Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Mr.FreeZer

Nadšení a radost se nekonalo. Jednoduchý příběh skoro bez dialogů, prostě typická popcorn jízda plná akčních scén, digitálních triků (opravdu povedené) a romantiky. Ovšem s původním filmem to nemělo nic společného, čekal jsem tedy důstojnější remake. ()

Blaogranas

Musím být přísný! Originál je legendární a chápu, že přiblížit se k jeho úrovni je těžké, ale přece ne nemožné s moderní technikou?! Vizuální zpracování titánů a jiných "potvor" je sice moc hezké, ale scénárista byl zřejmě trochu pod parou při své práci, protože co druhá věta, to perla. Taky mně přišlo, že Leterrier se snaží vše stihnout co nejdřív, aby se divák moc neunavil a tak mu hází jednu stvůru za druhou, ale žádnou mezihru, která by trochu zvýraznila děj. Celkově to vyznívá až směšně, jako by se vše odehrálo dva kiláky za městem a když je nestíhačka, Zeus pošle černýho (!!!) pegasa a jsme zase zpátky ve hře. Opravdu přísnost je zde na místě. Takže za 2* i přesto, že jsem se nenudil, ale originál si zasloužil lepší remake! ()

parabellum

No musím se přidat zase ke slabšímu táboru uživatelů a plně souhlasím s Xmildenem, že Souboj titánů si nezaslouží tak špatné hodnocení ! Jeho hlavním problémem je, že si půjčuje název a upravený děj od svého kultovního "otce". Já jsem namísto od jiných uživatelů, ale šel na akční blockbuster z mýtického Řecka a parádně jsem si to užil. U mě jako hlavní mínus filmu je jeho krátká délka. Filmu by slušela ještě dobrá půlhodinka navíc a trochu ještě dopilovat akční sekvence. ()

lxbch

Zaprvé nechápu, proč se ve filmu opovážila ta ženská prohlásit, že Andromeda (respektive ta ženská, co ji hrála) je krásnější než Afrodita. Když taková Gemma Arterton byla tak asi 7685x krásnější. Potom mi půl filmu trvalo než jsem poznal Madse Mikkelsena, takže jsem v tu chvíli děj hodil na druhou kolej (ale ničemu to nevadilo). Pak bylo docela srandovní, když Liam Neeson, sám bývalý jedi, daroval svému synovi světelný meč bez řádného paddavanovského výcviku. To už je na tom Síla tak špatně, že jen tak rozdávají světelný meče? Taky bylo zvláštní, že drsnej borec, co hrál v Casino Royal, dělal ochranku, krásná ženská z Quantum of Solace zase průvodkyni borcovi, co prý bude příštím Bondem. Haha. Přijde mi taky nefér vůči Medůze, že se ji napřed nezeptali, jestli by si nezavázala oči a nešla s nima nechat zkamenět Krakena. Místo toho jí rovnou useknou hlavu. Je to fér? Není. Hádés byl sice cool borec s cool vychytávkama, ale 100x oduševnělejší byl jako Voldemort (já to jméno nevyslovil, jen jsem ho napsal!!!). No a ten konec! (SPOILER ALERT, ale to je stejně jedno, koho by to taky zajímalo) To byl vrchol! Tak chudák Orfeus se musí táhnout až do podsvětí, aby si vyflétnoval svou kočku zpátky, protože s tím nikdo nic dělat nemůže a Perseus ji od svýho fotra dostane jako dárek. No je toto nějaká spravedlnost? Ne. (konec SPOILER ALERTU) Z toho vyplývá, že pokud jste protekční týpek, nejlíp polobůh, můžete mít všecko. Film na jedno podívání, na kterej zapomenete tak rychle, že ani nebudete vědět, na čem jste v tom kině vlastně byli. ()

Nšoči

Přesný typ oddechového filmu, u kterého nemusíte uvažovat a zabývat se dějem. Velmi slušně udělaný "remake" trochu jinak. Jediná věc, která mě zklamala a oproti původnímu filmu byla hodně odfláknutá byla medúza, škoda. 78% ()

desolator6

Tak za prvé.Pýtať za toto o 2 € viac len preto že to bolo ODFLÁKNUTÉ 3D je trochu na mňa silná káva. Navše celý film je jedna neforemná hrča ničoho ktorá nema ani dej, ani postavy, ani konský prd. Darmo budú ľudia hovoriť "nemožeš to porovnávať s pôvodným filmom." Ak by ho nikto neporovnával, tak by skončil v Top200 najhorších filmov. Takto má šťastie, pretože sa vezie na vlne slávneho filmu. A aj tak ho dojebal. Všetci zúčastnení by si zaslúžili kokot do zveráku! ()

saltonsea?

Do sálu jsem vstupoval natěšen ze skvělých trailerů, odcházel jsem rozladěný a zklamaný. Triky jsou průměrné, příběh zběsile uhání kupředu k akčním scénám, které jsou však špatně sestříhané a vůbec Louis Leterrier v pozici režiséra nedokázal snímku vtisknout nějakou vnitřní dynamiku natož emoce. ()

gauron666 odpad!

Odpad, který původnímu filmu nesahá ani po kotníky, (jen kvůli němu jsem tento blaf rozhodl zhlédnout, protože na originálu jsem vyrostl a mám na něj jen ty nejlepší vzpomínky.) Vlastně mě to ale, ani nepřekvapilo, typický nový film z hollywoodské produkce, kde všechno musí být velké a ještě větší. Ale, ze všeho mě nejvíc dostal účes hlavního hrdiny, ala voják z Iráku který se do antického světa vůbec nehodí no prostě trapas. Jestli chcete vidět kvalitu raději zkoukněte originál z roku 1981 tohle je shit!! ()

yossarian-

Musím říct že to bylo poměrně zklamání. Hlavní hrdina byl neslaný nemastný stejně jako většina ostatních. Jediný kdo projevil špetku hereckého umu byl Mads Mikkelsen. Příběh mě neupoutal - revolta lidí proti bohům mě nebrala. Oproti původní verzi mi tam docela chyběla sova :-). Co se grafického stvárnění týká něco mi tam nesedělo. Města byla sice velkolepá ale neŘecká. Medúzin chrám byl velký ale skládal se z fragmentů snad všech řeckých chrámů. ()

Ssoumess

Proč jsem z kina odcházel tak zklamán? Protože jsem se na to velice těšil... Chyba, kterou dělám často, nicméně tentokrát to bylo, jak kdyby mě někdo přetáhl krávou po hlavě. To je tak strašlivej remake, že jsem málem dostal rakovinu. Chyba je ve scénáři (jestli vůbec něco takovýho měli), režii a střihu - ok, slyšel jsem že režisérská verze byla rozsáhlejší, ale tu jsem kua neviděl!!. Chyba je v castingu, Sam se svým jediným xichtem vraždícího monstra není (slovy: NENÍ) Perseus. Nevěřil jsem mu ani vteřinu. Postavy které měly být krásné (Andromeda) jsou hnusné, postava která měla být nejhnusnější (Medůza) je největší kočka z filmu. Chyba je v 3D - takhle špatnou konverzi by snad neudělali ani čeští politici. Můj zážitek z filmu je tak otřesnej, že jsem žádal vrácení vstupného za zneuctění. Plivu na tento film a už nikdy ho nechci vidět. Jeden bod za Olymp a bohy...1/10 ()

darkreider

Percy Jackson dospel, zmužnel, hovorí si Perseus a hrá ho sám Sam W z Avatára, ktorý vymenil Toruka za bájneho Pegasa a just-like-that nachádza po ceste crap vo forme magických mečov, brnenia a tak. Fakt, že dej filmu je deravý ako dobre odležaný ementál, mu vrásky nerobí, pretože ho hreje pocit, že má najlepší účes zo všetkých, ktorý ho určite stál pár stoviek v Olympii aj s umytím a farbením. Jednotlivé scénky do seba pasujú ako lego a puzzle, ale aby som nebol moc kritický, tak lepidlo vo forme tekutého Dia, ktorý sa zjaví a mení názor lusknutím prsta to dostatočne tmelí, aby to odsýpalo. Prudko akčne tam všetci máchajú mečmi a svorne umierajú a na konci máme aj nejaké to znovuzrodenie. Ale hlavne, HLAVNE, točenie mečmi pred zásekom je už zase cool a IN a vďaka nechcenému vtipu je povinnosť dať tri hviezdy za túto prepálenú, nekorektnú a kvalitne tupú kravinu. ()

LojZza

Akce dobra, ale zbytek filmu je plny nelogicnosti. Nekolikrat jsem si rikal "Kde ja jsem to uz jednou videl?" ("Svetelny" mec, dzinova Predatorska autodestrukce...). A co vubec delaji Dzinove v Recku? ()

kuces

Příběh má sice patu, jelikož budete vedět kam to dojdete, ale nemá hlavu. Vlastně si ji raději sundejte při koukání na tento počin, protože mysli to jedině uškodí. 5/10 ()

LyBerion

Bohužel obrovské sklamání kromě hezkých efektů, krásného černého Pegase, a toho že Sam Worthington skáče ve filmu jako opička jsem tam vážně nic zajímavého neviděl. Po stránce příběhu je nový Clash of the Titans ochuzen oproti originálů po všech stránkách. Film je vhodný možná tak pro novodobé nadšence akčních filmů, a nebo si jej může vychvalovat člověk co neviděl originál... ()

emdvojka

Dobre zvládnuté efekty, príjemný výber hercov, stare známe filmové príšery zo starého-známeho Clash of the Titans z roku 1981. Celkovo však film nemá čím ohúriť a skoro dvojhodinové čakanie na finálny boj s Krakenom (o ktorom sa beze sporu rozpráva už od prvých minút filmu) končí "než bych řekl švec". Takže nečakajte niake extra hyper šialenosti, alebo vyšperkované akčné scény ako v 300: Bitva u Thermopyl. Čakajte ďalší film kŕmiaci sa na úspechu svojho originálu. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj