Je to už desať rokov, čo Sydney Prescottová (Neve Campbellová) naposledy bojovala o život s maskovaným vrahom. Dnes sa vracia do rodného mesta Woodsboro, aby promovala svoju novú knihu, v ktorej sa vyspovedala z traumatických zážitkov minulosti. Bola to skvelá metóda na očistu duše a terapia s katarzným účinkom. Po príchode sa zvíta s Gale Weathers-Rileyovou (Courteney Coxová) a jej manželom, šerifom Deweym Rileym (David Arquette). Jej návrat však priláka aj sériového zabijaka s maskou ducha - Ghostfacea (Dane Farwell) a v mestečku prepukne panika. Po tom, čo zavraždi dve študentky strednej školy, Sidney dostane varovnú správu. Tuší, že vrah ide po nej a musí sa ukryť. Sydney sa uchýli k svojej tete Kate (Mary McDonnellová) a sesternici Jill Robertsovej (Emma Robertsová) a stane sa svedkom vraždy svojej kamarátky, ktorá býva oproti. Vydesená Sydney si uvedomuje, že história sa opakuje - tentoraz už po štvrtýkrát. Keďže umierajú ďalší ľudia, Sidney sa rozhodne dopadnúť vraha na vlastnú päsť. Zároveň plánuje načerpať inšpiráciu pre svoju ďalšiu knihu. Onedlho sa sama stane obeťou, ale útok, našťastie, prežije. Sydney napokon zistí, kto sa skrýva pod maskou sériového zabijaka, a je šokovaná. Vďaka svojim skúsenostiam vraha oklame, podarí sa jej vyviaznuť a prichádza čas na záverečný duel... (TV JOJ)

chaosteory

Popravdě lépe to snad dopadnout nemohlo. Ne, že by to byla pecka roku, ale do mého vkusu to padlo výborně. Opět se ukázalo, že Wes má dvě děti, jedním je Fredy a druhým je Scream, přičemž u druhého jmenovaného bych ještě před pár dny tvrdil, že nemá co nabídnout. Omyl. Po značně zaškatulkovaném úvodu, kde není jasné jestli to vůbec autor myslel vážně či ne, se dostavilo to, co dělá Vřískot klasikou. Děj velice chytře kombinuje "nováčky" s "evergreeny" a dovolím si říct, že film by dobře fungoval i bez C. Cox nebo Arquetta. Dobře zpracovaná je historie předchozích dílů, takže jestli máte okno co se dělo minule, čtyřka Vám vše podstatné připomene a dokonce nabídne i malé alternace za již vyvražděné postavy. Já si užíval každou minutu a nostalgicky jsem vzpomínal, jaké to bylo, když na mě Wesova čepel dopadla porvé a i přes řadu kiksů a nepříjemných herců (Arquettova podrž taška to měla chytit jako první) dávám 80%. ()

pavont

Tento diel mi prisiel ako trosku prekombinovany, co vsak mohlo byt aj zamerne. Horsie ze vykradanie sameho seba uz tak zabavne nieje. Postav tu je celkom dost bohuzial su nezaujimave ako aj zaverecna pointa a atmosfera ostala zavreta v skrini. Ale fanusikov serie iste pobavi. ()

montel

Sidney Prescottová (Neve Campbell) se vrátila domů do městečka Woodsboro, kde představuje svou novou knihu o tom, jak před několika lety několikrát přežila útok maskovaných útočníků. S jejím návratem se však město musí mít opět na pozoru. Nový zabiják je tady a žádný přítel Sidney mu nemůže uniknout...Ach jo, bylo to přesně tak hrozné jak jsem čekal. Film nenabízí vůbec nic nového. Vrah opět zabije pár kozatých slečen a takových těch zbytečných vedlejších herců, až nakonec zůstanou ti, kteří zcela jasně přežijí. Kdybych neviděl první tři díly, zcela jistě bych na hodnocení přidal. Nejlepší řešení je pustit si první díl a od ostatních dát ruce pryč. 40% ()

sajez

Po vsech tech kladnych komentarich jsem cekal neco vic nez takovouhle stupidni rychlkvasku,ktera nema atmosferu,napeti a ani vrazdy za moc nestoji.Nemluve o trapnych dialozich ,kterych je film plny. Zklamani ()

LIMBUS

Skôr by som Scream 4 zaradil do sekcie akčný film ako horor. Detinsky nakrútené vraždy, efekty a u niektorých herecké výkony (Adam Brody). Za pokračovanie a históriu filmu dávam za 3* aj to je maximum u mňa za to čo som videl, škoda. ()

pirate

Tak to klobouk dolů. Na čtyřku se drží fakt dobře. Celá série Vřískot je až nevěřícně a neustále napínavá, záživná a zajímavá. Za tento díl dávám opět 80%. Jsem zvědav, jestli se pětka dokáže udržet ve stejně dobrých kolejích, jako všechny díly. ()

RomanBond007

Film, ktorým by som nahradil trojku, lebo tento má naviac. U týchto filmov (Scream) sa mi páči tá atmosféra, to, že nikdy neviete kedy vyletí vrah a zabije ich a to najdôležitejšie - nikdy neviete naisto kto je vrah (ak ste tento film ešte nevideli). Pre mňa je to druhý najlepší film z doterajšej série, ktorá už dúfam nebude pokračovať (dalšie by už len znížovali reputáciu a hodnotenia). Vedel som sa do tohto filmu vžiť, akoby som tam bol s nimi. Atmosféra OK, príbeh dobrý, hlavné postavy živé, celý film hodnotím 4 hviezdičkami = 75%! ()

dragon

Najnovšia časť prinesie viac akčnosti a krvi. Sidney je spisovateľka a pomaly zabúda na masaker v čase keď bola ľahká korisť. Na scéne sa však objaví nový Ghostface skončiť so životom Sidney. Nikto ale nevie kto chce pokračovať vo vraždách v tajomnej maske. ()

Mukade

"she is so pretty" Trápna a nerealistická poznámka (od Hayden). Mohla byť prity, keby trocha menej papala a viac cvičila (Neve)...................Policajti v tomto diely boli nekoneční imbecili XD. A dosť mi vadilo aj priblé správanie sa postáv na konci. Príliš tupé ()

abrat

Patrí k lepším filmom z tejto série. Určite podarenejší ako tretí diel. Na slasher, ale príliš zabavné, občas to dokonca vyzerá ako komédia. V poslednej polhodine filmu sa to ale zlepší a naberie to na obrátkach. ()

uprchlice

Film Vřískot 4 nadobro ukončil vynikající sérii Wese Cravena, který svůj první díl natočil již v roce 1996. Od třetího dílu se čekalo 11 let, než vznikl čtvrtý díl a nakonec se diváci dočkali. A čekání se vyplatilo. Velice vydařený snímek sérii nijak nezahanbuje. Ba naopak. Na první díl sice nemá to pravé kouzlo, ale druhý a třetí díl v pohodě strčil do kapsy. Vraždy jsou s svým způsobem více "promakané" a brutálnější. Vrací se hlavní hrdinové z předchozích dílů a i po tolika letech neztrácí kondici, vkus, ani chuť postavit se novému nepříteli. Příběhu nechybí špetka akce. Trocha originality se zde také najde, ale to pouze v přiměřeném množství. Mladí herci, v podání Emmy Roberts, Hayden Pannetiere nebo Roryho Culkina, dali do filmu trochu tu novou "příchuť" a i nová pravidla, ale vrah je stejný a drží se původní verze, což aspoň dokazuje to, že Wes je věrný originálu. Vřískot 4 je skvělý novodobý slasher s příchutí čerstvé krve, který rozhodně nikoho neurazí. ()

finkie

Vcelku rutinní slasher. Hlavně v první polovině mírně unavený a cravenovsky překombinovaný, alespoň že poslední půlhodinka se mi zdála nadprůměrná. Potěšil také šerif Dewey parafrázující Marxe ("Historie se opakuje: jednou přichází jako tragédie, podruhé jako fraška."). ()

CheeseFigure

Vreskot sériu mám celkom rád. Všetky diely som už videl, ale dávno a preto ich ohodnotím a okomentujem až keď ich znovu skuknem. Pretože som teraz videl štvorku, tak jej sa povenujem ako prvej. Musím povedať, že zo všetkých hororových sérií mi Vreskot príde najprevarenejší. Prečo? Lebo je to naozaj o tom istom. Máme tu ústredné trio Sydney, Dewey a Gale, ktoré sa opäť postaví proti maniakovi vo vrieskajúcej maske, ktorý rozparáva študentov loveckým nožom. Aspoň tá identita vraha sa líši. Inač tá štvorka naozaj neponúka nič nové. Máme tu pár vtipných vložiek, odkazy na rôzne hororové cliché (hlavne na remakovanie klasických hororov) a odkazy na prvý diel. Nejde o zlý film, ani o zlý horor, ale predsa, táto séria má to najlepšie asi už za sebou. ()

Jansuper

No Teda zatím můj nejoblíbenější díl, fakt překvapení, konečně normální lokace, skvělá kamera, a děj taky paráda, fajnová zabití, dost solidních lekaček, napětí časté a strach občas taky. Není moc věcí co bych tomuto 4 dílu vytknul. ()

Destoroyah

Za mňa super pokračovanie. Keďže trojka ma vôbec neohúrila a skôr sa iba vezie na vlne hypu ktorú spôsobili prvý Scream. Ale toto bolo zaujímavé sledovať. Vraždy sú super, herci tiež a aj humornú stránku to ma dobrú. HODNOTENIE: 7/10 ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky