Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Immortal17

Dlouho jsem se na tento film těšila a musím říct, že čekání za to skutečně stálo. Chrisu Hemsworthovi hlavní role Thora sedla jako pěst na oko ( nádherný chlap mimochodem O:) ) a byla jsem jím úplně ohromená. Doufejme, že bude pokračování? ()

3n3my

Thor je typický komiks na slušnej úrovni. Ale keďže nám marvelovských adaptácií pribúda, treba zapracovať aj niečo viac. Tu sa vsadilo na zábavnosť - ale akcie je pomenej, vykreslenie postáv takmer žiadne a prekvapenia alebo nečakaného zvratu sa taktiež nedočkáme. Tempo a stopáž sú v poriadku, taktiež aj herecké obsadenie. Priestor na pokračovanie je obrovský, tak už teraz som zvedavý na dvojku, dúfam že nebude zaostávať. ()

sir-dave

Žádné šedé slizké malé mužíčky ze Stargate tady nečekejte. Asgardská mytologie převedená na lidské bytosti, respektive bohy, zápasící mezi sebou s jinými nadpozemskými záporáky. O akci není nouze, délka filmu odpovídající. ()

tomeek

Bavilo mě to velice! Natálka už chutnější být nemůže, Chris je ve své roli jako doma - vlastně ani jeden z herců mi vůbec nevadil. Solidní snímeček. Jen ta postava Natalie je tam opravdu úplně zbytečná. "To je zase někdo od Starka?" ()

abenino

Pěkná Marvelovka s jednoduchým dějem, který rychle odsejpá. Po vizuální stránce je to úchvatná podívaná. Hodně dobré herecké výkony i hudba byla do příběhu vhodně zakomponována. Kdyby do natáčení filmu výrazně nezasahovalo studio, mohla to být daleko větší bomba, ale i tak mi to připadlo celkově fajn a Branagh opět dokázal, jak kvalitním režisérem je. ()

otík

Thor sice není tak jednoznačná pětihvězdička jako letos suverénní X-Meni, ale také si zaslouží chválu. Od zpracování až po výkony herců, především Chrise Hemswortha. Film tiká jako hodinky a to, že občas malinko nudí, není ani zas až tak hrozné. Prostě je to dobrý film, který si zaslouží pozornost. ()

panMartin

Nevěřil jsem tomu ani po všeobecné kritice, ale ono je to kupodivu vážně docela dost dobré. Děj se odehrává polovinou na Zemi, polovinou na Asgardu. Líbil se mi krásný vizuál a hvězdné obsazení. Jeden z těch lepších marvelek, snad dvojka bude lepší. ()

Nivenx

Posledních pár let je filmů podle komiksů mraky Spawn, Spider man, X-men, Iron Man a další. Vše jsou pohádky, ale co se týče pohádkovosti má Thor číslo jedna. Vše je tak nějak svižně natočené, dobře zahrané a prostředí Asgardu je povedené. Uvidíme co nám přinese díl druhý, ale ani toto parádní dílo nemůže dostat ode mě plný počet bodů. Já to vidím na pěkných 75%. ()

URBAN

Novodobá pověst v komixovém stylu proč ne jenže kdyby se nehrálo na triky , triky a jenom další triky a když se k tomu přidá 100x ohrané klišé známé z pohádek tak z toho nemůže vzejít nic dobrého . Mimochodem THOR je jediný komixový hrdina kterého nemusím a to je co říct !!! ()

HorrFi

Fantasy filmy zrovna 2x nemusim a na tohle bych se sám od sebe asi nedíval :)Díval jsem se na to u kámoše, kterej naopak fantasy filmy miluje. Rozhodně jsem se nenudil, ale radostí jsem do vzduchu taky neskákal. V rámci žánru a pro milovníky fantasy je to asi špička ve svým žánru, pro mě ale průměr, kterej mě opravdu ničim nenadchl. 50% ()

Radiq

Kladivem sem, kladivem tam, hod kladivem, let kladivem. Musim řict, že to bylo na mě až moc. Divnej svět s nadlidma. Až moc nadpřirozeny všecko. Postavy z toho světa taky docela divny, hlavně ti Thorovi kamoši - to bylo jak z nějakyho hobitího fantasy z budoucnosti. Dobry z toho zustal akorát Thor samotnej a jeho kladívko. Jo a Loki taky nebyl špatnej. Teda on jako byl špatnej, ale jako zlej... Viděl jsem to podruhé a hvězdičku tomu přihazuju. Ono se mi to totiž teď už tak nějak libilo vic. Nevim, jestli to bylo tim, že jsem věděl, co od doho mám čekat, ale rozhodně jsem si to užil víc, než napoprvé. Coulson = Son of Coul, chchch. ()

Mylouch

Fantasy-newageový recyklát všeho, čím se dá efektně vyplnit hledáček kamery a kapacita animačních studií bez zásadních nároků na myšlení a prožívání výsledku divákem. Jednou se děti budou divit, co na začátku nového tisíciletí sbíralo body divácké přízně. ()

vesper001

„Chci koně.“ A já chci dobrou fantasy. Smůla. (Nad)přirozená love story nedojme ani nezaujme, dva nevychovaní bratři se jaksepatří se perou (Kladivoun má mikádo a Ledoborec Iron mana, kdo chce víc,nemá nic, znáte to…), táta Žižka jde raději na kutě a Natálka s kamarádkou a Koblihou hledá po všech světech ztracenou písanku. Není to zlé, jenže tohle všechno jsme už viděli. Mockrát. ()

Šuplík

No, podľa mňa je u väčšiny marveloviek problémom prvoplánovosť postáv. U niektorých nebadať skoro žiaden vývoj behom deja. Česť svetlým výnimkám, pravdaže... Na druhej strane, tento Thor sa mi páčil najviac spomedzi doterajších troch dielov. ()

CinemaRanger

Thor není špatný film, ale zase není ani skvělý film. Je to jen lehký nadprůměr, protože děj je klišovitý a předvídatelný. Herci hrají skvěle, zvláště pak Loki. Je to fajn jednohubka, na kterou se jednou za čas dá bez úhony podívat, hlavně pak kvůli odlehčené atmosféře a zábavným momentům. ()

hopskulak

Branaghovi se povedl nadlidský úkol: zadaptovat komiksovou předlohu, která vychází ze severské mytologie a kombinuje ji s modem kreslených sešitů a kterou si mnozí nedokázali představit (a stihli se u toho ještě posmívat) v celovečerní hrané podobě, a nakonec ještě vyvolávat uznalé pokyvování. Třeba nad samotným ztvárněním velkolepého božského světa (kontrast s malým "westernovým" městečkem lidí) a jeho plynulým zakomponováním do celého superhrdinského universa nebo nad jistou prací s jednotlivými postavami. Jednoduchý příklad: Spider-man 3 také pracoval se třemi lotry a činil tak velmi nešťastně, zde si povícero záporáků ani pořádně neuvědomíme - zbylí dva jsou podřízeni jednomu, propracovanému arci-padouchovi. Branagh jemně zachází s konvencemi různých žánrů, což ve výsledku znamená velmi chutnou směs, ve které si každý najde to svoje. Nejpovedenější přepis marvelovského superhrdiny na filmové plátno? Už nepřemýšlejte, je to Thor. ()

Doudis19

Nabízí se s srovnání s prvním Iron Manem, jelikož ani ten nepřekypuje akcí a spíše se soustředí na utváření sympatií k hlavní postavě. A stejně jako on měl v brnění klenot jménem Downey Jr., Thor má božského (doslova) Chrise Hemswotha. Vše ostatní už je vedlejší, ať už je to drobná lacinost bakelitového městěčka, neohrabanost Branagha v akčních scénách, či právě množství akce, vše zastiňuje fakt, že Thor se stal navzdory obrovským očekáváním, jedním z nejzářnějších hrdinů nového tisíciletí. A Hemsworth se bude muset ještě pořádně ohánět, aby se nestal hercem jedné role. I když parádní.. :-) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)