvilačných nenávistníkov ). ()

ConanVJ

Tak stejně jako u nové fantastické čtyřky i zde dávám jednu hvězdu za efekty, protože nic jiného film nenabídl a sledovat ho byla ztráta času. Komedie ani akční zde není zrovna právem, protože zde pro mě nebylo vtipné vůbec nic a akce je zde také hodně málo. Co zde předváděly "herečky" to bylo hodně toporné a trapné. Ono i obsazení stálo za h....., co si budeme povídat. Ani jedna hlavní představitelka mi do oka nepadla a u některé je i pohlaví hodně diskutabilní. Hemsworth zde byl také hodně za přiblblou postavu a kromě zvratového momentu stál také za prd. Nepotěšila ani camea bývalých krotitelů, kteří zde dostali úplně jiné role.Příběh je vlastně remakem původních Krotitelů, což by mě osobně vůbec nevadilo, ale to provedení je prostě děs a hrůza. Stejně jako u Návštěvníků 3 jsem měl film sto chutí vypnout ještě před jeho koncem. Pro mě totální zprznění značky, které si nezaslouží pokračování. 5% :( ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (viac)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)