Keller Dover (Hugh Jackman) je drsný chlap, ktorý stojí oboma nohami pevne na zemi a len tak niečo ho nedokáže vyviesť z miery. Lenže keď na Deň vďakyvzdania ktosi unesie jeho malú dcérku Annu (Erin Gerasimovich) a jej kamarátku Elizu (Zoë Soul), jeho život, pokoj i vyrovnanosť sa v jedinej sekunde zosypú ako domček z karát! Začne sa horúčkovité pátranie, ktoré vedie mladý, ambiciózny detektív Loki (Jake Gyllenhaal). Nájde sa síce množstvo rôznych, na prvý pohľad sľubných stôp, tie však akoby nikam neviedli... Už i tak dosť zlá situácia sa nebezpečne vyhrotí, keď je Loki nútený jediného podozrivého, duševne zaostalého Alexa Jonesa (Paul Dano), prepustiť pre nedostatok dôkazov na slobodu. Zúfalý Keller sa totiž rozhodne vypátrať pravdu i dcériných únoscov na vlastnú päsť – a toto rozhodnutie ho zavedie na nemilosrdnú cestu pokrútenej spravodlivosti, v ktorej je sám žalobcom, sudcom katom! (TV Markíza)

bjukenenen

Slibné obsazení, ale je to roztahané jak Brno-Venkov. Dvakrát jsem si u toho zdříml a během těch 2x 10minut se děj vůbec nepohnul, nestalo se tam nic! Být to o hodinu kratší, bylo by to výborný film. ()

Charlie84

Je trochu frustrující, když v značně chytře vystavěném thrilleru s atmosférou a nápaditostí Prisoners, pronese hlavní bídák celou pointu jen tak mimochodem a shrne ji dvěma větami. A nic víc se nedovíte, tečka. Pravdou je, že ty dvě věty fakt osvětlují všechno (bez ironie), ale vážně, na tohle po dvou hodinách hardcore psycha není člověk připravený. A ještě si říkáte, proč má zrovna ta postava tak divně naroubovaný monolog (dvouvětý)… Aha, tak proto. A přitom by stačilo z toho udělat minutovou vysvětlovací sekvenci, jak už to tak u podobných filmů bývá. Nehledě na to, že tvůrci se očividně báli, že bychom se všichni proměnili v démony, takže radši udělali konec takový, jaký udělali. Nemám jim to za zlé, chápu. Snad mi vy nemáte za zlé tento lehký spoiler, který naštěstí doceníte až po zhlédnutí. A pochopíte, proč „jen“ za čtyři. Což je hrozná škoda, protože Prisoners jsou v mnohém naprostou špičkou žánru. ()

rainman93

Pokud bychom si napsali jednoduchou dějovou osu filmu, nemohli bychom ho rozlišit od záplavy amerických krimi seriálů a srdcervoucích dramat od stárnoucích režisérů. Přesto se v tomto dílku skrývá více než je na první pohled patrno. Tvůrci si velmi dobře pohráli s atmosférou, která je díky zimnímu počasí a absenci teplých barev ( s výjimkou dětského oblečení), odtažitá a skličující. Velký kus práce pochopitelně odvedli herci a to jak v hlavních, tak především vedlejších rolích. Umě se vyhýbají přehrávání a nesklouznou k trapnému omílání nudných replik o lásce apod., to že scénáristi dali přednost temnějšímu já v nás samotných je jen šlechtí! Tento snímek patří bezesporu k tomu nejlepšímu co na danou tématiku vzniklo. ()

Whitebeard

Hodně slušný. Hodně. Napínavý, prakticky od začátku do konce. Chybí nějakej výraznější slepej kus filmu, kousek po kousku se dovídáme, co se mohlo stát. Hugh Jackman skvělej, ale Jake Gyllenhaal ještě lepší. Skvělá role, sedla mu. Zajímavě provedenej konec, co si budeme povídat, dvě a půl hodiny filmu, nečekal jsem podobné zakončení. Doporučuju všem. Za mě hodně dobré 4* ()

Sgt.Cliffer

Neskutečně živý a děsivý. Měl jsem opravdu špatný pocit, co jsem se dokoukal. Ať z celé události, tak z Jackmana, který se odvážil někomu provádět takové věci. Opravdu silný záčitek pro otrlé. ()

Gixian

Vychytaná kriminálka. Odcizené předměstí, chladné zimní počasí, do sebe uzavření hrdinové vystavení težké životní zkoušce. Tíživá a chladná atmosféra je zde zachycena úplně dokonale. Příběh je až na drobnosti uvěřitelný a s postavami se dá sžít, protože všechny jsou kvalitně zahrané a hlavně napsané tak, že žádná není černobílá a každá se potýká s vlastními démony. ()

RidleyCrowe

Excelentne zahrané, Jackman má nomináciu istú a pevne verím, že Gyllenhaal ju dostane tiež, budem mu držať palce. Pohlcujúca a až deprimujúca atmosféra (Deakinsova kamera je geniálna) a keby to bolo trochu kratšie, tak aj bezchybná réžia Villeneuva. A ak by bola hudba výraznejšia idem na 10*. Takto je to silných 9* a s čistým svedomím to môžem označiť za najlepší thriller tohto roku. ()

snoodles

Od půlky jsem tušila zápletku, pak už jsem si jen s napětím užívala to přicházející uspokojení, když jsem měla pravdu. Rozhodně jedno z nejlepších krimi. ()

Miki68

"... odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům..." Temný psychologický thriller, nejlepší od dob Zodiaka, kterého mi připoměl právě obsazením Jacka Gylenhaala do role detektiva. Skoro tři hodiny plné napětí a zvratů, skvěle prokreslené figury, úžasný soundtrack, výborné obsazení (úžasný Jackman, ale i Paul Dano, kterého si pamatuju z There Will Be Blood). Ano, je to "jen kriminálka". Ale skvěle natočená, která vám nedovolí v některých chvílích skoro dýchat... Více v mé recenzi: http://www.arebes.cz/2015/02/21/vic-nez-jen-kriminalka/ ()

redwik

Osobne detektívky príliš nemusím, ale Prisoners boli teda prudko pozerateľní. Možno aj vďaka prítomnosťou Hugha Jackmana, alebo skvelému hereckému výkonu Paula Dana, ale páčili sa mi viac ako napríklad Gone, Baby, Gone alebo všetkými ospevovaný seriál True Detective. Na dĺžku 153 minút som sa prekvapivo ani raz nenudil a rozuzlenie príbehu bolo skvelé. Hugh Jackman - Keller Dover /:/ Jake Gyllenhaal - Detective Loki /:/ Viola Davis - Nancy Birch /:/ Maria Bello - Grace Dover /:/ Terrence Howard - Franklin Birch /:/ Melissa Leo - Holly Jones /:/ Paul Dano - Alex Jones /:/ Dylan Minnette - Ralph Dover /:/ Wayne Duvall - Captain Richard O'Malley /:/ David Dastmalchian - Bob Taylor ()

Biopler

Jeden z úchvatných krimi thrillerov, ktorý má hustú atmosféru a ktorá je aj pomocou pomalého tempa stále viac a viac umocňovaná. Jackman hrá v top forme a jeho nasadenie a herectvo som mu celý čas veril. K druhej hlavnej postave, ktorú stvárnil Gyllenhaal, som si dlhšie hľadal cestu, ale oceňujem jeho výkon a tajomným charakterom jeho Lokiho ozvláštnil už aj tak zaujímavý snímok. Škoda-preškoda, že takýto snímok má závažné vady. Jednou z nich je odstavenie Dastmalchianovho Taylora, o ktorom sme sa nič nedozvedeli. Aká bola jeho úloha v prípade? Taktiež hlavná postava detektív Loki vs Keller Dover. O Doverovi vieme toho až príliš - cez jeho vlastnosti a chovanie sa až k tomu, že je to obyčajný otec, ktorý stráca vieru. O Lokim vieme zase na druhej strane až príliš málo. Jeho tetovania, mne ako divákovi, málo vypovedajú o jeho pravej podstate. Takže scenár nie je až tak suprový, zato výber podivínov - Dastmalchiana (zažiaril už v The Dark Knight) a Danoa je ukážkový. ()

Critic

Takhle napnutej jsem nebyl u filmu ani nepamatuju. Doslova jsem byl přilepen k obrazovce, ke konci už jsem jen chtěl vidět konec, i kdyby přišlo třeba zemětřesení. Pozice do jaké se dostane postava Hugh Jackmana je opravdu nezáviděníhodná. Co by dělal v té situaci každý z nás? Každopádně víc podobně kvalitních snímků prosím ! ()

Schlierkamp

Vynikající americký thriller, jenž se zabývá pátráním po dvou zmizelých děvčatech. Vyšetřování případu, jenž se odehrává na americkém zapadlém venkově, se chopí detektiv Loki (výborný J. Gyllenhaal), jemuž největší odpor při jeho práci klade otec jedné z unesených dívek Keller Dover (H. Jackman předvedl úctyhodný výkon) a plný nenávisti a vzteku se snaží najít svou dceru po svém. Drama je natočeno velmi poutavým způsobem, neustále se objevují nové skutečnosti o případu a závěr je velmi dobře vypointován. Jednoznačně musím zmínit skvělou práci kameramana R. Deakinse, neboť jeho zajímavé vizuální pojetí plně přenášelo nevlídnou atmosféru prostředí na diváka a celkově bylo nadstandardní. Domnívám se, že Zmizení je velmi kvalitní snímek po všech stránkách, další díla režiséra D. Villeneuvea jednoznačně stojí za prozkoumání. ()

misbos

Denis Villeneuve svejm "hrdinům" vidí až do žaludku, a nebojí se nám ten nehezkej obsah pěkně ukázat. A proto jeho filmy stojej za to. Jako tenhle o chlápkovi, co si myslel, že na všechno stačí sám, a dokopal to tak, že skončil sám bezmocnej v jámě, o jeho ženě, která před životem zavírala oči a nechtěla vidět nic nehezkýho, nejvíc na svým manželovi, o jeho kamarádovi, kterej se nedokázal rozhodnout, i když to bylo sakra potřeba, o pokrytecký ženě toho kamaráda...a o policajtovi, kterej pomáhal všem těmhle lidem, i když je z duše neměl rád. KLASA! ()

KafuR

3,5*. Největší noční můra všech rodičů v celé své zrůdné kráse. Krajinu bičují těžké kapky a vám po dceři zůstane jenom vzpomínka na karavan, u kterého si před chvíli hrála. Stopy nevedou nikam, až na tu jednu. A ta se musí proklepat pořádně. Sugestivní a místy dost intenzivní podívaná, spějící však k závěru, který nijak nevybočuje z žánrových mantinelů a jehož pointa je po krátkém zamyšlění nasnadě. Zbytečně dlouhá stopáž nabízí sice i dějové odbočky, které se nakonec jako slepé neukážou, ale ponurou atmosférou prosáklé drama nenabízí ani dostatečný dějový horizont, ani příběh schopný bez zadýchání utáhnout více než dvě hodiny. ()

DAPDO

Hodně napínavý thriller s hustou atmosférou a s hodně zvraty. Nejdřív jsem se bál, že těch 150 minut bude spíš na škodu a místy se to potáhne, ale nenudil jsem se ani minutu. A vzhledem k tomu, že jsem celou dobu neměl ani tušení, jak to dopadne a byl napnutej jak kšandy až do konce, dávám za pět. ()

Hpatrik

Zručná režie, silné téma a skvělé herecké výkony, obzvlášť Hugh Jackman ze sebe ždímal neuvěřitelné emoce. Nicméně je to příliš roztahané (a nebetyčně dlouhé), se spoustou zbytečně dlouhých záběrů, které nemají pro příběh žádný význam, a film tím přichází o poctivě budovanou atmosféru. ()

Adiemus

Nedostalo mě to. Zhruba v polovině mi nedělalo potíže film vypnout a pokračovat další den. Napětí? Rozhodně ne konstantní. Pár zajímavých (povětšinou akčních) scén proložených scénami nudnými, které trvaly daleko déle. Spousta nelogičností. To se vážně nenašel psycholog, kterými se v jiných kriminálkách jen hemží, aby dostal z Joy podrobnosti o únosu a místu, kde ji drželi? Ale sherlockovským důvtipem je v tomto bodě obdařen nikoliv detektiv Loki, ale Keller Dover; ten Keller Dover, který se pak nechá prakticky bez protestů zajmout jako dement. Čekala jsem, že vytáhne trumf jménem Alex Jones, ale zbytečně. Spolupráce mezi Lokim a ostatními policisty značně vázne, pokud je vůbec nějaká. I když má Loki pravděpodobně působit jako osamělý vlk, nemusí se chovat, jako by měl s použitím zbraně nějaké potíže nebo jako nebyl schopen v případě nouze (cesta autem s Annou) použít mobil. Jako by všem čas od času vypínal mozek; pak není divu, že za únosem může stát osoba, které stačí k ovládnutí okolí jen málo. Závěr mě nepřekvapil, od určitého okamžiku se dal docela dobře vydedukovat. A tak jedna hvězda za Hugha, druhá za Jakea a třetí tu a tam zajímavé prostředí. Ovšem z růžovoučkého Annina pokoje se mi dělalo zle. --- A propos: kdo si vymýšlí české názvy? A kdo propánajána prosadil nadabování Jakea Gyllenhaala Michalem Michálkem? (Ještě horší než nadabování Bededicta Cumberbatche Vojtěchem Dykem.) ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (viac)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson