Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Belbog

Přistupoval jsem k tomu tak, že chci vidět naprostou oddechovku, film podle komiksu. Ale stejně: děj je naprosto o ničem, takže zbývá podívaná... bohužel i z téhle stránky je to hrozné. Výprava je naprosto děsná, postavy vypadají, jako by si v hračkářství koupily takové ty umělohmotné mečíky a brnění pro děti! To je podle mě asi nejhorší stránkou filmu - dokonce ještě horší než uchopení severských mýtů (černoch, Číňan, meziplanetární cesty atd. - i když to je věc komiksové předlohy). ()

Devoon

Ďalší film od Marvel Studios, ktorý patrí medzi moje obľúbené. Veľmi pekne prepracovaný Asgard, aj keď pre mňa až príliš ligotavý. Scény na Zemi sa mi moc nepáčili, všeobecne tá zápletka tam nestála za veľa, ale vyrovnali to skvelé vtipy. Čo sa týka výberu hercov som viac ako spokojná. Chris sa na úlohu Thora hodí, ale určite viac som si obľúbila Toma Hiddlestona. Veľmi sympatický herec, ktorý ma naozaj dostal. Čo hovorím aj za moje sesternice. Dokonale zahrané a všeobecne tá postava je skvele prepracovaná. No proste som si Lokiho obľúbila omnoho viac ako namysleného Thora. Aj keď Natalia Portman som nikdy nemala moc rada, ale tu mi vôbec nevadila a celkom mi aj sadla. Boje pekné, aj keď ten prvý dosť tmavý. Ja by som povedala, že na film natočený podľa komiksu je tam trocha málo boja, ale príjemné prostredie, herci a dialógy, ktoré mali zmysel to krásne vyrovnali. Jednoducho Lockhart (Kenneth Branagh) to zvládol skvele! ()

Zool-B

Hodnotím jako průměrný komiks. Děj teda nic moc, žádná scéna hodná zapamatování a jeden vtipný moment (máme tu xenu,robina hooda ...). Každopádně si nemůžu pomoct, ale ty masky a kostýmy nevypadaly vůbec uvěřitelně, spíš působily až komicky. Ve scéně, kdy všichni prochází městem to vypadalo jak na maškarní) Nejvíc směšnej mi ale přišel ten rasově vyváženej tým, to tak strašně smrdí etikou,pravidlama,moralistikou a také tím, že režisér nedokáže být sám sebou a podlehne nějakým stupidním spol. trendům ohledně rasové vyváženosti. Kde se kurva vzal číňan v severský mytologii???? Myslím, že ten film měl natočit někdo jiný a mohlo to být o pár chlupů lepší. Bylo to lepší než Green Lantern a horší než Captain America. Protože mám rád komiksy, tak 3/5. ()

Foof

Thora so si pozrel len kvôli Avengerom aby som mal približný prehľad o postavách a čo vlastne robí boh z Asgardu na zemi. Film ma milo prekvapil no niečo mi tam chýbalo. Mierne sa vyznám do severskej mytológie a Mjolnir som si vždy predstavoval ako veľké a mocné kladivo. Tu som videl kladivo, ktorým môj starý otec zabíjal klince do dreva na záhrade. No celkový dojem z filmu bol dosť dobrý a som ochotný mu dať 75%. ()

Agora

Překvapilo mě poměrně vysoké hodnocení na csfd, já jsem byla naopak velmi zklamaná, co to tak dobrý shakespearovský herec a režisér K. Branagh natočil za slátaninu. Kulisy mi svou pompézností poněkud připomínaly oslavné filmy z Třetí říše, obsahově předvídatelná nuda a herecké výkony příšerné! Naprosto souhlasím s hodnocením zn. Cival a rozesmál mě Verbal ()

Kuffenbach

Keď som film videl prvý krát, zdal sa mi v pohodičke, no trochu ma zarazil černoch v severskej mytológii. Tak si hovorím, veď asi to tak bolo aj v komikse. Potom so trochu pátral a zistil, že ono to tak v komikse nebolo, a nebolo to tak nikde. Nesmierne ma mrzí, že sa multikulturalisti pustili do znásilňovania severských bohov, a argumenty ako „veď ten talentovaný herec to zahral dobre“ alebo „on sa na tú úlohu hodil (jasné, nikto iný a biely by to státie na mieste lepšie nezahral)“ a „veď boh na seba môže zobrať akúkoľvek podobu“ alebo „veď Thor bol pôvodne ryšavý a to vám rasistom už nevadí“, to sa obhájiť nedá, je to drzosť. Heimdall má byť najsvetlejší/najjasnejší z bohov. K filmu: dosť nuda, efekty dobré, hudba nezáživná až otravná, raz sa to pozrieť dá, hlavne kvôli Lokimu a odkazom na Avengerov (btw Thor pre mňa vynikol až v nich). ()

Mayki

Skvělý výkon Chrise Hemswortha, který se s rolí Thora dokonale zžil. A podání Odina bylo taky zdařilé. A fakt, že Thor nemluví tou starou hatmatilkou, která připoníná recitaci Shakespeara a Jane Fosterová má jinou profesi se dá přehlédnout. Jen mi vadilo to, že Azgard a ta země mrazivých obrů byla dělaná přes počítač a šlo to dost znát. ()

persie1234

Bůh sice je ale je to kre..n. Nedává mi na rozum že nejdřív Thor chtěl porazit ty modrý věci a když pak to za něj udělal Loki tak Lokimu přáli smrt, takhle mi to vyznělo. Spíše sem viděl hrdinu v Lokimu a bylo mi ho líto, ale zmírnilo se to když hrál v Avengerech. 3 hvězdy za Lokiho. ( nebo jak se píše ) =D ()

spike.sg

Celkově se mi to líbilo. Sice byl Thor chvilkama takovej malej superman, ale co, jednou je to bůh, tak proč ne. Díky dnešním efekům Asgard vypadal jako opravdovej, fakt nádhernej. Film měl nějakej děj, zápletku, příběh, akci a celý je to okořeněný malou špetkou humoru. Myslím si, že tvůrci odvedli moc dobrou práci. Chrisovi ta role padla jako ulitá a nejvíc se mi líbil jako smrtelník na Zemi. Jen škoda, že když se vydala Thorova věrná družina pro něj na Zemi, radši bych tam místo nich viděl Strážce portálu ve zlaté zbroji, která byla podle mě ze všech uniforem Asgarďanů nejlepší. Podle toho, jak ho ve filmu vychvalovali, by proti Ničiteli byl pěknej souboj. Musím taky uznat, že tvůrci mysleli i na zadní vrátka, dali Thora dohromady tak, že se může film rozvíjet více směry do budoucna. Jednak ve formě Avengers a pak do Thora 2, kde si pojede zase ve svých kolejích. A jestli Thora 2 udělaj ve stylu prvního dílu a vylepší ho tím správným způsobem, tak se máme na co těšit. Jen mě trošku mrzí, že jsem viděl nejdřív Avengers a pak tohle...Už vím, proč byl Loki na Thora v Avengers tak nakrklej. ()

Keledaia

Náhodou je to prima film, vyrazit s celou rodinou do kina a pobavit se. Konzumní mr-ka v krásném pozlátku s pěkným obsazením, s vtipným, výpravným dějem.. Prostě průměrný rodinný dobrodružný filmek. ()

KT_2011

Syn vládce bohů Odina Thor se má stát jeho nástupcem, ale protože je nezralý a arogantní, zavrhne ho Odin na Zem, aby zde, zbaven svých božských schopností, našel rovnováhu a pochopil, jak se má chovat král. Je to jednoduché, poskytuje to prostor pro příběh i akci a na letní film by to mělo být zcela dostačující. Realita je bohužel jiná: trapně nevyužitý příběh, režie bez špetky invence (Branagh byl vždy spíš hercem než režisérem, ale tentokrát klesl opravdu hodně nízko), příšerný střih (volba záběrů v některých scénách je tak strašná, až je směšná), 'ok' efekty, které ovšem nemohou zachránit značně nudnou a nezáživnou akci. ()

pavlamax

Nejdřív jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale s postupem času se mi to nějak rozleželo. Ásgard je opravdu vyvedený skvěle a jen dokazuje na jaké úrovni jsou triky dnešní doby. I děj je v něm zajímavější. Bohužel jakmile se děj dostane na zem, najednou to krásně umírá. A platí to i o hercích. Thor je na Ásgardu zajímavý spratek , na zemi trouba k ničemu. Natalie Portman mě nezaujala ani tolik, abych si zapamatovala jméno její postavy. Taková mouchy sežerte si mě. Od comics filmu čekám víc akce, vtipu a šťávy. Ale na večer k brambůrkám to je dobrý. Takže 55% ()

Tomasek.

Prostě průměr , děj takový a makový , ne příliš originální . Efekty jsou sice úžasné , ale děj už je o něco horší proto 55%. ()

mad.dog

Film hodnotím jen jako adaptaci komiksu a ne jako adaptaci komiksu a severských bájí s nimiž má společné jen veškeré Asgardské názvy. Jinak se mi film velice líbil a je vidět, že Branagh je nejen vynikající herec, ale i režisér. Chrise jsem dřív viděl ve Sněhurce a lovci, kde moc hereckého umu nepředvedl, tady ale ukázal, že má víc než jeden výraz a že umí i hrát. Nejvíc musím pochválit Lokiho, kterému jsem i fandil.Hiddleston mě do svých problémů dokonale vtáhl. Pokud bude dvojka minimálně stejně dobrá, přihodím i tu poslední hvězdu. ()

rhodos

Víte jak má vypadat film, od kterého vůbec nic neočekáváte a jste na něj pouze zvědavi, takže tohle je ten film. Je to film "Thor" od shakespearovského režiséra a herce Kennetha Branagha, který je pojatý velmi kvalitně a zábavně jako mix comicsu, norské legendy a prvků ze shakespearovského příběhu. Vizuální úchvatná podívaná, kde potěší také kvalitní herecké výkony všech představitelů v čele se skvěle vybraným sympatickým Chrisem Hemsworthem v hlavní roli Thora. Mnou do této doby neznámý herec spolu s neselhávajícím Anthonym Hopkinsem jsou hlavní klady tohoto filmu. ()

pedrossa odpad!

Probohaživýho. Takhle děsně zprznit severský legendy. kdybych měl soudit podle tohohle veledíla, tak Brannagh na šibenici, Portman do blázince, Hopkins do starobince, Hemsworth zpátky do gay porna a Stellan a ostatní do propadliště dějin kam patří. Fujtajbl. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)