Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

fmash

Nebýt McGregora s Marsanem, na trojku bych asi nešel. Další emocionálně i duchovně sterilní pohádka, kde se navíc při všeobecné hekatombě (hromady mrtvých se smí) neukáže ani kapka nekorektní krve (červená se nesmí). Hezky udělaní obři (to už asi dnes umí každý), z nichž navíc aspoň jeden severský černý odredovaný bratr má trochu toho fištrónu a umí svolávat pobratimy. Ale jo. Ale nuda. 2¾. ()

dee-key

Nebylo to ani zdaleka tak špatné. Příběh byl docela normální a kromě pár modifikací se jedná o klasiku. Obsazení mi taky kdovíjak nevadilo a jak byly vymyšlení obři mi přišlo vcelku košér. Až na pár drobností v poměru velikostí obřích věcí a těch lidských, které se mi nezdály, to byla korektně natočená pohádka. ()

maverick10

Nema to stavu, zato to ma hlavniho hrdinu obrousenyho z parket sokolovny. Vsechno se sebehne moc rychle, jako by Bryan pocital s tim, ze uplne staci, kdyz parkeťák potka princeznu a je hotovo. Natocit chemii vsak da zabrat a trochu me prekvapuje, ze to scenaristi takhle podcenili, ale predpokladam, ze hlavni pricina, byla ve spatne klavesnici u nojbuku. Jedine zajimave postavy filmu (Ewan a Stanley) jedou spise po okresni silnici a z dalnice jim mava nas parkeťák prkeňák Nicholas Hoult. Digitalni obrici obstali, ale nevim zda za 195 mega, radeji bych ty penize vlozil do stouchani nasadou od kostete do scenaristu. ()

Jigy

Nejsem si jist, jestli to byla pohádka pro děti, ale asi bych je na to nevzal. Obávám se, že bych každé ráno měnil vlhká prostěradla. Jinak film patřící k nižšímu průměru. Moc nenadchne, ale také úplně neurazí. Prostě jak to dnes bývá, celý to je postavené na efektech a i ty jsem viděl už lepší. Na Singera velmi slabé a hloupé dílo. ()

zbyshek

Nuže, ze začátku mi to přišlo příliš suché a místy i nudné. Chvíli jsem přemýšlel, jestli nestrávím čas sledováním něčeho lepšího. Upřímně remaky nemám moc v lásce, v tomhle snímku jsem se zase v tom názoru utvrdil. Nicméně musím pochválit koncovou část filmu, kdy děj dokázal dlouho držet ve mně napětí až prakticky do konce. Přece jen jsem ale od Bryana Singera čekal více. Nemůžu říct, že jsem nějak zklamaný, nečekal jsem od toho moc, ale i přesto už obsazení Ewana McGregora ve mně vyvolávalo určité naděje. 60%. ()

M.i.k.e

po Raimiho Ozovi další slavné jméno tvořící film spíš na zakázku,než pro to,že by chtěl.Nicméně v tomhle případě to Singer zvládnul mnohem lépe než kolega a naservíroval nám šlapající,zábavnou a svižnou fantasy/pohádku,která si na nic nehraje.I přesto,že zrovna tohle bych nikdy netipoval k tvůrci Singerova formátu jsem překvapen a mile potěšen.Tím spíše,že dominují britští herci a účast takových jako Eddie Marsan,Ewan Bremner,nebo hlas Billa Nighyho (v určitých polohách připomínající Davyho Jonese) potěší vždycky...80% ()

Wiikii

Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť a tak jsem to asi po 25minutách vypnul, ale příští den jsem si řek že bych se mohl ještě na kousek podívat. Tak jsem to zapnul najel na 25minutu filmu a pak ... pak jsem se do díval až do konce :) ... Nakonec musím tohle dílko pochválit a uznat že si zaslouží dosavadních cca. 70% co zatím má tady na CSFD... moje HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

peiton

Fantastická výprava do ešte fantastickejšieho sveta grafikou vyšpičkovaných obrov.Skláňam sa tak hlboko pred touto fantasy vecičkou ako tamtí obri pred kráľovskou korunou.Tvorcom sa podarilo ma aspoň na malú chvíľu pripútať k obrazu a dobrovoľne prinúťiť,cítiť sa ako by mi bolo zase -násť.Toto bolo najviac zo sveta fantazy,primerane hrôzostrašné,úžasne dobrodružné i rovnako akčné zo štipkou romantiky.Mám pocit,že si budem chcieť zopakovať stretnutie s Jackom,stonkou fazule a zo zúrivými zlobrami ešte raz. ()

Martin741

Za najlepsie filmy Bryana Singera povazujem Obvykli Podezreli, Valkyra a Nadany Zak, potom jeho X meny sli vzdy mimo mna a vyzera to tak, ze aj tento film. Ako drsna pohadka fajn, ale prilis poznat lacke kulisy a dialogy tiez vela rozumu nepobrali. Juvnovi /McGregor, aby bolo jasne/ sa cudujem, ze s jeho hereckym talentom liezol do takejto demencie. 40 % ()

O´Neill

Taková lehká odreágovačka do nepohody. Příběh klasický pohádkovský, ale nic jiného samozřejmě v pohádce ani nejde, celkem slušná hudba a dobře zvolení (ač na děsně nesympatického Nicholase Houlta) herci a celkově to utíkalo celkem rychle. 3D bylo celkem ucházející, ale nic víc nečekejte. ()

Elyssea

Udus se mýma kostma. Skvělá pohádka. Celou dobu jsem se výtečně bavila a přiznávám, že to mělo většinou co dělat s přítomností Ewana McGregora na plátně (rytířská role mu velice sluší). A téměř kompletně britské obsazení pro mě znamená jediné - pocit absolutního blaha. Hvězda dolů jen za závěrečnou třicetivteřinovku, která působí jako pěst na oko. ()

carlos 2010

Výborné spracovanie, dobrý spád, všetko na seba pekne nadväzovalo, žiadne nudné pasáže. Lepšie ako Hobbit. Výborné efekty. Špička žánru. ()

Nach

Já se bavil. A byť za herecký výkon bych pochválil akorát Ewana McGregora a Stanleyho Tucci, celá tématika dvou světů (lidský a obří) jejich propojení a konečné vykreslení s naší historií hodnotím velice pozitivně a už díky tomu na tento snímek nezapomenu. Nevýhodou a důvod proč neudělím vyšší hodnocení je ten, že efekty jsou docela průměrné a krom zmíněných kladů je příběh čistě tuctový. Na čtyřhvězdičkový film je zde přece jen větší počet chyb. Ale i tak se jedná o pěkný film na pohodové odpoledne. 70% ()

bourec

Brian Singer začínal kriminálkou,a hned dost peprnou,pak drama ,a teď?Samej komiks nabo fantasie,Taky v hodnocení je u mě dost na průměru..Jack a obři jsou trikově naprosto v poho,ksichty obrů jsou fakt dost hnusný,a i obří svět celkem v pohodě,i když z něj toho zas tolik nevidíme.Obsazení taky dobrý,i když k hraní tady toho zas tolik neni.Co se týče emocí,to mě vůbec nevzrušuje,jen málokdy mě v tomhle směru podobný filmy dokážou rozpumpovat.A podle mě tady asi mohlo bejt víc akce,asi by to film dost pozvedlo.Ale jinak jako jednohubka sledovatelný bez újmy.50%. ()

dezorz

V dnesnej dobe ak ide o Fazulkoveho Jacka, musi to byt vrah obrovskych rozmerov. Ziaden uprdenec, prdiet na divaka maju dovolene len tvorcovia filmu. ()

Streeper

Fantasy mám ráda a proto jsem od tohoto filmu čekala hodně a dost mě to zklamalo. Film je děsně zdlouhavý. Bylo by lepší kdyby končil po hodině a půl, ale vždyť přece musel vyhrát Jack, tak to ještě prodloužili o zbytečně dlouhou nudnou válku s obry. Na film jsem se vydržela dívat díky Ewanovi, kdyby ve filmu zemřel, vypnula bych to. Jack mi přišel nesympatický a chemie mezi Jackem a princeznou žádná nebyla. A ruku na srdce, s dnešní technologií i obři mohli vypadat líp a realističtěji. ()

joker.george

To že to je pohádka, nemusí rovnou znamenat, že film, který se jí inspiruje, bude nudný, bez špetky inovativnosti (pouze výtvarná stránka nestačí) a hlavně hloupý. Nefunguje zde ani napětí, mytologie, chemie mezi postavy, ty ale i přes svoji otravnost nejsou úplně ploché (hlavně Hoult, McGregor), ale šlo s nimi odvézt lepší práci. Stejně tak i se scénářem a to hlavně ke konci snímku, kdy jsem měl potíže zbytečně natahované finále dokoukat. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)