Rubber Johnny

Krátkometrážny / Animovaný / Horor
Veľká Británia, 2005, 6 min

Šestiminutový experiment britského režiséra, který má na kontě především hudební videoklipy (Portishead, Björk, Madonna, Placebo). Projekt vznikl jako šot pro hudebníka Aphex Twin a jeho nové album.
Johnny, upoutaný na kolečkové křeslo, pravděpodobně postižen akutním otokem mozku, předvádí za doprovodu elektronické hudby taneční kreace ve stylu rave. Většina filmu je natočena pomocí infračerveného vidění. (Abes)

Freemind

Chris Cunningham je génius - tady je krásně vidět, čeho je schopen, když nemusí hlídat žádné meze konvencí nebo estetiky. Zároveň je to tvrdý úder na solar všem rádobyfilmařům, kteří se vymlouvají na nedostatek financí - houby, pánové, prostě vás pánbů nemá rád a nedal vám ani drobek talentu! Chris Cunningham natočil a sestříhal prakticky sám a prakticky za darmo něco, co jde suverénně na hranu všeho, co jste předtím viděli. Postavte mu pomník. ()

Hwaelos

Je to holt pan Božský:) V oblasti videoklipu se suverenně drží na piedestalu spolu se Spikem Jonzeem a Michelem Gondrym a ačkoli je tenhle obrácený videoklip (hudba se dotáčela k filmovým záběrům) neuvěřitelná šílenost, která snese srovnání snad jen s Mazací hlavou, stále nám připomíná, že máme co dělat s velmi originálním tvůrcem ()

MataLizatko

Nie všetko s podtitulom experimentálny je zároveň aj s podtitulom geniálny. Minimálne sa však tento short film uberá správnym smerom. Musím pochváliť doladenú atmosféru a dotiahnutú myšlienku. Mne osobne vizuálna stránka nesadla na strunu, ale nejaký zvuk bol vydaný. Prinajmenšom sa dá povedať, že je to zaujímavá interpretácia. ()

Matty

Maximálně divné! Zkuste si představit svůj nejdivočejší flám (pakliže si jej pamatujete), vsugerujte si do svých vzpomínek psa s fosforeskujícíma očima a stvoření podobné mimozemšťanovi, zhasněte světlo, rozsviťte zelenou lampu a… anebo víte co, raději se podívejte na tenhle psychedelický experiment sami. ()

SOLOM.

Tak tohle byl totální výmaz! Ovšem velice podařená a hlavně šílená podívaná, která mě doslova pohltila. Nevěřícně jsem sledoval chaotické obrazce toho malého mutantíka s velkou hlavou a jeho odporným čoklem. Když do toho navíc začala hrát ta psycho hudba bylo vymalováno. Normálně bych něco podobného ohodnotil asi odpadem, ale tohle mě vážně dostalo. ()

• Johnny je postižen nemocí zvanou hydrocephalus, jde o abnormální nahromadění mozkové tekutiny v dutinách a komorách mozku. Takto postižený člověk trpí bolestmi, křečemi. Nemoc má za následek právě také postupné zvětšování hlavy. (Abes)
  • Rubber Johnny je v Británii slangové označení pro kondom. (Abes)