Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

darius1706

Kdyby mi bylo 12 a pokud možno bych byl holka, tak by se mi to možná líbilo. Veškerý mladší mužský ansámbl totiž vypadá tak nějak přitepleně, jako kdysi dávno ony různé chlapecké kapely, které nám puberťákům pily krev a puberťačky při nich odhazovaly kalhotky. Když byl člověk ve správný čas na správném místě, tak super, jinak to ale byla dost otrava. Druhá věc - kdy kde kdo proboha někdo vymyslel, že je Natalie Portman kost a k tomu dobrá herečka? S tím prvním nic moc udělat nejde, ale to druhé tu zase nepředvedla, to ty její úspěšné role by nějaký omyl, nebo jak? Příběh jako takový byl zřejmě cílen pro hodně mladé publikum, chce se říci "zlatý Iron Man". Co bylo super, tak vizuální stránka, ta vytahuje film hodně vysoko, ale na tři hvězdy to prostě není. ()

wistar

Na superhrdinský film překvapivě málo akční, ale to vůbec nevadí. Film má pěkné herce, Thor na zemi je vtipný a dal bych i čtyři hvězdy, ale to tempo!! Začátek i závěr filmu se tak táhne, že dám nakonec 6.5/10 ()

Tom10000

Viděno již poněkolikáté, ale nyní se chystám na čtvrtý díl, a tak začínám od jedničky. Thor Odinson (Chris Hemsworth), syn Ódina, vládce Asgardu (Anthony Hopkins), jednoho z devíti existujících světů, má nastoupit na trůn. Asgardu však hrozí nebezpečí z Yotunhaimu, ledového světa, jehož vládce chce zabít Thorova otce jednou provždy. Dříve se totiž Ódin vydal na výpravu, aby zničil právě mocného ledového krále, jenž na svůj jinak teplý a příjemný svět přivedl zkázu v podobě nekonečného chladu. To se mu nepodařilo, a tak ukradl jen zdroj moci a dítě, jež pojmenoval Loki (Tom Hiddleston). Thor, namyšlený mladý muž, sice získal kladivo Mjolmir, s nímž může vrhat blesky, ale poruší také mír, jenž mezi sebou Ódin a Ledový král uzavřel. Za to je vyhnán na zem. Tam již mladá výzkumnice Jane Forsterová (Natalie Portman, známá ze Star Wars 1 - 3 jako Padmé Amidala) zkoumá fyzikální vlivy na zemi, zejména jev známý jako Einstein - Rossetův most. Když se střetnou, zaplane mezi nimi láska, ale hrozby se též blíží (...). Film se mi moc líbil i nyní, měl skvěle našlápnuto na další díly, ale nemůžu ho hodnotit tak kladně jako dvojku, stále se jednalo o počátek, a ten nebyl tak dobrý jako právě další díl. Natalie Portmann úžasná, Chris také. Anthony jako Ódin bylrovněž dobrý. Zde snad ani nemám výhrady k žádné postavě. 90 procent, 5 hvězd. ()

pistabaci

Až shakespearovský podaný Thor a jeho bráško Loki, ktorý čo som tak počul je miláčik veľa ľudí (čož nechápem keďže tu na mňa pôsobí ako falát kokota), Hopkins ako Thor skvelý, multikulti banda je štandard to neriešim ale potešilo to hlásenie jedného z agentov keď ich zbadali, to bol fakt úderný fór. Portman za mňa hrúza a des ale starší Turner ten bol fakt super. No a cameo tu má aj Hawkeye pokiaľ sa nemýlim. Akčné scény super, najmä bitka s robotom a pasáž kde sa prebíja cez agentov ku kladivu fakt mali grády. Záverečný súboj nič extra ale pohoda. Spokojnosť. ()

mezonek

Je poznat, že Thor pochází z doby, kdy Marvel hezky rostl, ale nebyl ještě na úplné špici. Ze začátku se mi příběh zdál až zbytečně našponovaný, jako by tlačili na pilu aby získali rychle zápletku. Později jsem už získal lepší dojem a celkově jsem si film užil. Jeho hodnocení zde odpovídá, 75% je tak akorát. ()

Antimat

Neviem si pomôcť ale toto bolo tak nudné že až.... Síce žiarlivosť brata na brata a boj ktorý nakoniec skončil za pekné slová je dojímavý ale vo mne ako divákovi to nechalo pachuť a otázku o čom to vlastne bolo.... Hlavne tá jeho partička lokajov (priateľov na život a na smrť) bola dobrá na uspatie plačúceho dieťaťa  Romanca niekoľkotisícročného úchyláka Thora s Jane je tiež riadne pedo ,no mimo toho to malo aspoň ako takú myšlienku (možno) romantického filmu než superhíra z nebies To že v Asgarde sa objaví černoch je taktiež chuťovečka nad ktorou sa zdravému rozum pozastaví ale čo už..... Každopádne asi najslabší film zo Série Marvelu (Dostal som sa po Dr.Stangre in Multiverse of Madness) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)