Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Beatle

Nový (na stříbrném plátně) marvelovský hrdina byl pro mne plný očekávání. O existenci Thora jsem se dozvěděla až po titulcích v Iron Manovi, a na dlouhou dobu jsem nějak vypustila, že je dalším v řade ze zfilmovaných AVENGERS. Pak ale přišel první šok - režie Kenneth Branagh - neboli příjemné a šokující zjištění. A další jobovka - plavovlasého boha hraje George Kirk (Chris Hemsworth), který mi padl do oka právě u nového Star Treku, jako lepší a zajímavější herec, než Jim Kirk (Chris Pine) sám. No a pak už se to jen vezlo. Předem upozorňuji, že můj pohled na film THOR může být trochu zkreslený, neboť byl v mých očích zmršen dabingem (proč???), ale i přesto jsem si z kina odnesla krásný filmový zážitek. Náladou to trochu připomínalo Iron Mana (prvního). Několik vtipných hlášek, sympatické efekty. Krásná hudba Patricka Doylea. Moc se mi líbilo megalomanské sci-fi/fantasy zpracování Asgardu, především Bifröstu (duhový most). Rovněž oceňuji filmařskou snahu nedělat v severské mytologii úplný bordel. Ódin sice vypadá, že ve filmu přišel o oko jinak, než měl (na druhou stranu, je pozitivní, že ho nemá). Také si vážím Sleipnira, který fakt měl osm nohou. Co mě trochu mrzí je, že film mohl být trochu zamotanější a mohl se vyhnout klasickému filmovému klišé, kdy záporný hrdina na konci vyžvaní celičký svůj plán (i když divák už celý ten plán pochopil v půlce filmu), líbací scéně (kterou naopak kompenzuje starmanovský závěr filmu) a taky by nebylo od věci dát více prostoru samotnému Thorovi. Chris Hemsworth hrál dobře, ale osobně si myslím, že kdyby byl snímek o půl hodiny delší, rozhodně by to neuškodilo. Vidíme nafoukaného Thora, který spadne na Zem, chová se jako...no...bůh... A pak potká slečnu a pochopí, že je nafoukaný vůl a obrátí charakter o 180° a začne se zastávat lidí na Zemi. Nevím. Osobně nedokáži identifikovat, v jakém bodě se Thor znovuobrodil a nalezl svědomí. Občas i některé dialogy mi přišly trochu "mimo mísu", ale přikládám to dabingu. Takže to vidím na 5* a na nějakých 85%. Původní hodnocení bylo 75%, ale změnila jsem názor poté, co jsem to viděla v originále. Co mohu naprosto jistě říct už teď je, že se THOR přiřadí hned za IRON MANA. Což defacto znamená, že ho ještě tak minimálně 10x uvidím :) ()

drake31

Najprv uvediem na pravú mieru fakt že Thora som nejako výnimočne neočakával a k celému projektu som pristupoval s miernym odstupom. Návšteva kina bola otázna, ale v konečnom dôsledku som rád že som tak učinil. Prepracovanosť a epickosť celého filmu bola znateľná v každom zábere a vynikajúce efekty dotvárali úžasnú kulisu tohto všetkého. Potešilo hlavne obsadenie, pár poznámok na iných Avengerov a výskyt jedného z nich, hudba bola trochu v úzadí ale napriek tomu pekne vypĺňala všetky miesta, a strašiaci "3D" a "dabing" tentokrát celkom obstáli a nekazili dojem ako to býva u iných filmov. Doslovná spokojnosť ale do plného počtu niečo chýba. 8/10 ()

Steny94

S filmom som spokojný,v kine som sa nenudil a dá sa povedať že splnil moje očakávania.No napriek tomu mi na tom niečo nesedelo.Začiatok filmu bol skvelý ale prišlo mi to také nedotiahnuté.Chýbali mi tam nejaké poriadné súboje a zdalo sa mi to že to všetko skončilo akosi predčasne aj keď má film skoro 2 hodiny.. ()

hroubek

Takhle má vypadat správná komiksová adaptace.Pro každého komiksové hrdinu je nejtěžší první film a Kenneth Branagh si s tím poradil famózně jeho Thor působí realně, civilně a hodně připomína prvního Iron mana.Nejtežší na celém filmu bylo představit svět ve kterém se Thor pohybuje což se podle mého názoru povedlo velmi skvěle jako kdysi Peteru Jacksonu s Pánem prstenů a v samoném začátku filmu mě ta scéna úvodní bitvi jako příběh boje se Sauronem hned z úvodu trilogie.Samotný Thor v podání Chrise Hemswortha je sympaták jako je Robert Downey Jr. v kuži Tonyho Starka.Jen v Thorově případě je to machrování víc ku prospěchu příběhu než jen ukázat jaký Thor borec.A samotná proměna Thora na Zemi není tak křečovita tak jak by se zdálo a to je hlavně zásluha herců ve vedlejších rolích at už je to Stellan Skarsgård,Kat Dennings a hlavně Natalie Portman.Největší problém je, že Thorův svět je oproti Zemi zajímavější.A taky záporák není nic moc, protože i v komiksech Loki působí spíš jako zbabělec a né jako kloudný soupeř mocného Thora.Takže Thor je super film ve kterém hraje spousta moc dobrých herců malé roličky Anthony Hopkins,Idris Elba nebo třeba ve skvělé cameo roličce Jeremy Renner nebo Samuel L. Jackson jako Nick Fury. ()

Tomesh

Největší tragédií je, že původní znění najdete snad pouze v jednom pražském kině. Chápu, že ve 3D je to problém, ale proč je většina ostatních projekcí předabovaná, to nepochopím. ()

ravalah

Velke zklamani, postava Thora vyborna, herci uchazejici, zadna velka dechberouci scena, zadne emoce, vcelku mizerne odvedeny zaporak. Vcelku nudne. ()

JohnSmith

Další pěkná Marvelovka, taková trochu víc pohádková,ale stejně pěkná. Hemsworth je výbornej a Branaghova režie moc pěkný,svižné,vtipné, no prostě fajn zábava. ()

Aven

Až mě překvapilo, s jakým nadhledem to Branagh celé zvládl a ještě dokázal dát filmu osobitý rukopis - především hudební doprovod scény, kdy Thor jde proti Ničiteli, je Shakespeare jak vyšitej:) A Natalie je prostě úžasná. ()

Timak

Pro mě jednoznačně překvapení. Kvalitně zpracovaný hrdina, díky němuž se těším na týmovku snad ještě víc ... Chris je sympaťák a celkem mu to i jde ... Dodatek: Shlédnul jsem to už snad po osmé a stále mě to baví. Upřímně se Thor stal mojí nejoblíbenější postavou celého MCU - a to jsem teda opravdu nečekal. Jednička i dvojka se dostaly do mého Top 3. A to je teda exkluzivní partička společně s nepřekonatelným Captain America 2 (1. místo), Thor 2 a Avangers (2. místo) a již zmiňovaný Thor a Guardians of the Galaxy (3. místo). Uvidíme, co přinese Třetí fáze - už teď se dostal mezi tuto smetánku Ant-Man (zatím 4. místo), a to jsme teprve na začátku :-) Dodatek2: Tak ve světle nových filmů je ta moje Top 3 trochu přestřelená, ovšem na tento film se mohu dívat pořád dokola a pořád mě to baví. Rozhodně nejlepší origin všech Avengerů, včetně Hulka a Iron Mana. Má očekávání třetího filmu jsou enormní :-) ()

Brain-D

Film, který po stromu života mě vtáhl do sebe, svou fantasií a obrazy uchvátil. Samotný Thor byl skvělý, ale nejvíce jsem si oblíbil postavu "Heimdalla" - strážce brány. Parádní blockbuster ! ()

skretik

super som sa zabavila (nijaká vážna téma, proste oddych ako sa patrí), fantastická hudba, bezva herecké výkony, nie židen happyend, len si neodpustím, ten bozk bol fakt nechutný, blebleble ()

zdenny

Očekával jsem něco jiného a to je jeden z mála případů, kdy mé očekávání bylo přebito. Většinou totiž jsem zklamán, když je film jiný než očekávám. Že je prostě o něčem jiném, než já si představuji, že by měl být. Zde jsem si představoval něco ve stylu Conana - prostě heroický život komiksového hrdiny. Bylo-li by to pouze takto, byl bych zklamán. Protože vytvořený svět byl sice digitálně kvalitní. Byl ale na můj vkus velice sterilní a moc jaksi scifioidní. Takový kosmický. To moc nemusím. Protože byl ale děj paralelovnán s dějem na současné Zemi, byl tento film příjemně ozvláštněn. Mám totiž rád filmy, kde se postava z naprosto jiného světa dostane na naši planetu. Zde totiž dochází k mnoha komickým situacím a to mě dost baví. Postava Thora byla velice příjemná a samozřejmě postava Ódina v podání A. Hopkinse dostala punc té nejvyšší kvality. Líbila se mi i postava strážce. Ve filmu bylo i jasně naznačeno pokračování, čemuž se rozhodně nebráním. Myslím ale, že jak už bývá zvykem, "dvojka" nebude tak kvalitní. Tvůrci by se moc neměli snažit o komické momenty. Thor přece už Zemi zná, nemůže tudíž docházet ke komickým situacím z důvodu neznalosti pozemského prostředí a života. Snaha vnést z tohoto důvodu komediálnost i do pokračování by se mohla minout účinkem a mohla by působit spíš toporně a trapně. Spíš by se tvůrci mohli zaměřit na opravdu maxi dobrodružnou fantasy výpravu. A Natalie Portman? Začíná se stávat mou oblíbenou herečkou. ()

Danny F.

Mě to tedy nijak nenadchlo, ale místama mě to i zaujalo a pobavilo. Tak trochu zklamání. Efektní to bylo sice dobře, nijak však převratně. Závěr byl plný Sci-Fi prvků a vlastně se mi i líbil. 70% ()

Trustme

Kladivem dostaň - ty, kdož jsi se nechal podvolit ku sehrání báchorky o bájném Thorovi a směšného tak ze sebe učinil... Řeč je o plýtvání talentu schopného umělce a režiséra Kennetha Branagha, vždyť tohle pro Marvel mohl natočit i někdo standardní a vypadalo by to stejně. Osobně zde nevidím nic, v co jsem doufal, že právě Branagh vnese na pole filmů komiksových adaptací. Kostýmní variace á la Flash Gordon, příběh, který opravdu remixuje ty nejčastější filmové "problémy" hrdinů ze světa fantasy a sci-fi. Oscaroví Hopkins/Portman jsou zde jak Schumacher na české dálnici... Pravým hrdinou, tak pro mne zůstává jen zlatavý strážce Heimdall a pak je tu ještě jedna scéna, kde se mohlo potěšit mé epické cítění (SPOILER) - majestátný návrat Kladiva sevřený jednou rukou raněného Thora. Tyhle božstva Vikingů si však ale zaslouží syrovější zpracování s pořádnými kladivy a ledovou zimou. ()

Emerelle

Film se mi líbil, od sympatických herců a drsných záporáků až po pěkné filmové efekty... A ANO až teprve po shlédnutí Avengers jsem si uvědomila, že ten týpek z lukem, co míří na Thora je Hawkeye neboli Clint Barton :D ()

Kicune

Thor je blonďatý floutek, který neposlechl otce a je vyhnán na Zem. Zbytek není podstatný, je třeba se kochat akcí, dechberoucím Asgardem, vedle kterého je Zem nuda nuda šeď. Spousta CGI, občasný humor a odkazy na Avengers, nemasná neslaná Natalie Portman a trochu buransky vtipný (a to neznamená špatný) Chris Hemsworth, který s kladívkem umí lépe, než byste čekali. Dohromady slušná zábava, jen těch poselství by mohli tvůrci vynechat. ()

H.Gordon

První půlka filmu je k smrti nudná, druhá už o trochu lepší, ale pořád to je hrozný film. To co mělo být dojemné, dojemné vůbec nebylo, to co mělo být vtipné, tak taky nebylo...Bojové scény se vůbec nepovedly a hlavní hrdina se mi vůbec nelíbil. Dívat se dalo jenom na Hopkinse a i po vizuální stránce to nebylo nejhorší. 1, 25... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)