Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

deedulka

Příjemný fantasy film o Thorovi, který se díky své namyšlenosti a vizi o nepřekonatelnosti sebe samého ocitne na Zemi jako prostý člověk bez svých schopností. Děj a dialogy sice obsahovaly hodně klišé a ohraných hlášek a celkově byly citové projevy tak nějak kostrbaté a Thor trochu toporný, přesto se film blýsknul mnoha zajímavými pohledy, např. různými mimozemskými světy, počátečními bojovými scénami...Jednu hvězdičku film ztratil za to, že si neudržel nadupané tempo, jenž nastolil na začátku, další bych odečetla za hláškové a dějové klišé, ale jako fanoušek fantasy zase jednu přidám. :) Takže 4 z 5. ()

behunka

Ty 4 hvězdy jsou za Lokiho. Ten je tak sladkej. Záporák, ale v očích mu vidím dobrotu. On vlastně ani nechce být zlý. Je prostě KRÁSNEJ. Jinak Thor taky není k zahození, jen bych od severského boha ( a krásného chlapa) čekala nějakou větší akci na poli lásky, ne jen decentní pohledy a jedno lehké přikrytí dekou. Proč proboha na ní neskočil?? Dobře neměl to ve scénáři ale kurník mělo to tam být a byl by plný počet. ()

misa kulicka

Hodnocení - 75%. Komiksovka jak má být. Jenom ten Asgard je na můj vkus moc futuristický. A aby člověk pochopil Avengers, je teto film skoro nutné vidět. ()

little_jimmy

Vždy som hovoril, že nemám rád rozprávky s homosexuálnymi nadopovanými hrdinami ale tento film... ma nepresvedčil o opaku. Ničím nezaujímavé, s minimom akcie, "desivé scény" pôsobili smiešne a jediná postava, ktorá stála za reč bol Loki. Ten však dostal žalostne málo priestoru a tak si niesom istý, či sám Thor (ktorého kladivo by mu závidela aj Miley Cyrus) nebol najväčším záporákom celého filmu. Inak bravúrne efekty, keby mal ten film poriadny príbeh... dal by som aj viac hviezdičiek... ()

TeeToTaller

"Já tyhle fantasy magořiny nemám rád." Tak s tímhle přístupem jsem si šel pustit Thora. Po 2 hodinách se můj postoj změnil jen lehce: "Tyhle fantasy magořiny nemám rád, ale Thor je výjimka potvrzující pravidlo." Hlavně díky dvěma hlavním hrdinům jsem se opravdu poprvé bavil u filmu podobného žánru. ()

ElSombrero

Já opravdu nechápu proč to všichni hodnotí tak pěkně.Mě to připadalo jako docela velká nuda.Jistě pár akčních scén ale to je asi vše.Navíc i Thorovo kladivo je špatně-vyrobili ho trpaslíci takže by mělo mít kratší násadu.Mě se to zdá jako průměrný film který jednou za čas pobaví ale to je asi naprosto vše ()

Yhitte

Kromě badass Thora, Sexy Natalie Portman, a spratka Lokiho. Film je dobrý jen k tomu, aby nás seznámil s postavami z budoucích Avengers a dokázal, že když najdete nejtuctovitější příběh, dáte ho do 3D a přidáte razítko Marvel, Lidé se pohrnou do kina. ()

LeaFF

Postavy z mýtů a bájí ožily v nadčasovém fantasy příběhu. Zpracování legendy (ať už postav, nebo prostředí) na filmové plátno je podle mě hodně povedené. Nenudila jsem se ani chvíli. ()

PORTER44

Po vizuální stránce je to super,úvodní bitva s ledovými obři taky super,ale pak film ubere na tempu a ztrácí to na efektivitě a na zábavě. ()

Milabusek

Dobrý film který mně pobavil a zpříjemnil večer a právě proto mu dávám plný počet hvězd a hodnocení skoro stejné jako u dvojky 88 % ()

BR23

Akcia, napätie, vizuál, a soudtrack... tie nelogickosti a situačné blbosti mi pri tomto filme zpomädzi Iron-manov, Hulkov, Kapitánov Amerík atd... najmenej vadili. Prečo? Jednoducho preto že Thor sa na nič nehrá. On to totiž je. Je to skoro boh ktorý sa na Zemi správa ako naprostý vikingský buran. A další dôvod prečo sa mi tento film páčil: Loki a jeho charakter. Asi jediný zloduch ktorému držím palce. :D Jean (alias Natali) som to s tým mudrovaním o Einstein – Rosenovom moste troška neveril. Ako často stretnete krásnu, mladú, slobodnú a sebavedomú vedkyňu?... ()

kavon

Sředně průměrná marcelovka. Nic co překvapí, ale ani to neurazí. Občas pobaví, ale nic emormního nemůžeme čekat. Ve srovnání s Capitainem Americou je to pohádka pro malé děti a v žádném případě se s ním nemůže rovnat. Nato, že jsou asgarďané tak vyspělá civilizace tak se Thor na Zemi apsolutně nechytal. A jak někdo kdo umí cestovat vesmírem může znát jako dopravní prostředek jen koně? To mi přišlo celkem hloupé. A závěrečná bitva? Co to mělo být? Vždyť to ani bitva nebyla. Kdyby radši daly prostor čarodějnici než lokimu tak by udělaly líp. ()

Sandai

Pro mě celkem zklamání. Akce je málo, vizualizace slabota, postavy ploché a skoro žádná atmosféra. A tak jsem se na ten film těšil :-( ()

mafianis

Posledný s Avangerov, ktorý prichádza na strieborné plátno je boh- alebo syn velkého Boha a Krála Azgardu Odina. Výborná režia Kennetha Brannaga, skvelý Stellan Skagshard v roli profesora Selwyka..krásna Natalia Portman. Vizdvihujem Lokiho- skvelý a uplne dokonalý výkon herca a výborný nápad stvoriť takéhoto záporáka.... ()

Regeindy

Pár velice vydařených scén, Hemsworth v roli Thora dokonalý, Hiddleston na záporáka dostatečně slizký, ani ten příběh nebyl špatný, stále tomu, ale něco chybělo. Tři a půl hvězdičky. ()

smajki

Další velmi povedená Marvellovka. Remaky komiksových příběhů jsou moje krevní skupina takže tenhle mimochodem velmi povedený kousek jsem si užil dokonale. Thor co by severský bůh hromu je vlastně ještě kluk, který více než starost o svůj lid a celý vesmír vidí jen své ego. Až do chvíle kdy ho Odin propleskne a šlohne mu kladivo. Thor si ale své chyby uvědomí, získá zpět svou sílu a pak už máchá kladivem jen pro dobro všech. Thor je klasický představitel kladného, čestného hrdiny, což výborně kontrastuje s osobitým vyšinutým výrazem jeho bratra Lokiho. Velmi zábavné a koukatelné dílo, které mě ani chilku nenudilo. Navíc Natalie Portman je opravdu nádherná :). ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)