Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

MaxQ69

Teda, teda, teda! Už samotný trailer mě od toho odrazoval. Není to o ničem než o stereotypním a zlouhavém souboji, akci a (podle mě) nepovedených stvůrách, válečnících a bozích. Celé to působí úplně jinak než by mělo a než by od toho drtivá většina diváků očekávala. Celá atmosféra mi ke všemu spíše připomíná ruské sci-f než coververzi skvělého mýtu ve filmové podobě. Pro mě osobně je nový Souboj titánů velkým zklamáním, ale ještě že jsem si pustil trailer, jinak bych čekal mnohem, mnohem víc. ()

HakuSaku

... A pritom ten zaciatok vyzeral tak nadejne :( ... Skoda nicit klavesnicu nejakym rozoberanim filmu. Uz len dufat na dalsie pokracovanie pribehu... Snad uz horsie to byt ani nemoze.. (alebo ano?) ()

Lancer odpad!

Žádná romantická dějová linie. Děsný Sam Worthington s účesem amerického vojáka. Debilní scénář. Debilní dialogy. Odporné efekty. Nevtipná dvočata jako komediální figurky. Dementní nápad s válkou lidí proti bohům. Přemoudřelý rybář plkající sračky. Opuštěná Andromeda. Na 3D verze chybělo 3D.---- Remaky jsou pro mě mrtvý žánr a zkusím ho aspoň na chvilku bojkotovat. Tohle nemá totiž vůbec žádný smysl. ()

FEAR99

Au, to bolelo. Původní Souboj titánů jsem neviděl. Něco mě však říká, že na mém hodnocení by to skoro žádný vliv nemělo. Nový Souboj titánů je průšvih, ba co víc je to asi nejhorší blockbuster co jsem měl za poslední dva roky možnost vidět. Louis Leterrier né a né se odlepit od průměru, on dokonce padá ještě níž než byl. Kurýr 2 byl přepálenej, ale byl zábavnej. Nová verze Hulka byl vcelku nenápadný fim, i tak bavil (svým způsobem) a měl něco do sebe. To titáni jsou nudný, nezajímavý a hlavně bez života. Všechny postavy mě byli po dobu sledování naprosto ukradený (a to se v těchto postavách objevují skvělý herci). I Sam Worhington prakticky nemá co hrát, zmůže se akorát tak na 3 výrazy a to je vše. Hlavně jeho postava (né jen jeho, všechy postavy) postrádají veškerou motivaci. Po celou dobu stopáže jsem nedostal pocit nějaké dobrodružné cesty a už vůbec nic co by nějak výrazně udrželo moji pozornost. Pochválit se nedají ani triky, na dnešní dobu jsou spíš průměrné. A akce jakbysmet. Není uplně blbá, spíš nepřehledná, moc jí není a je vcelku nezáživná (a už vůbec né nějak vygradovaná). 20-30%. P.S.: I tematikou podobně laděný Percy Jackson mě opravdu bavil o něco málo víc. ()

Vozataj

Člověk při sledování nových titánů má nutkání srovnávat se starými. Když se tohoto neduhu zbavíte, myslím, že před vámi běží solidní akčňák s pěkně udělanýma potvorama... ()

mamutt

Potřetí se setkávám s Worthingtonem. Potřetí ve filmu na který jsem chtěl jít od prvních zvěstí a potřetí je to pro mě zklamání, tentokrát však největší. Spíš než souboj titánů by se to mělo jmenovat: Jak se Perseovi přihodila hromada věcí. Worthington mi jako perseus nesedl a podle mě ho Mads Mikkelsen charismatem mnohonásobně zastíníl. Možná, že by si ten film zasloužil hvězdičku navrch, ale vzhledem k předloze nemůžu jinak. ()

joseee

Tvorcovia filmu neboli schopní natočiť nový námet z gréckej mytológie a teda sa odhodlali nanovo vyrozprávať už tak zlátaný príbeh, z veľkej dávky neznalosti nazvaný Súboj Titanov. Rozhodne najväčšou slabinou filmu je práve zlý príbeh a celkovo hlúpe vykreslenie antickej atmosféry. Pôvodný spor medzi Hérou a Diom bol zamenený nezmyselnou maskulínnou onaniou, kde na ostatných bohov a bohyne Olympu neostal priestor ani na jednu vetu. Pokiaľ sa uskromníme s konštatovaním, že to má byť oddychovka pre priemerného diváka, vo filme jednoznačne chýba humor, a tiež napätie, ktoré tak okoreňovali pôvodný námet. ()

wrána

Bída bída bída. Beze smyslu, bez napětí, bez děje. Jediný co je positivní je vizuální stránka, ale to je docela málo. Původní Souboj miluju, tenhle už nechci nikdy vidět..... P.S.: V podstatě jediné, co mě na filmu potěšilo, byl závěr, kde Perseus "dostal" zpět Io. Proto ta hvězdička, za chvilku radosti:-) ()

Callie

Podle kritik jsem nic moc nečekala, taky jsem nic nedostala. S původním filmem nelze srovnávat, podle mě tvůrcvi měli zvolit jiný název. Bohapustá rubačka jako podle počítačové hry. Naprosto nezajímavý svalouš Perseus, bez špetky nějakého charismatu - jak kdyby vylezl právě z posilovny, absolutně chybějící emoce, zbytečně roztřesená kamera. Jediné co mě pobavilo, že jsem si pod maskama chvilku pletla Neesna a Fiennese . Smíření otce se synem na konci - trapárna. ()

sAreOn

Snaha o remake filmové klasiky, který dopadl katastrofálně. Ono jako laciný blockbuster by to fungovalo asi dobře, přeci jen akční scény jsou dobré, herecké výkony na takový film by byly postačující. Ale, a to ale je důležité, film nese jméno Souboj Titánů, takže jsem od něj očekával něco víc. Raději se nebudu zmiňovat o tom, jaký paškál autoři udělali v řecké mytologii (což samo o sobě je ostuda až běda), ale zaměřím se na pár jiných věcí. V prvé řadě příběh, který funguje jen a jen pouze pokud divák totálně vypne a nevnímá, co postavy říkají a dělají. A to z několika důvodů, za prvé je většina rozhovorů stupidních a za druhé kdyby dával pozor, tak se za chvíli sám sebe bude ptát: "Proč tahle postavá dělá toto?". Ano, nelogického chování hlavních i vedlejších postav je film bohužel plný. Stejně tak stupidních rozhovorů, které prostě nedovolí takovým hercům jako Liam Neeson či Ralph Fiennes něco zahrát. Bohužel ani po vizuální stránce není snímek nikterak oslnivý. Efekty patří v dnešní době již k silnému průměru až podprůměru (ať se na mě nikdo nezlobí, ale když už ve filmu autoři museli mít džiny - kde se proboha v řecké mytologii vzali džinové? - tak ať alespoň nevypadají jako chodící dřevěné uhlí!). Ale jak už jsem říkal na začátku - Souboj titánů je jednoduchá zábava na odreagování, u které nesmíte přemýšlet. Velké zklamání! ()

cici24

No, musím uznat, že jsem od toho čekal víc. Určitě jsem nechtěl srovnávat se starými titány a těšil jsem se na nové zpracování a nový příběh. Bohužel jsem dostal dost okleštěnou podívanou, kterou jsem prolítnul, ani jsem nevěděl jak. Celkově příběh se řítil filmem rychlostí světla, postavy se střídali, aniž bych o nich podrobněji něco věděl (př. Io, džinové apod.). Dokonce i z medůzy nešel vůbec strach, byla spíš jen další postavou v příběhu, podsvětí byla procházka růžovým sadem. Kam zmizelo napětí?...Postavy Dia a Háda jako konfrontace dobra a zla byla celkem dobrá, škoda jen, že nedostali větší prostor. Jinak efekty ušly a celkově je to dost průměrný film...Ale na odpolední pokoukání se určitě hodí, až ho budou dávat v televizi. ()

mseet

Nejsem žádný zarytý fanoušek původní verze a nečekal jsem mnoho. Dostal jsem však ještě méně. Směšné momenty působily trapně, rádoby drsné hlášky naopak směšně. Místo Cháronovy bárky připlouvá dvoupatrový remorkér z kostí, jehož hlavním stěžněm je sám převozník. Skřípající dřevěný beduín, černý pegas, krásná Medúza - to vše je podivné a zbytečné. Bojové scény korunované výskokem z megaštíra nechme stranou. Sam Worthington podle mého opravdu hrát neumí, ovšem do rolí plochých postav zřejmě bude obsazován i v budoucnu. Celkem se mi líbil jen Fiennesův Hádés a to je zoufale málo. ()

Veju007

Já už si původní verzi tolik nepamatuju, ale jsem si jistá o pár věcech, který byly v týhle nový verzi úplně jinak. Neodcházela jsem s vyraženým dechem, ale byly to příjemně strávené dvě hodinky :). ()

RomaS

Jednoduše se mi to líbilo. Možná to bylo kvůli vědomí, že nemám očekávat to co od předchůdce. A myslím, že se to vyplatilo. Za celou tu dobu jsem se skvěle bavil, protože jsem nečekal nic velkolepého s odkazem na film se kterým jsem vyrůstal. Ten pro mě emocionálně překonán být nikdy nemůže. Jelikož příběh je znám (a víceméně byl stejný) a určitě nikdo nečekal, jak to vlastně dopadne, byl jsem spíš zvědavý na nové zpracování mýtických bestií. Nakonec mě jen mrzelo, že to mohlo mít delší stopáž. .............PS: NESNÁŠÍM ty brambůrkožrouty, co do sebe dokázaly od titulků do titulků ládovat vše, co je ve hlučných obalech. Sakra, to si tam snad museli donést v taškách, kolik toho bylo. Když měli hlad, měli jít raději do MeCa nebo si donést třeba kuře, při tom při troše snahy by žádné hlasité chroustání nebylo slyšet. ()

skaann

Pokus o moderní zpracování kultovního filmu. Některé části jsou velmi povedé, moderní technologie přecejen nabízí spoustu možností a postavy a triky vypadají opravdu efektně, hlavně zjevení boha Háda. Také příběh a občasná narážka na původní film stojí za to. Co se však podle mě opravdu nepovedlo je hlavní hrdina, vypadá jako by utekl z jiného filmu, že má rybář ze dne na den nadlidské schopnosti, to by mu jeden odpustil, ale kdo ho pro boha tak oholil? A čím? Nožem na ryby? A kde sebral to sebevědomí? No prostě hlavní hrdina film celkově sráží, ale jinak hodnotím poměrně kladně. A nedoporučuji rozhodně 3D - zbytečná investice: jak autora, tak ve výsledku i vaše. ()

wesker

efekty super ale emocionalni hladina nikde... je v tom citit inspirace klasiky ale ty nové věci působí trochu uměle a moc se tam nehodí (Jin a pod.) Ovsem urcitou zabavu nelze uprit je to dobra oddychovka clovek od toho nesmi moc cekat a jen se bavit a hlavne nesrovnavat s originalem :) ()

AdamK.

Parodie na starou klasiku. Naprosto překroucený a nesouvislý příběh, který nemá hlavu ani patu. Ještě že to zachraňuje velmi svůdná Gemma. ()

vlada-xxx

...slaboucky americky filmecek,ktery reckou baji nevidel ani z letadla. Nemusite byt ani extrafandove verze 1981,aby vam doslo o kolik je tenhle film horsi. Trapny strih,plagiatorska kamera,totalni abscence smysluplneho scenare, spatni herci(s vyjimkou Mikkelsena).....a hlavne nebetycna nuda a totalni simplifikace nametu.... ()

rigby

Akční film, hezký na pohled, moderně natočený. Představitele hlavního hrdiny ale opravdu nemusím. Bohové byli velmi podivně ztvárněni, Kraken byl jen hnusný. Mezi všemi těmi efekty dělanými jen pro efekt se někam vytratilo kouzlo původní řecké báje, které tak dovedně dokázalo zachytit třicet let staré zpracování. Největším šokem však pro mne bylo, když na konci Perseus nedostal Andromedu. Pro dnešní mladou generaci možná přijatelný film, ale raději se podívám na ten původní. ()

KacHnAop

Za jedno zbytečné a patřičně nedůstojné pokračování se tenhle film dá považovat. Nový Souboj titánů ničím zvlášťním filmového diváka neoslní, ačkoliv má o proti předchůdci mnohem lépe zpracované triky, ale to je nepochybně dobou. Ani nová verze medůzy mě bohužel nijak neoslnila, naopak spíš rozhořčila. Jedno z mála pozitiv je nádherná Gemma Arteton. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj