Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

zaso162

Dynamický, silný, rýchly a nádherný. Presne taký bol Pegas. Keď som bol dieťa po takom som túžil a krídla by boli len bonus. Teraz k filmu. Po nabúšenom teaseri, ktorý obletel svet a za minútu zvýšil tlkot srdca o 40 úderov, prišlo sandálové sklamanie. Začiatok snímku lenivý, nudný a do neba volajúca neschopnosť scenáristov upútať diváka stroskotala už na prvom súboji. Zle zostrihané bojové scény so žiadnou choreografiou pripomínali deti súperiace na dvore pred školou. Následne všetko dostalo taký spád, že človek otvára oči a hlava sa mu plní nezmyselnými do seba nezapadajúcimi obrázkami, ktoré spôsobia akurát tik na oku. Myslím si, že aj Chuck by mal problém túto plejádu obrázkov spracovať. Herecké obsadenie sľubovalo aspoň umelecký zážitok. Divadelní ochotníci by predviedli viac nadšenia a zapálenia pre vec, ako napríklad Sam Worthington, ktorého motivácia končila pri zapínaní sandál. Božstvo medzi smrteľníkmi vyzeralo ako žobrač (Hádes) a na Olympe pôsobilo rovnako ako smrteľníci na Zemi. Čo k tomu viac dodať, sekanica bez hlavy a päty, ktorá zaujímavo nezaujala. V hlave mi ostane kvôli teaseru, ktorý aj po zhliadnuti oného snímku dokázal po mojom tele rozosiať zimomriavky. * ()

Raven_PWL

Film mi byl doporučen, ale po jeho shlédnutí nevím co si myslet. Jisté scény byli zajímave ale jako celek mi moc k srdci nepřirostl. Andromedá měla být krásná ale Io byla hezči :D, spíš než na tento film se těšim na pokračování - pŕedpokládám podle konce, že by mohlo být. 3,5* ()

recor

Není to sice jako klasický souboj titánů. U toho jsem se jako maléj i bál, ale i tento film mě uchvátil. Sice až na krakena, šlo vidět, že chlapcům dochází fantazie, ten byl příšerný... 75% si zaslouží ()

denbrough

Ne... prostě ne.. Než se na plátně vůbec začalo něco dít, byla půlka filmu pryč, a já se NUDIL ! Podsvětí s Cháronem a Medúzou mě z této letargie dostalo, a to tak, že jsem se opravdu nějakých 20 minut "bavil". Worthington nevýrazný, bez charismatu, příběh celkově takový nějaký blábol, strašně moc chyb a nelogičností v jednání postav i ději, tisícichapadlový Kraken mě taktéž nijak neuchvátil, taky nevím, proč hned začal ničit celé město, když mu místní obětovali princeznu, postava Kaliba úplně o ničem, a HLAVNĚ !!!! - Hlavně to bylo naprosto bez emocí. I kdyby tam všichni umřeli, tak je mi to jedno.. Nezáleželo mi na těch postavách. Špatný a hloupoučký film, až na tu výše zmiňovanou 20 minutovou pasáž. ()

Jacccob

Remaky prostě nemám rád. Když jsem navíc zjistil, že někdo bude šlapat na můj oblíbený originální film z roku 1981, bál jsem se, co se z toho vyklube. Vyklubala se z toho béčková akční fantasy s pěknými triky. Toť vše. Herecké obsazení sice skvělé, žádná postava ale nemá prakticky žádný prostor. Prostě další film, který se vám bude líbit, ale za 10 let si na něj ani nevzpomenete. ()

BadWolf

Tohle neni ta klasika na kterou jsme zvyklí. Je to něco trochu jiného, ne špatného ale jednoduššího. Nečekejte složitý příběh, složité postavy... Jednoduše nečekejte vůbec složitý film. Bojové scény (a to je to proč jsem na to alespoň já šel do kina) docela ujdou. Ale po tom co člověk tu a tak nějakou monstrózní bitvu viděl (př. Transformers) zapadají souboje titánů do šedého průměru bez nápadu. Doporučuji tento film navštívit, když budete chtít zabít čas a nebude jiná kvalitnější alternativa. ()

s_c_o_r_p

Na Sama Worthingtona se moc hezky dívá a Austrálie sype z rukávu samý charismatický chlápky. Bohužel to nic nemění na tom, že Souboj titánů v podobě v jaké byl předveden za moc nestál a je to strašná škoda. Titány mám moc ráda a s vymoženostma, které v dnešní době filmaři mají sem čekala parádní podívanou, kterou nebudu stačit vstřebávat. Přes zpracování, triky a nevím co všechno mě to neoslovilo zdaleka ani z půlky jako původní, takže obrovské zklamání a řadím spíše do průměru. ()

boo-boo

Pane na nebi, to bolo akoby ma niekto dve hodiny mlátil palicou do hlavy. Ja chápem pojem letný blokbaster, viem čo obnáša vypínanie mozgu a s chuťou si podobné záležitosti vychutnávam. Lenže to množstvo WTF momentov a nelogičností v scenári...k tomu fakt, že vždy, keď už sa príliš dlho nič nedeje (a že je to často), si tvorcovia povedali "hoďme tam akčnú scénu, to sa umláti". No a čerešničkou na torte je vzdychajúci Ralph Fiennes. Aspoň Mads Mikkelsen a samovražedný atentátnik ("TOGETHER!") mi dvihli náladu. Inak slabota, vážne. Pôvodná verzia mala čaro, toto je náznak konca sveta. ()

Murdock

Tak trochu zklamání..vůbec to nesrovnávám s předchůdcem, ale tenhle film je prostě sám o sobě mnohem slabší než jsem doufal. Sama Worthingtona mám rád, ale s nezměněnou vizáží ho vecpat do antickýho fantasy filmu mi přišlo hodně zvláštní. Zbytek obsazení naštěstí není vyloženě iritující, obě ženské představitelky jsou pěkný a sympatický a Mikkelsenovo charisma neobrousil ani jendoduchoučkej příběh a idiotský dialogy. Bohužel samotná dějová linka je až děsivě klišoidní alá Avatar a tisíce dalších klonů a některé scény působí tak zle až je vám za herce trapně. Nejtristněji působí několik scén z Olympu, které si v ničem nezadají s českými studiovými pohádkami 80.let, ale oproti nim tu chybí i špetka svěžesti a nezachraňují to ani herecká esa (Fiennes, Neeson - palec dolů). Přesto je to koukatelnější než Troja a některé scény alespoň v kině působily relativně epicky a zábavně. Bohužel jde ale o typický blockbuster natočenej bez lásky k látce. ()

Franche

Ani nevím proč 3*. Těch neuvěřitelně stupidních scén tam bylo nespočet a některé dialogy mi místy také neseděly, nicméně nabité akcí to bylo od začátku do konce a upřímně řečeno mě to ani nenudilo. Konec trochu moc Hollywood ale nic co by bylo horší, než průběh filmu. Takže možná proto ty 3* ()

Marty7CZ

Nuda, otrava. Nedá se to VŮBEC srovnat s kultovní klasikou a HLAVNĚ si myslím, že to byl zbytečnej film. Jen ten Mikkelsen byl skvělej! ()

playboy_05

Clash of the titans má ohromný štěstí že mi při psaní komentáře spadl internet a těch 12 řádků se mi neuložilo. Sama Worthingtona mám rád, ale tomuhle se upisovat neměl ()

Shredder

Kuzlo sa vytratilo... namiesto ocakavaneho epickeho fantasy som sa dockal podpriemerneho blockbasteru s priemernymi efektmi a nudnym Worthingtonom.Najvacsiu charizmu vo filme prejavil asi Mads Mikkelsen co je dost smutne. Druhu hviezdicku udelujem za nezabudnutelneho Krakena. ()

dino.h

Nemám možnost srovnat s originálem (už je to strašně dlouho, co jsem to viděl), ale proč mám pocit, že horší to nebylo? ()

goodnic

Původní film mě málem unudil k smrti. Tenhle má navíc akorát lepší efekty. Očekával jsem rozhodně něco lepšího. Například jsem se hodně těšil na krakena, ale tady z něj uvidím jenom pár chapadel. A hlavně - nedívejte se na film v originále. Perseus v angličtině totiž zní skoro jako Pussy (i když je to možná pro hlavního hrdinu vhodnější jméno) a dost to kazí zážitek. ()

BaronX odpad!

Z poetiky původního filmu nezbylo nic ... jen chlad a divná pachuť v ústech ... odplivnu si a jdu dál. Nikdy více!!! ()

nenet

Záměr tvůrců tohoto díla mi úplně unikl. Kdyby šlo o to vzdát hold klasickému zpracování z roku 1981, s tím, že příběh by byl zachován a krásně vyšperkován novodobými triky, byla by to bomba. Kdyby šlo o to stvořit nový příběh na MOTIVY původního, asi by to také nedopadlo zle. Ale tenhle kousek ustrnul kdesi napůl cesty, ani ryba, ani rak. Dost velké zklamání. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj