Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Trešlson

Po Avengers a druhém zhlédnutí musím hvězdu přidat... Namyšlený fracek Thor vs. naštvaný fracek Loki (ve výborném podání Toma Hiddlestona). Dobře vybraní herci (jak hlavní asgarďané, tak pozemšťané) a hezké pomrkávání na fanoušky a propojování marvelovského filmového univerza. Pro celkové pochopení Avengers by se Thor měl stát povinností pro všechny, které letošní pecka oslovila a všichni fanoušci komiksovek už ho beztak viděli. ()

Rikky007

Tak asi přesně to, co se od filmu dalo čekat. I když těšil jsem se alespoň na víc superhrdinských scének. Tohle byl tak trochu spíš romantický snímek, do kterého se připletl Thor. Ovšem Odinův palác a vůbec jejich technologie, to bylo pěkně vyvedeno. Heimdall byl rozhodně o řád víc cool než Thor, škoda, že nedostal víc prostoru. Co se týče kolegů z oboru- na Iron mana to vážně nemá a snad ani na Kapitána Ameriku ne. Jako inspirace ke zvýšení zájmu o severskou mytologii ale určitě super :) ()

Fr3nk

Po traileru se mi do toho vůbec nechtělo a trvalo mi než jsem se k tomu dostal, ale nechtěné většinou stojí za to. Pro mě zatím špička mezi Avengery. Iron Man s Amerikou nebyli špatní, ale furt mi tam něco chybělo. Thor nabízí opravdu špičkovou fantasy podívanou, kde nechybí brutální efekty, akce a výborné výkony herců v čele s krásnou Natalii Portman a nabouchaným Chrisem. Konečně jeden z Avengerů naplno splnil mé požadavky. One does not simply leave the Marvel movie before the credits! ()

figliar

Ale hej, prečo nie. Aj keď mnohý tento film kritizujú, mne sa páčil. Chcelo by to snáď iba viacej akcie a menej romantiky, tak ako sa od komixáku čaká. Horší než Iron Man, no lepší než Captain America. ()

Wargoo

Po Ironmanovi najlepšie spracovaný, a obsadený Avanger. Krásna Natalie Portman, prísny Anthony Hopkins a charismatický Chris Hemsworth + všetko okolo, ja som bol filmom milo prekvapený. Premena Thora z rozmaznaného a rozmarného synčeka na Boha s kladivom, konflikt s otcom aj "vlastným" bratom, skvelé efekty a to všetko pod taktovkou Kenneth Branagha. Čo dodať ?! Odporúčam ! 4**** 75,052% ()

Rannveig

Překvapivě se to dalo zkouknout. Jen trochu škoda, že po nadějném začátku přišlo prázdno jak v podobě akce tak i v podobě scénáře... Asgard působil značně vylidněně... oproti němu to malé městečko v Novém Mexiku praskalo ve švech... zvláštní že při takových penězích není prostor pro davové scény... škoda. Ale pořád nějak nemůžu překousnout americkou nenápadistost, se kterou musí vykrádat evropské mytologie pro své "nové" komiksy... ()

hororwatch

Naprosto tuctová záležitost sázející jen na efekt. Až začnou mít tyhle pitominy i něco jako scénář a ne něco, co bych nazval fantasií malého kluka, co právě dostal k vánocům figurky hrdinů a vymejšlí nějakej dětinskejch příběh, než začně s těma figurkama do sebe narážet, pak se tomu otevřu víc. Podle mě není dobře, ať už jde o jakýkoliv film, když divák od první minuty až do závěrečných titulků očekává příběh a při titulcích si uvědomí, že tohle by v podstatě s dobrym rozpočtem mohl s někym zkušenym při ruce natočit taky. ()

Hopkins

Thora sem si oblíbil. Hodně dobře natočeno Branagh opět ukázal že je skvělý režisér. Jako Fantasy natočeno s bravurou efekty 5* nápad 5* provedení 5* herecké obsazení 5* Anthony Hopkins 5* :o) Teď vážně je pravda že moje nezaujatost je ovlivněna několika faktory Hopkins, Portman, Skarsgard, Elba a režie Branagh :o) Sněžní obři naprosto parádička . Nemůžu se dočkat na druhé pokračování . ()

Rázlik

Jeden z těch slabších marvelovských. Dost nudnej příběh, vesměs o ničem, který je možný vidět na 100 jinejch způsobů. A ta lovestory k tomu? Naprosto zbytečný a trapný. ()

BeranSon

Thor rozhodně neztrácí na slávě, kterou sklidil první Iron Man, vlastně příběh o Azgazdském "domýšlivci" je mnohem nápaditější. Nejdříve bych vznesl hereckou plejádu, která na film kývla. V první řadě perfektně zvolený Hemsworth, kterému brnění a sláva sedí velmi přesvědčivě. Tom Hiddleston sic jako typický záporák nevypadá, ale herecky je na tom moc dobře. Antony Hopkins a Natalie Portman nahrávají hlavní postavách, především v jejich rozvoji. Dějově velmi povedené. -7/10- ()

drankeryth

K perfektnemu filmu tomu este nieco chybalo, aby som mu dal plny pocet hviezdiciek. Film vyzeral moc nablyskany kostymami bohov vsakovakych, podivnych tvarov, ktore na pohlad vyzerali na niektorych groteskne. Obsadenie hercov do uloh bohov bolo u dvoch typkov nevhodne. Hlavne obsadenie cernocha do ulohy Heimdalla pekne vytrcalo a takato rasa podla mna nema co robit v takomto zanri filmu. Vobec to tam nezapasovalo a vadilo mi to tam. Loki mi pripadal ako nejaky zakerny gay v karnevalovej maske, s tymi megadlhymi rohmi na podivnej helmici. To skor na tom lepsie vyzerali ladovi obry a ten ich obrovsky stvornohy milacik tiez nevyzeral zle :) Skoda, ze sa vo filme viac nezaoberali bojmi medzi ladovymi obrami a typkami z Asgardu. To by ma urcite viac potesilo. Film skor vyzeral ako nejake rozohrievace kolo, ktore ma aj svojho nasledovnika. Som zvedavy, ci je to lepsie, ako tento film. ()

Anduril

Pekné spracovanie tejto mytologickej postavy, vlastne celého sveta, páčilo sa mi. Taktiež sa mi páčilo herecké obsadenie (Chris a Tom odviedli skvelú bratskú prácu a ostatné známe tváre tiež), zvukové a počítačové efekty. Prekvapila ma však jednoduchosť deja (neprišiel žiadny prekvapivý zvrat), niektoré súboje boli kvôli rýchlemu strihu veľmi neprehľadné a ten vzťah tam bol dosť vykonštruovaný... nejako som mu neuveril. Celkovo som však spokojný, pekná ponuka pre milovníkov akčného scifi v každom veku. ()

Akana

Ten arzenál, co tvůrci (Kenneth Branagh? Je to vůbec možné?) použili, je zoufale průhledný. Tak dvacetistránková brožura "Severská mytologie do kapsy", rádoby cool humor ("Nepleť si apetit s apatií", narážka na Iron Mana) a především "mnozí efektové", a to opravdu mnozí, ve velké části filmu v podstatě o nic jiného nejde. Že se místo děje soustředí právě na bombastický vizuál, to bych právě od Branagha nečekal. Natalie Portman to nezachrání a Stellan by asi nemusel kývnout úplně na všechno. Jasně, je to komiksová adaptace, čili zábava na prvním místě, ale i to se dá dělat chytře, jak dokazuje zmíněný Iron Man, X-Meni, o Nolanovské netopýří sérii nemluvě. Tohle ne. ()

helloween93

Obávaný a mocný Thor z Asgardu má soucit s lidmy a dokonce se i zamiluje do pozemské dívky...znásilnění komiksové předlohy v hollywoodském obalu pro masy. Celkově dám slabší 3* ()

Nerd4Dreaming

Svoje hodnocení měnit nebudu. Thor mi příjde jako nafoukanej kašpar, kterej může bejt rád že je rád (že má kladívko). Asgard je šíleně přeplácanej, jak nějaká pohádka pro malý děti. Nic co bych hledal v superhrdinským filmu. A pasáž v poušti taky o ničem. Navíc nechápu proč zrovna New Mexico? Podle legend všechni tihle šašci přeci lítali do Norska. No ale je to dobře natočený, to filmu upřít nemůžu. Ale jinak celkem nuda. ()

MikeeTheory

I když Thor, resp. Chris Hemsworth, může působit jako sebevětší sympaťák, jeho přerod z arogantního pablba na dokonalého a mírumilovného hrdinu mi dost neseděl a z filmu udělal dost prvoplánovou záležitost. Je ale pravda, že jinak se jedná o solidní marvelovku, která je navíc okořenená krásnou Natalií Portman. ()

Heavyman

Myšlenka příběhu je fajn. Ovšem to zpracování na pováženou. Samotný Thor ještě ujde i když jeho načesanost bije do očí. Ovšem to,že Asgard hlídá černoušek ve zlaté zbroji je fakt moc. A korunu tomu nasadí Thorova parta, kde nesmí chybět asiat(aby byly zastoupeny všechny rasy) a hlavně emancipovaná bojovnice co právě slezla z mola. Nordické legendy dostávají na frak v americkém stylu. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)