Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

DEXTER099

Toto zpracování Jacka a fazolky,v tomto případě Jack a obři mě moc nezaujalo.Sice jsem to neviděl celé,ale to možná i z důvodu ,že mě příběh opravdu nevtáhl.Takže víc to nebudu rozebírat.Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

ledzepfan

Lehká, svižně natočená a zapomenutelná jednohubka bez přesahu či hlouky... Navíc jsem musel koukat na obra prdícího, obra žeroucího snople z nosu a obra čuchajícího si k ruce kterou si vytíral smradlavé podpaží-Po takovém zážitku mi film přišel trošku nekompletní, když si tam nikdo nestihnul ani rozmazat hovna po obličeji... ()

spaceboyCZ

Skvele, paradni, dobrodruzne, chytlave, vtipne, bavici od pocatku az do konce, takto si predstavuju moderni pohadku se vsim vsudy. Ewan se svym vtipnym ucesem uz je jen tresnicka na dortu =) ()

Molikop

Na to, že jde o film z roku 2013, má vážně otřesné animace. Příběh jistě jen pro děti. Zařadila bych to do pohádkové klasiky, a nechala ho tam spát. Nemám z toho vyloženě špatný pocit, ale znova už ho vážně vidět nemusím. ()

Kryton

Sterilní a plochý (i na 3D) přetažený trailer na pět let starou fantasy hru. Vývoj CGI šel tak daleko, že postavy vypadají ještě více hnusně a nezapadají do prostředí. Ovšem nejhorší je nesympatický hrdina Jack, do kterého se zabouchne princezna. Jen McGregor to drží v rovině dokoukání. Přeplácané finále, které skončí stejně rychle jako začne tomu nasadí doslovně korunu, která neovládá obry, ale lidi, kteří se rozhodnou vrazit poslední dolar do tohoto spotřebního artiklu. Singer nemá na poslední projekty dobrou ruku. Mám obavy z X-Men First Class 2. Není náhoda, že ve stejnou dobu v kinech jdoucí Oz se mi líbil více a také vydělal mnohem více. Pokud pohádku, tak si dejte Oze od Raimiho. Hodnocení OST: Nevýrazná hudba nevýrazného filmu. Žádná zapamatovatelná melodie nebo moment, kdy hudba vytáhne danou scénu výše. 4/10 ()

maddy

Bryan Singer opäť raz (po Superman Returns) natočil megalomanské trikové orgie, kde akosi zabudol na zmysluplný príbeh a výraznejšie postavy. Aj keď je otázne nakoľko to je tentokrát jeho chyba a nakoľko za to môže prostý scenár. Po technickej a vizuálne stránke nemá snímok v podstate najmenšiu chybu – trikové zábery na krajinu v oblakoch, na obrov, dokonca aj tú fazuľu pôsobia veľkolepo a je na nich vidieť každý utratený peniaz z prehnaného takmer 200 miliónového rozpočtu; akcia (hlavne záverečný pol hodinový súboj ľudí VS obrov na zemi svojou veľkoleposťou a monumentálnosťou takmer pripomína až Pána Prsteňov) je natočená prehľadne, má spád, vie kedy zvoľniť, pobaviť a kedy mierne zatlačiť na pílu. Po remeselnej stránke Singer nechybuje, akurát celé dianie pôsobí až príliš sterilne. Ani raz nevyvolá žiadne emócie (hlavná romantická linka medzi roľníkom a princeznou je nezáživná), akcia má síce spád, ale nebudí žiadne napätie. Za to všetko môže veľmi slabý scenár, ktorý postávam nedokázal vdýchnuť „život“. Tam, kde tieto novodobé prerábky vsadili na netradičné poňatie – Snehulienka stretla Lovca a sa stala sa z nej temná fantasy bojovníčka, Janko a Marienka sú krvilační lovci čarodejníc, Červená čiapočka bola lapená v zajatí vlkolakov a pod. – Jack a fazuľa (pardon, Jack a obri) neprináša ani štipku originality. Príbeh je priamočiary a plynie presne tak ako ho poznáme z rozprávok, akurát je na ňom vidieť megalomanský rozpočet. Neprináša akýkoľvek zvrat, navyše každá situácia je odhadnuteľná 10 minút vopred a „happy-endovský“ záver naozaj nikoho neprekvapí. Táto celá priamočiarosť a odhadnuteľnosť uberá na napätí, a hlavne záverečný súboj, ktorý síce začne mať náboj a prekvapí svojou technickou prepracovanosťou a veľkoleposťou, ale stále nedokáže diváka vytrhnúť z letargie, pretože dobre vie, že hlavné postavy neutrpia ani len jeden škrabanec a celé to skončí presne tak ako ste odhadli už v začiatku filmu. Na druhej strane sa filmu vyhla aspoň prehnaná hlúposť alebo zbytočná afektovanosť (nie ako prvá Snehulienka v Mirror, Mirror) , a taktiež je zaujímavé ako sa podarilo využiť nízku prístupnosť PG-13 na maximum, krv tu síce nestrieka (ako v Jankovi a Marienke), ale aspoň nechýbajú odhryznuté hlavy. Občasné humorné hlášky pobavia, herci zvládajú podať svoje (ploché) úlohy patrične odľahčene, Ewan McGregor svojim afektovaným prízvukom poteší, a viac menej nikto sa tu nehrá na nič viac ako len na jednu fantasy rozprávku, ale ... nedokážem sa zbaviť pocitu, že z tejto látky (hlavne pri pomyslení na záverečný epický súboj) a s takýmto režisérom (prvý X-Men !!!) sa dalo vyťažiť omnoho viac. Jack tak až nešťastne pripomína Burtonovu Alicu v krajine zázrakov. Film pre celú rodinu, na ktorom je vidieť každý minutý cent, má prvotriedne triky a veľkolepo pôsobiace akčné scény, slušný spád a tie necelé 2 hodinky jednorázovo slušne pobaví, ak Vám to stačí pokojne si pripočítajte k hodnoteniu ešte o jednu hviezdu viac. Ak nechcete len trikovú „podívanú“, ale aj menej ploché charaktery, menej predvídateľnejší príbeh, aspoň závan akýchkoľvek emócii alebo štipky originality, prípadne napätie pri akcii, tak si jednu hviezdičku aj odoberte. Na jedno pozretie síce Jack a obri určite neurazí vzhľadom na to, že hlúposť sa mu celkom vyhýba, ale vracať sa k nemu asi nebudete. CELKOVO: 3* veľkolepá, oku neskutočne lahodiaca, ale až prílišná sterilita. Čakal som viac. Dúfam, že Singer sa do prvej ligy vráti s pripravovanými X-menmi! () (menej) (viac)

agentmiky

Po krátké době jsem viděl další zfilmovanou klasickou pohádku a určitě byla lepší než ta první(viděl jsem Jeníčka a Mařenku).Na filmu se mi líbily výborně digitálně udělaní obři a sympatický herec v roli Jacka.Jsem rád,že se ve filmu objevil i Ewan McGregor. Příšte by mohli lépe vybrat princeznu,ale to nic nemění na tom,že se mi film líbil.Hodnocení:75%. ()

VojinRyan

Priznám sa, že som čakal viac od Singera. Žiaľ som sa nedočkal. Jednoduchá rozprávka pomaly pre deti. Ak si odmyslím tie niektoré nechutné scény ako špáranie v nose a následné jedenie vlastného potu. Typický príbeh lásky medzi dvoma mladými ľudmi, kde jeden z nich je šľachtic a druhý je obyčajný človek. Nič originálne sa nedeje. Jednoduchá rozprávka na jedno pozretie, kde hlavný hrdina my nebol moc sympatický. Viac som držal palce Ewanu McGregorovi. Solidných 60 % - 3*. ()

Greg

"Am I dead? - Not just yet." Ať už bych film bral jako výpravnou pohádku nebo odlehčenou fantasy, v obou případech jsem byl se zpracováním známé legendy spokojený. Jistě, že se v žádném případě nejedná o film bez chyb, naopak bych se jich dalo najít poměrně velké množství. Ať už jsou to dialogy (které, když nebyly vtipné, tak opravdu nebyly moc kvalitní), známý a předvídatelný příběh nebo místy hodně naivní výpravu a zpracování exteriérů. Na druhou stranu ale musím pochválit právě ty vtipné dialogy, krásné a rozmanité zpracování obrů, herecké výkony a také hudbu. V kině jsem se rozhodně nenudil, i když i Jack a obří má slabší i silnější (a tedy i zábavnější) pasáže. Moc mě neoslovila animovaná část s klasickým příběhem o obrech. Právě proto, že jako nápad byla originální a měla rozhodně větší potenciál. Ale zbytek filmu, který byl hraný, byl naprosto v pořádku - zábavný, romantický, vtipný i dobrodružný. Herecké výkony hlavních představitelů byly fajn, nejvíc mě osobně zaujal Ewan McGregor, Stanley Tucci a Ian McShane jako král. Výkony Nicholas Hoult a Eleanor Tomlinson nebyly vůbec špatné, dokonce se jako pár k sobě hodili, ale jinak mě nějak speciálně nezaujali. Hudbu Johna Ottmana pak můžu jenom pochválit, skvěle se k filmu hodí. Celkově se ale jedná o velmi sympatický a zábavný film. A když je to pohádka, tak asi každý ví, jak dopadne... Slušné čtyři hvězdičky. ()

MartinezZ

V krátkosti: Nuda ~~~ Nejprve k tomu, co praští do uší jako první: Dabing. Neoslnil, to snad ani nemohl, ale ani mi nepřišel kdo ví jak průměrný. K některým postavám mi hlas vyloženě nepadl, třeba ten německý generál s monoklem, vedoucí onu třicítku mužů, vydávajících se za královské vojsko. Prostě chyběla kino verze s titulky. Film samotný není nic extra a dabing tomu rozhodně nepřidával. ~ Obsazení: Ve filmu jsou znovu liliputi. Zřejmě je někde uvedeno, že flim musí obsahovat tolik a tolik černochů, asiatů nebo liliputů. Onen německý generál s přilbou připomínající dobu 1. světové tam byl.. proč? Když navíc vedl jen hrstku tentononců z hradu o velikosti pecky? Herec ztvárňující Jacka mi také moc nesedl, přišel mi příliš moderní. A Ewan je sice nejznámější rozpoznatelný obličej, ale že by měl nějakou extra důležitou úlohu, to také ne (na to, jak se psalo, že má různé průpovídky a je celkově asi nejvíc cool postava ve filmu ... asi to zabil dabing, jinak nevím). Ostatní postavy tak nějak prostě byly. Nějak mi nepřišla vtipná, zábavná, důležitá, smysluplná druhá obrova hlava. ~ Dále: Nuda. U filmu jsem zíval. Celé je to odvypravované naprosto sterilně a když už se objeví něco, s čím by se dalo vyhrát, třeba země a sídlo obrů, jde to vniveč, na úkor jen pár záběrů a krátkých scén, kdy jedinou největší je zřejmě kuchyně. Prvoplánově nechutné vtípky asi musí být také všude, protože je to napsáno hned za odstavcem o povinném počtu liliputů. Stejně tak nejste nikdy v ničem překvapeni, protože jakýkoliv pokus o nečekané je tak okatě profláklý, že vás jeho délka spíš zdržuje (Jack někam kouká a za ním cosi je - ta doba, než se otočí.. šokující). A tady začínají spoilery: Film by ode mě dostal *** ve chvíli, kdy by vše končilo podseknutím stonku, zachránění lidí a klidně o rozchodem Jacka a princezny každého za svým osudem. Bohužel se náhle v ději objeví nesmyslné a dost nešťastně naroubované pokračování, kdy obři nechají narůst své stonky, které ohnou, a dostanou se tak dolů k lidem a začne masakr. Dvouhlavý obr přežívá (šokující), obři vyhrávají (šokující), lidé vyhrávají (šokující). Ten film jsem chtěl na mnoha místech posunout vpřed, protože prostě zdržoval. z filmu úplně vystřihnout tu poslední akční část, která byla určitě nejdražší z filmu a do zbytku těch 114 minut roztáhnout dění ve světě obrů. Kde se tu vzalo aktuální hodnocení 71% netuším. ~~~ Jediným plusem tak pro mě byla snesitelná princezna, princezna ve své zbroji (což mi přišlo jako nechtěný odkaz na ne až tak dávno viděnou Alenku /cože, to už jsou tři roky?/), hrad Cloister (což mi zase přišlo jako nechtěný odkaz na Červeného trpaslíka - ještě že země obrů se nejmenovala Fušál) a pak neplastově vypadající brnění, které skutečně vypadalo celkem dobře, takže alespoň do něčeho opravdového se prachy nalily. Víc mě v tuhle chvíli k filmu ani nenapadá - snad jedině, že by mě zajímal původní dabing a hlasy herců i obrů. Kvůli tomu už ale na film znovu koukat nebudu. Už, ne, děkuji. ()

Hannibal92

Pokud máte tu možnost, rozhodně na Jacka o obry nekoukejte s dabingem. U nás v kině bohužel ta možnost nebyla (a nevím jestli v nějakém kině vůbec jo) a opravdu je to příšerný zážitek. Nemyslím si že je to zase až taková pohádka aby stačila dabovaná verze. I když v sále bylo dost dětí, tak při nějakých scénách, ve kterých se s řevem trhají lidi napůl, nebo se jim ukusuje hlava, měli děti docela bobky a spíš se měli tendenci schovávat k rodičům, než aby si to užili. Rozhodně bych na to dítě pod 8 let nevzal. Jinak samotný příběh byl zvláště nastavovaný, celkem zmatený a celkově se mi to prostě ani moc nelíbilo. Rozhodně jedno z těch slabších fantasy. [Cinestar Anděl - 6.4.2013] ()

Ozo

Parádní pohádka, zejména obři se povedli, dvouhlavý generál Fallon byl solidní záporák. Viděno naštěstí v originálním znění s titulky. ()

kareen

Tak tohle mělo na rozdíl od všech těch Sněhurek a Jeníčků a Mařenek rozhodně nejblíž ke klasické pohádce a musím předeslat, že velmi povedené. Ne, že by to bylo prosté soubojů, nebo, že by sem tam někdo nezaklepal bačkorama, ale pokaždé, když se tak stane, kamera se milosrdně odvrátí a jede se dál, což z toho dělá v pravém slova smyslu rodinnou podívanou. Zamilovaný pár je moc sympatický, hlavní padouch správně záporný, obři patřičně hroziví a jak země lidí, tak místo nad oblaky jsou doslova kouzelné. A víte co je ještě kouzelné? Hláškující Ewan McGregor obalený v těstíčku a připravený k propečení, hned vedle dvou růžových prasátek. :-) ()

SaNcHeZ_cz

Bryan Singer si po komiksech a druhé světové zkouší pohádku. A to tentokráte prosím bez jakýchkoliv snah o dospělé zpracování. Prostě klasiku se vším všudy, tak jak to má být. Snímek rozhodně není dokonalý a divácky rozhodně v zámíř neuspěl, nicméně podmanivá audiovizuální stránka stavějící především na velmi silném hudebním doprovodu Johna Ottmana, jedno z nejlepších hereckých obsazení poslední doby a vlastně i ta pohádková atmosféra, to jsou důvody, proč rádi všechny chyby které snímek má rádi přehlédnete. Pokud nečekáte další rádoby osobitou adaptaci hrající na moderní notu dospělosti místo prvků na které by pohádka hrát měla, budete spokojeni. Nedokážu si totiž vybavit, kdy jsem ze zámořské produkce viděl vydařenější pohádkový příběh. [75%] ()

Wysch

Dobrý den, mozky ven. Nebo tak nějak. Nepřemejšlet, koukat. Nevnímat absolutně nesympatickýho Jacka a neexistující chemii mezi ústředním párem. Sorry, ale magistr McGregor to svým charizmatem celý nezachrání. Nepřemejšlet nad hovadským scénářem nebo faktem, že po hodině a půl film nekončí, ale začíná to slibovaný slayování obrů. Teda. Vlastně ne. Jack žádnýho obra neslayne. Jenom ho nakrmí. ()

Korbitch

Sterilní, hloupá pohádka s hrozným scénářem a ještě horší režií. Málo muziky za moc peněz v tomhle případě jako označení neúspěchu nestačí. Spíš bych to nazval: Mrtě hoven za nehorázný děngy! Nemá to vtip, nemá to glanc, nadsázku ani sympatické hrdiny. Tohle staví opravdu čistě na vizuálu. Oproti tomu o pár procent hůř hodnocený Oz má ale prostě skvělého Jamese Franca, který svou roli pojal bravurně. Kdežto Nicholas Hoult se opět tvářil jako retardovaný zombík. Nejsympatičtější tu tak byl Stanley Tucci, který bohužel nestihl předvést ani zlomek ze svého repertoáru mimických grimas, které na něm obdivuju. Celé se to nebere ani vážně, ani nadneseně, příběh plave čubičku mezi oběma těmito rovinami a kolikrát si lokne tak, že vidí andělíčky. A nemusím zdůrazňovat, že po tomhle paskvilu se těším na nového Hobita dvakrát tolik. Čisté zklamání a dva Shurikeny pouze za Tucciho a McGregora. ()

Z0oMb3E

Oplatí sa na Džeka s veľkou fazuľou vziať i uslintaných harantov? Určite áno a nielen preto, že ten jeho výhonok celý čas niekto objíma. V prvom rade je to film, pri ktorom môžu ísť v strede projekcie bez obáv kadiť či odskočiť objať i premietačov struk a absolútne sa nestratia v deji. Pri ceste domov tak nebudete musieť tie duchaplné dialógy rekapitulovať. Skrátka ideálny film pre otravné dôsledky roztrhnutej šprcky, ktoré sa nedokážu sústrediť dlhšie než tri minúty. To, že filmmajstri hodili klasiku do kúl handier a vydávajú to za niečo ešte viac kúl je obrazom cieľovej skupiny. Mne z nej však nič nekvaplo, nakoľko som šiel do avička a na moju stonku sa žiadny juvenil nepricucol. Nabudúce pustím šponu za kino, aby som si tú smotánku obzrel zbližšia. ()

Alqarin

Místy slušné epično, jinak vesměs digitální křeč. Přesto není Jack zdaleka tak iritující jako většina podobných počítačově splácaných fantasy. Někde tam pod tím nánosem barviček je ten Singer pořád znát, a proto 6/10. ()

javak810i

Po trailerech jsem "Jack the Giant Slayer" moc nadějí nedával. Ovšem z filmu se vyklubala celkem svěží moderní pohádka, nabitá velmi dobře zmáknutou akcí - až je snad škoda, že se nenašlo místo, kdy by si příběh i jeho aktéři mohli "odpočinou". Jediné, co mě trochu iritovalo, byl Nicholas Hoult. Ale celkově se jedná o lepší počin, než třeba loňská Sněhurka a Lovec. Slabší 4* ()

Lamiczka

Pohádky mám ráda. A když jsou dobře udělané, tak je mám ještě radši. Na Jackovi, obrech i gigantických fazolích se udělala spousta kvalitní práce a ve výsledku na diváka vykoukl fajnový pohádkový příběh. Jednotlivé filmové postavy jsou od pohledu sympatické a je na první pohled znát, že si natáčení všichni užívali. Nicholas Hoult se začíná čím dál víc prosazovat, je ho čím dál víc vidět a zároveň dokazuje, že mu herecké umění koluje v žilách. Ten to ještě někam dotáhne a já mu fandím. Princeznovskou roli si střihla Eleanor Tomlinson, které to sekne jak v chlapeckých šatech, tak i v když je načinčaná do velkolepé róby. Trošku vedlejší roli si parádně vyšvihl Ewan McGregor, jehož vystajlovaný účes a pěstěný knírek vyvolává automaticky úsměv v každém jeho záběru. I zmoklý vypadá naprosto dokonale, charisma má na rozdávání. Nedílnou součástí příběhu jsou obři. A tady skládám velkou poklonu, protože místní čahouni jsou naprosto dokonalí. Bill Nighty & spol. prostě umí! K činům se samozřejmě dostanou a závěrečný útok obrů na hrad je perfektní. Celkově je scénář velmi vyvážený a chytře balancuje mezi akcí, romantikou a komedií. Nikde tak divák nezůstává zaseknutý na jednom místě, pořád se něco děje a je jedno, jestli je to zrovna rostoucí fazole, útočící obr nebo začínající láska mezi mladými. Vše má své správné místo a logiku, vše je tak jak má ve správném fantasy být. A jestli někdo zapomněl, že se kouká na pohádku a hledá v příběhu hluboké myšlenky, tak to musí o obra dál. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)