Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

tranquill

Tak jsem se trochu těšil na nové efekty, ale opak je pravdou. Jediný Kraken stál za to, oproti původnímu filmu. Ale taková Medúza zdaleka nedosahovala děsivosti té staré loutkové. Takže recenze měly pravdu, zbytečný film. ()

KafuR

Spíš jak souboj Titánů bych to viděl jako souboj dvou částí mozku: Jedna část (ta s inteligencí) rosvěcuje už od páté minuty v hlavě červené světýlko a bezodkladně velí k ústupu od obrazovky aspoň na takovou vzdálenost, kdy nejméně každá druhá scénáristická blbost bude vypadat jak zkreslení obrazu, no a ta druhá (trpělivější) část se snaží tyto momenty přejít shovívavým úsměvem, který ale bohužel nemá daleko od výrazů sledujícího ty nejkanálovější parodie. Zkrátka pro ty, kteří svůj mozek dokážou nechat někde u pěkné prodavačky popcornu a do kina jít bez něj, tak ti si ty pěkné barvičky užijí, ale opravdu pozor, hlavně se u toho nesnažte myslet! ()

papaguy

Lid vychází z chalupy, a bere osud do svých rukou. Zase. To není film z 50. let, ale současná Hollywood-produkce. Původní legendu v tom příliš nehledejte. Za intenzivní rotace E. Petišky v hrobě si diváci mohou užít kupu akce napěchované vizuálními triky. Různými potvorami z antického universa se to tu jen hemží - ty se většinou opravdu povedly - a Persuvenýry věci na cestu. "To neber" (mechanickou sovu, dar od Athény). Ha, ha. Interiér Olympu a kostýmy antických bohů se teda pro změnu moc nepovedly. Zvláštní, jak někdy designéři přehlédnou hranici mezi luxusem a laciností. Vrchol epické výpravy je souboj Persea s mega-digi-Krakenem. Perseus za tepu diskohudby lítá na Pegasovi kolem mega-digi-Krakena a ten si do toho něco brumlá. Prostě akčňák. Béčkový vysokorozpočtový fantasy-akčňák. Dvojka bude o tom, jak Zeus ztrestá Hollywood. ()

Hpatrik

Evidentně se do toho nasypaly velký peníze, je tu spoustu velkých hereckých jmen a epická výprava. Leterrier to ale totálně nezvládl a sni scénáristé mu z toho bahna moc nepomohli. Zbytečnost! Slabé dvě. ()

geek.ondra

Sterilní, prvoplánová a někdy neskutečně trapná blockbusterová marnost. Nejsmutnější je to že Leterrier se ani s tak velkými prostředky nezmohl na nic víc než na béčkovou jednohubku z Olympu. Kdybych byl skalní fanoušek originálu tak bych ale asi šel s hodnocením ještě níž ()

sigf07

V rámci současné hollywoodské politiky, hlásající že lze zfilmovat naprosto cokoli, zremakovat jakoukoli klasiku a lidi na to budou přesto chodit, ať je to co je to, došlo i na tuto nesmrtelnou klasiku. A nedopadlo to nejhůře, přinejmenším po vizuální stránce, která sice občas působí "videoklipově" a narychlo spíchnuté 3D nijak zvlášť neoslní, ale přesto zůstává největším tahounem filmu. Přesně opačně oproti originálu, kdy triky působily tak trochu úsměvně, ale vynahrazoval to napínavý děj a skvělé výkony. Scénář novodobých Titánů má k oslnivosti daleko - trpí značnou okleštěností a filmu by evidentně prospělo, kdyby Leterrier rezignoval na stominutovou stopáž a pojal film trochu více výpravněji. Některé chyby související zejména s logikou jednání postav by to sice nezachránilo, přesto by úroveň mírně stoupla. Co se týče dialogů, jde v podstatě o snůšku prázdných frází, které jsme v nejrůznějších obměnách slyšeli tisíckrát... tak proč ne po tisíciprvé. Zdá se, že Sam Worthington opět neměl šťastnou ruku při výběru role a po Terminátovi se opět namočil do zpackaného projektu, ale dá se očekávat, že to jeho kariéře neuškodí. Jako jeden z mála herců totiž svou roli zvládl (v rámci možností, které mu dává) poměrně obstojně. Ke skuhrajícímu Ralphu Fiennesovi ani k sterilní Io Gemmy Artertonové však tak velkorysý být nemohu, to co předvedli oni je hodno tak nanejvýš béčkového DVD titulu. ()

ttchor odpad!

Bodová mašineria, vďaka filmom zadarmo sa na csfd neuveritelne rozbehla a kedže body chýbali "vychutnal" som si projekciu za vlastne:)...ale k veci a v skratke. Od úvodu som dostal od tvorcov jasnú informaciu, že čo ma bude čakat až do konca a tak to aj dopadlo. Krehká rovnováha, medzi brakom a umením, ktorá v tipologicky podobných filmoch funguje, bola narušená hneď prvou scénou,následne dalším vývojom, charakterom niektorých postav, samotnou výpravou a hlavne nulovým scenárom. Z inak zaujímavej a vďačnej témy sa tak okamžite stal paškvil zrovnatelný s niečim podobným ako serialové klasiky Xena a im podobné. ()

Votvirak

CO to **** má bejt? ... Čekal jsem co se z toho vyklube, ale ze to bude az tak pokazene jsem si nemyslel. Na konci filmu jsem nevedel jestli se mam smat nebo plakat. ()

Likan7

Bramboračka, 2* za povedeného Hadese a Cháróna. Pegas by byl třetí *, ale je tam snad ještě míň než Chárón. Zklamání roku. ()

Fleak

Naprosto stejná úroveň jako ostatní Leterrierovi filmy. Ačkoliv herci, režie nebo i scénář nebyli až tak tragický, tak mě to nedokázalo absolutně vtáhnout do děje. Po skončení filmu jsem prostě vstal a bez jakýhokoliv přemýšlení co se vlastně tu hodinu a půl na plátně dělo, jsem odešel. Titání neurazí, ale ani ve vás nic nezanechají. O to víc mě těší, že jsem nevyhodil dvě kila za 3D verzi , u které by to dopadlo nejspíš podobně :). 2* ()

Martell47

Videl v kine, čo zrejme pomohlo, lebo som sa bavil,a le ak mam objektívne zhodnotiť film tak to nebolo ničím ohurujúce dielo, občas fajn efekty, ale dejovo plytké a celkovo film pôsobil nie najlepším dojmom, 55% ()

matt85

Dávám 2 hvězdičky a to jsem hodnej. Rozhovory jsou o ničem a ani triky ani akce nic oslnivého. Herci se snaží (tedy kromě Sama který tam spíš špatně recituje scénář) ale nic jim to není platné. A tak mi udělalo radost jen to že i 2D představení bylo plné. P.S. : Release a good remake! Please! ()

ER

Je to jak na houpačce. Nahoru a dolů.Kvalitní scenérie,efekty,herci a pak slabý děj,nepromyšlené bitevní scény.Přitom potencionál tu byl. Nejednoznačnost Persea,kdy by se musel rozhodovat,zda se mu "líbí" jeho božské či lidské postavení,mohla v dějovém paskvilu vykouzlit aspoň trochu dramatičnosti.Nestalo se.Perseus,co by válčící lidská mašina se pak stal daleko méně přesvědčivý,než jeho "lidští"přátelé (v této roli vynikal skvělý "Cifra"-ti.kdo viděli Casino Royale ví,o kom je řeč). Přitom se stačilo inspirovat rolí Marcuse z Terminátora- Salvation-,kde Sam Worthington přesně toto dilema musel řešit (vzpomeňte na parádní scénu,když si trhá lebku). Ach jo. Nic jiného,než si povzdechnout mi už nezbývá.Aspoň závěrečná scéna s Krakenem byla skvělá,bohužel,krátká. ()

Incantator

Je jasné, že tieto moderné spracovania klasických filmových príbehov nikdy nedokážu prekonať svoju predlohu v originalite myšlienky a celkového umeleckého spracovania, pretože daný príbeh už bol sfilmovaný. Avšak tento nový SÚBOJ TITANOV je napriek jednoduchému scenáru a nie veľmi prepracovaným hereckým výkonom strhujúcim filmovým zážitkom, o ktorý sa opäť v nemalej miere postarali vizuálne efekty. Prvýkrát privádza svet gréckej mytológie na plátna v 3D formáte a vytvára veľkolepé prostredie, v ktorom sa odohráva typický príbeh ľudského hrdinu vzdorujúceho nepomerne mocnejším zlým silám. Preto si podľa môjho názoru napriek spomínaným nedokonalostiam zaslúži maximálne hodnotenie. (17.4.2010) ()

Camarro14

Nejde nezačít slovy mé kino-partnerky: "Posrali, co mohli!" ;)) ... v porovnání s originálem se dozajista nejednalo o doslovný remake - nýbrž o klasický hollywoodský, jednoduchý a nezáživný příběh. Tempo je svižené, na nic se nečeká, ale těch nelogičtností je tam přehršel (procházka lesem s nalezenými "poklady" je over the top mezi nelogičtnostmi). Úroveň triků místy zastaralé - zpracování Medúzy mi acosiovalo The Rocka jakožto Krále Škorpióna! Akce nemastná neslaná - připomínající "Neuvěřitelného Hulka" (překvapivě od stejného režiséra). Nemluvím o finále s Krakenem - člověk by čekal pořádnou řežničinu, ovšem pán Mega-monstrum se z té vody hrabe, tak dlouho, že bych to stihnul domů - najíst se - dát si kafčo - zpátky do kina a ještě bych přišel v půlce závěru ;)). Tento film měl silný potencionál na pořádnou akční nálož, o které se bude mluvit ještě dlouho potom - toto zpracování z vás vyprchá ještě dříve než z kina vůbec odejdete. Nevím, kde se přesně stala chybal - jestli to bylo dotáčkami či následným přepracováním v post-produkci do 3D (viděno 2D, ale záběry pro 3D jsou více než čitelné). Škoda, škodička - v konečném součtu mohu říci, že se jedná o průměrný film (k podprůměrným snímkům nemá daleko), který mě přes své vynikající trailery nadmíru zklamal !!! ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj