Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

nessbeal

Moj prvy film v 3D v kine, takze pocity celkom som bol spokojny, a ako hovorim stacilo mi to raz za zivot. Film bol pekny scifi kusok, z ktoreho viem ze si rad pozriem aj pokracovanie. Cineplexx Donauplex Viedeň ()

Pidzey

Thor je po všech stránkách velice povedený. Z Avengers filmů asi nejvyváženější. Sice se tu dost mluví, ale díky kvalitnímu scénáři to vůbec nevadí a když přijde akce tak to sice nejsou žádné orgie, ale taky to není k nekoukání. Díky Chrisovi Thor nevypadá jak nějaký buzík (podobně jako v kresleném seriálu či komikcu) ,ale jako charismatický drsňák který ví kdy co říct.Natálka je zase půvabná a roztomilá a prostě skvělá.V Hulkovi to Liv spíš brzdila, tady bych Natalii dal naopak víc prostoru stejně tak i Anthonimu.Thor je spolu s,už mnou několikrát skloňovaným Iron manem, nejlepší Marvelovka. ()

MovieFive

Tenhle film měl nápad a snad jako první z Marvel komiksových adaptací se odehrával jinde, než na Zemi (aspoň částečně). Začátek hodně slibný, co se ale Thor ocitá na Zemi děj trochu ztrácí a bohužel už se nedokáže nahodit zpátky. Konec jsem ani moc nepochopila, myslím, že byl hodně nepravděpodobný. Herecké obsazení bylo dobře vybrané, Chris Hemsworth se na Thora vyloženě hodil ;) A pokud se nějaké té role ujme Anthony Hopkins, Natalie Portman nebo Stellan Skarsgard je to v dobrých rukou. Co mě na filmu zaujalo nejvíce byly určitě kostýmy a efekty. Jak už jsem říkala, nápad to mělo, škoda, že nebyl víc rozpracovaný, takhle je děj dost roztržitý. ()

Saur.us

Zapomenuté Shakespearovo dílo o severské mytologii? Kenneth Branagh lehce odbočil od svého oblíbeného autora a natočil další díl do marvelovského gerojovského eposu. Neurazí ani nenadchne. Jako bonus velká dávka hvězd. ()

Noomi

Ja tomu nedokážem dať viac. Chris Hemsworth je síce kusanec a sympaťák, ale Thor - to je len chodiace sebavedomie, ktoré mi šlo parádne na nervy. Po pol hodine som mala celého Thora v paži a radšej som sa sústredila na Lokiho a dianie v Asgarde (Tom Hiddleston bol perfektný). Čas pri tom síce ušiel rýchlo, ale nijako ma to neoslovilo. Do očí bijúce počítačové bitky mi tiež nepridali pokoj na duši. Na druhej strane je ale Asgard krásne vykreslené miesto, kontrast medzi svetmi je dokonalý a miestami je to dokonca vtipné. Však len mimozemšťan si môže prísť do obchodu vypýtať koňa. My ho za to zavrieme do malej izbičky a obviníme z toho, že používa neregistrovaný zbrojný systém. Ale keď už, tak chválim zakončenie. Bodaj by tvorcovia nechceli dvojku, keď im z toho idú také prachy. ()

andaa

Osobně moc nechápu ty komentáře tady, které na filmu nenchaly nit suchou. Proč sakra koukáte na komixové adaptace, když nemáte rádi komixy?? Pokud se chcete ponořit do severské mytologie, tak je podle mě nad slunce jasné, že dílko, kde Thor s kladivem hraje amerického hrdinu asi nebude to pravé. Myslím ale, že tohle je moc hezky vytvořené dílko. Osobně s komixy s Thorem zkušenost nemám, takže nemůžu soudit jak moc se drží předlohy. Ale upřímně je mi to fuk, protože tahle verze prostě funguje. Moc hezky vyobrazený Asgard i Jótunheim, mraziví obři sice vypadali jako avatár, ale vem čert. Jediné, s čím souhlasím je, že etnická a gendrová a všechny korektnosti jsou sice super,ale do severské mytologie opravdu nepatří černoch a japonec, to si mohli nechat na roli agentů, ale ne na role významných lidí v jiném světě, kde není podstatné být korektní. Jinak naprosto chválím výběr herců, jak Loki tak hlavně Thor vypadají perfektně a na své role se skvěle hodí. A na to,že nemám ráda Natalii Portman mi tu nevadila ani ta. Thor je zde ve všem výživný, ať už jako "namyšlený kluk" nebo poté na zemi jako "pokorný puberťáček",dá se mu věřit jak role tvrdého válečníka, tak i role stydlivého a zamilovaného kluka, který holce radši políbí ruku, než by jí dal francouzáka. Chris je skvěle sexy, pro mě naprosté ztělesnění mužské krásy, ale dokážu si představit, že některým z vás vadí. Občas jsem se teda pozastavila nad tím, že Thor se na zemi ničemu nediví a nemá z ničeho strach (auta, elektronika), bere to až moc samozřejmě. Jinak chemie tam funguje, dialogy taky nejsou moc hloupé. Některé scény by si zasloužily trochu více prostoru (sbližování s lidmi, zvykání i na techniku, přerod v pokorného muže), ale uznávým, že tohle není telenovela ani délkou, ani obsahem. Mě tady tedy v závěru nic nechybělo, nic nepřebývalo. Jedna z nejlepších komixových adaptací, které jsem viděla. ()

Finarfin

Když už člověk vidí ty stejné záběry, dialogy, scény po stopadesáté a ještě okořeněné značnou dávkou klasického amerického patosu, začíná to být trochu nuda, ale jinak v pohodě koukatelné. Čekal jsem že zprznění severské mytologie bude horší. ()

sebo9629

V rámci prvej fázy je to po Iron Manovi najlepší stand-alone film... ináč tento film som si obľúbil až po viacerých pozretiach, zo začiatku ma nudila tá časť filmu, ktorá sa odohráva na Zemi, ale asi pri treťom pozretí filmu sa to otočilo a nakoniec som si obľúbil aj túto časť filmu... Hodnotenie: 8.8/10 ()

molcan2

To čo tu máme, je klasické prelínanie sa žánrov. Thor sa nám ukazuje v krásnom vizuály a nezabudnuteľnými scénami ale nemôže nám poskytnúť slušný príbeh. Ďalšia chýbajúca ingrediencia je zábava - prvé dve filmy s Iron Manom (a do istej miery aj "The Incredible Hulk") boli oveľa zábavnejšie, ak nie úplne. Thor sa snaží aplikovať v sebe akúsi hlbku, no pritom zapomína, že je to adaptácia komiksu. nemal by byť, taký vážny - toto nie je Batman! ()

ASSBURGER

Thor je jedným s mála filmov od MARVEL ktoré sa neodohrávajú v New Yorku. Ja síce thora veľmi nemusím, ale v tomto prípade spravím výnimku. Thor sa odohrával v Asgarde ale aj na zemi čo bolo samozrejme lepšie ako by sa mal odohrávať v New Yorku. Thor boh blesku je hrdina ktorí je zároveň aj bohom a to presne ho robí nesmrtelným. Chris Hamsworth(thor) bol dobré vybraný aj režisérom Kennethom Branaghtom(režisér filmu). Ked som to prvý krát videl tento film zdál sa my veľmi dobre spravený ale ani na po druhé nebol až taký zlý. A hlavne štyri hviezdy som dal za MARVEL ktorý je asi najlepší po druhé za efekty, po tretie za kostýmy a po štvrté za komixovú predlohu. Oproti druhej časti sa mi zdá že táto je lepšia neviem ako ostatný.Tom Hiddleston(loki) bol vybratý až príliš dobre a Natalalie Portman tam podla mňa hrala len na upútanie aby ten film bol aj o niečom inom nie len o super hrdinoch a podobne ale aby v tom bolo pekné dievča ktoré zachráni hlavnú postavu(chris hamsworth) a aby sa doň zamilovala,preto aby to malo nejaký ten efekt.Verím že si MARVEL dal záležať na prvej aj druhej časti a dúfam že tretia časť bude zo všetkých ta najlepšia a že to zakončí nejako štýlovo a efektívne aby nám odkryla niečo málo s Avengers Infinity War. ()

Košoun

Přiznávám, vyhýbal jsem se Thorovi, jak nejdéle to šlo. Namakaný blonďáček ohánějící se kladívkem mi prostě přišel příliš směšný, a také jsem to dostatečně dával svému okolí najevo, pomlouváním Thora při jakékoliv příležitosti. Ale v rámci poctivé přípravy na druhé Avengers jsem zhlédnul i tento snímek. A hltal jsem každou vteřinu! Taková krásná komiksová pohádka pro dospělé, s nádhernou Natalií Portman a skvělým Tomem Hiddlestonem (ok no, už taky miluju Lokiho, jen mi to trvalo o 4 roky déle, než vám!). Nádherné efekty a prostředí Asgardu. Pořád si myslím, že je Thor s tou svojí hřívou a kladívkem směšný, ale stejně ho žeru. Pro mě nejlepší (nebo nejoblíbenější?!) Marvelovka, kterou jsem viděl. ()

Darren98

Dříve než se ve vykonstruované sáze prosadil vtipný druh zábavy, dovedl Zlatoslav Lockhart do podoby shakespearovského divadla tohle nezopakovatelné Asgardské drama vedené dvěma protagonisty. Kde nejodpovědnější zápornou stranu jednoduše ztvárňuje Odin Všeotec svou rolí otce, není příběh Thorova nápravného vyhnanství na Zemi ani s procítěnou loupeží Mjölniru nebo nádherně definovanou magií významný, pokud by současně neprovázelo děním tragičtější sebepoznání jeho bratra, jež sdílí podstatu Supermanova konceptu o adoptovaném mostu mezi dvěma národy. Jenže ani nadpřirozeně charismatická postava Heimdalla neuchránila závěrečné dějství filmu před Lokiho pádem do role padoucha; jelikož mistr falše dokonce porazil úhlavního antagonistu Laufeye, převzal neprávem jeho místo pro finální souboj s Thorem v jinak napínavě i emotivně nejskvostnější sekvenci první fáze MCU. ()

Bozvav

Velmi dobrý snímek, jenž pobaví. Pěkně natočeno, velmi dobrý scénář a hlavně fešák Thor. Navíc Loki také není k zahození. Jen ta Natalie mi tam tím svým přehráváním lezla na nervy. A vůbec proč se musí vždy hlavní hrdina zamilovat, nemohl by jen přeříznout nějako štětku? Za mne 85%. ()

sirien

Tohle... je vcelku epickej způsob, jak naprosto podělat film. První část je prázdná CGI orgie kde se seznámíme s hromadou postav, o nichž se nic nedozvíme a které nejsou důležité a jejíž konec už známe z traileru, druhá část s Thorem na Zemi není zdaleka tak vtipná, jak být chtěla (měla) a třetí část... vlastně ani není dobrá akce. Sem tam slušnej moment už pak film nezachrání. PS - Verbalův tentokrát kupodivu ne až tak moc vulgární komentář je dost trefný souhrn problémů toho filmu. ()

inachisio

Marvel se ve vtipnosti nezapře. Dalším důvodem mé lásky k těmto pořád stejným MCu filmům jsou herci, které jsem di totálně zamilovala. A ještě jeden plus - tenhle film vývojem příběhu nejednou překvapil, což se opravdu cení. Dále musím vypíchnout skvělou hudbu a ještě jednou - vynikající herecké výkony a efektově výborně udělané dílo. ()

drakodlak

Původně jsem to vůbec vidět nechtěl, ale nakonec zvítězila zvědavost. Thor je prostě taková více akční pohádka, která podle mého názoru neurazí. Herecké obsazení je v celku slušné a kromě Rene Russo (na roli kde řekne za celý film všeho všudy jednu větu mi přijde takové herečky škoda) mě nijak neurazilo. Pokud čekáte nějaký silně propracovaný příběh, tak budete zklamáni. Rovněž neočekávejte nějakou větší salvu gagů je jich pomálu. Napojení na konec Ironmana 2 a návaznost na další The avengers je sice zajímavé, ale osobně bych ho tam nedával. Uchu určitě polahodí i příjemná hudba. Thor je příjemným překvapením, který si 4* zaslouží. ()

Relli

Celkem zklamání. Přes úvodní bitku na zamrzlé planetě, která slibovala akční zážitek, se příběh táhnul a snad hodinu se mi zdálo, že se ani nehne. Zbytek filmu mě už z letargie nevytrhnul ()

Gediman

První část skvělá, pak úroveň trochu klesla. Závěrečný souboj jsem také čekal více epičtější. Mno... tak 3 a půl. PS: Nezapoměňte na scénku po titulcích. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)