Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

iamek

Hodně slabá akční jednohubka kde se Statham z 93 minut tváří drsně 92 minut. Což vzhledem k tomu, že se film rozjede až v druhé půlce působí docela komicky. Díky bohu aspoň za obsazení skvělého Bena Fostera. ()

SeBig

Hodně dobrý film o najemném vrahovi! Je to spíš napínavý thriller než akční přehnanost tohle má dobrý příběh a postavy. Překvapivé zvraty atd.. Vše co film potřebuje + Statham a Foster. ()

Flego

Poväčšinou to býva u nových akčných filmoch, že sa chcú hrať na niečo iné ako v skutočnosti sú. Našťastie v tomto prípade to tak nie je a Mechanic je jednoduchý, priamočiary, akčný biják. Scény sú natočené kompaktne v danom žánri, kamera je schopná a charizmatickí Statham - Foster pridávajú to svoje. Mohlo to byť aj lepšie, ak by sa nezabudlo na ostatných ľudí, pripadalo mi to, akoby boli na svete len tí, čo mali dočinenie s príbehom. ()

honajz

Ošoupané téma nenápaditě převedené na plátno ve stylu moderních seagalovek nebo vandammovek. Ani to by nevadilo, kdyby to mělo nějakou atmošku. V tomhle ohledu měl Faster větší koule. Ale ústřední dvojka zde docela fungovala. ()

Roman.Ticka

Čistokrevný akčňák, který mě chytil za kule, i když je nemám, od počátku do konce. West je spolehlivý rutinér, Isham mě hudebně taktéž nezklamal. Jason je synonymem nové generace tvrďáků a role mu sedla víc než obvykle. Děj šlapal jak po másle a přestože některé scény byly kruté až příliš, celkový dojem mi nezkazily. Už vím, že pokud se chci pořádně akčně odvázat, šáhnu po Stathamovi a to je pro mě i pro něj sakra dobrá prognóza. Filmy, kde kromě akce cítím závan emocí, aniž hrdina hne brvou, jsou ještě silnějším lákadlem a zárukou kvalitní podívané ne jen plytké akční zábavy. Silné 4. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 27.4.2012+ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 19.5.2012, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = ŠTEFAN MANDŽÁR (2.5.2012) ()

SOLOM.

Někoho zastřelit není žádné umění, uměním je když někoho zabijete v tichosti, rychle a především tak, že vás u toho nikdo nevidí. Přesně tohle provozuje Statham na začátku filmu a musím říct, že tímhle si mne tento film získal na svou stranu. Filmů o nejrůznějších nájemných zabijácích existuje spousta, ale jen málokterý dokáže být něčím víc, než jen průměrnou akční podívanou. Bohužel podobný problém mám i s tímto kouskem, protože od chvíle kdy na scénu nakluše Ben Foster, to ztratilo ono původní kouzlo. Oba pánové sice podali slušné výkony a popravdě jsem se za celou dobu snad ani jednou nenudil, jenže v druhé polovině filmu začalo napětí pomalu upadat a stala se z toho tuctová (přehnaná) akční střílečka… ()

eraserhead666

Škoda toho gramofonu. Dost mě potěšilo, že vyloženě akční stránka po značnou část stopáže ustoupila spíše dramatu. Jako není to nic, co by překračovalo akční meze a hranice, ale potěšila mě trochu větší hloubka a orientace spíše na trénink a výcvik než na tupou řežbu. Takhle je to poměrně příjemně namíchané. ()

Larky

Statham zřejmě už uplně rezignoval na hraní jiných rolí, než přihlouple se tvářících drsňáku, ze kterých jde strach asi tak jako z medvídků na hraní a pod taktovkou Simona Westa nám předkládá další důkaz jeho pochybných hereckých kvalit.The Mechanic je další tuctový akčňák, který sice nemá ambice být něco víc a chce jen pobavit ale bohužel se mu v tomto ohledu moc nedaří.Těžko vytěžit něco lepšího než lehký podprůměr s námětem, který už tu byl mnohokrát a mnohokrát lépe zpracovaný.Jeden nájemný killer učí druhého - budoucího, jak být kvalitní killer a divák se nudí a nudí.Jediná scéna, která mě opravdu pobavila byla, když se nájemné duo vypraví za 200 kilovým novým mesiášem a mise se nezdaří zrovna podle plánu a následuje solidní přestřelka a akce, ale to je tak jediné co mi zůstalo v paměti, jinak je to šeď, nuda, šedivá nuda.Možná jsem proti Stathamovi zbytečně zaujatý, to ale nic nemění na tom, že Mechanic je mizerný film, je mizerný s ním a byl by mizerný i bez něho - 38% - 2*. ()

becki_tu

Od dob geniálního Con Air už uplynulo hodně let. Od té doby se ale Simon West nějak nemůže vyhrabat z průměrných žánrovek, které sice zabaví, ale nic víc. Přitom jak Lara Croft, tak Mechanik nabízejí námět na víc, než na béčko s dobrými akčními scénami. PS.: Jason Statham byl prostě zrozen pro tyhle role. 65% ()

Morholt

Isham se půl filmu snažil o jakýsi dramatický rozměr, ale pak se na to díky bohům vykašlal a spustil pořádnou akci. Statham odehrál svůj klasický part a Ben Foster byl tím něčím navíc. Škoda, že se od začátku nejelo v podobných intencích jako v druhé polovině. 60% ()

Lucasion

Mechanik zabiják je jen další z řady akčňáků Jasona Stathama. Je pravda, že on se na roli akčního hrdiny, ať už kladnýho či zápornýho prostě hodí. Tenhle film ovšem nevyniká vůbec v ničem. Nejvíc asi zamrzí přihlouplý scénář a příběh. Který nakonec vyústí v jednu ze dvou už předem čekaných konců. Přitom by se se zápletkou mistr a žák, nájemní vrazi dalo docela dobře pracovat. Výsledek tu je ovšem skákání z jednoho nápadu do druhého a výsledek je něco mezi Hitmanem a Elitními zabijáky. Ovšem pěkný soundtrack či drama zápletku tu určitě nehledejte. Spíš z tohodle vypadne jen další laciná kopie Stathamova Kurýra. Pro fanoušky tohoto herce je to příjemné akční béčko, bez většího přemýšlení. Pro ostatní průměrný akční film bez nápadu. (50 %) ()

Lacike

Nie je to tak chladna a skoro az dokumentarna studia zabijaka ako original. Je to viac Stathamovsky zivocisne a priamociare. Miestami dokonca nie prilis logicke, ale vdaka striedmej stopazi to rychlo odsypa. Problem je ze tie pomale staromilske sceny z originalu odstranili, ale nicim ich nenahradili, takze je film tak trochu prazdny. Proste to je zabavna jednohubka u ktorej som sa rozhodne nenudil, celkom slusne som sa zabavil, ale po par dnoch od zhliadnutia si skoro na nic nepamätam. 5/10. _edit:_ pred druhym dielom som si to pozrel znova. Ked som to uz neporovnaval s originalom, tak som z toho mal lepsi pocit. Je to proste standardna bezducha akcna Stathamovka. Akcie je celkom dost, nepôsobi podfinancovane, obsahuje poctive kaskaderske kusky. Je sice zostrihana dynamicky, ale az na bitku v autobuse mi pripada v pohode prehladna. Srala ma len otravna Fosterova postava a to, ze neakcna vypln vôbec nefunguje. Este kym je na scene aj Sutherland, tak to vyzera nadejne ale nasledna tema pomsty u obidvoch postav nema ziadne grady. Vysledkom je film, ktory nenudi, ma slusnu oldschool akciu ale pokial nevznikne trojka, tak si ho znova nepozriem. 5/10. ()

RelaxMan

Tento remake se mi daleko víc líbí než originál s Ch. Bronsonem. V původním filmu bylo totiž hrozně málo akce a i Ch. Bronson na rozdíl od jiných svých filmů toho moc nepředvedl. J. Statham sice nepředvádí výkon na Oscara, ale pokud jde o chladné zabijení, tak to mu prostě jde. Boje jsou vcelku reálné, žádné přeháňky typu " Kurýr a Zastav a nepřežiješ ". Kromě J. Stathama jsem byl spokojen i s ostatními herci a to hlavně s B. Fosterem a D. Sutherlandem, kteří na své role byli velmi dobře vybrány. ()

BoPo

Doba neohrozených a nezničiteľných hrdinov je už dávno preč. Posledným mohykánom je práve Statham. Posledný akčný hrdina snažiaci sa vyplniť dieru na trhu. Len škoda že sa nepoučil z chýb svojích slávnych predchodcov a nesnaží sa o premyslenejší výber scenárov. Troška príbehovej kvality, by predsa tú akčnosť nezabila. ()

Caszidy

Příjemná akční oddychová jednohubka. Nic víc. Dnes, pár týdnů po zhlédnutí s trochou nadsázky už v podstatě pořádně nevím "o čem to jako bylo". Vybavuji si pouze atraktivní vizuál a odsýpající tempo. Co víc od podobné žánrovky chtít? Samozřejmě, že bychom mohli chtít víc, mohli bychom tomu filmu přidat vše, co mu chybí (propracovanější příběh a děj, spletitější vztahy postav atd. atd.), jenže pak už by to nebyla žánrovka, ale film "áčkové" kategorie. Tudíž v rámci možností se jednoduše Mechanik zabiják nedá než doporučit. PS: Původní film s Charlesem Bronsonem jsem bohužel neviděl. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)