Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Minoka

Ze začátku jsem byla zmatená jak lesní včela, tatíček byl nešťastný ze svého staršího synka...I když mi přišlo, že byl spíš nešťastný sám ze sebe. Nezdárného synka vykopl na Zem. A pak začal děj. A do něj přicházely reklamy na novou řasenku od Lancome a vlasovou kosmetiku Redken v podobě Natalie Portman. Fyzičku..(ani tu tělesnou), bych jí nevěřila, i kdyby mne v úvodních titulcích se smutným, škemrajícím pohledem na tváři prosila. Ovšem, když se do záběru vloudal urostlý švédský hokejový útočník ze vzálené planety (Thor), celé tohle dílo bylo už více uvěřitelnější. ()

corrimson

Bože, ty kostýmy. Připadal jsem si jako u homíků na maškarním, to opravdu nemůže zbroj vypadat jako zbroj a kladivo jako kladivo? A černý SEVERSKÝ bůh? To snad nemyslí milí multikulturisté vážně.. ()

One_tchura

Od filmu jsem čekal, že se bude hodně přibližovat komiksovým filmům, avšak po pár minutách jsem zjistil, že se film ubírá úplně jinak, než jsem předpokládal. Naštestí, z mého pohledu, se lehce, a bez nudění, postupně ubíral dále dopředu, a i když jsem samozřejmě i počítal, jakým způsobem zřejmě dopadne, film mne velice dobře naladil. A v klidu jsem se dostal až nakonec. Žádné extrémní zvraty, solidní příběh, perfektní obraz, i temné scény-velice slušné. Trošku mi tam akorát neseděl ten ,,zvětšený" Iron man. A taky to městečko v poušti, bylo jakoby nedodělané a usekané. Jinak ale velice dobře hodnotím, zvlášť i za kvalitu obrazu. 80% ()

JIRKKA

Captain America a právě Thor mně navnadili, abych šel na Avengers. U Thora se mi moc líbila také vizuální stránka, barvy, tak zvláštní a působivé, myslím v jeho říši. A Chris Hemsworth, to je druhý ,,The Rock,, Dwayne Johnson. Je udělanej, sympaťák, přirozený, umí hrát. ()

Ollivander

Vizuální efekty úplně postrádají smysl pro střídmost, zde měl někdo zasáhnout, ale nešetří se vtipem, takže otráven rozhodně nejsem, naopak. Hudba (Patrick Doyle): 4z5 (80%) ()

Polda99

Chápu, že filmové zpracování slavného komiksu se soustředí především na akčnost, efekty, humor a že hlavním cílem režisérů je pohlídat si, aby postavy vypadaly v každém záběru co nejvíc sexy. Thor je rozhodně celkem vydařeným filmem, který po náročném pracovním dni dokáže být příjemnou nenáročnou relaxací a rozhodně si nezaslouží nijak špatné hodnocení. Bohužel ale těch marvelovských komiksů se v poslední době vyrojilo už přeci jen příliš a možná by chtělo občas se zaměřit trochu i na scénář nebo návaznost a komplexnost celého filmu. Naivita celého příběhu je v Thorovi až otravná a celý děj je tak šablonovitý, že jsem se chvílemi nudil. Myslím, že MARVEL by se propříště mohl snažit trochu víc. Přeci takhle slavné komiksy si zaslouží to nejlepší zpracování.... ()

radek.896

Polovina filmu mě nudila, pak přišla akce na pár minut a začalo se to rozjíždět. Chtěl jsem to po půl hodině vypnout, ale nakonec jsem se dobral až ke konci a nelituji. Za mě to jsou nejslabší 4*, které jsem kdy dal. Viděno ve 2D, ale i tak mi 3D vůbec nechybělo. ()

silencewater

Vsude jsem slysela velkou krytiku a jake je tento film sklamani, ovsem po zhlednuti musim protestovat, svuj ucel to zcela splnilo. Rozhodne jsem se nenudila a mnohem vic nez Thor byl zajimavi jeho bratr Loki. Jeto proste komiks, takze clovek nemuze cekat extra herecke vykony ani nic extra odusevneleho, jde skratka o zabavu a akci a to se povedlo. Ja jsem spokojena a tesim se na pokracivani. ()

JUK_JANA

Takhle nějak si představuji komixovou adaptaci, na kterou si zajdu víckrát do kina. Pro mě víceméně úvod do světa Avengers. Spousta hlášek i akce. Nejzajimavější herec Tom Hiddleston jako Loki. V dabingu nečekané spojení - Chrise Hemswortha daboval Jan Maxián nezvykle hlubokým tónem hlasu. ()

Portman01

Thor prekonal moje očakávania :-) . Hlavný hrdina je taký sympatický, že až ma zamrzelo, že som si to nepozrel v pôvodnom anglickom znení, ale určite tak v najbližšej dobe učiním. Soundtrack, príbeh, efekty, atmosféra mi v mnohom pripomínala remake Súboja Titanov. A verte mi, že po slávnej PC hre Age of Mythology, mi mytológia prirástla k srdcu. V Súboji Titanov pekne vykreslili Grécku mytológiu a Olymp, v Thorovi zase Severskú mytológiu a Asgard. Ak to mám porovnať, tak Asgardu sme si užili viac ako Olympu, ale to filmu len prospieva. Je to predsa komixovka. Fantastický svet do komixoviek patrí. Kedysi sme sa tešili na návrat do Stredozeme, ja sa už neviem dočkať návratu na Asgard v Thor: The Dark World. Zatiaľ po prvom pozretí 4 hviezdičky, ešte mi tam niečo k dokonalosti chýbalo. ()

Corek

Výkvět kinematografie to není, ale jako spestření večera, kdy mozek prosí o trochu klidu je to výborný. Mile mě překvapilo stvárnění Asgardu, které korunuje postava strážce. Chvílemi to bylo i na tři a půl ;) ()

Monikasson

Príjemné 2hodinové fantasy.Dej neotravuje a nemučí.Chris zahral Thora prekvapivo dobre a miestami by som mu,že je ozaj Thor fakt zhltol.Trochu málo priestoru pre Hopkinsa,ale zase film ,i tak nebol o ňom.Mne sa to páčiloa celkom sa teším na Thora dvojku. :-) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)