Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

verbal

Nad Ass-gardem se schyluje k Homoragnaroku. A bodejť by ne! Vymydlení a naondulovaní Assové v kostýmech jako z gaykarnevalu se špičkují s ledovými obry, kterým ukradli holomráz a z Ódina se stal pacifistický Ghándí, jehož jediným cílem je věčný mír a láska mezi bohy a potvorami. Valhalla mu těžce zeje, protože každý Viking, co se tam kdy dostal, se raději nechal rychle pokřtít a riskl to v křesťanském pekle, kde u brány zajisté nestojí vyteplený dvoumetrový negr ve zlatém brnění s žužu módními kontaktními čočkami a kde nemusí nastoupit v bitevním šiku po boku rachitického ťamana, který svou přítomností dokonale naplňuje hollywoodskou rasovou kvótu. No, naštěstí je tu Thor! Bez trička sice vypadá jako stažený králík, co si zrovna odskočil z reklamy na spodní prádlo Victoria Secret a jeho heterosexualita je prudce diskutabilní, nicméně zato má Mjölnir, strašlivé bojové kladivisko, které určitě s pištěním vyrval z ruky přihřátého renesančního umělce, jenž s ním dotesával jemné detaily "monstrózních" přirození antických soch. Takový ultradrsný macho si nezaslouží nic menšího, než genderově vyvážit hustě přehrávající Portmanovic obludkou! Kennetha určitě nakrmili historkou, že tuto taškařici pro poďobané pubescenty objevili archeologové v latríně jednoho domu v Henley street ve Stratfordu, a když z ní odstranili nánosy hoven, zjistili nade vší pochybnost, že se jedná o prvotinu šestiletého Williama, který se již v tomto útlém věku snažil popsat podivnosti v státě Dánském. Akorát na to ještě neměl lebku. A mě nezbývá, než závěrem parafrázovat Třetího Ríšu: "Království za pořádně temnou komiksovou adaptaci s přístupností R a horší..." ()

Cival

Průměrná a notně vyšeptalá comicsárna. Sympatické dění na Asgardu vytrvale neutralizuje zoufalství na Zemi, kde nudí akce, nefungují emoce a otravuje dokonce i oscarová Natalie. Postavy jsou fajn a koncept není marný, ale vykastrovaný výsledek nesahá letošním X-Menům nebo Kapitánovi ani po pás. A Marvel by už se mohl na svými hrdiny ustrnout a alespoň jednomu dopřát sex s jeho vyvolenou - těch smrtí, odloučení a odkládaných milostných vyznání už je na jednu partu testosteroňáků nějak moc :) 55% ()

Lima

Je mi už jasné, proč shakespearovský tvůrce Kenneth Branagh do toho šel. Všechny scény z Asgardu totiž vypadají jako velenákladné divadelní představení, se zajímavými postavami, velikou osudovostí, zradou, závistí a žárlivostí. Asgard, se svojí megalomanskou architekturou a veškerou pompézností, bavil nejvíce, episoda ze Země díky dobrým hercům potěšila také, i když se nemohu zbavit dojmu, že ze skutečnosti „divící se Thor mezi lidmi jako slon v porcelánu“ šlo vytěžit více bezděčného humoru. Chris Hemsworth sympaťák každým coulem, Hopkins konečně po delší době v roli, která mu sedí nejlépe, tyhle noblesní postavy, to je jeho parketa. Celkově příjemně strávené 2 hodiny a nebránil bych se pokračování. ()

Gemini

No... a o čem že to naivní mytologicky monumentálním barytonem pronášené povídání pro děcka vlastně bylo? Ani nevím. Takže asi Branagh vytvořil nějakou podivnou časoprostorovou anomálii, protože i když je ten obsah vlastně směšný a nepatřičný, je Idris Elba ve zlaté zbroji nezpochybnitelně cool:) Koktající Natálka je zas roztomilá jako dlouho ne, a... sakra proč tam musí být všichni tak sympatičtí, když je to taková doplacata a zatraceně natenko vyválená vyprávěnka? To asi patří k té anomálii - režisérský um to určitě nebude:) Ale vážně - Thor jako film je prostě něčím divný, něco mu chybí. Nejlíp to podle mě vystihuje hudba od Patricka Doylea - když si ji pustíte, tak to tak hezky zní, ve filmu je to paráda...ale když začnete poslouchat, všimnete si, že si z ní vlastně nemáte důvod něco pamatovat, prostě jen tak nějak je. 70% a víc ani náhodou. ()

Tom Hardy

Komiks podle Shakespeara? No, vlastně proč ne. Akce je slušná (v první „tmavé“ třetině jí ale podráží nohy 3D), příběh se vyvaruje přílišných logických lapsů a Thor se během filmu vyprofiluje v jednoho z největších žánrových sympaťáků. Využití postav je ale sporné. Zatímco „trojúhelníku“ na hradě (král a dva synové) dává Branagh prostoru dostatek, ostatní postavy nechává nedůstojně paběrkovat (což je extrémně znát především na žalostném představení Thorových spolubojovníků). Režijně se Branagh se svou „první velkou akcí“ popral celkem srdnatě, jisté rezervy ale zakrýt nedokázal (špatné zpomalovačky, nevhodné zkosené úhly). Spíše velkolepější pilot seriálu, nežli plnohodnotný film, který nabízí více herectví, než je na žánr zvykem. Ve zkratce: Thor je svým vyrovnaným tempem o něco lepší, než druhý Iron Man, první Iron Man ale fungoval lépe coby celek a Neuvěřitelný Hulk zase nabídl o chlup vydařenější akční scény. Přijatelných 70%. ()

Tosim

Přímočařejší, ale poctivý komiksový film. Upřímně, říkal jsem si, jakým způsobem se tvůrcům podaří propojit severskou mytologii a superhrdinské téma. To, že snímek režíroval Kenneth Branagh, není podstatné, pro něj ovšem to byla jistě režisérská škola. Tenhle film je vyvážený ve všech ohledech, nejvíce jsem si užil klasické vedlejší postavy, hrdinovu dívku a rozumného postaršího muže - Natalii Portman a Stellana Skarsgårda. Dalším na řadě je první Kapitán Amerika! ()

J*A*S*M

Nevěřil jsem tomu ani po všeobecně spokojených ohlasech, ale ono je to kupodivu vážně docela dost dobré. Děj se odehrává polovinou na Zemi, polovinou na Asgardu. Vizuálně je Thorova domácí planeta poměrně pěkná, i když podfinancovanost je trochu znát. O trochu víc mě bavily scény ze Země, které jsou - hlavně zpočátku - zaplněny příjemným jemným humorem. Ke konci se bohužel smrtelně zvážní, po vtipu není v druhé polovině ani vidu, ani slechu. Ale i tak je to pořád hodně příjemné a nenudící pokoukání. A největší překvapení pro mě bylo, že blonďatý hromotluk Hemsworth je docela dobrej herec ... ()

Enšpígl

Pro lidi s fantazií a schopností interpretovat svou fantazii do obrazové podoby mám velkou slabost. Tenhle film by měl být kámoš s každým, s klukama, s holkama, ale i s dětma, protože je tam všechno, dobrodružství, napětí, souboje, humor, láska, pohádkovost. Ne vážně v kolika filmech máte takovýhle mix ? Počet vzpomínaných filmů klesá, co ? A to není všechno v kolika filmech máte takovýhle mix vydařený ? Hmm, aha a najednou se zjišťuje, že z těch hald filmů co existujou tohle všechno splňuje jen zoufale málo snímků. Herci to je další hitparáda, Natálka, Anthony, Stellan a jasně že Chris i když mě teda ta jeho vymakaná postava dost šokla, ten je snad ještě dokonalejší než já. Všichni herci mě přišli neskutečně přirozený, jako kdyby v tom filmu od narození žili. Film má v sobě pohodu, pozitivní energií a úžasnou lehkost bytí. ()

Cervenak

Na to, že je to vlastne nepriznaný remake Masters of Universe (akurát hrdina nemá až tak gay kostým), je to celkom fajn. Mohla z toho byť stupídna nekonzistentná báchorka, Branagh to ale prekvapivo pevne udržal pod kontrolou a výsledok je sympatická komiksová rozprávka s obstojným tempom. Akurát tomu chýba nejaký skutočne strhujúci alebo vizuálne úchvatný moment. Hemsworth celkom v pohode, ale na Downeyho nemá ani náhodou. (Btw., spomínať Šejkspíra v súvislosti s touto psychologicky plochou, predvídateľnou a priamočiarou srandičkou je veľká odvaha.) ()

Isherwood

Po rozpačitých trailerech, 3D konverzi a dabingu, jsem se nakonec Thorovi v kině vyhnul. Teď zpětně to mrzí, neb Branagh předložil parádní komiksovku, která si odskočila z módního proudu strojových psychoanalýz hrdinné mysli, a namísto toho nechala na Zemi přistát sympaťáka, který vše řeší s odzbrojující kombinací nadpozemské naivity a vypracované svaloviny. Postavičky jsou ploché jako málokdy, ale herci jsou vynikající, parádně to odsýpá, srší to humorem (a na Asrgardu) i pořádnou pompézností. Sequel, prosím! ()

Malarkey

Thor se mi líbil. Líbilo se mi, jak tvůrci zkombinovali realitu s Asgardem, jak realitě postavili Thora, jak si ze všeho dokázali dělat legraci. Bylo to fajn sledovat v rámci fantasy, na které mě nikdy nepřestane bavit se koukat. Ukazují totiž svět, který si ani já pořádně nedokážu vysnít. A tvůrci jsou tu jejich fantasii schopni převést tak nádherně ještě do reality. Asgard byl totiž opravdu nádherně vytvořený. Klobouk dolů před tvůrci, že se do něčeho takového pustili a jsem rád, že z toho chtějí udělat daleko epičtější příběh i v budoucnu a neskončit jen u jednoho dílu. Není to sice úplně na pět hvězdiček, ale to asi jenom proto, že mi příjde, jak kdyby tvůrci natočili takové Muže v černém s jiným příběhem. Respektive zajímavý námět střižen do legrace a s fajnovými herci. Jen ti Muži v černém tenkrát byli něco, co jsem si nedokázal jako malý vůbec představit. Velkolepé Sci-fi/fantasy a ještě k tomu komedie. Thor se drží stejný linie a mě baví. Né že né. Ale na pět hvězd jsou tu jiné kousky. Každopádně jsem rád, že takové filmy vznikají. Člověk si pak užije neobvyklý příběh, pohodu, příjemnost a k tomu skvělé herce, na které se krásně kouká, protože hrají buď naprosto obyčejné lidi nebo naopak neobyčejné bohy. ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $181,030,624Tržby Celosvetovo $449,326,618Tržby za predaj Blu-ray v USA $58,977,498Tržby za predaj DVD v USA $40,516,100║ Dá sa povedať už ničím prekvapivý šablónový film, bez väčších prekvapení, robení doslova na istotu ale za to miestami to je celkom svižné, zábavné a akčné, aj keď opäť neprehľadné scény a rýchli strih to kazia, plus niekedy dosť počítačová animácia boje do očí, réžia v podaní Kennetha Branagh bola dobrá voľba ale hlavný triumf bolo obsadenie neokukaného herca Chrisa Hemswortha ten nemusí ani nejak extra sa snažiť a všetko mu žeriete ako na krásnom striebornom podnose, ako bonus tu je celá plejáda známych tvári, takže celkovo spokojnosť. /videl v kine 3D verziu: 80%/ ()

Marigold

Mohla to být tupá podivnost s partou naleštěných manekýnů, ale díky pedantickému vedení Kennetha Branagha z toho vznikla nádherná pohádka s mytologickými proporcemi, velkou mírou noblesní ironie a především s výborným Chrisem Hemsworthem (ten totiž věnoval přinejmenším stejně úsilí herectví, jako své prvotřídní muskulatuře) a jako vždy neodolatelným glosátorem Stelanem Skarsgårdem. Trochu to kazí dozblbnutí stejně křehká Portmanová a některé nablblé kiksy ve scénáři (možná i v českém překladu) i trochu prkenné triky, ale na to všechno v důsledku se*e Fenriz... příznivce hyper-efektní blockbusterové moderny to nejspíš nezaujme, ale milovníky poctivé epiky s pěknou výpravou a kouzelnou atmosférou by Thorův Mjolnir měl plácnout po hlavě celkem výživně. Správná frekvence, Kennethe! ()

Renton

Scénář: Ashley Miller, Zack Stentz, Don Payne .. Pěkných, zábavných, bezproblémových a vtipně comicsových 75% - s tím, že nejhorší momenty z celé kinoprojekce obstaralo zjištění (a slyšení) dabingu k mého nejočekávanějšího snímku roku; SUPER 8. ___ Mål, mål - men finländarna... ()

Radek99

Instantní Thor. Návod na přípravu: Slaboduchý scénář zalijte horkými 3D triky a můžete ihned podávat. Informace pro teenagery: Výrobek může obsahovat stopy mytologie. ()

DaViD´82

Branagh je náramný pašák, moc dobře ví, že ani oddychový popcorn nemůže být čistě jen o akci pro akci, ale že to chce emoce skrze (skoro shakespearovskou) osudovost, (skoro shakespearovský) humor v úzkém svazku s nadsázkou (uvedené platí pro verzi v původním znění, dabing může nadsázku i humor nechtíc lehce pohřbít) a samozřejmě i nějaký ten herecký talent od zúčastněných... Prostě vše potřebné, aby nešlo pouze o efektní vymytí mozku „po americku“, ale o regulérní; byť samozřejmě logicky stále jen odpočinkový; film se vším všudy. A to Thor nejenže zvládá po celý čas projekce, ale pohodový dojem zůstává zachován i po odchodu z kina, což již dnes nebývá zvykem. Více z naivní komiksové předlohy, znásilňující severské mýty a legendy, vytřískat nešlo. Jediné co mi není jasné s ohledem na budoucí plány je, proč se finální pád neodehrál v opačném gardu? ()

Superpero

Působilo to na mě strašně osmdesátkově, ale to vlastně bylo fajn. Chris Hemsworth tu roli božskýho burana-gentlemana fakt prodal a bavil mě. Ta postava je prostě fajn. Thor si třeba jen tak ze srandy s kámošema zajede na planetu ledovejch obrů, všechny je tam chce vymlátit kladivem...a daří se mu to a ještě se tlemí. Nepochopil jsem potom proč mu ale vadilo, když je chtěl vyhladit jeho brácha. I ostatní herci byli super, akorát ta podivná čtveřice jeho kámošů byla už trochu moc. Jo a taky proč je na planetě vikingů japonec a černoch. ()

Rob Roy

Scény ze země zábavné svým nadhledem, Asgard těžce odzívanej. Neurážející průměr a Hemsworth je sympaťák. Jako zahřívačka letošní komiksové sezóny postačující. ()

Fr

3D verze /// ,, THORE, SYNU ODINA, MŮJ DĚDICI. MŮJ PRVOROZENÝ. ZDE JE SPOLEHLIVÉ KLADIVO MJÖLLNIR, UKOVÁNO V SRDCI ZMÍRAJÍCÍ HVĚZDY. JEHO SÍLE SE NIC NEVYROVNÁ. JE TO NIČIVÁ ZBRAŇ, NEBO TVOŘIVÝ NÁSTROJ“..... /// Tak tady máme dalšího hrdinu. Přiznám se bez mučení – POVEDL SE! Nikdo nemůže ani ceknout proti neokoukanýmu Ch. Hemsworthovi. Bavila mě i hudba shakespearovského skladatele Patricka Doylea. ALE HLAVNĚ ...všichni obdivovatelé fantasy světů musí bejt nadšeni TÍM na Asgardu. Škoda, že proti tomu Nové Mexico působí jako pěst na voko. Ne nudně, jen ..... obyčejně a já se těšil zase zpátky ,,domů“. Fantasy stránka je možná nejlepší od časů ,,chlápka s prsteny“. Celkem fajn byla i akce. Děcka (určitě!) často zapomenou chroupat popcorn. K.Branagh natočil výbornou pohádku a jediné, co mě mrzí je, že si stejně jako ostatní tvůrci, s 3D jen pohrává. Když už se člověk obětuje a kouká na dabing, měl by za to bejt odměněnej. P.S.: POZOR NA DOVĚTEK PO ZÁVĚREČNÝCH TITULCÍCH!!! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že ani v USA nemají ve zverexu koně. 2.) Uvidím, že ty ,,kurvy šikmooké" (to né já, to Polívka!) se dostali i k Ódinovi. 3.) Uslyším, že v Marvelu nezapomínají na ,,ostatní“ hrdiny. 4.) Mám rád(a) chlápky s pořádným kladivem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

Skvělá podívaná, plná efektů. BLU RAY - perfektní zvuk, obraz, barvy. Trošku mne naštval konec, čekal jsem srdcervoucí Happy End. Ale v roce 2013 má mít premiéru THOR 2, tak snad se toho konce dočkám :-) 100% Film nemá chybu. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)