Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

Tsuki

Kvalit druhého dílu sice už nedosahuje (není se čemu divit), ale bombastické zakončení celé trilogie to rozhodně je. Možná tedy chvílemi až moc "bombastické"... celá ta věc s hrozbou jadernou bombou mě zpočátku zaskočila, nečekala jsem, že se příběh vyvine v tak dalekosáhlý problém, který bude nucen Batman řešit. Na můj vkus tedy trochu přepísklé, ale završení celé trilogie si možná něco podobného žádalo. Dále onen teroristický záporak Bane - napětí sice pramenilo z jeho fyzické neporazitelnosti, ale i tak jednoduše nemá na zvrácenou psychologii Jokera z minulého dílu. Na druhou stranu, celkové napětí skutečně fungovalo, našlo se i několik nečekaných zvratů, a Anne Hathaway zazářila v roli Catwomen. Takže celkově zvedám palec nahoru. Jen je prostě těžké překonat kvality dvojky, a vlastně i jedničky. ~(4,2)~ ()

Anderton

Veľká moc prináša...veľkú samotu. To, čo sú v iných komiksovkách prázdne frázy, je v Batmanovi tvrdá, krutá realita. Rany bolia, ľudia trpia a umierajú. Nolan zakončuje svoju trilógiu podobne, ako Jackson tú svoju v Stredozemi a kedysi dávno v preďalekej galaxii Lucas. Nolan podobne, ako Jackson, zmiešal ingrediencie z prvých dvoch častí a vytvoril samostatný film so svojskou atmosférou, ktorá na ne plynule naväzuje. Nespomínam to náhodou, pretože nového Batmana budeme časom prirovnávať k týmto megalomanským trilógiám, a nie s jeho komiksovými konkurentami ako Spiderman, X-men, alebo inými trilógiami ako Matrix, nové Hviezdne vojny, poprípade Transformers. Tie sú buď solídne, alebo výborné. Batman je proste ešte niekde vyššie, a je to Nolanova zásluha, že do tejto top kategórie dostal práve túto postavu. Kto by to pred siedmimi rokmi povedal, keď sme čakali s obavami na Batman begins. Netreba sa rozpisovať o tom, ako TRP reflektuje súčasný svet, asi sa to spomína všade, len tým napĺňa to, čím v prvej časti začal a v druhej pokračoval. Nolan spojil hereckú zostavu z predchádzajúcich častí a tou s Počiatku a nemohol urobiť lepšie. Okrem toho je tu Anička, čo je hypersympatická baba a Hardy ako záporák je sympatický tým spôsobom, ako napríklad Alan Rickman v Die Hard. Čiže kvalitu filmu do značnej miery ovplyvňuje charizma hlavného protivníka. Ak by som si chcel silou mocou rypnúť, tak mám jeden logický problém, ale jednalo by sa o spoiler. A na záver ešte k tomu porovnávaniu, Nolan natočil omnoho dospelejšiu trilógiu, ako Jackson a Lucas. ()

Carol Pifková

Ja som sa asi zalubila do Banea... Kazdy sice tvrdi ze lepsi Batman ako Temny rytier nebude no v tom pripade som asi jedina komu sa toto pokracovanie pacilo viac a mozno aj prave kvoli tomu Baneovi.. 5* (Zhliadnuté 2x) ()

Frajer42

Dával si tedy pořádně na čas, ale nakonec skutečně povstal. Řeč je samozřejmě o Batmanovi. Co jsem od filmu očekával, toho se mi skutečně dostalo. Potěšilo mě, že po Jokerovi mezi nás zavítal další solidní záporák. Naopak mě velmi zklamalo obsazení Anne Hathaway do role Catwoman. Anne Hathaway není ani příliš atraktivní a diváka neoslní ani hereckým talentem, což je mezi těmito herci dost poznat. Nicméně, určitě vyniká v jiných věcech. Jinak mi je její obsazení naprostou záhadou. Příběh byl fajn. Nijak neoslnil, ale to jsem ani nečekal. Do děje mě vtáhl, a to vlastně stačilo. Nebojte zkrátím to. Film se mi tedy líbil. Rozhodně nemohu sdílet to zdejší hromadné nadšení, řadění si filmu mezi svých 10 nejoblíbenějších a další nesmysly. Pořád je to ale Batman, i když už nám trošku zestárnul, a pořád se jedná o film velmi vysoké kvality, který je maximálně divácky atraktivní. Ono to tedy špatně dopadnout vlastně ani nemohlo. To by zde z dír museli vyskákat upíři ze Stmívání a z lesa by se musela seběhnout smečka vlkodlaků ze stejnojmené záležitosti. Nestalo se. 4* ()

AppleCore

Komentář obsahuje spoustu spoilerů, takže kdo neviděl ať raději nečte: Vždycky jsem byl zastáncem toho, že když už film chce zobrazovat násilí, tak ať to alespoň dělá se stylem a krví. Tady se vraždí o sto šest, ale kapky krve by se člověk nedořezal (ta davová rubačka nemohla bejt myšlená vážně. Lidi tam padaj jak švestky, aniž by byl vidět nějakej ten zásah, což je vzhledem k tomu, že po nich střílí celej batalion ozbrojenců, docela trapný). To je ale nejmenší problém filmu. Ten největší spočívá v samotný zápletce, která jakoby vypadla z očí béčkových nedělních fláků na Nova Cinema. Co sakra měla znamenat celá ta zápletka s bombou? Kdyby tam přijel John Travolta a tu bombu jim ukrad, vůbec bych se nedivil (vždyť to kurva bylo jak Operace zlomený šíp v Gothamu). Další věcí je, že čas a prostor pro Batmana neni překážkou, on je prostě přízrak zjevující se všude současně, kdy v jednu chvíli sotva vyleze z díry v prdeli světa a ve chvíli druhou už spokojeně kráčí po Gothamu (stejným syndromem trpí i Marion Cotillard, která je v jednu chvíli zajatá "hlavním záporákem", aby se pak v následující scéně objevila po boku Batmana s pytlem na hlavě). A co měl sakra znamenat ten rádoby šokující zvrat, kdy si všichni myslí, že je Bane synem Ra's al Ghula a najednou pích nožem do Batmana se slovy "Né! to já jsem jeho dcera!"? What the fuck?! Postava Banea je sprostě nevyužitá a finální scéna s ním je vyloženě k nasrání (vždyť on vlastně vůbec nebyl hlavním záporákem!), přitom byl během první půlhodiny stejně skvělej jako Joker (spoiler: kdo by čekal, že ho znenadání sejme kočičí žena dělem a po zbytek filmu se už neobjeví?). Většina pokusů o nadsázku a vtip byla doprovázena tupým výrazem ve tváři, kdy jsem se pousmál stylem "heh, to bylo pěkně trapný!" A prohlášení, že se ve filmu neobjeví Robin? Faktem je, že tam byl celou dobu a ještě dostal náběh na vlastní film. Opravdu se mi nechce věřit, že si k tomuhle divadlu napsal scénář Nolan. Jediná věc, která mě držela v pozoru a napětí byla hudba tradičně výbornýho Zimmera. Takže asi tak: V rámci série neskutečný zklamání 4/10 zatímco v rámci akčních blockbusterů ještě pořád nadprůměr 7/10. ()

Dzeyna

Už jenom díky čsfd hodnocení jsem to čekala o krapet lepší. Můžu říci, že jsem se za začátku celkem nudila a moc mě to nebralo, ale pak přicházelo čím dál více akce a začínalo mě to bavit. I tak je to špičkové. Herci jsou skvělí, obzvlášť Tom Hardy! Bylo by to na plný počet hvězd, jen škoda toho začátku a vlastně tak trochu i konce, se kterým jsem moc spokojená nebyla, přišlo mi to takové nedotažené. ()

Kothy

Kvalitní zakončení celé netopýří série. Ale na 2 to pochopitelně nemá. I když Bane byl Batmanovi víc než důstojným protivníkem. Těch zvratů tam možná bylo trochu moc. Bane představuje čiré zlo. Ale není to jen hromada svalů, je i dost chytrý. Tom Hardy je fakt hodně namakaný. Po městě se pohybuje neuvěřitelně rychle. Sídlí ve stokách Gothamu a odtamtud plánuje útok. Ten se mu taky povede. Zabere celé město a pod pohrůžkou vybuchnutí bomby ho udržuje odříznuté od okolí. Přemůže Batmana a uvrhne ho do vězení Je na tady na Bruci Waynovi, aby vstal z popela jako fénix a porazil ho. Není na to sám, pomůže mu sexy Catmwoman v podání Anne Hathaway, které to v tom kostýmu opravdu sekne. :) Ještě se na konci utká s Taliou al Ghul. Ale Alfred se tam moc neobjevuje a Lucius taky ne. Nakonec si ještě vychová zástupce. Na Batmana budou vždy v Gothamu vzpomínat jako na hrdinu. Jeho nový létající Netopýr je naprosto úžasný. "Your punishment must be more severe." ;) ()

boshke

Po třech kinech a dvou projekcích na notebooku příchází na řadu třetí. Nějaké drobnější chybky či nelogičnosti ve scénáři jsou pro mne stále patrnější, avšak dojem z filmu je, možná paradoxně, stále lepší a lepší... Pravdou je, že i ve mně budila volba Anne Hathaway do role Seliny rozpaky, ale naprosto jsem Nolanovi důvěřoval. A mou důvěru nezklamal. Anne všem vytřela zrak a byla radost se na ni dívat. A pak tu máme postavu Banea. Postavu, kterou jsem naprosto fascinován, která u mne porazila na hlavu i takové záporné borce jako třeba Joker nebo Darth Vader. Jak to hezky řekl pan Daggett - pure evil. Naprostý respekt, loajalita a strach od jeho věrných, kteří se nechají i zabít, když jim to řekne. Velké uznání kostymérce za Baneovu výbavu, protože ta nemá chybu a krásně doplňuje jeho osobní auru. Maska též perfektní. A samozřejmě má Tom Hardy mé velké uznání za ztvárnění této role, a to pouze očima, svým hlasem a gesty. Momentálně si nevybavuji lepší filmovou scénu (krom noků) než je první bitka Banea s Batmanem ve stokách. V perfektním prostředí, bez jakéhokoli hudebního doprovodu. Jen čirá, nádherná demonstrace síly. Ve svých menších rolích se mi líbili Stewart jako Barsad, Gorman jako Stryver a Mendelsohn jako Daggett. Zimmer se opět vytáhl a připravil pro naše dva nové přírůstky krásné hudební motivy... The Dark Knight Rises prostě ohromí. Odkazy na předchozí díly, tudíž se z trilogie stalo opravdu kompaktní dílo (dvojka bez jedničky se dala užít úplně v pohodě), a svou epičností. Toto slovo obvykle budí spíše nedůvěru, protože si člověk představí spíše nějaký nový škvár od Baye nebo Emmericha. Zde je však užito v tom nejlepším slova smyslu. Skvělé zakončení nejlepší filmové série všech dob... 100% ()

MikeCool

Bohužel, Batmana moc nemusím a zhlédnutí batmanovské trilogie beru spíše a jen jako jakousi morální povinnost vůči Christopheru Nolanovi a místnímu žebříčku nejlepších a nejoblíbenějších filmů. Ovšem musím uznat, že zrovna tento závěrečný díl nové batmanovské trilogie od Nolana mě zaujal svojí atmosférou a svým potenciálem ze všech nejvíce. ()

AllShallFall

Tééda...tolik chvály pro to "málo"...? Zbytečně roztahané do dvou hodin a třiceti čtyř minut. Běhěm první hodiny jsem nezaznamenal žádnou extra akci. Batman se po dlouhém nudném začátku zjevil pouze dvakrát a z toho po druhé to byla scéna tak chabá a předvídatelná.....Bych opravdu nečekal, že při prvním setkání se Banem Batman vyhraje. To fakt ne. Ale zase jsem nečekal, že to Batmana odloučí ze záběrů na dalších, více než třicet minut....jsem šokován. Mimo toho se ani neukázal Gary Oldman. Záporák Bane nakonec byl tak primitivně zlikvidovám což mě opět dost zklamalo. A stejně tak jako ne dlouho trvající souboj mezi Batmanem a Banem. A nakonec jsem se dozvěděl, že za vším stojí úplná pička. Absolutně mi unikla pointa proč film skončil, tak jak zkončil. Proč jako Batman zemřel???.... Já vůbec nevím kdy a kde teda ten " Temný rytíř povstal"....! To...to...to prostě moje hlava nebere. Já jse tak hrozně, ale hrozně zklamaný.....tolik jsem čekal od toho filmu a asi zbytečně moc. Mám sto chutí dát odpad!! Jediná záchrana pro celý film je dobré herecké výkony, vynikající doprovodný soundtrack a to velmi málo, co mě zabavilo. V žádném případě to nebyl Batman o kom byl ten film. Proběhlo to jako normální průmerný akční film....Celková trilogie je pro mě těžce nadohocený průměr. Nolan mě tentokrát zkalmal.....já jsem prostě nasranej a nejsem si zcela jistý jestli to chci vidět ještě jednou abych tomu více přišel na chuť!!! ()

Mia...

Boží! Ještě lepší jak dvojka... velkolepější!!!! Prostě pecka .. ve dvojce je nepřekonatelný Joker, to je jasné, ale dějem a zpracováním je tohle naprostá bomba :) ! ()

teutates

"Když černý rytíř městem se dral, mnoho zloduchu sebou vzal"… no bohužel senilní uzavření dané série. Viděl sem to dvakrát na velkém šedém platně, po druhé z důvodu, že mi možná něco uteklo, no neuteklo. Za prvé, obrovské zklamáni v podobě záporáka Hardyho, který svou "svalovou" obezitou a nahraným hláskem vůbec nepřesvědčil. Za druhé, úplně zbytečná role mačací ženy, která jen tak tak zapadla do dané trilogie. Čekal jsem, že nám Nolan vytře prdele, no místo toho mi nasadil bryndák a já se málem pobryndal. A už vůbec nemluvě o božím závěru, kde po sobě pokukují Bale a Caine, ach jo. Opravdu nerad, no 7/10 ()

swamp

Nolan druhý díl trilogie dle očekávání nepřekonává - ale je třeba uznat, že se vydává cestou nevyšlapanou - někde mezi předchozími dvěma filmy. Snaží se filozofovat ve stylu jedničky, být stylový ve stylu dvojky - tahle kombinace však místy tak trochu drhne. K tomu něco málo patosu a mírné zklamání je na světě (očekávání byla velká). Přesto nelze než režiséra pochválit za to, že nikdo jiný nic tak epického v současné době natočit neumí. ()

Dalda

Tak tohle bylo hodně špatné! Ani se mi nechce věřit, že to je pokračování těch 2 předchozích nadprůměrných filmů o Batmanovi. Je to nudné, bez inovací, asi bylo spolehnutí na to, že když jsme si Batmana užili jednou, povede se jeho umístění před kameru zase. Batmanovy pěstní souboje s hlavním záporákem jsem bohužel odzíval. Během akčních scén ve městě, kdy Batman lítá s helikoptérou jsem si vzpomněl na jeden z posledních dílů Transformers. S tou atomovou bombou to byl vážně vrchol. Už jsem skoro čekal, že ji Batman zanese někam nad Rusko; některé filmové narážky by tomu skoro odpovídaly. Je opravdu tak těžké nechat hlavního hrdinu někdy umřít? Filmu chybí napětí, atmosféra a jakákoliv inovace. Tyto aspekty by však u filmů tohoto typu neměly chybět, jinak u mě zapadávají do amerického akčního šrotu. Snad jediný moment, kdy se zvýšila má pozornost, byl, když Anne Hathaway dostala trochu hereckého prostoru. Jinak celkově velké zklamání... ()

DwayneJohnson

Od smrti Harveyho Denta uplynulo již 8 let. 8 dlouhých let , během kterých, si Batman nepřestal dávat vinu za jeho smrt a proto se stáhl do ústraní. Jenže to nebude trvat dlouho, přichází totiž nový padouch Bane a pro město Gotham nastává možná smrtelná hrozba. Tajemný muž s maskou si nebere servítky, což celé město záhy pocítí a Batmanovi nezbývá nic jiného, než rychle jednat... Nové i staré tváře, kdo je s kým, kdo je proti komu, to není vůbec jasné až do konce. Po první, trošku zahřívací půli, nabírá film v té druhé na síle, skoro až k epickému finále, plné střetů, honiček, soubojů a osobních obětí. Výborná, nejen komiksová podívaná. Temný rytíř povstal je určitě druhý nejlepší "Batman" , co jsem viděl a to jen proto, že Christoper nasadil s předchozím dílem laťku až příliš vysoko. ()

Ant

Naprosté nadšení a dojetí mísící se s vědomím, že má tenhle díl spoustu chyb a děr. Catwoman je zbytečná postava, o jejíž minulosti se nedozvíme prakticky nic. Proč má kočičí oblek? Proč ji chce Bane zabít? Nedostatečně vyvinutá postava, kterou verze Pfeiffer strčí do kapsy. Nezjistila jsem, jaká byla vlastně Baneova motivace. Domýšlet si můžu, ale to mi zabraňuje v tom, abych ho vnímala jako nepřítele hodného Batmana. Joker byl rozhodně komplexnějším záporákem. Nicémě Hardy odvedl kus práce, protože měl tu roli hodně stíženou. Pfister je ale génius, protože Banea snímá způsobem, který z něj dělá hrůzu nahánějící monstrum. Jedním z mých největších problémů je, že Nolan neumí vytvořit věrohodné romantické vztahy. Jeho milostné zápletky nefungují v žádném z jeho Batmanů a tohle není vyjímka. Cotillard byla nevýrazná a její pletky s Batmanem zbytečné a nahodilé. TDKR je každopádně brilantní film. Nolanovy filmy mají svou vlastní kategorii. Jsou tam naproto epické scény, kdy cítíte, že celé kino přestalo dýchat. Pasáž s Brucem ve vězení je nejlepší věc na celém filmu. Emocionálně vypiplané scény se zlomeným Waynem mi společně s chorály úplně vyrazily dech. Škoda, že celý film nebyl takhle komornější. Méně velkoleposti a epičnosti by tentokrát nebylo na škodu. Bale byl úžasný a úplně mě dostal. Z Caineových monologů jsem měla slzy v očích a zaslouží si aspoň tu nominaci na Oscara. U vyslovení jména Robin jsem málem začala tleskat. Konec je třešinka na dortu a Nolan to nádherně uzavřel. Objektivně 4*, srdcem 5*. ()

tukomaster

Trailery slibovaly epické zakončení. Už jen tím si na sebe tvůrci upletli bič, který nezvládli tak úplně rozmotat. Jak zakončit sérii, když minulý díl přinesl naprostý vrchol a získal si miliony fanoušků? A jak nahradit neodolatelného schizofrenika v podání Jokera? Nolan se rozhodl propojit celou sérii do komplexního celku. V některých chvílích, ale tato snaha vyznívá až směšně ( Neesonovo zjevení ve vězení je jak I am your father Luke). Na ploše téměř tří hodin se tak vystřídají téměř všechny důležité postavy z předešlých dílů, až na Jokera, kterého bych snad jediného uvítal. Takový Cilian Murphy je ve filmu snad jen z kamarádství s Nolanem, protože jeho role ve filmu mi přišla dost směšná. K postavám z minulých dílů se navíc přidává hromada nových, které ovšem všechny ani nemohou dostat dostatečný prostor a působí tak zbytečně. Z těch nových, kterým je věnován dostatečný prostor pro mě vyhrává Catwomen. Její postava je vtipná svěží a taky patřičně sexy. Pro mě je to typická komiksová postava a s Batmanem vytváří skvělý pár. Dalším oživením je Blake, který skvěle nahrazuje roli Gordona v předešlých dílech. Z Levitta bude hvězda první kategorie. Pak je tu Bane. Má to těžké chlapec jeden namakaný, ale nemůže se vyhnout srovnání s Jokerem a vychází z toho souboje jako jednoznačně poražený. Joker byl nespoutaný živel, který si chtěl užívat srandu a také bavil. Bane narozdíl od něj je plánovač a jediné co mě na něm bavilo byla jeho morbidita. Nemohl jsem se také moc naladit na jeho hlas, který je strašně zpěvný a působí dost legračně, ale v tom negativním slova smyslu. Miranda je pak jasně největší fail celého dílu a její postava naprosto zabila Banea. Také její odhalení působí strašně násilně a nepřirozeně, což snad zlepší druhá projekce. Další slabinou je scénář. Nedá se říct, že by byl špatný, to vůbec ne, ale na poměry Nolanů je dost slabý. Některé situace si žádají lepší rozuzlení ( únik z vězení). Díky slabšímu scénáři, tak Nolanovi odpadá jedna z jeho nejsilnějších zbraní- být o krok před divákem. Děj je hodně předvídatelný, což je po nepředvídatelném Temném rytíři škoda. Je to způsobeno tím, že v Temném rytíři si Nolan mohl dovolit co chtěl. Nemusel uzavírat sérii. Nemusel zničit celé město. Temný rytíř povstal si toto dal za cíl a trpěl tím. Nolan chtěl sice diváka překvapovat závěrečnými zvraty, ale ty bohužel nedopadají dobře a působí hodně nuceně. Poslední záběr mě pak dost zklamal. Nevím jestli to tak Chris chtěl nebo studio požadovalo happyend, ale je to škoda. Hudba je očekávaně výborná, ale díky tomu, že je po celý film hrozně epická a nagradovaná, nemá ve vypjatých scénách už kam stoupat. Temný rytíř povstal je skvělý film a v imaxu je to jedinečný zážitek, ale přeci jen je na něm znát tlak od studia a sází proto někdy na osvědčené blockbusterové trademarky, které by po realistické dvojce asi málo kdo čekal. 80% Na podruhé 85% ()

Geralt z Rivie

Temný rytíř povstal, co k tomu napsat? Asi jen to, že prostě Joker je jenom jeden, ale i přesto mě to dokázalo upoutat, novým záporákem Banem. Do doby než ho ve filmu odstavili na druhou kolej, byl to skvělý výkon v podání Toma Hardyho a ten jeho hlas musím opravdu vyzdvihnout, fakt bomba. Jenom to povstání Batmana mohlo být trošku delší, vidět jak se dostává do formy, by bylo fajn. Takže bych to prodloužil ještě o 30 minut a bylo by to jednoznačných 5*. Tak to spíš vidím mezi 4-5, ale Batmanovi musím přidat a ne ubírat, takže za 5 --- Rozpočet / výdělek / rozdíl: $250 / 1 084 / 834 milionů < 4,33 > násobek rozpočtu. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)