V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Martrix

Pro mě jakožto paper komixového analfabeta je Green Lantern vcelku příjemná záležitost. Narozdíl od dětského Supermana, či Spidermana má příběh o lampičkářích aspoň náznaky sci-fi. Škoda že je celý příběh zachumlán v hromadě digikreslenin. Obsazení Ryana Reynoldse není špatné, ale jeho potenciál coby hláškaře není využitý ani z poloviny tak, jako ve třetím Bladeovi. Jinak vše sedí jak má, ale přesto filmu chybí hloubka a kdyby byl víc temnější...taky bych se nezlobil. Ve výsledku pak Green Lantern působí trošku uspěchaně a nedotaženě, spíš jako pilot k seriálu, než pecka na jejíž pokračování by se člověk další dva roky těšil. Přesto jde společně s Jsem číslo čtyři o film, které mě navzdory tomu, že jsem ho původně vidět nechtěl, příjemně překvapil. Lepší 3* ----------------------- Edit po pokusu o druhé shlédnutí. Od doby kdy jsem psal toto hodnocení, vznikly filmy jako Avengers, X-Men: První třída a pár dalších velmi slušných komixovek, vedle kterých je Green Lantern slaboduchá slátanina. Laťka byla v posledních letech posunuta...je tedy třeba změnit hodnotící kritéria. ()

pakobylka

Cosi jako "Top Gun" (1986) se zeleným sci-fi přelivem. Prvoplánové a trochu prostoduché až hračičkovité dobrodružství s poněkud dětinskými digitálními triky. Leč zápletka je svým způsobem zábavná a svižně ubíhá kupředu (zpátky ni krok), takže nevidím důvod, proč jí nepřidělit 3* standardní velikosti. P.S.: Škoda přeškoda, že se Hal Jordan & spol. nevydali cestou parodie, která by jak dějové linii, tak i výtvarnému pojetí snímku neobyčejně slušela. ()

Juto

Hoci je Martin Campbell schopný režisér, rozprávanie filmu je nezmyselné. Postavy sú tak štandardné, že každý ich čin sa zdá byť vopred určený už od prvých snímok. Dokonca aj keď je akcia na obrazovke je často nesúvislá. 5/10 ()

campix

Až tak silná slova jako zklamání roku bych nepoužíval. Sice mě Green Lantern v mojich očích dosti zklamal, ale průšvih to není. Spíše průměrný film, který mohl být opravdu dobrý. Ale tak nějak jsem tušil, že to nebude fungovat. V letošní záplavě fantasy blockbusterů se řadí Green Lantern do průměru někam mezi Thora a Kovbojové a vetřelci. Obsazení se mi na první pohled líbilo, ale tak jako celý film ani herci dohromady nijak nefungují. Strong má strašlivě málo prostoru, kde ho nahrazuje Sarsgaard a ten mě nijak nepotěšil. Jinak Reylnolds a Blaky Lively (kterou opravdu můžu) podávají svůj standart. Prostě pohádka pro dospělé, která dohromady nijak nefunguje a je tak jen průměrnou podívanou. ()

WolfR

Skvělý námět, dobrá herecká sestava, většina protagonistů skvělé hodící se do svých rolí. Navíc, celý film má za sebou předlohu v podobě slavného komiksu, i když jen ve Spojených státech, dále solidní režisér a především úžasná vizuální stránka (taky to sežralo 200 miliónů dolarů). Přesto je tu něco, co Green Lanterna téměř zazdilo. A to prachsprostě obyčejný a odfláknutý scénář. Forma versus obsah, 1 : 0. Průměr, 3 hvězdy. ()

Šimpy

Ano, bál jsem se tohohle filmu, obzvlášť poté, co jsem viděl plakáty a zdejší hodnocení. A to i přesto, že jsem zarytý milovník komiksů, byť upřednostňuji Marvel před DC a Green Lanterna jsem v komiksu nikdy nečetl. Ale...ono to nejni zas tak špatný. Je to velmi příjemně ujetá scifárna, která mi svou sebereflexí a atmosférou nejednou připomněla Star Trek. (Sbor starších neuvěřitelně připomíná bytosti z původního Treku, první epizody Cage). A kromě komiksů miluju i sci-fi, tudíž jsem chtěl dát 3*, ale závěr ("Síla vůle") mě přiměl hodnotit ještě trochu výš. 70 procent a samozřejmě si tvůrci nemohli odpustit dovětek běhěm titulků a našlápnout si tak na druhý díl. ()

SHI-SHA

Líbili se mi jen souboje. Zbytek hloupý, nezáživný. A může mi někdo vysvětlit, proč po Parrallaxovi nešlo všech x tisíc strážců najednou? Ti se jen flákali na své planetě a "stříleli" zelené paprsky do prázdna. ()

Ice123

Tak tohle mě vůbec nenadchlo... Místy jsem byl pobaven, ale jinak je to nemastný, neslaný. Všechno se uděje hrozně rychle, ale přitom se tam toho moc nestane a má to 2hod. Člověk by se těšil, že by si třeba více pohráli s výcvikem, nebo se zemí Oak, ale prd. Jde o takový velice slabý odvar kombinace Supermana a Pátého Elementu. 40% ()

bartias

Filmová adaptace úspěšného komiksu hodně hraje na supermanovskou nótu. Rošťácký hlavní hrdina se ale baví spíše po vzoru Iron Mana s rozpustilou povahou Roberta Downeyho Jr. První je v pořádku, protože Green Lantern původně vznikl jako další pokus těžit z úspěchu Muže z oceli. Druhé by teoreticky mělo vyjít. Jenže Ryan Reynolds není Downey Jr. a je nevýrazný vedle Marka Stronga i místní (prvotřídní) okrasy Blake Lively. Green Lantern se snaží být epickou sci-fi podívanou, jenže si musí vystačit z nevýrazným padouchem s image ostravského smogu. Pobaví, ale nenadchne. ()

3n3my

To isté ako prvý Hulk. Aspoň u mňa. Mínusmi určite slabšia akcia a kratšie nevygradované finále. Inak triky, efekty, obsadenie, príbeh - všetko na slušnej úrovni. Ďalší podarený komiks roka 2011. ()

tomeek

Charisma Ryana Reynoldse tady působí jako lepidlo, které vás přinutí shlédnout tuto pohádku až do konce. Netuším, jak to hodnotit. Na temnou komiksovku je to málo temné, na reálně působící komiksovku je to moc fantasy... Přesně jak píše Verbal: "intergalaktické bubu zlo", zhmotněné z čirého strachu reaguje na fyzické rány a výbuchy (wtf?) a zatímco zlo opět využívá všelijaké energetické výboje a jiné mrdy, klaďas v podobě Green Lanterna odvrací útok pomocí děla, katapultu a pružinek pod kamion (wtf 2)... Osobně bych řekl, že GL je jeden z těch komiksů, který je lepší nenatáčet, protože mnohdy působí spíš úsměvně. Arabela hadra. ()

stOKYi

Jediné za čo dávam plus sú zaujímavé zvláštne schopnosti a s tým späté aj boje Lanternov. Ináč bieda. Všetko je také, príliš americko klíšovité, predvídateľné, naivné a tie dialógy..... ()

moviefilm

Až neuveriteľne televízne pôsobiaci film. Od réžie, cez scenár k hereckým výkonom, až po niektoré efekty, ktoré pôsobili skôr ako z rozprávky, alebo lepšej počítačovej hry, ako z regulérneho akčného filmu. Jediné, čo stojí za zmienku sú masky, zvuk a Peter Sarsgaard, ktorý robí všetko, čo môže, aby film posunul niekam vyššie. Inak dosť zbytočný film... ()

panMartin

Mírný zklamání něco mi tak chybělo. Ptákovina, ale zároveň skoro celou dobu slušná zábava. Že komiksový hrdina zabrání nehodě vrtulníků tím, že postaví autodráhu v dnešní době asi nikoho moc neosloví. Ryan Reynolds je fešák jako vždy ale hlavně Blake Lively ta bylo kus taky bych chtěl být hrdinou abych jí musel zachraňovat. Konec filmu rychle usekly a byl konec. Ten rozpočet je taky krásnej! ()

Radiq

No tak nevim. V dnešní době kvalitních komixovejch adaptací se tohle docela ztrácí. Plno záběrů mi navíc přijde jak nakreslenejch, hlavně ty z vesmíru. A kdyz ne nakresleny, tak digitální. Samotnej nápad se zelenou energií se mi taky moc nelibi. Děj má moc děr, ktery se mi nelibijou. Maska, která má chránit identitu, to byl dobrej vtip, když každej stejně dycky pozná Ryana Reynoldse, kterej se mi do role hrdiny vubec nehodi. Ani záporák Peter Sarsgaard nebyl moc to, spíš opak charismatu s postiženou velkou hlavou... a navic když přijel na invalidnim voziku, tak vypadal jak Rubber Johnny. Mark Strong mě už sere, protože snad dycky v každym filmu hraje uplně stejně, akorát v jinym převleku. Bylo to prostě komixovy béčko a ty prachy v tom vubec nebyly vidět. Šlus. Ouvr. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)