V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

IvcaG

Rayn Reynolds v zeleném je fakt k nakousnutí. docela zajímé jakým směrem se komixoví hrdinové ubírají. Je to vtipné, místy sice trochu pokulhávají doalogy a jsou zřetelná hluchá místa a než se nadějete je konec, ale což .Bavila jsem se a to je hlavní. ()

SkyCaptain

Green Lantern je náhodou docela fajn film. Jasně, není to nic hlubokomyslného, ale prostě mi přišlo že tenhle superhrdina (jako postava) má vážně potenciál. Především scény z planety Lanternů mě hodně bavili a záporák (ten hlavní - mimozemský) byl dobře vymyšlený a šel z něj docela strach. Z filmu by šlo vytřískat více pod vedením jiného režiséra a bez okatého pomrkávání na dětské publikum - některé scény mi zaváněli trapností. ()

hEROic

tak predne z Blake Lively je famozni rostenka :)) jinak filmek dost dobra komixarna s luxusnim vizualem... kam se hrabe Thor... skoda, ze zde neni vic akce, ale ja byl i tak nad miru spokojen... prijemne prekvapeni... 75% ()

GOREGASM

Další, potenciálem nabitá komiksovka, která to nedotáhla do cíle bez ztráty kytičky. Reynolds je akurátní a vtipný, Blake Lively nádherná a to stačí :-), triky vynikající, ale příběh je bezzubý a defacto tady nemáme záporáka v tom pravém slova smyslu. Náhodné řešení ze strany Green Lanterna tak význívá jako scénaristická rychlokvaška a výrazně tak podkopává svému hrdinovi nohy. Režijně i herecky nadprůměrné, jen by to chtělo se trochu více věnovat kvalitnímu příběhu s uberzáporákem v čele. 60% ()

Mortishka

Strašne dlho som sa rozhodovala či dám 3 alebo 4*.Nakoniec si tento sci-fi film zaslúži zlatú strednú cestu. Vynikajúci začiatok , skvelé vizuálne efekty hlavne vo vesmíre, a charizmatický chrumkavý Ryan Reynolds, film má tú nevýhodu že pokiaľ sa tam nebojuje vo vesmíre s príšerkami atd. tak tie zbytočné nudné pasáže napr. o láske tam nemajú ten správny šmrnc.Ale každopádne film spraví dobrý dojem a to je to najhlavnejšie. ()

Puol

Celkom sa to dá pozrieť a je evidentné, že celá tá zelená sranda nebola zrovna najlacnejšia. Bohužiaľ sa jedná len o predražený rozjazd s veľmi neistým pokračovaním. Inak postavu zeleného lampáša v komiksovej podobe moc nemusím a u mňa patrí medzi menej obľubenejšiee postavy z rozľahlého DC univerza. ()

marshaall

Film o superhrdinovi dieru do sveta s pribehom spravi len tazko, ale to od neho rozumny divak ani necaka. Caka posobive efekty, a tie sa mu aj dostanu. Komixovy vizual je fajn a srandovny oblek na Ryanovi neni taky zly ako som cakal. Cely je zeleny, a ja mam zelenu rad :) . Doteraz som poznal iba zakladnych superhrdinov, takze o nejakom zelenom lampasovi som nevedel nic. Preto ma prijemne prekvapili jeho schoposti, ktore by som oznacil ako napadite. Finale zaujimave, ale konecny suboj mal rychlejsi a vlaznejsi priebeh, ako sme zvyknuti - chcelo by to nieco pompeznejsie. ()

char_t

Díky za jakžtakž důstojné předvedení a vysvětlení jedné komiksové legendy i nám z východu, díky za sexy slečny, díky za parádní efekty. Ten zbytek snad ani nemusel být, nuda, nezajímavý příběh, trapně jednoduchý konec, prostě o ničem. ()

strikeman

Možná bych dal spíš tři a půl, ale tahle "komiksovka" si zaslouží trošku pozvednout percentil, zvláště pokud ji srovnám s mnou nedávno viděným "Kapitánem Ameriky". Jedná se o poměrně originální pokoukáníčko, kterému by možná slušela kapku silnější gradace a spletitější příběh... ()

bagetka007

I'm rooting for superheroes (omlouvám se, ale mmntálně mě nenapadá český ekvivalent - teda kromě toho, že je mám hodně ráda), ale Blake pro mě vždy bude Serena, má prostě smůlu. Snažila jsem se přenést přes Ryana, které ho moc nemusím. Každopádně naprosto souhlasím se zde dříve vyjádřenou myšlenkou, že toto měl být úvodní film k seriálu. Přesto jsem si všimla, že v tentýž rok začali vysílat animovaný seriál Green Lantern. ()

JakeG

Inu .... od začátku bylo jasné, že scénář nebude zrovna dvakrát super, ale akční scény a jejich trokové zvládnutí si rozhodně 3* zaslouží, pokud vás ovšem komiksové záležitosti baví. Nenáročná koukatelná zábava. ()

fr3ak

Nevím, ale v tom filmu skoro nic nefunguje. Ryan Reynolds se snažil, ale bylo mu to prd platné když scénář stojí za velké hovno a Campbellova režie je tak sterilní až to bolí (a to bych od něj po jeho posledních filmech fakt nečekal). Co mě ale nejvíc šokuje je kam že se poděl tak obrovský rozpočet?! Už jen úvodní havárie letadla vypadá jako kdyby ji někdo vystřihl z úplně jiného (nízkorozpočtového) filmu. Finanční neúspěch v tomto případě zcela chápu. ()

Ydrosten

Hmmm , hmmm , hmmm no , dobře - já jsem v celku nakloněn čemukoliv co se tváří zajímavě a nemám problém s jakoukoliv látkou ( včetně komiksů ) a nemusím se u toho královsky bavit , ale tady nějak nevím. Komiks jsem nečetl , a vyhledal jsem si veškeré info na netu , ale připadá mi že to není bůhví jaké veledílo. Trochu zvláštní efekty a divně pojmuté universum DC comics. Trochu zvláštní film , který neurazil , ale ani nezanechal výraznou stopu. 3 hvězdy. ()

figliar

Aj napriek záporným kritikám, či komickému ,,obleku,, lanterna, film sa mi páčil. Mám rád skoro všetky komixové adaptácie a táto podla mňa patrí medzi klasický priemer a môže sa kľudne popasovať s Thorom alebo Iron Manom 2. Dúfam že sa dočkáme pokračovania. ()

Olík

Zfilmovaní Marvel Comics a DC Comics hrdinové se nám začínají množit geometrickou řadou. Každý má svoje schopnosti, svojí milou, svého nepřítele a každý nakonec zachrání svou rodnou planetu nebo alespoň město. Do cyklo úboru oděný Vodník s prstenem čaroděje první kategorie pana Viga je zářivým příkladem toho slabšího co nám komiksový gerojové na filmovém plátně doposavad předvedli. Pro samé efekty se jaksi zapomnělo na všechno ostatní, aby se posléze zjistilo, že ani ony nejsou žádnou výhrou v tombole. Já osobně vystavuji zelené červenou……..a ne jenom zelené, ale všem superhrdinům………..už je vás tady myslím víc než dost a co je ještě horší, lišíte se jenom barvou svých elasťáků. ps: za dvěstěmiliónů dolarů si invenci nekoupíte. ()

P.J.2

Skvělý Ryan Reynolds,dobrá předloha, poměrně zajímavý příběh, skvělé efekty ale pohromadě to prostě nesedí. Bohužel, je to škoda protože potenciál tam byl velký. Mám za to že Campbell měl na to z toho udělat pecku ale skončil napůl cesty. ()

Adm.Nelson odpad!

Pozitíva? Reynoldsova charizma, Blake Lively je ako bruneta mňamková (aj keď tam svoje urobil aj mejkap), a hlas Geoffreyho Rusha, ktorý poteší, aj keď ho vydáva vtákorybí mimozemšťan. Napriek tomu to nevydá ani na jednu hviezdičku, pretože ten film je tak strašná konina, že to jednoducho musím s ironickým úsmevom švacnúť do odpadu. Vtip nikde, klišé na každom milimetri filmu, nesmieš sa poddať strachu blablabla máte strach priznať, že máte strach blablabla ľudská nedokonalosť je tvoja prednosť blablabla, a mohol by som pokračovať ďalej, ale je zbytočné sa rozpisovať, ten film si to nezaslúži. Je síce pravda, že som sa nasmial, čo bolo hlavne na Halových WTF výtvoroch a tiež na začiatku, ktorý je až podozrivo podobný Horúcim strelám, ale som aj trochu nasrdený, že na takéto somariny sa vyhadzujú obrovské peniaze. Každopádne, vedel by som si na to predstaviť výbornú paródiu. 0/10 ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)