Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

HellFire

Batman Begins byl jedinečný ve svém pojetí a díky nepřekonané hudbě. The Dark Knight šel více do hloubky a představil nám nezapomenutelného Jokera. Třetí díl této ságy je pro mě místy až moc epický a otevřený, stále však jde o velmi dobrý kus práce. Konec s hudebním podkresem mě VELMI potěšil a po chmurných scénách, které předcházely, také nadchnul. Nolan tak zakončil svou trilogii a zároveň velmi přesně ztvárnil zrození hrdiny, chaos a teror, reprezentované každým dílem. ()

eraserhead666

Tak mé temné obavy byly nakonec naplněny. Pouštěl jsem si to s tím, že chci Batmana, místo toho jsem většinu filmu koukal na teatrálního suchara v trapné masce (a nemyslím tím Batmana). Někde mezi několika zajímavými záběry (díky aspoň za tu kameru) a šukézností Anne Hathaway (možná ten film měli přejmenovat na The Catwoman Rises) se prostě ztratilo všechno, co by na filmu mohlo být zajímavé. Je to nudné, suché, vyčpělé, typicky americky kýčovité - poslední cca půlhodina (z hromadného pouličního battlu s Batman vs. Bane v popředí jsem se málem poblil), a scénář je dost často samospasitelný (jasně, on Bane přesně věděl, že do těch tunelů vlezou úplně všichni policajti do jednoho a ti američtí filmoví policajti jsou tak blbí, že přesně to udělají v ten nejlépe vhodný okamžiky) a závěrečné "pointové zvraty" mě již nijak nepřekvapovaly. Ještě, že jsem na to nešel do kina, to bych byl asi fakt nasranej, třeba i proto, že by mě to stálo jednou tolik, než dneska ve videotéce. ()

rikitiki

Nolan je zde silný v monumentálních záběrech, ale nanejvýš průměrný ve vyprávění a v soudném smyslu pro tempo. Vždyť to finále šponuje snad dobrou tři čtvrtě hodinu, s neustálým temným duněním bubnů, až to znudí. Nedaří se mu ani vysvětlit a rozumně vypointovat všechny dějové linie, vypomáhá si různými flashbacky a zjevováním se mrtvých postav, které vysvětlují a vysvětlují...... a stejně to nakonec nemá smysl. Jedna z klíčových postav popsala svou obrátku o sto osmdesát stupňů ve dvou větách, které vůbec nic neříkaly. Jedna ze scén dramatického závěru s bojem o svobodu připomínala hospodskou rvačku na tancovačce v Hrusicích. _____ Režisér nemá smysl pro míru a moc tlačí na pilu. ()

Pítrs85

Jestli byl v předcházejícím příběhu Temného rytíře Joker rozzlobené štěně, je jeho nový nepřítel, Bane, rozzuřeným pitbulem, jehož destruktivní sílu pozná nejen Batman na vlastní kůži (doslova), ale především celé město Gotham. Christopher Nolan nastavil svým předchozím filmem o Netopýřím muži laťku setsakramentsky vysoko a i když se mu jí, podle předpokladů, nepodařilo překonat, je i třetí část strhujícím filmem, u kterého jsem nebyl schopen zavřít po celou, dvě a půl hodiny trvající, dobu hubu, která zůstala otevřená dokořán. Každá z postav má v příběhu své pevné místo, ať už se to týká těch důvěrně známých, tak i těch nových, s Robinem a Catwoman v čele (co se týče druhé jmenované, musím se Anne Hathaway hluboce omluvit- přestože nedosahuje charismatu předcházející Kočičí ženy v podání krásné Michelle Pfeifer, je i její Catwoman zosobněním šarmu, sex-appealu a nutné zákeřnosti). Christian Bale zvládl svou roli Batmana opět na výbornou, ale má tu smůlu, že mu i tentokrát Nolan přihrál tak charismatického oponenta, jak Ledgerův Joker, tak i Bane v podání Toma Hardyho si totiž ukradl celý film takřka jen pro sebe. Potěšila i hudba a překvapil závěrečný twist aneb za vším hledej ženu. Christopher Nolan stvořil trilogii, která se bude citovat ještě generace po nás, uchopil totiž komiksovou látku s naprostou vážností a ukázal tak všem ostatním, jak by měla vypadat adaptace komiksu do hollywoodského spektáklu (ani rozmáchlí Avengers se na něj nechytaj). Jeho filmy o Temném rytíři jsou totiž nejlepšími komiksově-akčními filmy, za které má moji velkou poklonu. Nejlepší kritika konzumní společnosti a vyspělé západní civilizace, aneb palte/palme zpátky do jeskyň a na stromy... (Doposud viděno 6x, z toho jednou v letním kině, za přítomnosti samotného Banea, Batmana, Catwoman a, ehm, Spider-Mana :-). ()

Ivoshek

Mně už tyhlety předělaný komiksy nebaví. Všechny se tváří, že strašně reflektujou největší společenský témata a ještě jsou u toho děsně temný a násilný. Přitom prd reflektujou a násilí je tu jenom naznačený. A taky tu obvykle není žádnej sex. Vydržel jsem první půlku a pak jsem to vypnul. // update po sedmi letech;”: viděl jsem to znova a snižuju na jednu. Je to vizuálně pěkný, ale současne strašně plytký s hloupý. ()

Deschain

Tak sa mi zdá, že som to od prvého uvedenia do kín nevidela. A bola som veľmi zvedavá, ako to na mňa bude pôsobiť. Najmä keď budem mať možnosť si to pozrieť komplet v kine s odstupom jedného dňa. A musím povedať, že mňa tento tretí diel opätovne nesklamal. Je to možno preto, že aspoň pre mňa je to ideálny fanservice, keďže som dlhoročná fanynka Bruca a Seliny. Ale okrem toho na mňa neskutočne silno pôsobia tie emócie, už som raz taký patetický romantik. Táto Nolanova trilógia pre mňa naozaj znamená veľmi veľa. (tretí raz videné v kine - Cinemax Bory - 19.8.2020 - maratón Temný rytier, každý deň premietaný jeden film) ()

Thomick

Nebylo to stoprocentní (opravdu leccos přebejvalo); přesto se pod pět hvězdiček jít prostě nedá. Na to až moc miluju Nolanův osvědčenej ansámbl (Hardy, Cotillard, Caine, Gordon-Levitt hráli jako o život; Hathaway naprosto bez chybičky, právě takhle jsem si Catwoman představoval - sebevědomou, kousavou, sexy - takže bravo, Anne, definitivně seš pro mě velká herečka), jeho podání příběhu, kdy i to složitý postupně vysvětlí až senzačně nesložitě, jeho akci a především mi sednul finiš, zde tak stěžejní. Koneckonců komu sednout nemohl? Potěšit musel ty, co si vysnili Batmanův definitivní konec, faktickou smrt; i ty, co stále počítali s jeho bájnou nezlomností. Krásně romantický, dojemný zakončení - a to bych do sebe vážně neřek, že se u Batmana dojmu. --- Gilmour93: "Chris se naučil akci i vyjádřit emoce a udělal tak poslední krok k vlastní komplexnosti - filmové to nesmrtelnosti" ... exactly! ()

AlfaNumerO

Trochu mé zamrzeli některé kiksy. Atomovka má dosah 10 km, Batman neodletí ani 2 a bum. Vlna, kterou by vyvolal výbuch by smetla Gotham na desetkrát. Přitom stačilo lehce upravit scénář a jeho přežití by působilo hned uvěřitelněji. Nemusím mít nutně v každém filmu několik urvaných nohou a zlomených rukou, ale PG13 bych trochu zvedl (v určitých scénách si to úplně říkalo o trochu drsnější zpracování). Pokud ovšem vynechám rýpaní, film je obrovským filmovým zážitkem a skvělým zakončením celé trilogie. Vše navíc doplňuje fenomenální Zimmerův podkres. Christopher Nolan opět neomylně potvrdil, že patří k režisérské špičce. 84% ()

Ilicka

Nolan sahal po dokonalosti příliš dychtivě. Nesmazatelně zapsaným do dějin filmových trilogií (a filmových dějin vůbec) už je, to však nic nemění na tom, že trochu hořká pachuť po příběhu o Vzestupu temného rytíře zůstává. Druhá projekce výrazně zlepšila celkový dojem - první dvě hodiny jsou skvěle vypointované a vygradované, vše do sebe skvěle zapadá, o absolutorium však toto povstání temného rytíře připravily divoké twisty v poslední půlhodině a degradace hlavního záporáka. Zimmerova hudba doufám konečně atakuje Oscara. ()

SLOTH

tři hvězdy jsou za Banea a konec jinak by to bylo snad i za tu jednu. patos nad patos scény které mě nutí se smát bych uvítal u veselé komedie ale ne u batmana ()

ARI50

Hotovo 5 zaslouženě co víc si přát od takhle skvělého pokračování které ani vteřinu nenudilo svým příběhem herci a skvělých akci spokojenost. ()

Ištván87

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY: Po těch letech od filmu Temný rytíř musím opět Christopheru Nolanovi poděkovat. Děkuji za velkolepý zážitek, děkuji že tak krásně ukončil svou trilogii o mém oblíbeném komiksovém hrdinovi a děkuji všem zúčastněným hercům že tak dobře hrají a tvůrcům, že se tak dobře chopili toho, čím se živí (Wally Pfisterovi, Hansi Zimmerovi a dalším). Christopher Nolan to udělal kulišácky a naprosto se odklonil od atmosféry a stylu předchozích dvou filmů (hlavně Temného rytíře). I díky tomu nám naservíroval neskutečně našlápnutou podívanou, která nenudí, zaujme, pobaví, dojme, nadchne. Musím přiznat, že díky tomu, že jsem až donedávna četl některé informace na internetu, tak jsem čekal některé zvraty (například tajemství Mirandy Tateové), nicméně Christopher Nolan to tentokrát udělal tak, aby i fanoušci/znalci komiksů mohli být překvapeni. Některé zvraty proto pro mě byly neskutečnou herdou do zad a všechno to dohromady velice slušně šlapalo. I přes střídmou přítomnost samotného Batmana (ovšem ne Bruce Waynea) je film úžasným zástupcem filmů o okřídleném strážci a přítomnost Banea jako hlavního (hlavního???) záporáka nám Batmana plně nahrazuje. Stejně jako to, co našemu hrdinovi provádí. Bane je v podání Toma Hardyho pěkně nebezpečný a děsivý hajzlík a díky naprosté odlišnosti od Jokera naštěstí můžeem říct, že s úmrtím Heathe Ledgera se Nolan vypořádal skvěle. Ale nejsou to jen Bale s Hardym, všichni herci v tomto filmu podávají skvělé výkony (v rámci žánru, ovšemže nehrají tak, aby potěšili akademiky a dostali oskara) a stejně jako u Whedonových Avengers všichni dostávají svůj prostor potřebný pro uplatnění. Anne Hathaway je jako Catwoman (toto jméno ve filmu ani jednou nepadne) pěkně kluzká potvora (ovšemže ne po celý film) a koukat se na její přetvařování je vážně radost. Marion Cotillard je opět nádherná a opět ukazuje celou šíři svého talentu. No a ostatní zúčastnění, ti už z větší části předvedli svůj um v předchozích filmech. Ještě jednou chci Christopherovi Nolanovi a všem ostatní zúčastněným poděkovat za to, že (nejen pro mě) připravili tento skvělý filmový zážitek, kterým byla sága Temného rytíře ukončena se vší parádou. Myslím, že filmový vrchol letošního roku je naprosto jasný. Hobit nemá nejmenší šanci (což neměl nikdy). ()

Dharter

CZ titulky k celé trilogii ke stažení zde. _ _ _ V tomhle filmu máme vyvrcholení celé trilogie, a Joker „povýšil“ v Banea (to neznamená, že bych si myslel, že jsou stejnou postavou). Joker donutil Batmana něco zásadního udělat, a předat „žezlo“ následníkovi (Robin - hraje Joseph Gordon-Levitt). Zajímalo by mě, co se vlastně stalo s Banem, neboť v ději není vidět, jestli ho zatkla policie, nebo ne... Že by snad v tom bonusovém krátkometrážním snímku s Banem (viz zde) se fanoušci tohle dozvědí? P.S.: Juno Temple jsem chtěl ve filmu mnohem víc, a dle teaseru jsem čekal něco mnohem víc velkolepějšího. Něco ve stylu zatím Nolanem nepřekonaného Inception. :) Jasně, trilogie jako celek, je top a monumentální, ale já prostě od TDKR čekal víc, no. (: ✔ ()

JASON_X

Málo bylo v tomhle filmu Batmana, málo. Napoprvé v kině mi mnoho k srdci nepřirostl a byl jsem zklamaný. Podruhé jsem si ho pustil už doma a předcházelo mu nejprve zhlédnutí obou předchozích Nolanových Batmanů, čímž mi tenhle třetí díl lépe zapadl do celkového rámce a uspokojil mě. Ale dvojka byla vyvrcholením celé trilogie, o tom žádná. ()

Lucasion

"When Gotham is ashes...you have my permission to die!" Strach, Chaos a nyní Bolest. Temný rytíř povstal je konečně tady a letité čekání skončilo. Úvodní prolog je neskutečný a hlavní záporák Bane (Tom Hardy) je v masce vynikající. "What's the next step of your master plan? - Crashing this plane...WITH NO SURVIVORS!" Upřímně bych moc nepoznal Hardyho se změněným hlasem a přes půlku tváře s dýchací maskou. Jeho hlas je parádně udělán a jeho postava je monstrózní a vyzařuje z ní opravdu síla. Pokud z Jokera šel strach a jeho cíl byl vytvořit chaos tak Bane se hned představí jako anarchistický vůdce a jeho cíl zničit Gotham je jasný od začátku. Joker byl šílený, Bane vládne mocí a silou. Nechci srovnávat výkon Ledgera s Hardym. Ledger byl zkrátka dokonalý, Hardy je prostě výborný a jeho postava je zcela odlišná. Navíc Hardy hraje nejen celým tělem, ale především očima. "The Batman must come back!" Christian Bale se samozřejmě opět zhostil role Bruce Wayna. Jeho charisma neztrácí ani v tomto završení celé trilogie. Film bych rozdělil do tří fází, přičemž První fáze je Návrat Temného rytíře po osmi letech na scénu a první hodina je neskutečně poutavá. Od vynikajícího prologu, ve kterém se představí Bane tak se následně dostáváme opět do Gotham City, kde maskovaný strážce se skrývá ve svých jeskyních. Jakmile ovšem vyjede na Batpodu do ulic, hudba začne hrát a Batman je zpátky! Svěží a temnější než kdy dřív. První hodina je luxusní tempo, kde se střídá humor, strach a návrat Temného křižáka. Tato vynikající část filmu končí střetem Batmana a Banea v podzemí. Ať už je jakkoliv krutá tak je vidět, že Bane je zde na zkoušení Bruceovi fyzické síly. Druhá fáze: "Let the games begin!" Ve druhé části, která je více depresivnější a psychologická, tak se Batman stane nezvěstným a Bane zahájí revoluci a vládu nad Gothamem. Naděje je ztracena a svět čeká na "Vzplanutí ohně". Třetí fáze: Temný rytíř povstává a vrací se do Gothamu, aby zabránil Baneovi v kompletní destrukci města. Poslední část bych shrnul jako válku, ve které musí být pouze jeden vítěz. Dávám za pravdu, že film je trošičku více obsáhlý, co se týče nových postav a Batman nedostává tolik prostoru, jak by si zasloužil. Musím říci, že epické zakončení celé trilogie má nějaké ty chybky. Nicméně film je to přesto ohromný, neskutečný a perfektní. Hudba, která doprovází film je opět dokonalá a Baneův motiv opravdu nahání husí kůži. Tento motiv je snad nejlepší z celé trilogie. Vyjma samozřejmě motivu samotného Temného rytíře. Christopher Nolan mě opět nezklamal a vytvořil další luxusní film. A srovnání s Dark Knightem (2008) - Jak by něco mohlo být lepší, než dokonalé a nejlepší? To zkrátka nejde. The Dark Knight Rises je o kapku níže, ale stále je to parádní podívaná. "You don't owe these people anymore! You've given them everything! - Not everything...Not yet!" Temný rytíř povstal je pro mě luxusní zakončení trilogie a naplnil zcela mé obrovské očekávání. Nejlepší film roku 2012. (100 %) ()

Bauer

Je to tady!!! Tak jsem se konečně dočkal třetí části Batmana od Nolana. Vzhledem k tomu, jak skončil Temný rytíř, tak ty čtyři roky čekání byli zatraceně dlouhé, ale vyplatilo se počkat. Před půlnoční premiérou jsem si pro jistotu pustil Batman začíná a Temného rytíře. To pro případ, že by to nějak navazovalo. Navazuje to samozřejmě na Temného rytíře. Ovšem je zde mnoho odkazů na film Batman začíná. Trošku mi to připomínalo stejnou situaci, jako to bylo se Smrtonosnou pastí 1 a 3. Určitě tedy doporučuji, než se někdo vydá do kina zhlédnout předchozí díly. Každý díl měl nějaký motiv. První díl nesl motiv strachu, další díl chaosu a třetí díl má motiv smrti a znovuzrození. Události po Temném rytíři se odehrávají osm let. Z Bruce Wayna se stal starší pán, který k chůzi potřebuje hůl a jeho duše je zjizvená veškerým utrpěním, které zažil. O Batmanovi nikdo neslyšel osm let. Kriminalita v Gothamu klesla. Se vším si poradí Jim Gordon a jeho jednotky. Jenže je tu nový padouch. Bane! Silný a s geniálním plánem, jak se zmocnit Gothamu jednou provždy. Bruce Wayne alias Batman musí do boje, aby mu zabránil v jeho šíleném plánu. Osm let je ale dost dlouhá doba, takže se bude muset dostat do formy, aby mohl Baneovi ustát. A vzhledem k síle Bane, to bude hodně těžké! Temný rytíř povstal je opravdu o povstání Batmana. Batman si v tomto díle musí sáhnout skutečně až na dno! Jakoby se třetí díl vrátil k začátku. A funguje to sakra dobře! Někdo říká, že propletení s předešlými díly je trošku nucené, mě to však nevadilo a přišlo mi to jako dobrý nápad. Samozřejmě, že Temný rytíř měl lepší scénář. Jenže něco mu chybělo. A to byli akční scény. Zde jich je moc. Obsazení Gothamu Banem a jeho armádou pro mě bylo naprosto famózní. Poté co tam vytvořil za revoluci také skvělá záležitost. Promyšlené do posledního detailu. Akční scény jsou skutečně perfektně natočené. Už jen ta úvodní s letadlem je špičková. Batman má nějaké nové hračky, ale nějak mi neseděl The Bat. Souboje mezi Batmanam a Banem jsou luxusní. Líbilo se mi, stejně tak jako u Temného rytíře, že vývoj filmu není předvídatelný. Byl jsem napnut jak kšandy, jak to celé dopadne. Hudba Hanse Zimmera zůstává skoro stejná, jen je zde pár nových motivů, ale i tak jde o hudbu, která je dokonalá. Postava Banea není vůbec špatná. S jeho maskou takový moderní Darth Vader. Ale Joker je Joker! Navíc výkon Heatha Ledgera nemá v záporných rolích konkurenci a dost možná právě ta maska Banea kazí výkon vynikajícího herce Toma Hardyho. Docela by mě zajímalo, co Tom Hardy používal za steroidy (tipoval bych to na Danabol ve velkém množství), když vzpomenu na jeho muskulaturu ve filmu Warrior, tak zde působí docela oplácaným dojmem. Ale jeho mohutnost dodává Baneovi na strachu. Christian Bale je a pravděpodobně bude nejlepší představitelem jak Bruce Wayna, tak Batmana. Navíc konečně někdo krásný v ženském obsazení. Anne Hathaway to neuvěřitelně slušelo a její výkon je perfektní. Nový přírůstek v kladných postavách je určitě Joseph Gordon-Levitt, což je taková mladší verze Jima Gordona. Další herci jako je Morgan Freeman a Michael Caine, podali standardně perfektní výkony. Na konci filmu jsem byl poměrně smutný. Z několika důvodů. Nejhlavnějším však je, že Batman končí. Už se nebudu za 3-4 roky těšit na další dobrodružství tohoto fenoménu. Temný rytíř povstal je dokonalé zakončení této trilogie! Na závěr snad jen mé přání, aby Temný rytíř povstal, vydělal více, než třeba Avatar a nebo Avengers, protože tento filmu si to zaslouží daleko víc. To je jen mé přání a vím, že je to nereálné. Nejlepší film roku 2012 a já si dám určitě nějaké to opakování v kině. A asi ne jen jednou! () (menej) (viac)

mm13

Maximálna spokojnosť. Nolan nesklamal, to len rozmaznaný a domýšľavý divák už nevie čo od rozkoše. THE Dark Knight Rises je do závratna vygradovaným finále celej trilógie, zároveň ju celú bezo zvyšku ujednodcuje, funguje ako tá najpevnejšia malta na všetky dieliky tejto monštruóznej skladačky. Navyše poskladanej presne podľa môjho gusta. Už po prvej časti som hlavného hrdinu v Nolanovom podaní nazval Temným rytierom, druhá časť niesla presne ten názov. Hneď po potvrdení tretej časti som sa aj tu niekoľkokrát vyjadril, že teraz prišiel čas ad 1 na silné ženské postavy ad 2 na premostenie s prvou časťou. Oboje sa stalo skutočnosťou, dokonca presne podľa mojej túžby, čo sa toho premostenia týka. ... Komiksoví hrdinovia si dodnes prešli niekoľkými obmenami, niekto si obľúbil tú, iný onú ich polohu. Poloha, akou je vybavený TENTO Batman, je poloha, v ktorej mi je najbližší. Po Hviezdnych vojnách a Matrixe je trilógia o Temnom rytierovi asi poslednou fantastickou trilógiou, z ktorej sa ešte dokážem roztiecť blahom a postaviť ju na piedestál. Kruh sa uzavrel, na tému hrdinských eposov (práce s nimi) sa v priebehu najbližšej minimálne dekády beztak ničoho podobného veľmi pravdepodobne nedočkáme. ()

Earl_23

Komentář na posledního Batmana jsem si vůbec poprvé "schoval" až na dobu po druhém zhlédnutí v kině. The Dark Knight Rises je totiž o dost jiný film, než jaký jsme viděli před čtyřmi roky. Geniální kriminálka se vrátila ke komixovým kořenům a přiblížila se trošku více Batmanům z doby před Nolanem. Ale opravdu jen trošku :). Nolan nezklamal, naservíroval nám opět úžasnou podívanou, která se řadí mezi kvalitní snímky. Děj je výborně odvyprávěný, leč úplně dokonalý není. Ale ono ostatně který film ho také má, že (a právě zde film obecně sráží srovnání s předchozím dílem)? První polovina snímku navíc není úplně "nejnašlapanější", ale v době, kdy zazní americká hymna, jde všechno kupředu, do úžasného finále. Velmi silný moment je, už když Bale poprvé oblékne batmanovský kostým, ale nemá ještě zdaleka na ty, co přijdou poté. Poté, co přijde onen silný RISE! Posledních 30 minut je skutečně nejmonstróznějších z celé sérii a marně pátrám v paměti, který film před tím takovéhle tempo tak dlouho držel. A když už to vypadá, že je dílo zcela dokonáno a že nám film dal už vše, tak... Not everything, not yet. A právě v ten moment na scénu "vstupuje" další génius, Zimmer, se svým soundtrackem, aby podtrhl ty nejvýjimečnější chvíle filmu. Za obě zhlédnutí jsem měl právě tehdy husí kůži po celém těle. A vlastně nejen tehdy. Temný rytíř má prostě hodně silných okamžiků, které by si neměl nikdo nechat ujít. Jen nad tím člověk nesmí přemýšlet zpětně. Chyb by se totiž dalo najít dost. Z herců po posledním dílu zejména Michaela Cainea - je tolik výborným hercem, jehož výkon skutečně dojímal. Prologu nevyjímaje. I see a beautiful city and a brilliant people rising from this abyss. I see the lives... Možná i proto 5*. ()

luka4615

Oproti TDK dost děr ve scénáři, a celkově tak nějak slabší než vynikající The Dark Knight. Nicméně i přes tento nedostatek je TDKR strhující filmovou podívanou, jenž jsem hltal po celou stopáž dychtivě očima. Tom Hardy je jako Bane skvělý ale tak nějak vyčpělejší a ne tak moc hrůzu pouštějící jako Joker. Tentokrát jsem měl pocit, že Nolan má v hlavě tolik nápadů které by rád použil ale nějak se v té změti ztratil. Ale i přesto je The Dark Knight Rises více než důstojným zakončením trilogie o netopýřím muži, jenž posunula hranice komiksu převedeného na filmové plátno o něco dále. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Peace has cost you your strength! Victory has defeated you!“ ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)