V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

MrPierc

Takové silné téma a takhle ho po americku přesladit. Nádherný námět i scény ve vesmíru, dechberoucí efekty, souboj dobra a zla skrze celý vesmír. Co kdybychom tam ale nacpali americký styl plný sladkobolných konverzačních témat, dramatických 15 sekundových pohledů a typických nereálných filmových postav? Všem vybělíme zuby a tomu zelenému superhrdinovi dáme pouze malou škrabošku a určitě ho nikdo nepozná. Výukový dokument pro filmaře, jak netočit kvalitní film s velkým rozpočtem. ()

cariada

Nejsem velký příznivec komiksů, ale tohle se celkem povedlo. Největší plus je to, že je to hodně zasazené do sci-fi což se mě líbí. Celkem dost se toho odehrává ve vesmíru což tomu jenom prospělo. Už se těším na pokračování. ()

bourec

Nemůžu si pomoct, ale 60% pro tuhle bombovou podívanou! Některý pitomci už hledaj kdovíco už i v komiksovym žánru. Někdo tady mezi těma bambulama napsal, že jestli chce někdo vidět dobře hrát Reynoldse, ať si pustí Buried. Ty vole, devadesát minut budu ležet ve studiu v dřevěný bedně, dostanu zaplaceno, dostanu Oskara, a ještě u toho vychlastám dva litry Cpt.Morgana na poležení. Zpátky k filmu, Campbell už v mej očích je za fakt dobrýho rejžu, ale hodnocení jeho filmů je dost ubohý. Neva, bavil sem se, a vo to tady de. Tak sorry, ajnštajni. 100%. ()

Rocky88

Ačkoliv se Paralax překvapivě vyvedl a i akce byla svěží, přesto filmu chybí punc jakési naléhavosti. Campbell nezvládá táhnout za otěže a udržovat tempo, takže je to často nuda. Ačkoliv Lantern dopadl lépe než většina sólovek od Marvelu, i tak mi připadá spíše jako materiál pro týmovku. ()

bukowski83

Popravdě už nic moc nevěřím hodnocení tady na csfd, protože podle mě Lantern není vůbec tak špatný a měl by být v červenejch barvách. Jedinej problém je, že je zbytečně moc kladen důraz na romantiku a málo na Halův výcvik a hrdinské kousky. Jinak trikově je to fakt boží a já jsem dostal přesně to co od komixáků očekávám! ()

TomikZlesa

Klasický supergay film, ale ne tak namyšlený jako nagelovaný vzor všech gejů jako Superman. Blbec frajer dostane supersílu a samozřejmě machruje..prsten si ho vybral.. a je z toho fpiči, jenže ostatní se mu smějou a neberou ho vážně..prsten si ho vybral.. tak se na to vyprdne, jenže je to člověk, nejlepší a nejchytřejší bytost..prsten si ho vybral.. v celým vesmíru, uvědomí si sám sebe, dodá si odvahu a rozkope..prsten si ho vybral.. největšího badass v celým kosmu, Chuck Norris hadr. Co nedokáže 3600 zelených baterek, dokáže jeden hloupá člověk. A abych nezapoměl prsten si ho vybral !!! Film je bohužel víc vtipný než zabavný. ()

Lanark

Spíš než zelená esence vůle tu vévodí růžová esence klišé...zastavte prosím někdo ty komiksové adaptace, než to dopadne vážně, ale fakt vážně špatně.. ()

C0r0ner

Jako zas takový průser to nevidím. Spoustě lidí (Reynoldsovi asi taky) se to očividně nelíbilo, viz narážky v Deadpoolovi, ale mě bavilo, že to bylo takové hodně jednoduché a na vypnutí hlavy optimální. O nějakém kvalitním scénáři se samozřejmě bavit nedá, ale jako slepá ulička nehodná pokračování to bylo v pohodě. 70% ()

Andre3000

Narozdíl od Captain America si tento snímek zahrává s mojí schovívavostí ke komiksům. Ryan Reynolds se možán snažol, ale nebylo to ono. Ale mě se celkově nelíbil ani námět a zpracování. ()

MovieKings

Pátá hvězdička dorazí po druhém zhlédnutí (tedy alespoň doufám) :-) Nemůžu si pomoci, ale co více čekat od "průměrné" komiksové adaptace? Skvěle se na to dívá, Reynolds i Lively sympatičtí. Chcete více psychologie a film pro přemýšlení? Pusťte si Nolonova Batmana. Chcete se bavit a nechat se unášet? Green Lantern je zde pro vás! ()

carly

nemám rada 3D. ale inak to bola nenáročná akčná sranda. malo to dobré tempo a až na pár silne patetických príhovorov to bola celkom príjemná záležitosť. a Ryanovi toho superhrdinu proti jeho vôli verím ()

Pajky3

Letos v létě nám byly naservírovány hned dva zelené komiksy. Rozdíl v nich by, že na ten s Rogenem jsem se těšil asi jako na dušenou zeleninu a na tenhle jako na 300 g steak. Přesto, že jsem nakonec na talíř dostal jen plátek kuřecího jsem byl tady mnohem spokojenejší. Sice mě moc neseděl ani fialovej strážce, ani šedivý hlavy a celkově ten svět lanternů se mi zdál nějaký podivný. Na druhou stranu, když jsme se vrátili na zem, tak schopnost Lanterna se mi moc líbila. Navíc, při porovnaní samotného obsazení je jasné, že Reynolds jednoznačně nakopává Rogena a i Lively má nad Diaz navrh. I tak je to však jen lehce nadprůměrná adaptace komiksu. ()

Dannysek4U

Plus minus pohledny by to bylo, chytrosti ale Lampicka moc nedostal, navic je to pomerne zprdelne rozfazovany, nevyvazeny v pomeru akce a tlachu. drobnym plusem je ale zase par zablesku napaditosti plus velkej potencial. No proste prumer jak remen, coz vetsinou nebejva pochvala... ()

necisty

Super, líbilo:). Je to efektově perfektně zvládnuté, děj super, herci super, Blake nádherná, hudba se líbila, po téhle stránce žádná chyba. Vadily mi ale ty neustálé kecy o vůli a podobně, za to si tu jednu hvězdu vezmu. ... ''Zodpovědný" na jejich planetě možná znamená "pitomec". ... Souhlas s Isherwood, Tom Hardy a Djkoma ()

Flynn

Taková klasická průměrná comicsová podívaná. Škoda, potenciál to mělo větší. Hrdina byl sympatický a člověk mu fandil, ale bohužel, jak už to tak bývá, čím je větší protivník (myslím to skutečně rozměrově-viz 1. díl Hellboye) tím mi příjde závěr vždycky více odflinknutý. Škoda, celý film se to tady připravuje na nějaké finále a to pak stojí tak za 2 hvězdy. Aspon ze ty přípravy stály za 3. ()

Matrinx

I přes to, že jsou to takové Star Wars v zeleném comisc oblečku (řád ochranců galaxie vládnoucí velkou nadpřirozenou silou, řeci o strachu a vůli) a moc nového originálního do světa kinematografie zrovna nepřináší dávám slabší čtyři hvězdy. Bavil jsem se u toho víc než u lonských výtvorů Marvelu - DC vždycky umělo tvořit přívětivější světy... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)