Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Rozhovor 13
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

Mihail123

Veľmi slušný rozjazd, ktorý k Abramsovi patrí. Herečka pekná a triky prekvapivo tiež pekné, len dúfam že sa nebude až moc naťahovať.. Uvidíme čo prinesú ďalšie diely. ()

Jolinar

Skvělá postava doktora Bishopa! Joshua Jackson jako Peter Bishop taky paráda! Akorát Anna Torv jako agentka Dunhamová mi přijde nevýrazná, nudná, ani její postava není něčím zvláštní, charismatická nebo vtipná. Po pár dílech pro mě ucházející seriál, ale neobjevila jsem v něm to "něco", co mají Lost, PB a Heroes, co učiní člověka závislým :-) -------------- po první sérii zvyšuji na čtvero hvězdiček! Už se to pěkně zamotalo, Walter mě pořád baví, objevily se bizarní, originální a úchylné případy, které ale mohly být ještě o chlup odvážnější. ()

Beatle

Nový sci-fi kriminální seriál působí trochu jako společné miminko AKTA X a KRIMINÁLKY LAS VEGAS (s tím, že si Akta X občas zavrtošila s LOSTama :) Ale jinak se mi to líbí, jen hlavní hrdinka Olivia Dunham ztvárněná Annou Torv mi poněkud pije krev. Anna Torv je sice pěkná holka, ale herečka mizerná - stavět roli na 5 základních výrazech by se prostě nemělo i když se jedná jen o seriál. Stejně tak postava agentky Dunhamové je dle mého trochu zaostalá a panovačná, ale to už je na scénáristech, aby s tím v ostatních dílech něco udělali. Naopak chválím Joshe Jacksona s IQ 190 a samozřejmě Johna Noblea - myslím, že k jeho hereckému výkonu se nějak vyjadřovat nemusím, neboť už od postavy Denethora v PÁNOVI PRSTENŮ jsem pochopila, že Noble umí hrát jak magory, tak milující otce. Vztah otce se synem (tj. Joshe Jacksona a Johna Noblea) je pro mne asi tím nejzajímavějším na celém seriálů. Líbí se mi jak se Peter (Josh Jackson) postupně citově vrací ke svému otci a jak jej z obyčejného blázna začne považovat za součást svého okolí. Jak se ale ještě všechno zamotá, je v rukou scénaristů a já po čtvrtém díle druhé série jen doufám, že se nebudou uchylovat k moc velkým absurditám a zůstanou alespoň trochu levitovat nad zemí (protože při zemi, se FRINGE rozhodně nedrží :) Jinak samozřejmě doporučuji všem fanouškům Abramse, Kriminálek a Akta X, protože ti si alespoň procvičí alternativní postupy výzkumu FBI ;) ()

yeniczek

Po zhlédnutí dvou celých sérií můžu s klidem říct, že se jedná o velmi ale velmi kvalitní sci-fi seriál! Postavy, pomalu se vynořující silný děj a celkové prostředí. Prostě paráda a já mám nutkání přidat tu 5. hvězdu, ale asi si počkám na dašlí řadu:) Jinak konec řady předčil o několik délek končící poslední řadu Lostu a to původně všichni vytýkali, jak moc se Fringe snaží být Lostem. A jak tady tak čtu, tak kdo skončil na začátku první řady, udělal chybu:) Nebo pokud sledují dál, tak že neupravili komentáře...________ Tak máme konec, poslední řady nabíraly na obrátkách až.. až jsme se dočkali takového "povinného" finále, které mohlo být, myslím, trochu lepší a emotivnější. Nemění se nic na tom, že je to stále jeden z nejlepších sci-fi seriálů a opomíjení Johna Noblea na globech apod, je prostě trestuhodné. 8/10 Plusy jsou rozhodně za přežití šibeničních posunů ve vysílání a dovysvětlení téměř všeho, co bylo během pěti sezón naznačeno. ()

skretik

Zatiaľ 1. diel... Celé je to fakt zaujímavé... zaujímavý nápad, zaujímavé myšlienky... AAAAALEEE... tie nedotiahnuté scény (z medicínskeho hľadiska by som ich občas prizabila - je v kóme a na prebratie uuuurčite potrebuje hlboký nádych :D a je bez dýchacieho prístroja) (a vlastne aj z celkového bezpečnostného hľadiska - tajný prípad FBI, preto si ťaháme kravu cez "stádo študentov" a podobné blbosti)... Kvôli tomu nemôžem (aspoň zatiaľ) dať viac ako 3*... a ešte som zabudla, príliš prehnané citové výlevy (a ešte k tomu neuveriteľné) :/...... po prvom dieli sa to poriadne zlepšilo.. samozrejme, stále sú tam riadne hovadiny, ale dá sa to a je to celkom zaujímavé sledovanie :)... normálne, je to také 3+/4-... uvidíme po 2. sérii :)... fúha, časť White Tulip (2x18) ma dobre dostala... tá je tak na 7*... Seriál sa vylepšuje, aj keď stále mám pocit déjá vu občas (podobné scenáre a situácie) + niektoré blbosti pretrvávajú (prečo občas hneď vedia, že to nie je nákazlivé a inokedy nie/sú si istí, že to nákazlivé je???!!!)... Ale za vylepšenie a hlavne spomínanú časť, dvíham na 4*... Celkovo som si seriál veľmi obľúbila a záverečná séia aj napriek chaosnosti a občasnej nezrozumiteľnosti výborná ()

Narya89

Joshua Jackson, který mi utkvěl jako slizoun Pacey z Dawsonova světa, zde konečně dospěl:) Mimoto seriál nabízí spojení nadpřirozených jevů s vědou - alternativní reality, přeludy, podivné vědecké experimenty...to zde najdeme v každém díle, na jehož pozadí se zároveň rozvíjí složité vztahy mezi hlavními postavami, či jejich dvojníky z druhého světa. Nápadité a osvěžující, jako ledově vychlazený koktejl v poledním slunci servírovaný s neurčitou zelenou hmotou -> worth exploring. ()

Aven

Po dvou sériích končím, prostě už mě to nebaví. Jen pár dílů posouvá děj dál, jinak jde o epizodické řešení záhad ve stylu Akt X s tou vyjímkou, že Bishop starší má většinou řešení v hlavě, jen si na něj do konce epizody nemůže vzpomenout. ()

Fakipics

Z radostí hltám každý díl za dílem. Sofistikovaná atmosféra posledních dílů z každé série je kuleberoucí podívaná. Charakteristika postav je dokonalá i co se týče paralelního vesmíru(klobouk dolů). Hned po Breaking bad, můj nejoblíbenější seriál na pokračování. Drtí mě to! Jen tak dál... ()

Mishqo

Pre mňa citová záležitosť, keďže od úplného začiatku som to pozeral a teraz mi to zrazu končí :( Super obsadenie, dobrá hudba, zaujímavé príbehy. Čo si človek od dobrého seriálu môže viac priať. ()

VanTom

SEZÓNA 1: Pouze postupné odhalování tajemného "Vzorce" (resp. manifestu ZFT) a všech jeho neznámých, proměnných a konstant mne nutilo pokračovat, protože počtvrté vylouhovaný vývar z Akt X fakt nezabíral. Pilotem jsem se vyloženě protrápil, naštěstí epizodické a neskutečně "pavědecké" záhady či teorie zastínilo něco většího, globálnějšího, poutavějšího, jak jen to J.J. umí. *** SEZÓNA 2: Některé zápletky stále byly mírně řečeno přitažené za vlasy (včetně tedy celého paralelního "zlého" světa a schopností hlavní hrdinky), jindy šlo o dramatické mysteriózní chuťovky na podstatně vyšší úrovni. *** SEZÓNA 3: Střídavé sledování postav v obou vesmírech koncept seriálu hodně "opepřilo", navíc i jednotlivé případy teď spolu přinejmenším vzdáleně souvisely, či aspoň dál posouvaly nejednoduché vztahy. **** SEZÓNA 4: Svěží téma vynucené spolupráce s protějšky z druhého světa zůstalo v podstatě nevyužito, reality pozměněné vymazáním Petera z časové linie se (citově) vyrovnávaly s jeho prosáknutím zpět, záhadnými záměry na světovládu a probouzejícími se x-manskými dovednostmi Olivie. ***1/2 SEZÓNA 5: V podstatě úplně jiný seriál - v totalitním roce 2036 náš z emberu probuzený Fringe tým vstupuje do odboje a podle dávného Walterova plánu (na který si ale nepamatuje a musí tak slepě následovat indicie z přednahraných videokazet) se snaží okupanty - emoceprosté Pozorovatele z budoucnosti - porazit. *** ()

Ichabod

První příležitost s pre-air pilotem nového Abramsova projektu (který jsem našel jen 4:3 ještě bez finální hudby) jsem si ujít nenechal a možná dojde i k drobnému přestříhání (jako došlo u pre-air pilotu Heroes, který že to seriál jsem taky ihned po uvedení začal hltat), ale za sebe dávám skvělé čtyři hvězdičky. Za prvé mi dost chybí Akta X, za druhé je to slušně natočené a výprava nemá problém ukázat i dražší záběry, čili by před námi mohla být velmi atraktivní sezóna, no a do třetice herci jsou v pohodě a je příjemné vidět Joshua Jacksona jak hláškuje a vysmívá se všem těm ujetým nápadům. Rozhodně budu tento seriál sledovat. 7.2.2008 : Konec sledovani... DIly nemaji logiku, scenare jsou otresne, hodnoceni jde dost dolu. ()

klima777

Postavy agentů a především otce a syna Bishopových se chovají naivně, klišovitě (ba občas nemožně...). Nicméně Fringe je jako celek mnohem chytřejší, nápaditější, a také vtipnější než "nekonečný příběh" LOST (o Alias nemluvě). Pěkné (závěrečný díl 1. série a obzvláště Walterovo zastavení na dětském hřbitově téměř perfektní).------------Thomas Jerome Newton? David Robert Jones? Téměř neodolatelné... ()

zigíš

sympatický prístup k pilotnému filmu ale od lost (minimálne) a star treku (maximálne) vieme, že abrams VIE (!) ..bezchybne premyslená postupne do seba zapadajúca štruktúra rozprávania núti sledovať pozorne (už len výskyt perzóny tajomne titulovanej ako ´pozorovatel´) inak anna torv v pohode ale mňa viac bavila interakcia otca a syna bishopových (!) do toho figúrky z druhého plánu (pan jones, broyles, nina sharp) ..prvá séria rozhodne 100% ()

Autogram

Paralelné vesmíry, cestovanie v čase, geniálny vedec, záhadné premeny, pozorovateľ. To je hlavné a ako bonus pekná agentka a sympatický chlapík, medzi ktorými to iskrí. Seriál novšieho vydania a prekonáva všetko, čo bolo doteraz v mysterióznej tématike vytvorené. –– Keď sa človek nebráni uveriť nemožnému, nájde pravdu. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)