Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

Beckett51

Masterpiece Nicolase Refna, jenž povznáší skvělý "retro" soundtrack, neuvěřitelný herecký výkon Ryana Goslinga a bezchybný závěr, jehož dovádí k dokonalosti song A Real Hero. ()

hippyman

růžová to může být, tydy dudu tydy dudu dyp typ, aneb akční romance pro krvežíznivé bárbíny, které nechtějí slyšet moc slov... jestli byl hezounek gosling placenej od slova, moc si toho nevydělal... čekal bych víc akce, hlášek, řízení (jak již název napovídá), prostě drsnost, že by se dala krájet, vůni spálenýho benzínu a ne jen občasné explicitní dupy dupy dup na hlavu v rámci podobně rozbředlé všudypřítomné romantiky... k tomu mizernej soundtrack a konec... no houfem do kina, ovečky, kupujte popcorny, srkejte colu a všem říkejte, jak to bylo super... ani po ležáku se mi to nerozleželo na víc než 60%, nicméně díky ČSFD za možnost bezplatného předpremiérového shlédnutí. ()

Pilda17

Ryan Gosling působí jako slušňák, ale postupně se z něj stává ďábel, který si nebere s nikým servítky. Vynikající herecký výkon, akce nebylo tolik, střih a kamera za to byla excelentní. Skvělý scénář, což si musí všimnout i nefilmový divák a opravdu skvělý závěr. Nemám co bych vytkl, tak že plný počet je na místě. Jediné co mi vadilo, byl občas unavující děj, ale zase naopak skvělá hudba, která vše vyvažovala. Drive je jasný adept na Oscara a minimálně jedno ocenění by mohl dostat .. 8/10 = 87% ()

Deimos

KINO-ČSFD projekce v Brně/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 10/10 Akce 9/10/// +opravdu hutná atmosféra, napětí, krvavá a brutální akce, výborný soundtrack, prvotřídní Ryan Gosling, okouzlující Carey Mulligan -trošku rozvleklejší některé scény, akce tu je méně než jsem čekal, z Rona Perlmana nejde moc strach, závěr je takový nejednoznačný/// Kdybych si měl před projekcí vsadit na černého koně letošního roku v žánru akční thriller, vězte že bych si vsadil na film Drive. A udělal bych dobře. Je to takové malé překvapení. O to milejší že ho málokdo v tomto "malém" skoro artovém filmu čekal. Díky žánrovému mixu a nejednoznačnosti v tom kam chce snímek patřit se z něj stal nakonec dosti originální kousek. Najde se tu hodně výborných a kvalitních prvků (postavy, brutalita...) ale největší zásluha patří atmosféře snímku, která se vám zaryje pod kůži a nebýt v tom kině takový horko, tak vás z toho všeho až mrazí./// Celkem 85%/// PS: ještě k samotné projekci. Konečně JE i v Brně, díky za to. Čekal jsem sice nějaké slovo před nebo po, ale žádná oficialita nepřicházela, ani raut nebo afterparty, tedy žádné seznámení s dalšími uživateli tohoto webu, ale i tak spokojenost. ()

Rosaviva

Jedna věc mě na tomhle filmu překvapila - to množství krve. Jak jsem to začala sledovat, tak jsem nečekala, že se to pak zvrhne v takový krvák. Pro mě byl hlavním a jediným lákadlem Ryan Gosling, jinak bych ani na takovýhle film nekoukala, možná, teprve až by se to k nám dostalo v televizi. Ale nebylo to vůbec špatný. Bylo to natočené rozhodně zajímavě a do nejmenších detailů, ale občas už mi délka některých scén dost vadila, protože mi to zrovna přišla jako docela nepodstatná scéna. Párkrát jsem na to teda upřímně koukala s otevřenou pusou (př. ta scéna ve výtahu) no a ten konec mě dostal. 4* ()

Aky

Profesně filmařsky téměř dokonalý film. Vše - od jemných emocí přes napjaté konflikty až po brutální akci - se odehrává téměř bez dialogů a je sdělováno jen ryze filmařskými obrazovými prostředky. Vyprávění chvílemi působí skoro zasněně, aby náíhle přešlo ve vteřině do drsného zvratu plného krve a zase se vrátlo do pozvolné polohy, v níž se lze domýšlet pocitů a myšlenek, které nikdo nevysloví, ale stejně jsou na plátně přítomné. Ve svém žánru skutečná špička. ()

GilEstel

Z popisu k filmu se divák dozví vše potřebné. Akční film s automobilovými honičkami a romantickou linkou. Klasika, která vždy fungovala, a fungovat bude. Docela povedená první půlka. Žádné zbrklé střihy a spěch. Naopak postupné budovaní zápletky s využíváním dlouhých záběrů. Bohužel někdy až zbytečně dlouhých, protože jednoduše neměly opodstatnění nonverbálního sdělení, takže šlo spíš o zajímavost formy než předání myšlenky. V druhé půli se film poněkud zvrhnul. Zařazování zbytečně brutálních scén, které nebyly na místě, mě šokovaly. Jako jednu za všechny budu jmenovat nečekaný romantický polibek v kabině výtahu s následným ještě méně čekaným rozdupáváním mozku po podlaze výtahu před zraky své milované. Člověk se tomu může jen zasmát nebo hned odejít. Tak jsem se smál s ostatníma. Nutno říci, že trochu křečovitě. Film, který se do té doby tvářil jako vážně budované drama, se teď snažil přesvědčit diváka o humorné nadsázce ala Tarantino. To se samozřejmě nepovedlo a výsledek je trapný. Ani Gosling v hlavní roli mě nepřesvědčil. Chladnej, namasírovanej hezoun, kterýmu jsem to zkrátka nevěřil. Naopak Ron Perlman byl skvělý. Filmu nelze upřít snahu o nový originální přístup. Je hodně ambiciózní, ale vyšlo to tak z půlky a to kdo ví jestli. 49% ()

Cappuccino

Od úvodnej scény úteku pred políciou som vedel, že Drive sa dostane môjmu filmovému pekne pod kožu. A.. stalo sa! Spomalenosť snímku mi vôbec neprekážala, práve naopak, maximálne som sa v nej vyžíval! Do toho si pripočítajme charizmu Goslinga, roztomilosť Carey Mulligan a Martinezovi perfektnú réžiu, ktorá svojským spôsobom dala Drive-u naozaj špecifický nádych, porovnateľný s máloktorým snímkom. Príbeh síce sám o sebe nie je ničím výnimočný, ale to spracovanie, vážení! To spracovanie! Jedna radosť! Takéto euforické nadšenie som mal z audiovizuálneho zážitku naposledy v decembri, čo sú už takmer tri mesiace dozadu.. skrátka, bravo! ()

Foox

Už při první "honičce" s policí, která je spíše pomalejšího rázu a sází na inteligenci Řidiče, je jasné, že nepůjde o dalšího Kurýra. I když je příběh dost prostý a jednoduchý, díky režisérskému rukopisu dostává naprosto nový rozměr. Akčními momenty se rozhodně neplýtvá, ale když už na nějaký dojde, vryje se paměti obrovskou brutalitou ve stylu Rodrigueze či Tarantina. Kupodivu v takhle těžkym art filmu funguje ona brutalita a nejen to, přímo sem zapadá, o výtahové scéně se bude ještě mluvit dlouho. Samozřejmě film také stojí na výborných hercích v čele s Goslingem a v neposlední řadě Brooks jako gangster je třešničkou na dortu. Je jasné, že tohle není šálek čaje každého. ()

HAL

Mám z Drive úplně stejný pocit jako z předchozích Refnových filmů Bronson a hlavně Valhalla Rising - jako by jejich autor strašně moc chtěl něco svými filmy sdělit, ale přitom vůbec neměl jasno v tom "co" a ani "jak". Stejně jako hirnlego jsem si permanentně připadal že mi něco uniká - třeba to proč by mě měl zajímat hlavní hrdina který nemá žádný charakter ani minulost a je tedy beztvarý jako améba, nebo proč je ochotný nasadit život kvůli zcela neznámé a nezajímavé holce se kterou ho nepojí vůbec nic zvláštního (krom toho že bydlí na stejném patře - nic jako fungující chemii mezi nimi jsem nepostřehl). Přitom krom nich dvou ve filmu o nic jiného nejde, po skvělé úvodní honičce jsem čekal budování nějakého dramatického oblouku a on je přitom další hodina filmu pouhou představovačkou několika postaviček z místního podsvětí a stavění prapodivného romantického trojúhelníku, přičemž když už se mezi nimi začne něco dít, tak to nemá ani osudovost, ani to občas nedává moc smysl. Člověk se při tom nenudí, ale o nějakém vtažení a hlubším zaujetí taky nemůže být řeč. Režie je řemeslně zvládnutá perfektně, občasné záblesky efektního ultraviolence taky potěší, bavil jsem se... ale šlo to pocitově úplně mimo mě, což je o to divnější že jinak tenhle typ filmů hodně můžu. Celkově mi to připadalo jako silně podvyživená variace na Jarmuschův Ghost Dog - Cesta samuraje, a nejsilnější pocit který jsem po skončení titulků měl bylo to, že by měl Refnovi někdo vrazit do rukou pořádný blockbuster - jednoduchý, drahý, zábavný a vizuálně totálně nabušený. 7/10 ()

Vančura

Atmosférická pecka s dokonalým soundtrackem. Současně velkolepá filmová adorace světa motorů a řidičského umění (nevybavuji si film, u něhož bych zažil lepší iluzi, že sedím v autě vedle postavy na plátně). Filmařský majstrštyk, při jehož sledování v kině jsem si přál, aby nikdy neskončil. Formálně dokonalé je zde naprosto vše, velmi se mi například líbilo, že se zde velmi úsporně nakládá s dialogy, dokonalá je kamera, zvuk, automobilové honičky, scéna v šatně plné nahatých krásek... velmi dlouho bych mohl vrstvit svůj obdiv a pochvalu k jednotlivým složkám tohoto výjimečného snímku, který mě naprosto dostal. Tedy až na několik drobností - ve scénáristicky překomplikovaném vysvětlení osudu ukradených peněz jsem se krapet ztrácel, a především mi vůbec nesedlo obsazení Alberta Brookse a Rona Perlmana do jejich rolí - ten první je spíš než chladný zabiják stárnoucí děda odvedle s politováníhodným kukučem vodnatých očí chlápka, kterýmu se už bez Viagry nepostaví, a Perlman je opice, která o hraní neví absolutně nic, a veškeré jeho pokusy o drsnou image u mě vyznívaly naprázdno - těm dvěma jsem prostě jejich role nevěřil a jejich herecké výkony považuji za největší slabinu tohoto filmu. Jinak maximální spokojenost - právě mi tu hraje soundtrack a jsem v sedmém nebi. ()

mzss1

Velmi vydařený film ! Kvalitní snímek tohoto roku. Nejlepší je na tom dost povedený příběh samotářského řidiče. Hlavní herec Ryan Gosling hrál opravdu dobře. Film není moc akční , ale to není žádný problém. Je tu pár honiček a pár rychlých vražedných soubojů. Film je napínavý a místy nepředvídatelný. Nejvíc musím pochválit Soundtrack. Zejména písně , které filmu dost dopomohly. S rozpočtem 15 mil. USD jsem čekal méně. Tudíž mé hodnocení : 86% = **** ()

liskam

Opravdu zajímavý snímek! Moc se mi zamlouval herecký výkon R. Goslinga, hudba byla parádní. A film byl syrově uvěřitelný. Škoda že reřisér nevynechal většinu sáhodlouhých pohledů "doblba"... pak bych možná dal těch hvězd 5. takhle pouze 4. 75-80% ()

kingik

Jo, automobilový kaskadér v L.A., ten tvrdej chleba má. Když se navíc zaplete s kriminálními živly, nemůže se divit, když ho to jednoho dne semele. A to nemá vyřešený ani svůj citový život, ale neváhá kvůli němu dát v sázku svůj vlastní, holý život. A to mu ještě neustále cukají koutky úst nahoru, nebo popřípadě jen tak mlčí, a aby řeč nestála, rozšlapuje podezřelým týpkům hlavy. Drive je natočeno jako jeden dlouhý a táhlý hudebně - brutální videoklip, připomínající atmosférou a obrazem 70.let. Kombinuje snaživě, někdy až působivě, snahu o vyzrálou režii se zdravě přidrzlým režijním stylem. Je to moje druhé setkání s dánským režisérem Nicolasem Windingem Refnem, jeho předchozí "Barbar" disponoval přece jen poněkud "barbarským" scénářem, ale ani tady by neškodilo děj trochu učesat a hlavně nabrat na tempu. Ucourané tempo s Goslingem, ten mně v hlavní roli téměř nesedl a všichni ostatní kolem něj byli lepší (Albert Brooks na sebe upozornil), způsobovalo, jako by byl film nějakou reklamou na kečup, protože krvavé scény brutálního násilí tak vyznívaly. Pak se dá ještě ocenit i výběr ženského osazenstva. Carey Mulligan bych klidně přeobsadil nějakou holkou ze scény v šatně striptýzového klubu, a že bylo z čeho vybírat. Film mě nenadchl, kečup mám sice rád, ale k němu musí být i chutné jídlo. A to Drive nějak zapomněl naservírovat. 60% ()

Payushka

Osamělý hrdina, který promluví, jen když se ho na něco zeptáte. V kožených rukavicích pevně svírá volant, v koutku úst si pohrává s párátkem a je absolutně klidný. Film Drive je postaven na stylizaci – ať už hlavního hrdiny nebo třeba elektronické hudby, která dodává nočnímu LA podobu, jež mu přes den chybí. Do toho se zaplétá láska bez poskvrny a zároveň zatloukání hřebíku do hlavy. Neustále přítomný kontrast spolu se zmíněným důrazem na styl vás donutí po dokoukání jenom vydechnout: “Tak tohle bylo cool.” ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky