Pětadvacetiletý Adam žije obyčejným životem se svou přítelkyní a prací. To ovšem jen do chvíle, než ho zasáhne zpráva, že má rakovinu. Nečekejte však dojemné drama, ale komedii o tom, jak se hlavní hrdina a jeho okolí s osudnou zprávou vypořádá a o tom, jak se svou zákeřnou nemocí bojuje. (oficiálny text distribútora)

Jordan

zaslúžené tri za veľmi sympatický casting plný ľudských postáv, za pozitívne vyznenie a za milý, "láskavý" humor, s ktorým sa k inak závažnej téme pristupovalo - komorný, nenápadný, ale príjemný film o bojovaní a vyrovnávaní sa s chorobou, o priateľstve a hľadaní a poskytovaní pomoci; ()

HoneyBunny

Zastávám názor, že nenajdete moc filmů, ve kterých by všechno fungovalo tak, jak má. 50/50 je jedním z těch zářných příkladů, kdy marně hledáte kaz. Smrtelně vážné téma je tu podáváno s nadhledem (pravda, možná trochu předvídatelně) a místy i s vtipem. Film bezesporu táhne Joseph Gordon-Levitt, který hlavní postavě dává sympatické kouzlo hodného kluka, kterému se dějí ošklivé věci. Fajn. Ano. Pobavilo. Bohužel nadšení se nedostavilo a do svého top tenu tenhle film dát nemůžu - nemá přesah, morální apel, message, zkrátka přesah. Proto "jen" čtyři hvězdy. ()

Kudly4

Ještě, že jsem na to koukal sám, protože jsem probulel jako želva skoro celý film ! Ždímačka jako prase. Krásný, dojemný, vtipný. ()

Anderton

To skôr 50%+50%, ako 50/50, čo sa týka hodnotenia. Ale asi by to bolo trošku moc. Mne tento film pripomínal scenáristické cvičenie na tému "ako napísať výborný scenár podľa otrepaného námetu". Cvičiaci scenárista je v tomto prípade takmer génius. Film je vtipný, ale nie vulgárny, dojímavý, ale nie citovo vydierajúci, zahraný mladými hercami, ktorí herecky dorastajú a dostávajú sa do prvej kvalitatívnej ligy. Aj vďaka tomuto filmu. Má vôbec zmysel znova riešiť dôvody našich distribútorov, prečo ten ktorý film nezaradiť do ponuky našich kín? ()

giallo

Užasné!.................... Opravdu nádherné civilní drama s lehce komickou příchutí, kterému vládne perfektní herecké obsazení. Bez nucení přiznávám, že ve scéně, kdy Adam najde Kylovu knihu o rakovině jsem ukápnul i já. Zážitek roku! ()

Frajer42

Až na to, že film není absolutně vtipný to úplně zlé nebylo. Vlastně mi ještě vadila celková předvídatelnost příběhu a hrozně mi film připomínal kupy filmů podobných. V okamžiku, kdy byl hrdina odkázán na pohovory u psycholožky, která měla shodou okolností 24 let bylo jasné, jakpak to celé dopadne. Omlouvám se jestli touhle informací někomu pokazím zážitek, ale nelze to snad ani považovat za spoiler. Hlavní hrdina pochopitelně neumře. Pokud to panu režisérovi, respektive panu scénáristovi v jejich současném zaměstnání nevýjde, tak se bezesporu uplatní, jako zaměstnanci copy centra, neboť k tomu mají úžasné předpoklady. Když to tedy shrnu, tak film není vtipný, je předvídatelný a není absolutně dojemný a není ani zajímavý. Marně přemýšlím, proč má smysl ho vidět a co divákovi vlastně dá. Naštěstí má film ucházející spád a Seth Rogenovi to vedle tohoto přizdisráče docela seklo, ačkoli ho nemám příliš rád. Proto nedávám odpad. ()

boshke

50/50 nemá drajv, nemá tah na branku. Ono se to celé tak jako rozvláčně vleče, bez jakýchkoli zásadnějších momentů (krom scén před operací, kde jsem skoro brečel i já), a to jak dramatických či humorných. Rogena mám rád, ani tady mi nevadil, ale nějak mi do toho se svým buranským humorem neseděl, i když jsem se u jeho replik často smál. V principu ten film špatný není, ale na druhou stranu na něm také těžko něco nějakým způsobem ocenit. Takový nudný, nezajímavý průměr... 60% ()

teutates

Chápu tady to citové rozpoložení, nebo takhle, snažím se. Citové vydíraní toho nejhnusnějšího způsobu, no z dobrým koncem... aáa spoiler. Je to dobré, coš znamená jakých-si "6/10" no není to boží jak se to tady prezentuje. A rozhodne ne film roku. ()

Okara

Mno, dle popisu jsem čekal komedii, ale zas tak vtipných momentů tam nebylo, jindy rozesmívající Seth tolik nevyniknul a myslím, že jsem se zasmál jen jednou. Jinak originální příběh určitě fajn, Joseph Levitt se mi pomalinku začíná ve filmech líbit. 80% ()

Ant

Co k tomuhle filmu říct? Rakovina je svině a Gordon-Levitt je skvělý herec, což není nic, co bych už dávno nevěděla. 50/50 k tomuhle tématu přistupuje s klasickou citlivostí a s odlehčujícím humorem, který obstárává Seth Rogen. Tohle všechno z 50/50 dělá příjemnou a občas dojemnou podívanou, ale bohužel se to drží v rovině "Děkuji, další prosím!" a víc než 3* prostě dát nemůžu. ()

nascendi

Nakrútiť drámu mladého človeka postihnutého exotickou formou rakoviny tak, aby mohla byť žánrovo zaradená aj medzi komédie, to chce naozaj guráž. A nielen guráž, ale aj schopnosť balansovať na ostrí medzi životnou drámou a sprievodnými srandičkami. Našťastie, tých "srandičiek" bolo primerané množstvo, teda iba toľko, aby dámy nemuseli príliš často siahať po papierových vreckovkách. Jonathanovi Levinemu sa podarilo tie "srandičky" udržať na povrchu naozaj temného príbehu bez toho, aby komediálny prvok kedykoľvek prekryl dramatickú podstatu. Páčilo sa mi, ako bol film zaľudnený bez toho, aby bol nosný príbeh zatláčaný do úzadia. Je to jeden z mnohých filmov o vyrovnávaní sa ľudí so správou, že v ich tele hlodá rakovina. Jeden z lepších filmov na túto tému. Americky vecný, bez amerického sentimentu. Jeden z filmov, ktorý výkon hlavného predstaviteľa posunul v celkovom vyznení o stupienok vyššie. Jeden z filmov, ktorý končí tak, ako väčšina podobných filmov, ktoré tak neskončili, i keď mohli. Jeden z filmov, ktoré som rád videl. ()

PetrPan

Co říct o normálním, dojemném a milém filmu než to, že je to normální, dojemný a milý film ? Snad jen to, že námět byl samozřejmě vyděračský a scénář vykalkulovaný, no prostě melodramatická chujovina.. nebo ne ? Já říkám ne, na mě ta asi tak zřejmá prvoplánovitost stoprocentně fungovala, smál jsem se i dojímal. ()

cukorek

Aj keď úvodné podanie z rakety Setha Rogena mierilo na čiaru humoru, Joseph Gordon-Levitt svojou hrou odpovedal stále mimo zabaveného ihriska a vždy triafal do trpkej životnej siete. Tento stret bezstarostného komika a nešťastného zúfalca, ktorý sa postavil zoči voči neúprosnej rakovine ponúkol občas aj šťavnaté prekvapenie. Počas celého filmu sa pingpong-oval dramatický a komický scenár, no v končenom vyvrcholení pôsobil ozaj dramaticky. Jednou z ťažkých a dobre mierených chvíľ bolo aj to, že človeka nachádzajúceho sa už tak vo veľmi ťažkej situácii zradí ešte aj najbližšia osoba a pri záberoch v nemocnici a na operačnom stole mi už bolo mladého Adama ozaj ľúto. Jednoducho mu život nakladal stále viac na jeho ramená až nakoniec po vytrvalom súboji so všetkými neresťami sa dočkal vysnívaného a zaslúženého stretnutia. U mňa 60%. ()

LoLaa

Jeden z těch filmů, co za rozmazanou řasenku stojí. A to jsem si první hodinu říkala, že snímků s podobným tématem jsem viděla nespočítaně a že tenhle mě přeci nerozbrečí. Ale mýlila jsem se a od scény v autě jsem viděla zbytek filmu přes slzy trochu rozmazaně. Zatímco Seth Rogen mi nijak hvězdný nepřišel, Joseph Gordon-Levitt i Anna Kendrick velmi příjemně překvapili! Dokonce i spojení komedie a dramata s vážným tématem se povedlo a mě osobně sedlo. Můj první velký filmový zážitek roku 2012, který už moc filmů v tomto roce nejspíš nepřekoná. ()

Happens

Konečně film, který nevydírá a nenutí z člověka city, je to prostě volno proudové pojednání čistě zblízka o životě dvou přátel, do kterého vstoupí rakovina. Je to dost pojednáno ve stylu Setha Rogena, který je prostě velmi výrazný... Ano, i já jsem brečel.. 90 % ()

Bachy

Možná nezanechal hlubší pocity, možná na něj již nikdy nekouknu znova, ale 50/50 je hrozně hezký. A hezkým filmům se neubližuje. Můj futuredog právě dostal jméno. Skeletor všechny sežere. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

01.01.2012

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)