V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Xavi6

Obrovská škoda. Pokud by byl celý film jako prvních 15 minut, neměl bych proti němu ani ň, ale takhle se to povedlo režisérovy tak nějak pošolíchat a pomíchat až z něj vznikl zelený Lantern. Schází zde pořádná akční scéna a nějaké pořádné vyvrcholení filmu, jako nic proti, ale 5-minutová bitka (ani to ne) není pořádnej finiš, na který jsme zvyklí. Jak píši, je to škoda, ale alespoň jsem byl minimálně napnut, protože mě filmy podle komixových předloh velice baví a to včetně Green Lanterna. ()

jasiska

Pre filmy podľa komiksov a Ryana Reynoldsa mám slabosť, čiže Green Lantern bola definitívne "moja šálka kávy". Samozrejme, veľa vecí zapadalo do presne vyjazdených komiksových koľají a veľa nás vo filme nemohlo šokovať. Mytológia, ktorá sa pochopiteľne nedá narvať aj s akciou aj s povinnými klišé do 2 hodín, bola trochu skrátená a zjednodušená. Ani jednotliví hrdinovia (či antihrdinovia) nedostali dostatok priestoru, aby boli viac ako len jednorozmerní. Ale nemôžem si pomôcť, celkovo sa mi Green Lantern veľmi páčil. Bola to sranda a parádne to vyzeralo. ()

ThomasCrown

Ak komiksovka, tak Thor alebo Captain America. Green Lantern je fádny, inak to popísať nejde, zbytočný film natočený iba preto, že komiksy sú práve v móde, poďme sa zviesť aj my. ()

Hanes88

Tak v první řadě, určitě se nejedná o špatný film. Spíše naopak. Velice mile překvapil jak atmosférou tak i dějem a v neposlední řadě skvěle zahrané roli Ryanem Reynoldsem. Opravdu mu tato role sedla. Takže žádná extratřída mezi novými filmy, ale s klidem a v pohodě 65%. ()

Milodar

Audiovizuální vycpávka vesmíru. Doporučuji shlédnout na černobílé televizi, ať můžete přemýšlet alespoň nad tím, co je zelené (dobré) a co žluté (zlé). ()

peetriss

Do vizuálních efektů můžete napumpovat kolik desítek či stovek miliónů chcete, ale pokud nemáte k dispozici dobrý scénář, kvalitní film nikdy nenatočíte - a to je přesně případ Green Lantern. Film nepřináší nic světoborného, příběh je nevalný, místy nudný, herci jsou průměrní a nezajímaví, hezky se kouká jen efekty - a to je velmi málo, navíc ani ty efekty nejsou jakkoli průkopnické. Připadá mi to jako zábava na úrovni televizního filmu, ne jako spektáklu za 200 milionů dolarů. Green Lantern je tak jen dalším přírůstkem na smetišti nepovedených komiksových adaptací, a že to smetiště poslední dobou celkem dost narůstá! 50%. ()

DaeF

Je to strašně super. Prsten, oblek, létání, vesmír, rasy, ochránci. Všechno to moc krásně funguje. Hlavním problémem filmu je, že mu chybí pořádký badass záporák. Jinak nemám co vytknout. ()

Darik

Hmm, sice to není kdovíjak povedený film (po příběhové stránce je to hrozný a v některých chvílích i pěkně trapný), ale ty 3* dávám za hlavního záporáka Parallaxe - ten byl udělanej naprosto suprově (a celková stránka efekt byla moc pěkně udělaná). Takže film po vizuální stránce super, příběhově nikoliv. 50% (viděna verze 123 minut v anglickém jazyce). ()

Crackonosc

Když má superhrdinskej film divnýho superhrdinu, kterej se pere s mrakem a chlápkem co má hlavu jak meloun, tak to nezachrání ani Martin Campbell. Tim spíš, že se z dvou hodin stopáže perou asi 10 minut a to si ještě spíš povídaj než že by se mlátili. Sorry, ale dvě hodiny stupidních dialogů chlápka v zelenym latexu s mimozemšťanem v zelenym latexu/ hloupuo přítelkyní/ někym dalšim nezajímavym mě fakt neberou... ()

tterez

Musim říct, že jsem z toho byla fakt nadšená. Nic jsem nečekala a bavila jsem se špičkově. Žádný velký kýče, prostě bezmyšlenkovitá pohoda a hezký tvářičky. Fajn! ()

TERRORDROME

Superhrdina v zelenom neopréne, so škraboškou a čarovným prsteňom bojuje s čumburákom menom Parallax ( znie to ako nejaké preháňadlo ) čo vyzerá ako mračno s veľkou hlavou a do toho mu kybicuje kolega ktorý pre zmenu vyzerá ako metrosexuálny Lucifer, hmmm... nuž pomerne srandovná predstava. Samotná myšlienka Green Lanterna a všetkého okolo neho je naivná a smiešna až hrôza, ale samotný film až taký hrozný nie je. Napriek všetkým chujovinám ktoré sú v tom natlačené som sa bavil dosť dobre. Scény s infikovaným vedcom s gigantickou nabublanou hlavou sú slušne drsné a psycho, čo pekne kontrastuje s farebnou papundeklovosťou zbytku filmu. Aj digitálne efekty kolíšu medzi bombastickosťou a bakelitom, ale väčšinou prevažuje to prvé. Záver je explozívny, akurát sa človek neubráni zamysleniu nad tým ako ľudský nováčik čo je medzigalaktickým bojovníkom len pár dní, behom 10 minút preští a zlikviduje najmocnejšie vesmírne monštrum ktoré až dovtedy vyhladzovalo s prstom v nose celé svety. Nuž čo, aspoň pochopil prečo sa nám každý slušný emzák vyhýba oblúkom merajúcim stovky svetelných rokov. Je to strašná, nefalšovaná chobotovina, ale všetky tie poletujúce zelené čudá sú takým dosť zvrhlým spôsobom zábavné. ()

Haymar

Po Thorovi daší povedená (sub)žánrovka. Reynolds překvapivě dobrej, Strong (jako vždy) výbornej! Zajímavě propracovaná mytologie "Lantherňáků", hodně to "těží" z klasik (převážně Supermana, kterýho to často dost nápadně připomíná) ale zároveň si to zachovává svůj "xicht". Akce je povedená (Campbellova průprava Bondem je znát), triky taky, tady není co řešit! ()

Piri

Prútik si vyberá svojho majiteľa.. Ničím výnimočné, občas vtipné scénky, aj 3* sú veľa. Arogantní super-inteligentí ufóni, ktorí "chránia" vesmír, je im osud Zeme ľahostajný, vraj preto, že sme primladí - no to je teda argument. Videné v 2012. ()

mkali

Mám rád sci-fi. Mám rád komiksy. Mám rád béčkový filmy. Green Lantern je mix všeho a přesto mě nenadchnul. Do poloviny filmu nuda, nuda a ještě jednou nuda (krásně řečeno studentem ve třídě). Green Lantern je opravdu chudáček, který si hraje na megahvězdu a přitom není. Oproti Kapitánovi Amerikovi, Batmanovi, Spidermanovi nebo dalším komiksovým adaptacím opravdu podprůměr. Pro mě osobně komiksové zklamání roku :( ()

aLPaC

Trochu horší než Thor, kterého mi to docela připomínalo, ale jinak celkem slušně našlápnutá zábava. Na začátku, kdy si tvůrci hrají na Top Gun, mě to poněkud nudilo, ale od té doby, co se Hal dostal mezi Lanterny se snímek výrazně zlepšil. Efekty jsou opravdu vynikající, hlavní obsazení též (Blake Lively je skutečně luxusní rybanka), akce slušná, jen tomu příběhu se tvůrci poněkud zapomněli věnovat. Ale co, komiksy zažívají zlatý věk a i když osobně dávám přednost spíše dílkům od konkurenčních Marvel, tak Green Lantern stojí za zhlédnutí. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Hal: Promiň, musím běžet, chovej se tu jako doma, dej si vodu z kohoutku. ()

Zombi

Na to, že tahle zelená fantasy, maskující se za scifi, nemá pořádný děj, ani výrazného záporáka, jsem se kupodivu i jakž takž bavil. Vlastně jediné čemu se toho nedá moc vytknout jsou triky, herci vyloženě neurazí, ale jsou dost nevýrazní, záporáci jsou hned dva, ale ani jeden se nedá brát vážně a ani jeden neposkytne závěrečnou nářezovou akci, na kterou se všichni těší. Zvláštní je, jak všichni okamžitě berou, že Hal potkal emzáka a má prsten jak od Arabely. Pár momentů, kdy se to celé nebere moc vážně tu taky je, ale pak převáží klasické "velká síla, velká odpovědnost bla bla". Akce a představivost na možnosti prstenu hrubě nedostačující. Lepší 2 hvězdy. ()

gocatgo

Ačkoliv DC nemiluju tolik jako Marvel, musím uznat, že partička Green Lanternů se nehorázně povedla. Film těží především z toho, že nabízí úchvatné vizuální zpracování - a jen tak mezi námi, kam se hrabe Tron - nehraje na city a dovoluje si všechno, co komiksový žánr umožňuje. Reynoldsovi role sedla a spíš než film o hrdinských činech je o Jordanově vnitřním boji. Super start nové série, nevěřím že se nebude v projektu pokračovat... ()

Ricky_CZ

Komixová adaptace postrádající veškerou komixovou duši. Nemáte úsměv na tváři, když přijde scéna "Už jsem to ku*va já, velkej borec", ani vás neosloví odhalení identity před milovanou...prostě nic...Od začátku do konce deska. Ale i přes to je to pořád Green Lantern...A já nemám to srdce dát méně, než 3* ()

Sagara

Napokon nie až také zlé ako som čakal. Ryan Reynolds si zachoval charizmu aj v zelenom digitálnom latexe a povinná fena nedostala príliš priestoru zažiariť. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)