Posledný dom naľavo

• Česko Poslední dům nalevo (viac)

Oko za oko, zub za zub. Čo by ste urobili človeku, ktorý ublížil vašim najbližším alebo dokonca vašim deťom?
Plavecká šampiónka Mari Collingwoodová prišla s rodičmi stráviť prázdniny na ich letné sídlo schované uprostred hlbokých lesov. Idyla sa však rozplynie hneď po príchode, keď sa Mari rozhodne navštíviť dávnu kamarátku Paige a spoločne vojdú do cesty psychopatovi a jeho kumpánom na úteku z väzenia. Krug sa chce nepohodlných svedkýň zbaviť. Paige zavraždí, ale Mari – aj keď znásilnená a postrelená – dokáže utiecť. Snaží sa dostať k rodičom, ale do ich domu tiež smerujú kroky zabijakov, ktorí sa potrebujú schovať pred blížiacou sa búrkou. Manželia Emma a John sú k hosťom spočiatku veľmi milí, no keď do domu dorazí aj ich polomŕtva dcéra Mari, konečne zistia, koho majú pod strechou. Rodičia vezmú situáciu do vlastných rúk a nemilých návštevníkov náležite potrestajú... (TV JOJ)

muskcz

Wtf 67%? Ja v tom nevidím nic tak převratného. Režisér vsadil na jistotu a povedlo se. Jak tohle může někdo porovnávat se Saw? Saw je především psychologický thriller, oproti němu je The Last House on the Left jedna velká nuda vyplněná splatter vatou. Ale na masy zabírá, o tom žádná. Příště víc nápadu. A nebo točit komedie. Párkrát jsem se i nemístně zasmál. ()

Rara-avis

Až na to, jaký tam všichni měli tuhý kořínek, se mi to líbilo. Zezačátku to byla psychická nausea, kterou jsem už jednou zažila, dost mě to vyděsilo. Byla jsem překvapená, jak se film ubíral. Nutno podotknout, že tohle je první verze údajné profláklého příběhu, kterou jsem měla možnost vidět. ()

denisavary

tři hvězdičky...ale silné tři hvězdičky....Film měl výbornou napínavou atmosféru, no nebyl to vyloženě horor, ale thriller jak má být...Vžijete se celkem rychle do té hrůzy, do utrpení s hlavními představiteli a těšíte se na postupné likvidování zloduchů :). Je tam určitě pár scén, které stály za to a které se jen tak nezapomenou...fuj. A ještě mě překvapil tak hezký soundtrack k takovému filmu... ()

miawallacova

dějova linka je asi takova : Napínavý, napínavý, napínavy konec. Možná je to tím, že jsem žena a u takovýchto filmu sedím se zatajeným dechem a na hlavní hrdinku křičím "nenastupuj do toho auta, uteč, uteč" pro mne hodně emotivní a napinavý film. Jen poslední scéna nebyla dvakrát povedená ()

Ondr@932

V celku slušný masakr! Což jsem ani moc nečekal, ale byl jsem přijemně překvapen. Skvělý příběh, sympatičtí herci. Dávám 7/10 ()

TheMraca

Skvěle natočený horror, na kterém je nehrozivější to, že je naprosto reálný a může se to stát komukoliv. Brutalita je držena přesně na hraně, kdy ještě není nechutná a prvoplánovitá, ale svírat v žaludku vás bude. 80% ()

Kadas97

Originálny a dobre natočený film o rodičoch prahnúcich po pomste. Rodičia sa k šanci pomstiť sa dostali dostali síce ako slepé kura k zrnu. Film má síce trošku pomalejší rozbeh, ale všetko vynahrádza druhá polovica, ktorá je jedna parádna krvavá jazda. 8 z 10 P.S. Asi by som do návodu k mirkovlnkám písal nech tam nikdo nestrká hlavu. ()

AngelG

Docela mě to překvapilo, nebylo to vůbec tak hrozné jak jsem si myslela, že to bude.. ale bohužel je to stokrát ohraná písnička a děj je tudíž dost předvídatelný.. ale jinak bych to viděla na 3,5.. ()

Torgal

Riadne drsný boj o prežitie a jednoduchá štúdia toho, kam až dokáže slušný človek zájsť, keď je k tomu dotlačený okolnosťami. Scenár sa z obeťami nemazná a na gore sa miestami tlačí až príliš, aby v závere narazila kosa na kameň a pošahaný maniaci (spoločne s Aaronom Paulom v polohe "evil Pinkmana") so zadosťučinením ochutnali vlastnú medicínu. Atmosféra sa vydarila a v závere intenzívne graduje, ale v zásade je to stále len vyvražďovačka. Keby sa miesto toho viac zamerala na psychický stav a emócie obetí, tak by som bol isto spokojnejší. 6-/10 PS: Záverečná mikrovlnka bol už len výtrysk zbytočnej a nepochopiteľnej krutosti. Za to palec dolu. ()

kluzo

Jak tady čtu komentáře, tak vidím, že nejsem sám koho tenhle film mile (pokud se to dá říct u takového filmu) překvapil. Čekal jsem béčkovou srágoru a dostal průměrný scénář, podle mne výbornou režií, vyrovnané herecké výkony a vynikající masky, za což by se nemusela stydět nejedna "hvězdná" produkce. Brutalita a detailní realistické záběry mi místy opravdu nedělaly dobře, a to už jsem leccos viděl i v reálu. Napětí od začátku až do konce, a to jsem se díval v TV ve 2h v noci. ()

tranquill

Kdyby se samoúčelnou brutalitou šetřilo a raději více zapracovalo na atmosféře, jistě bych hodnotil jinak. Film na to má. V téhle podobě bych ho pouštěl jen lidem, kteří mají všech pět pohromadě a chápou, že jde jen o bohapustou fikci, která je nemůže nijak ovlivnit. Takže spíš jen po psychotestech :-) ()

AloeB

Rozhodně to není horor, protože to postrádá jakýkoliv element budování atmosféry strachu. To však nevadí, protože film vsadil na neohrané motivy násilí a zaměřil se na mnohá tabu, za což jej chválím. Víc takových nekorektních filmů! ()

dainio

Originální film jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. I tak ale mohu říci, že se jedná o proklatě dobře natočený thriller / horor, který mě držel v napětí od začátku do konce. Nejsou zde totiž hluché momenty. Násilníci jsou slizké, úchylné hovada schopná všeho, kterým přejete tu nejhorší možnou smrt (hlavně Krug). Některé scény se těžce vydýchávají. Zejména něžné pohlaví by mělo zvážit sledování. Znásilnění, násilí na teenkách je natočeno velmi syrově a klobouk dolů před herci. Film se parádně rozjede v revenge masakr v druhé polovině. Přijde trest. Jako velký klad beru faktor rodiny, která drží při sobě a vykoná pomstu. Je to hodně real, šokující a nepustí. Velmi brutální snímek ale velmi dobrý ! ()

Vabr

Pro lidi, co nemají moc rádi dvoutisícovkový horory je tohle skvělá výjimka! Neměl jsem moc očekávání, protože horory z 2000-2009 nemám rád, ale fakt mě to překvapilo! Tempo je dobré, je to dost reálné (až na poslední kill, ten je hodně přehnanej a ostatní killy by ve skutečnosti nejspíš proběhly jinak, ale byly podle mě normální, takže si nestěžuju), je to hodně drastické, kamera je na tento rok fakt dobrá, nápad je originální (vím, že je to remake), herecký výkony taky, je to dost napínavé, postavy nešetří a je to brutální. Nemám co vytknout až na poslední scénu ve filmu s mikrovlnkou, která tam byla fakt zbytečná. VYHODNOCENÍ: NEBERTE DROGY S LIDMI, KTERÝ NEZNÁTE!!! ALE S LIDMI, KTERÝ ZNÁTE, MŮŽETE 😊👍 ()

cinemaboy7

Hodně, ale hodně!!! povedený, "obyčejný", na sto způsobů natočený thriller/horor o tom, jaké je být v nesprávný čas na nesprávném místě a taky o pomstě. Ani jsem nedoufal, že mě to tak mile překvapí. Viděli jsme to už tolikrát, že snad ani nejde nic nového vymyslet. A opak je pravdou. Napětí by se dalo krájet, místy jsem ani nedýchal, velmi dobré herecké obsazení (i když se nejedná o kdovíjaké "hvězdy") a co se brutálních a velmi originálních scén týče, nezadá si s hororovými kolegy. Jen je škoda, že záporáků nebylo alspoň o jednoho nebo dva víc. Bylo by to delší a nějaká ta netradiční smrt by se určitě taky ještě vymyslela. Co vím určitě je to, že si do domácnosti nikdy nepořídím drtič odpadků:) ()