Tridsať rokov po tom, čo Krotitelia duchov ovládli svet, sa obľúbená značka vracia. Režisér Paul Feig prichádza so sviežou, akciou nabitou komédiou plnou veľkolepých vizuálnych efektov. Tešiť sa môžete na jedny z najlepších amerických komičiek a tiež hercov zo „starej partie." (Itafilm)

NinadeL

Realita vs internet. V kině: nepřetržitá salva smíchu jako na běžícím pásu, neustálé nadšení z toho, jak je to dobře překlopené do současnosti, jak báječná jsou camea a požehnání původního týmu (chyběl mi jen Peter MacNicol), jaký je tu gejzír zjevných i chytrých narážek na současnou i tehdejší popkulturu (jedny z nejlepších puzzle jsou dva filmy Patricka Swayzeho). A co je nejvíc, z čehož by měly zatleskat všechny sufražetky celého světa, jak výborně fungují reverzní role včetně blbého blondýna. Na internetu: "Holčičí Ghostbuisters s Melissou McCarthy? To netolerujeme." Takže soudný divák si může hodit korunou ;) ()

Spiker01

Ze začátku jsem si říkal, že ten žánr komedie by na databázích měli škrtnout, jelikož mě ty gagy absolutně míjely, pak se to naštěstí trošku zlepšilo. Celkově je to tedy opravdu hrozná parta (Kate McKinnon mi naprosto pila krev a už jí nechci nikdy vidět!, ačkoli když jsem jí pak viděl v Saturday Night live, tak to tak strašné nebylo jako tady), ale i přes ty průtahy a vlnu obrovské nevole (Leslie Jones to chudák brutálně odnesla) jsem k filmu chtěl přistoupit střízlivě a pokud možno si na něm najít to dobré, protože Paul Feig sice natočil několik veleprůměrných komedií v podobném stylu, ovšem loňský Špion mi poměrně sedl. Co musím na filmu pochvátit je barevný filtr (který mi stejně skvěle sedl u Amazing Spider-man 2) a velmi povedené triky, které v samotném finále zachraňují co se dá a trošku maskují absenci původní party a soustředí se prostě na zavilý boj Ghostbusters s přízraky. Celkově to ale asi lépe dopadnout nemohlo a onen pověstný hřebíček do rakve byl v létě přibit velice pevně a nevyvratelně. PS : Z cameí potěšil snad jen Bill Murray a třeba štěk Dana Aykroyda je naprostý výsměch. PPS : Ta barevná paleta soňáků se mi hodně líbí a třeba Marvel může jen závidět. 6/10 ()

*CARNIFEX*

"Ghostbusters" je filmom môjho detstva, ktorý som nadovšetko miloval. V mladom veku mi doprial emócie všetkého druhu. Dokázal vyvolať strach, no zároveň vďaka hereckému obsadeniu či dialógom pomerne slušne zabaviť. A to nehovorím o efektoch, ktoré boli na danú dobu viac ako excelentné. Nový počin, ktorého úlohou je podľa vyjadrenia samotných tvorcov, pokúsiť sa o znovuzrodenie novej éry, na mňa zapôsobil ako krutý výsmech originálu, ktorý môže u podaktorých divákov vyvolať dojem urážky "majestátu". Poviem to takto. Komu sadne humor, ten sa aspoň sčasti zabaví, komu nie, ten prepadne pocitu, s akou že to trápnosťou stráca čas (a že je tam tých trápnych vložiek viac než dosť). Musím uznať, že pár frkov či hlášok je pomerne trefných, ktoré vyčaria úsmev na tvári, no keď príde na najočakávanejšie pasáže, kedy dostáva priestor "tajomno", kvalita snímku neskutočne klesá. Atmosféra nulová, niektorí duchovia výzorom pripomínajúc lacné, odfláknuté kreatúry bez nápadu sklamali najviac. No a keď k tomu prirátam v závere zhovadeného "Slimer-a", človeku je až na vracanie, ako to celé skurvili. ()

Rex Mundi

OK, tak 2* za silený humor, priveľa nevtipných prekáračiek, príliš dlhý rozjazd a nedostatok originality (hoci v inom refrešnutom kulte, na ktorý si teraz ani za svet nespomeniem, som si už všimla, že remake pre 21. storočie znamená len recyklovaný scenár ako cez kopírák v iných kulisách a s novými rekvizitami - žeby SW 7?). Ale hviezda navrch za odkazy, kameá a proste preto, že GB milujem, nech sa deje (skoro) čokoľvek :-) ()

D.Moore

Já z nových Krotitelů duchů nemám snad vůbec žádný pořádný pocit - tedy kromě toho pocitu, že jsou úplně zbyteční. Nenadchli mě, neurazili, dámská herecká sestava se mi sice docela líbila, ale neměla co hrát, a humor byl tak podivně bez chuti a bez zápachu, že se ani nedalo poznat, co vymysleli scenáristé a co byla improvizace, která nevyšla. Úvodní scéna se povedla, stejně tak první setkání týmu s duchem, nicméně čím delší ten film byl, tím byl podivnější, humor se stával křečovitějším a dokonce i každá epizodní role herců z původních Krotitelů v něm byla jaksi navíc (hlavně Bill Murray to odnesl). Pro mě to prostě není povedená komedie, ale v kině přede mnou seděl tatínek se dvěma puberťáky (kteří očividně Krotitele duchů znali, neboť poznávali odkazy na originál a trsali vsedě, kdykoliv zazněl známý hudební motiv) a ti se smáli skoro pořád. Takže věřím, že i takový film si fanoušky najde. Dvě a půl hvězdičky. ()

MM_Ramone

Režisér Ivan Reitman natočil v roku 1984 a 1989 dva filmy, ktoré do značnej miery ovplyvnili môj formujúci sa filmový vkus. Oba diely "Ghost Busters" mám dodnes veľmi rád. Päť hviezdičkové duchárske komédie. V roku 2016 natočil Paul Feig voľné pokračovanie, či skôr remake. Ale pozor, krotiteľov duchov nahradili krotiteľky duchov. Na skvelú Reitmanovu kultovú klasiku z osemdesiatých rokov to nemá, ale i tak som sa pri tom celkom fajn pobavil. *** ()

Wacoslav1

Ty voe co se to z těma komediema děje... Neříkám, že původní dva filmy jsou pro mě nějaké nepřekonatelné klasiky, ale jsou to příjemné osmdesátkové komedie a takový potracený remake si nezasloužili. Nemám chuť se o tom dál rozepisovat 1* za to, že na největší sračku roku centrální demenci to nemá a v kině jsem za to prachy nevyhodil, tak budu shovívavý. Nejlepší vtip je obsah. Prej herecký tým složený z těch nejlepších komediálních herců současnosti! V čele Melissa jsem tlustá kráva bez talentu Mc Carthy. Fuck off! 10% ()

pepo

Ghostbusters nie je v žiadnom prípade trapas a vlna prehnanej nenávisti je absolútne neoprávnená. Hlavne v sezóne, kde sklamáva jeden očakávaný projekt za druhým. Pri spomienkach na Warcraft, Tarzana alebo Singerovu Apokalypsu by som sa dokonca odvážil označiť tento projekt za príjemne prekvapenie. Pre niekoho môže ísť o svätokrádež, no ak sa vám podarí na dve hodinky zabudnúť, že v 80. rokoch minulého storočia vznikol jeden vynikajúci film s nadpriemerným pokračovaním, môžete sa celkom slušne zabaviť pri jednom priemernom aj keď úplne zbytočnom produkte továrne na sny ()

Reiniš

Ona kontroverze okolo nových Krotitelů duchů je poněkud matoucí. Film vlastně neděla nic jiného, něž že opakuje koncept třicet let starého originálu. Tedy usazuje populární komiky z pořadu Saturday Night Live do prostředí letního trikového velkofilmu a pohrává si s dekonstrukcí archetypu hrdinství. Za remakem navíc stojí většina původního týmu (camea celé původní party, producentem filmu je režisér originálu Ivan Reitman). Režisér Feig přináší do filmu své dvorní herečky Melissu McCarthy, Kristen Wiig a do této doby převážně stand-up komičky Kate McKinnon a Leslie Jones. Dochází zde tedy oproti originálu k výměně genderových rolí, kdy se o humor a záchranu světa starají ženy, zatímco muži (překvapivě vtipný Chris Hemsworth) jsou zde redukováni na objekt touhy a pouhý estetický doplněk. Jinak jsou ale noví Krotitelé duchů vlastně velmi konvenční letní blockbuster s několika velmi povedenými trikovými sekvencemi a pár skutečně zdařilými vtipy. A oproti třeba velmi nekorektnímu, leckdy drsnému humoru Žen sobě se zde tvůrci poměrně drží na uzdě a servírují stravitelnou komedii pro široké divácké spektrum. Vlna šovinistických (na fýzis McCarthy či přitažlivost Wiig), rasistických (odchod Jones ze sociálních médií) a homofobních (lesbická orientace McKinnon) útoků na účet hlavních hereček před i po premiéře bohužel jen dokazuje, že ženy to v hlavních rolích žánrových snímků stále nemají jednoduché. ()

Xmilden

Viděl jsem dvě více než dobré komedie od Paula Feiga a proto když jsem se dozvěděl že se dostal k novým Krotitelům duchů, tak jsem věřil že výsledek bude stát za to. Bohužel nestojí. Že dostanou tolik protoru ve filmu jen ženy by vůbec nevadilo, jenže zde chybí to co je pro komedie podstatné a tím není nic jiného než humor. Melissa je hrozná. Wiig nevýrazná. Leslie Jones plní jen rasistickou kvótu a jediná za povšimnutí stojí vynalázevá McKinnon. Camea se spíše nepovedly a Aykroda s Hudsonem jsem si ani nestačil všimnout. Z mužské sekretářky šlo určitě vytřískat mnohem více. 40% ()

darkrobyk odpad!

Film, který neměl nikdy vzniknout. Přehlédnu všechno to kopírování a vykrádání předchozích dílů, jelikož se tomu dá říkat i pocta. Tohle je ovšem ultrafeministická srajda, kde všichni chlapi jsou divní nebo rovnou blbí a je třeba nakopat jim koule, i kdyby byli už jen v podobě duchů. Z poloviny sitcom bez přimíchaného smíchu, z poloviny ptákovina, co na první pohled není nijak nebezpečná. Hned na druhý jde ale o xenofobní a nenávistný film. Pokud by měly nové Krotitelky duchů prezentovat současný americký film, pak by i dekadence byla ve srovnání s ním procházka báječným růžovým sadem. Naštěstí tomu tak není... ()

Ampi

Jsou to tři hvězdy s odřenými uchy míšenského porcelánu, protože považuji původní dva díly krotitelů duchů za takový drobný klenot.  A takový restart si nezasloužil. Sice by se našly i klády, třeba camea herců z starých krotitelů, ale celkově mě tato verze neoslovila. A nesouvisí to s tím, že to byly krotitelky. ()

LiVentura

Bavil jsem se, ale jinak je to vykrádačka jak hrom s účastí původních a naprosto nezasvěcených Krotitelů.. což je škoda, že nenavázali, mohlo to být promyšlenější!!! ()

juta

Začátek byl trochu rozpačitý, také tomu napomohly málo lichotivé recenze, ale výsledek je více než dobrý. Ženská sestava není na škodu, i když se amíci s tím jen těžko smířili, mně to vůbec nevadilo. Hrátky s propojeností s minulými díly bylo milé a v konečném důsledku se mi chtěl dát dokonce plný počet. Lepší čtyři. ()

Fiftis

Je poznať, že sa tvorcovia snažili byť za každú cenu moderní a vtipní. Remix ústrednej pesničky s názvom Ghostbusters je zbytočný, nadmerné zbrane a bojové scény v štýle Matrixu taktiež. Počítačoví experti sa chceli predviesť a výsledný gigantický biely panák z loga je naozaj desivý, až nechutný. Pre fanúšičky okolo 17 rokov zapojil rejžo Feig do deja Chrisa Hemswortha stvárňujúceho sekretára Kevina, ktorý má IQ hojdacieho koňa. Rádoby vtipné scénky, pri ktorých sa trápnosťou dostaví dovtedy zhovievavý úsmev, nezachráni ani jeho dokonalá image. Za celé dve hodiny sa nedočkáme takmer žiadneho napätia, film končí klišé, panoramatickou nočnou scénou s obrovskými svietiacimi nápismi. Väčšia časť populácie považuje tento pokus za veľmi nevydarený a hanobiaci originál. Nové Krotiteľky duchov zaiste nie sú ani priemerom kinematografie, či sa po ňom cítiť znechutene a urazene, musí však posúdiť každý sám. ()

filmfanouch

Osobně se za velkého fanouška Krotitelů duchů nepovažuji, i když se mi první dva originální filmy líbili a na dlouho slibovaný třetí díl jsem se těšil. Po neustálém odmítání Billa Murrayho a smrti Harolda Ramise jsme se ale museli smířit s nevyhnutelným a na místo originálního týmu (a případně jejich dětiček) se dočkáváme restartu s ženskými hrdinkami. Od prvního traileru film vypadá jako to největší zklámání všech dob. A to se nedostaví. WHAT?! Někteří jsou teď překvapení ale film je v rámci možností pikey. Aspoň tedy víc než se čekalo. Vůbec nemá cenu srovnávat TY Krotitele duchů a ty Krotitele duchů. Berte tohle jako prostě jiný tým s jiným přístupem. Většina starého obsazení má ve filmu cameo (Billa Murrayho to vůbec nebaví a kdo by mu se mu divil, když ho chtěli zažalovat, když tu nebude hrát) ale ženský tým naplno na těch 117 minut uchvátí. Ve filmu taky nechybí spousta odkazů na původní filmy (nejvíc zapůsobí po-titulková scéna) a celkově fanoušky asi zklamání nebudou (I když možná jo, jak jsem říkal fanoušek nejsem). Rozhodně od Krotitelů duchů nečekejte revoluci. Když však očekáváte vtipnou komedii, v rámci možností se dočkáte. ()

misterz

Hrôza a des sa vznášala nad mestom New York. Tá neprišla ani tak zo strany duchov a príšeriek, ako skôr zo strany nesympatického ženského osadenstva. A nie, nemyslite si, že mi vadilo ako tu bolo všetko genderovo naruby obrátené (humorne zaujala hlavne nahlúpla sekretárka v podaní Ch. Hemswortha). Hrozne mi trhali uši totálne trápne dialógy, ktoré tu viedli lovkyne duchov medzi sebou. A to radšej nespomínam šedivý, nudný a beznápadový scenár, ktorý bol uplácaný ako keby práve vyšiel z kravského zadku. V tomto smere kvitujem len chabý pokus o akúsi paródiu na pár veľmi slávnych filmov ale nič viac. Čo sa týka vizuálnej stránky a trikov, tak to bolo skôr niečo pre decká, ako pre dospelých. Škoda ďalej písať, záverom len toľko - pozerajte, len keď neviete čo s časom. 20/100 ()

pornogrind

Popravdě. Kdyby to neběželo na HBO asi bych do toho nikdy nešel. Ghostbusters z roku 1984 jsou klasikou. Tohle se už jenom veze a přiživuje na originále. Určitě ale neohromí ani nenadchne. Úplnej průser to není. Děti si to možná užijou. Dospělí budou jen nevěřícně koukat a vzpomínat na originál. ()

liskam

Jedna nebo dvě scény ušly, zbytek opravdu prachbýdnej. Dávám dvě hvězdy a to mírně nadhodnocuji. Ale dokoukal jsem to a navíc jsem se párkrát zasmál... Za mě 35% ()

dr.horrible

Vôbec neviem jak to ohodnotiť, ani jak sa k tomu postaviť. Niečo áno, niečo nie; každopádne som sklamaný, nakoľko je to najslabšia Feigova komédia. Po fantasy stránke ok, triky sú vynikajúce, všetky tie Ghostbusters trademarky rozhodne potešia (či už ide o auto, zbrane, alebo príšery). Dejová línia s Garciom má tiež niečo do seba, keby fungovala vo väčšej miere, namiesto len plnenia úlohy v podstate stále toho istého putovného vtipu. Cameá úplne zbytočné, vystrihnuté scény (pozeral som extended verziu) nezaujímavé. Chémia medzi ústrednými herečkami by ešte ako tak vychádzala, ale Ony štyri ako akčné hrdinky nesedia a to ani v satirickom zmysle. Omnoho lepšie boli úvodné scény bez kostýmov, s rovnakými charaktermi. Ale čo je najhoršie, je tam proste málo dobrých vtipov. Je tam celkovo málo vtipov. Zábava funguje na báze filmu pre celú rodinu, pričom využíva hlavne situačnej komiky vyplývajúcej z rozdielnosti charakterov, rovnako ako pôvodné filmy, ktoré ale obsahovali humoru viac. Tých pár fakt vydarených vtipov (hlavne výsmech hejterom, niekoľko stereotypových a sebeparodických) deti nedocenia, a naháňačky s prerastenými michelinkami zas neocenia dospelí; takže sa ponúka otázka, komu bol vlastne ten film určený? Celý čas vlastne sledujeme film pre decká, ktorý niekoľko komičiek neustále odľahčuje, pričom sa síce nedostanú na hranicu paródie aby to už bolo urážlivé, ale brať ktorúkoľvek scénu ako súčasť nejakého - ja neviem - neimprovizovaného filmového celku, sa nedá ani na sekundu. Je otázne do akej miery to bol úmysel. Každopádne, ten film neponúka veľa toho v čo som dúfal, a toho čo som bral ako nutné žánrové zlo zas ponúka až moc. Vlastne som si pri sledovaní viackrát spomenul na Sandlerove Pixels. Keď to poviem natvrdo; nové Ghostbusters neprekonávajú originál(y) ničím. Čo nahráva hejterom. Nenudil som sa, užil som si Wiigovú (Melissa sa držala prekvapivo na uzde) a schuti sa zasmial na Feigovom pokukávaní po tej mase ľudí, ktorú tak moc naštval, a tom, ako ich má hlboko. A ostatných asi tiež. Medzi 2 a 3*. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (viac)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)