Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Scarsyan

Miestami som mal pocit, že v pôvodnej verzii sú niektoré efekty efektnejšie ako v tejto, a to originál je z 1981 :) Kaťdopádne, je to trošku iná káva, v ktorej sú iné ingrediencie, a ktoré vôbec nerobia v konečnom dôsledku až tak dobrú chuť. Avšak pre mňa osobným pozitívom bola nádherná Ió. Toť vše :) ()

Jupii

Hutný dej plný prekvapivých vzrušujúcich zvratov som nečakal, ale aspoň nejaký taký moment sa objaviť mohol. V podstate povinná jazda plná dobrodružstva a hrdinských výkonov, ale nič čo by diváka vtlačilo poriadne do kresla. Hviezdičku fakt len za Krakena, škorpióny a ostatné obludky a ďalšiu za sexi spoločníčku, ktorej dôvod účasti na misii nechápem ani za fras, ale bola pomaly jediné, načo sa dalo vo filme pozerať. ()

BenchPress

Neviděl jsem původní film, ale k tomuhle mám málo výhrad, protože je to film, nad kterým nemusíte přemýšlet, jenom vypnete a necháte se unášet výbornými efekty a moc dobrou Leterrierovou režií. A který fanoušek fantasy by neměl rád Džiny, Medúzy a další mytologické postavy? Mám samozřejmě co vytknout, například vzhled Medúzy (myslel jsem, že byla starší) a na začátku hlavní představitel, který mi tam moc neseděl. S postupem času to ale bylo lepší. 4/5. ()

elanista1

Ani sa nehanbim za to, ze som tomuto dal viac ako povodnej verzii. Vsetko je pravda, je to zbytocny film bla bla, ale pacilo sa mi to. Bohate obsadenie na cele s dvoma starymi harcovnikmi Neesonom a Fiennesom, krasnou Artertonovou, obvykle dobrym Mikkelsenom, potesila ma tiez zopar minutova rola Polly Walker. Dobre sa na to pozera, akcne sceny su stavnate /skorpiony, Meduza, Kraken/ a logiku netreba hladat. Necudujem sa ked tomu da niekto odpad, a niekto zas 5ku. ()

only_serials

55 %, jo? no hele já nevim, jasně že to bylo plný debilních dialogů a od první vteřiny bylo jasný jak vše skončí... ale zas mě to fakt perfektně zabavilo a hlavně si narozdíl od jiných myslím, že lidstvo už za svojí existenci zažilo spoustu daleko větších filmových průserů než zrovna tohle.. ()

kacir

Keďže na starý Súboj titanov nedám dopustiť, toto beriem skôr ako výsmech. Odkaz Buba potešil, ale to bolo asi všetko. A navyše v kine to 3D stálo za hovno..ani neviem prečo dávam dve hviezdy. ()

Stanmi

Mladý Perseus (Sam Worthington), rybář a Diův syn se společně s hrstkou vojáků a dobrodruhů výdává na dalekou cestu, aby pomohl zachránit princeznu Andromedu (Alexa Davalos)...Od původního Souboje titánů už uběhlo skoro třicet let, což je dost dlouhá doba, aby se na plátnech kin objevila nová, modernější verze. Ta má však (stejně jako prakticky každý jiný remake/restart/sequel/prequel) tu smůlu, že bude vždy srovnávana se svým předchůdcem (a ani já se tomu ve svém komentáři nevyhnu), protože sám o sobě není nový Souboj titanů zase tak špatný, ale ve srovnání s orignálem přece jenom ztrácí. Začnu tedy u hereckého obsazení, zde nová verze nijak neztrácí na tu původní, minimálně co se známosti jednotlivých herců a hereček týče. Prim v tomto snímku hrají především Britové (kromě Sama, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Pete Postlethwaite, Liam Cunningham, Hans Matheson a další) a společnost jim dělají (mimo jiné) Mads Mikkelsen nebo Alexa Davalos. Sam byl v té době díky Avataru na vrcholu popularity, takže jeho obsazení dává jistý smysl a mně osobně nijak nevadil, byť jeho krátký sestřih a hladká tvář působila mezi všemi těmi vlasatými a vousatými postavami poněkud podivně (asi to bylo proto, aby jej divák snáze identifikoval, jinak nevím). Samotný příběh pak oproti tomu původnímu doznal jistých změn, některé byly ku prospěchu, některé si tvůrci mohli odpustit a některé jsou ryze kosmetické (např. to, že Pegas je černý). Samotnou kapitolou jsou pak vizuální efekty, které hrály důležitou roli už v původním Souboji titanů, ty sice dnes už působí poněkud zastarale, ale stále mají své kouzlo. To tvůrci nového Souboje titánů se již mohli plně spolehnout na počítače, takže všechny možné bytosti a monstra působí velice dobře, horší je to třeba s prostředím, které místy působí až moc uměle. Další poněkud rozporuplným prvkem tohoto filmu je samotná délka, protože čistý čas snímku je něco kolem devádesáti minut, což znamená, že film sice slušně odsýpá a nenudí, ale na druhou stranu je děj často až příliš zkratkovitý a z tohoto hlediska by si tak snímek zasloužil o něco delší stopáž. Nový Souboj titánů je tak snímkem, který neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne, film sází především na hvězdné obsazení, akci a digitální efekty, ale oproti předloze však nabízí slabší příběh a také mu schází ona poetika, kterou i po všech těch letech má původní Souboj titánů (ale kdo ví, třeba ji časem také získá). ()

johnsnow

Grécke legendy dostávajú na frňák. Takto by som charakterizoval tento film po historickej i náboženskej tématike. Odhliadnuc však od toho je to oveľa lepšie ako film podobného razenia na ktorého meno si nespomeniem(hral tam mickey rourke) ()

Petr59

Není to žádná sláva.... Má to hodně blízko k průměru, příběh je jednodušší, chvílemi jsou scény ve filmu primitivní a snad i trapné a měl jsem dojem, že to někdy nedává ani moc smysl. Herecké výkony drtivé většiny herců mě také vůbec neoslnily. Dal bych asi tři hvězdičky, tu jednu přidávám jen za Liama Neesona, který ač hraje dobře, nedostal moc prostoru, za ty dva lovce, kteří byli alespoň srandovní, za prostřední antického Řecka, za některé povedené příšery, za relativně dobrého záporáka a za pouštní džiny, kteří se mi skutečně líbily.... To jsou asi největší a zároveň možná i jediné klady filmu. ()

Pajela

Jak nemám ráda předělávky kvalitních filmů z dob minulých, tak tahle mi teda vůbec nevadila. Žijeme v době, v jaké žijeme, tak proč nevyužít CGI a proč tomu nedat pořádný akční háv? Takže za mě palec hore! Džinové byli příjemným zpestřením, Bubbo hozený do kouta nevadil, Gemma ho obstojně nahradila... :-D Hádes samozřejmě supráckej. Jediný co, tak Pegasus pro mě navždy zůstane bílým koněm, takže toho čmouda ať si strčí za klobouk... :-D ()

papuchalk

Vždyť i ten původní film byl poměrně přímočaře vyprávěný příběh s plochými postavami, dá se říct film pro trochu starší děti. To nadhodnocení originálu je způsobené tím, že jsme to většina z nás viděli jako děti a tehdy těch fantasy filmů nebylo ani zdaleka tolik. Ale popravdě, dnešní sledování originálu by bylo o dost kritičtější. Já jsem byl s tímhle remakem celkem spokojen. Černej havraní pegas mě naopak docela potěšil. Vypnout, nic neřešit, a dalo se. Dokoukal jsem to dokonce, což jsem vůbec nečekal. ()

vodkasesemte

You created them for one reason - So their prayers would fuel our immortality - Jsou to deity, staří bohové, kteří se sem vrací - Padlí andělé a jejich děti - A ty děti to o sobě nemusí vubec vědět. Zrudy které se narodili do světa, který je miluje - Fear etc - Let me loose upon them - And we will grow again - Their insolence has a price - Like children they need to be reminded of the order of things - Turn then on each other - Back in our arms - Jste v piči, řikám to pořád - New era has begun, the era of men - Not now, Perseus (Mat 5/29) - What is more beautiful then death? - Destruction of sacrifice (jo, jsou to oni, blood magic) - Demigod - There are gods and there are men. And there are those of us who are in between - I dont know why I was born or who I am - Připomíná mi to jeho roli z Terminátora, napul člověk, napul stroj - The witches are further away than the legion has ever been - Pegasus - Its the message. Their watching us - Redemption through blood - Tj Mařenka! - Knowledge needs payment - For someone who created man, you dont know much about us - We live, we fight and we die - I would hate to refuse it twice - Afraid but - Someday someone was gonna have to take a stand - Trust your senses - And dont look this bitch in the eye - Byla zneužita, zas to tak neprožívej - Nádherná Meduza! - Nevypustil náhodou Krakena Poseidon? - Waiting for men to grow weak and in their weakness he grows stronger - Its MANKIND who holds the key to Hades rise (!!!) It always was - So we will see him again (jak se ptá)? - Mundane human existence ()

J.Mayen

Nepochopil jsem toho dzina, jinak remake absolutne nesaha puvodni verzi ani po paty. Meduza byla podezrela rychla, i kdytz trikove vymazlena, a to az do samotne digitalni dokonalosti. ()

ModryPlamen odpad!

[spoilery] Nepáčil sa vám Percy Jackson? Verte mi, toto je omnoho horšie. Asi je zbytočné písať, že pôvodný film z roku 1981 som si dosť obľúbil, či už sympatických hlavných hrdinov, geniálneho Dia v podaní Laurenca Oliviera či sovičky Buba. Tento hnoj má vynikajúce audiovizuálne efekty, ale inak mu chýba všetko, čo bolo na pôvodnom filme to kúzelné a vynikajúce. Vlastne aj s tými efektami by som pribrzdil, lebo taký Argos vypadá ako Roklinka z LotRu po atómovom bombardovaní. Lebo v okolí Argosu je mŕtvo a pusto. A odkedy sú v Grécku piesočné púšte? Ale inak OK. Ďalej tu máme postavy. Všetky postavy až na Io, ktorej mi bolo troška ľúto, sa chovajú ako idioti a sú totálne nesympatické, obzvlášť Perzeus samotný. Čo sa týka výzoru, tak Perzeus vyzerá ako vojak z americkej armády než ako niekto zo staroveku. Pretože takmer holé hlavy v staroveku vážne bežné neboli. S Bohmi je to ešte lepšie, lebo vypadajú ako posádka flotily Astara Šerana, ako to tu ktosi trefne poznamenal. Teda až na Hádesa. To, že ho stvárnil Ralph Finnes, ešte neznamená, že musí vypadať ako Voldemort. Aj sa pohybuje ako smrťožrút. Minule stačil bohom jednoduchý plášť a vyzeralo to nádherne. Kalibos vyzeral z roku 81 lepšie, to isté tri graje s okom. Medúza miesto toho, aby odpudzovala, je vlastne pekná, mohla by sa predvádzať na pódiu v Miláne. A Cháron? Tak miesto pôsobivej smrtky tu máme šedého Groota. Okrem toho sme do filmu pridali džínov, ktorí nemajú v gréckej báji čo robiť. Neostalo len u ľudí, Pegas musel zmeniť farbu na čierno, aby sme ho mohli rozlíšiť od bielych okrídlených kobyl (mileniek). Zatiaľ čo pôvodného Pegasa musel Perzeus krotiť cca tri minúty, tu to ide samo. Zo škorpiónov sme spravili prostriedok na cestovanie. Krakenovi sme pridali chápadlá, len aby dostal Pegas strhujúce scény lietaním popod ne a aby chápadlá spolu s Andromedou zničili asi tak polovicu Argosu. Čo je najhoršie, je ale výsmech gréckym bájam, výsmech logike aj starému filmu. Áno, je pravda, že aj v 81 roku sa udiali zmeny v príbehu oproti originálnej báji (Pegas vznikol z medúzy, neviditeľná helma je od nýmf a nie od bohov), lenže v tejto verzií si režisér obracia celé grécke báje a povesti naruby. Konkrétnejšie: 1. Z úvodu zistíme, že Zeus podviedol Háda, že ho ako darček za stvorenie Krakena! poslal do podsvetia, čo nie je pravda. Poseidon, Zeus a Hádes si svoje postavenia vyžrebovali. A Hádes mohol byť spokojný, dokonca mu chodila každú zimu na návštevu Persefóna. Takže akékoľvek úvahy o závidení sú hotové kraviny. Čo sa týka deja, priestor dostali len Zeus a Hádes, ostatní majú smolu. Takže kto oznámil, že bude popravená Andromeda? Hádes, a popritom zabije jej matku Kasiopeju. A kto vypustil krakena? Tiež Hádes. Hádes dokonca zasahuje do deja a pomáha Krakenovi tým, že na Pegasa vypustí harpie, či čo to bolo. Do príbehu zasahuje aj Zeus, pretože sa porozpráva so svojím synom predtým, než sa vydá zabiť medúzu. A celé toto všetko sa odohráva na pozadí vzbury proti Bohom. Nedovolí mi to nespomenúť citát z pôvodného Súboja titánov “My bohovia budeme zabudnutí, ale príbehy ostanú”. 2. Čo sa týka vojny proti Bohom, tak vám poviem taký príbeh. Bol nebol, kráľ Akrisios. No a ten sa nám rozhodol napadnúť Olymp. Zeus sa rozhodne ubrániť tým, že ako falošný kráľ sa miluje s jeho ženou. No a keď to kráľ zistí, vyhodí svoju ženu s dieťaťom do truhly do mora. A Akrisia za trest premenia na Kaliba. Takto to vo filme naozaj bolo. Z toho malého dieťaťa vyrastie Perseus, ktorý netúži po Andromede, ale prahne po pomste. Ako veľký frajer odmieta meč bohov a aj pred smrťou sa odmieta modliť k Diovi, ktorý by ho mohol vyliečiť. 3. Ideme na výpravu za grajami, ktoré bývajú ďaleko v horách. Že by sme si vzali kone na výpravu, to v tomto filme nehrozí. Pekne pešo. 4.Čo to je?” pýta sa Perseus pri pohľade na Buba. Tak už táto scéna rozhodla o tom, že tento film pošlem do odpadu. Táto múdra a šikovná sovička v starom filme v podstate všetko zachránila, či už oslobodila Pegasa alebo pomáhala celej výprave. Možno najviac sympatická postava predošlého filmu. A odpoveď, ktorá nasleduje, je v podstate výsmech Bubovi, a vlastne aj pôvodnému filmu “Neber to!”. Ani náhodou to nie je pocta, ani príjemná spomienka na starý film. Je to urážka a neúcta voči tejto postave. Čo by iní za takúto sovičku dali? Tento film je nádhernou ukážkou, že audiovizuálne efekty za desiatky miliónov ešte nevytvárajú dobrý film. Oproti minulému filmu má lepšie efekty, avšak všetko ostatné je zničené. Človek pri pozeraní má pocit, že toto režíroval Jar Jar Abrams a nie Louis Leterrier. Tento film má pokračovanie, ale to už nemienim pozerať. () (menej) (viac)

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj