Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

uiu

Pro mě osobně neuvěřitelné překvapení. Pamatuji si někdy na začátku roku, kdy jsem seděla v kině a dávali trailer na nějakého Thora. Už jen podle traileru jsem na 100% věděla, že to není film pro mě, ačkoliv mám komixárny ráda. Jenže soudit film podle traileru je velká chyba (a to jsem se přesvědčila i v případě nové Planety opic.) Thor je jiný než všechny komixové filmy, které doposud vznikly právě tím, že větší část příběhu se odehrává na Asgardu, což je země Bohů a že je na co koukat. Při tvoření tohoto (a jiných světů) si museli tvůrci užít a stejně tak jejich fantazie. I když se Thor dostane k nám na nudnou Zemi, pořád příběh baví a to kontrastem Thora a obyčejných lidí. Neuvěřitelně mě tento nový hrdina natěšil na případnou dvojku a Avengers a ze dne na den se stává mým dalším oblíbeným komixovým hrdinou, o kterém si musím zjistit víc. PS: Natálku Portmanovou moc nemusím, ale zde mi kupodivu nevadila. ()

rowdys

Tak toto bolo sklamanie ako hrom, tešil som sa, že príde konečne nejaká osobitá marvelovka, keďže v rámci marketingu sme sa o shakespearovskom vplyve toho napočúvali do zblbnutia, no celý čas som dianie sledoval s nechuťou a cítil sa oklamaný. Začiatok na Asgaarde je jeden odporne umelo vyrenderovaný hnus, akoby som sa díval na animácie Westwoodu spred desiatich rokov. Nehovoriac o kostýmoch, ktoré budia dojem pokovovaného plastu. Jednoducho vizuál ma hneď skopal späť na Zem. Scenár bol písaný na mieru ľudom, ktorí zakaždým, keď vyjdú z kina, neuralizér premaže mozgy a akcia sa so slovom original stretla asi len na etikete Kofoly. Ešte aj mnou ináč obľúbená Natalka strašne prehráva, že som jej mal chuť jebnúť tým polystyrénovým kladivom. Na Hopkinsovi vidno, že to zobral len pre prachy, ani sa moc nesnaží. Jednoducho ďalší blockbuster, ktorý už nemožno ani označiť ako film, ale atrakciu pre kinoturistov. Bezprostredne po zhliadnutí som ohodnotil dvoma hviezdicami, ale ako si to tu spätne premietam, tak idem ešte nižšie. ()

DonHUS

Dění na podivně vypadajícím Asgardu je kupodivu dramatičtější a celkově lepší než dění na Zemi. Ta v kontrastu s ním připomíná spíše jen prostor pro vtípky a snahu o propojení s chystanými Avengers. Herecky docela průměr, Natalie nic moc, její kamarádka dokonce otravná. Naštěstí Hemsworthův Thor je sympaťák, díky kterému je film pohodovou zábavou s obstojnou akcí, výsledek je ale slabší než letošní Kapitán a brzy vyšumí z hlavy. 70% ()

majxik

Docela zajímavý příběh, s pěknými efekty a dobrými herci. 4 hvězdičky jsou zasloužené, jen možná těch klišé je tam moc, také některé věci tam občas působí divně, a tak ztrací šanci na tu pátou hvězdičku aby se stal nezapomenutelným snímkem. ()

Beky

V každém případě ne tak špatné, jak se původně tradovalo. Nicméně, nejedná se o nic bombastického, je to přesně někde na úrovni Kapitána Ameriky. Sympatický hrdina versus nic moc akce!! Aspoň že tady byl poměrně dobrý záporák. Je zajímavé, že triky kolem magického světa byly parádní a na Zemi katastrofální!! Naprosto zbytečný souboj s robotem byl přehlídkou špatného nasvícení v kombinaci se zeleným plátnem a reálným prostředím. Verdikt: Solidní uvedení postavy na trh, ale nic víc. Solidních 60%. ()

ivan bohatyr

Díky "neomezeným" možnostem počítačové grafiky se divák určitě nenudí, ale kupa efektů zdaleka není všechno. Asi hlavní chyba celého Thora je v tom malém kladívečku. Stěžovalo si na to více lidí a je potřeba si to do pokračování uvědomit, s takovým kladívkem si prostě respekt nezíská. Několikrát zmiňovný Mjollnir (to kladivo, v překladu drtič) má být tak těžké, že ho jen Thór a jeho syn uzvednou (více na wiki), no a u tohoto kladívka se tomu dá jen těžko věřit. ()

Monoxid

Jestli se mam jednou za rok podívat na americkou akční sci-fi / fantasy, tak ať vypadá takhle. A nevadí mi, že stylizace je jak z 4story (jak poznamenal můj mladší bratr), ani to, že postavy při svém údajném věku, inteligenci a kulturně civilizačním bohatství jednají podobně racionálně a uvěřitelně jako nejčetnější skupina amerických filmových fanoušků a desítky dalších fiktivních hrdinů, co zrovna jenom vystupují jinde. Protože to má spád, protože to má uhrančivého hlavního hrdinu, protože to má sympatické 'záporáky'... Jenom mě na tom mrzí ta naprostá zbytečnost, nesmyslnost a vykonstruovanost milostné zápletky a rádoby romantického, dramatického a bezvýchodného konce. Ale tak ať se 'romantici' nažerou a publikum zůstane celé, že... ()

anli

Další komiksový hrdina na filmovém plátně,tentokrát mu na svět pomohl režisér Kenneth Branagh.A pomohl mu velmi dobře.Příběh z říše bohů,kde je velmi těžké udržet mír,se mladý a arogantní Thor velmi křehkou rovnováhu rozhodne narušit a je za to otcem potrestán.Ten mu odebere schopnosti a sešle ho na planetu Zemi,jako smrtelníka.No,jenže nic není jak vypadá a začíná se odvíjet zajímavý a neobyčejný příběh.Předně musím říct,že sídlo bohů,Asgard je opravdu nádherné a vizuálně úchvatné a divák si ho užívá s otevřenou pusou.Ledový svět je také dokonalý,no a zem je prostě zem,neboť jí přece známe.Scénář je vcelku jednoduchý,ale plně funkční a Kenneth Branagh vše zvládá perfektně a bez většího zaváhání.Jeho přístup k filmu je patrný a nezaměnitelný.Herci jsou skvělí a to jak charizmatický Chris Hemsforth,tak vládcovský Anthony Hopkins,nebo třeba nevěřící Stellan Skarsgárd a samozřejmě roztomilá Natalie Portman(jako umanutá vědkyně je opravdu k sežrání).Akční fantasy šlape skvěle,i když akčních scén tu zas tolik není,jsou ovšem skvěle natočené,nápadité a opravdu si je divák užívá(hned ta první v ledovém světě je opravdu super).Film je vyplněn spoustou mytologie,aby neznalý divák vše pochopil,což může někomu připadat nudné.Myslím ale,že to nebylo přehnáné a bylo to uděláno s vkusem.Přechody do jiných světů jsou nápadité a oku lahodící,stejně jako charizmatický strážce mostu,který je určen pro přesun.Tuhle jízdu jsem si opravdu užil a že to bude až takhle dobré jsem nedoufal.Možná mohl být trochu zajímavější příběh na zemi,kde chtělo přijít s několika dalšími nápady,ale není to nic zásadního.Pokud srovnám ostatní komiksové adaptace,tak kromě"X-menů"a"Temného rytíře"nechává "Thor"ostatní důstojně za sebou.Dávám i bez kladiva jasných 85% a jen mě mrzí,že Kenneth nechce natočit pokračování. ()

Duoscop

Nic než moderní pohádka v rádoby akčním kabátě. Předvídatelný děj, partička bojovníků která vypadá jako z maškarního, nakonec napravený neposlušný syn a otec který procitne z -komatu- zrovna když jeho synové padají do hlubin. Ještě větší zklamání než z očekávaného filmu Kovbojové a vetřelci. ()

tomxxx

Když to nejde silou, jde to ještě větší silou...To je důvod, proč mám tento film rád a proč je mi postava Thora tak sympatická. ()

lennyd

Thor (Chris Hemsworth) se i přes přísný zákaz svého otce, vládce bohů Odina (Anthony Hopkins) vydá do říše Jotunheim, aby tamním obyvatelům, a hlavně jejich vůdci Laufeymu ukázal, kam podle něj patří. Odin ale na Thora uvrhne kletbu - seberu mu všechnu jeho božskou sílu i jeho kladivo, a sešle jej na Zemi, aby se zde naučil pokoře. Zde Thor pozná krásnou Jane Fosterovou (Natalii Portman), a zjistí, že i za Zemi má smysl bojovat. Zvlášť když jeho místo na trůnu Asghardu chce zaujmout jeho zrádný bratr Loki, který se již třese na otcovu smrt... Přiznám se, že je mi o chloupek bližší syrová severská mythologie, ale tak nějak ani s úpravami Marvelu nemám větší problém. I zfilmovaná verze se mi líbila docela dost, a chvilkama jsem litoval, že jsem si film před rokem nechal ujít v kině. Zvlášť scény z Asghardu jsou vizuálně dokonalé, a na velkém plátně musí být obzvláště úchvatné. Ale i celkově se film tváří docela sympaticky, i když je pravda, že jsem tak nějak čekal trochu hlubší zápletku (nebo snad existuje člověk, který by se o nebohého Thora alespoň chvilku bál?). Jinak Chrisi Hemsworthi jeho role docela slušela, ale i s ostatními se Kenneth Branagh hezky trefil výtečně - zvlášť Tomu Hiddlestonovi se Loki povedl náramně. Na plný počet hvězdiček to není, ale čtyři má Thor naprosto jisté... ()

ywo666

O Thorovi sa toho napísalo veľa dobrého kým som si ho pozrel. A to je škoda. Lebo som čakal niečo viac ako solídnu komixovku. A nič naviac som nedostal. Chris je riadne namakaný do úlohy nordického boha sa celkom hodí. Super je aj Loki. Kto ma však vôbec nebral je Natale Portman. Do filmu sa mi nehodila a jej postava ma mierne otravovala. Film nuda rozhodne nie je, plechový nepriateľ v závere je tiež vydarený a vizuál štandardne parádny. Ale u mňa to na viac ako 3 a pol * nebude. Očakávania boli privysoké. ()

Pavlínka9

:D :D Já to vůbec neberu z nějakého historického či jiného podobného hlediska :) Já jsem se ohromně bavila a bavily mě všechny ty situace, které tam byly :) :) Herecké výkony - super, vtipné situace - paráda, několikrát jsem se chlámala smíchy :D :D Konečně jsem více porozumněla Lokimu a jaký tedy opravdu je a co za tím vším je..A stejně je to můj favorit ;) Prostě pro mě skvělá zábava a jdu na pokračování ;) ()

terunka003

Akční, marvelovské, pohádkové, hrdinské, mytologické, fantastické. Taková super pohádka pro dospělé. Mělo to morální poučení, nějaké to rodinné drama, láska, přátelství, prostě co potřebuje každý dobrý příběh. A pohádky jsou fajn. Asi není třeba u toho moc přemýšlet, proto asi taky tento film nevznikal. Já se bavila a mám chuť na další díly. ..Loki je teda pěknej..a zmetek taky.. ()

_DAVE_

No je to blbost jako vrata. Viděl jsem to teď poprvé. Ony některé Márvelovky mají ten problém, že hrozně blbě zestárnou. Až ta Márvel mánie definitivně pomine (myslím že už se vlastně stalo, ale není proces na jeden víkend), bude to za pár let na lidi působit jako dnes Flash Gordon nebo Conan ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)