Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

BoPo

Dosť to pripomína staré filmy so Supermanom (Christopher Reeve), a to predovšetkým druhý film v poradí. A aj tu hrá významnú rolu romantické koketovanie medzi superhrdinom a smrtelníčkou. Povedal by som, že tento film je z celého marvelovského univerza najviac určený ženskému publiku. Inak dostanete nič moc zápletku súboja dvoch bratov o pozornosť otca s trochou tej akcie. A ako bonus asi najzbytočnejší herecký výkon v kariére Natalie Portman. Treba ešte dodať, že poradie najlepších Marvel castingových výberov je: 1. Iron Man, 2. Loki a tretie miesto práve Thor. ()

st.ranger

Nijak zajímavá, natož zábavná podívaná plná přehnaných efektů, laciných dialogů a tupé šablonky o napravení zlobivého syna. A jelikož se jedná o Marveláckou adaptaci komixu, nesmí chybět zbytečná scéna po titulkách. Až na prostředí Asgardu nebylo ani z efektů nic zajímavého, souboj s vlastním strážcem byl jen scénáristickou kličkou k naplnění nezměrně tupého klišé. Dívím se, že Chris Hemsworth nezpívá v metalové kapele. Hřívu i hlas na to má. ()

CISTICZ

cekal jsem teda o dost vic, nemastne neslane, hopkins je desnej, zbytek to taky pekne sere.(wtf Rene Russo?) Aspon to Branagh natocil jako komedii. ()

McClane

Skrz na skrz průměrnej film, kterej ničím nepřekvapí, ale ani neurazí, v půlce asi 15 minut dost nudí a hodinu po skončení totálně vyšumí. ()

Hwaelos

Všechno špatně. Mizerné triky, úchylné oblečky, nicotný příběh. Jako start nové série zoufalý pokus. Jediné, co funguje, je výběr ústřední dvojice a dobře dávkované vtipy, které prozrazují, že Branagh věděl, jakou blbinu točí a možná se tak snažil shodit přepjatost všeho ostatního. ()

MoiJe

Uvod totalne nudny, sceny vylozene samoucelne. Potom uz len trochu nudne. Stale podla mna nevelmi zvladnute. O akej originalite tu pisete? Proste ee. (Pobavila som sa na injekcii do zadku a na myslienke posielat niekoho na Zem dospiet. :)) ()

Johny_fork

Thor je správnej chlapík, kterého nelze nemilovat (i když já bych dal přednost Natalii, ale to odbočujeme:), režisér vsadil na akci a zvládl jí na jedničku, rány Thorova kladiva ucítíta až ve vašich obývacích pokojích, k tomu nutno dodat, že snímek nepostrádá smysl pro humor a Asgardie a Ledová planeta s obry, ty vypadají zkrátka parádně. ()

Terva

.....lidstvo kdysi přijalo prostou pravdu : že v tomto vesmíru není samo..... Thor je divoch a nedbal rad svého otce. CITÁT - Nemáš tušení, co tvé činy rozpoutají, já ano.......... Líbí se mi vyváženost mezi dějem a akčními scénami. Divák má šanci i trochu popřemýšlet a dialogy nejsou zas tak zdlouhavé, aby se člověk nudil a ještě řeší vždy konkrétní situaci. Jediné co je trochu rušivé jsou střihy mezi naším světem a Asgardem. Světy jsou prostředím a technologií tak rozdílné, že náhlý skok z jednoho do druhého vyruší diváka z plynulého sledování děje. Možná vás také rozesměje Thorův příchod do zverimexu. Mě teda jo. CITÁT - Chci koně !!!....... Opět tu panuje ta Marvelovská provázanost. Nejlépe je vystižená ve scéně kdy jeden ze strojů přijde na Asgard. DIALOG - AGENT 1 - Co je to ? Starkova hračka ? AGENT 2 - Co já vím. Nikdy mi nic neřekne.......... Thor, párkrát sražený autem a silně zamilovaný začíná dostávat rozum ( To je věta, co ? ), leč Mjolnir je mu stále odepírán. Závěrečné události jsou strhující, ale ne tak akční, jak by někdo očekával. Kdo vydrží závěrečné titulky může si přečíst ještě upozornění, že Thor se vrátí ve filmu " The Avengers" a úplně na samém konci titulků je ještě dovětek. Dvd obsahuje audiokomentář režiséra, vystřižené scény a Cestu k Avengers, což je krátký dokument o celé komiksové partě. ()

jh666

Nerad bych se pletl, ale Thor je první komiksový film, který je spíš Fantasy než sci-fi, za což jsem rád, Jako fanda Marvelu a severské mytologie jsem se na film neskutečně těšil a pak hi nedávali v mým kině (taky jsem si pak našel jiný). Jinak k filmu. Pominu-li Avengers, je to pro mě nejlepší film Phase I. Nejlepší záporák, až takhle dobrýho jsem Lokiho fakt nečekal, nádherný Asgard a největší vtip v cellým MCU je Heimdall. Bílýho Áse hraje černoch. Chápu, že ty kdo neznají severskou mytologii to nedocení, ale mě to fakt pobavilo. 5* ()

Dale

Uf, ešte väčšia somarina než bežné komiksy. To prepojenie rozprávkových svetov s našim... Nechýba klasicky trápna love story epizódka ani nevýrazný záporák. Celé to bolo taký zlý vtip. ()

MrCreosote

Když jsem před lety několik dní v kuse pařil Warcraft, říkal jsem si, jak skvělým nápadem by bylo natočení adaptace téhle hry. A Kenneth Branagh mi to splnil. Válečníci s kladivy a sekerami se prohánějí po duhových mostech, aby dali na budku několika obrům žijících v ledových jeskyních a stíhali přitom i rodinné a mocenské hrátky. Dokonce tu funguje i obrovský kontrast mezi rozmáchlým, velkolepým Asgardem, kde se pro patos nechodí daleko, a jedním polomrtvým zapadákovem, kde ani ty lišky nedávají dobrou noc. To, co by se v rukou řemeslníka proměnilo v infantilní leporelo s jedním létajícím vlasatcem s plastikovým kladivem, je díky divadelně smýšlejícímu Branaghovi příjemná fantasy s dobrými herci a fungujícími emocemi. Odehrávat se celý film v komornější rovině pouze s trojicí Hemsworth - Hopkins - Hiddleston, mohl být Thor pravým uměleckým dílem. Takhle zůstalo "pouze" u letní oddychovky s uměleckou nadstavbou a cameem budoucí akční hvězdy. ()

PanCitron

No osobně to na mě působilo jak splácání dvou sice dobrých ale symetrálně odlišných scénářů dohromady. Zatímco scény v Asgardu (a celou dobu mi jako fanoušku Doctora Who nemohla nenapadnout podobnost s Galifreyí) se braly až moc vážně, pozemské byly zase až příliš nad věcí. A celkvoě to působilo dost pochybně,a le celkem soklidní zábava alespoň. ()

moviesfan

Za poslední dobu je Thor pro mě asi jeden z nejlepších komiksáků. Ne-li nejlepší. Určitě bych našel několik věcí, které bych mohl vytknout, ale ku prospěchu filmu to bylo vtipné, svižné, dobře akční včetně dobrého fantasy prostředí a kostýmů. Ani mi nepřišlo nic přestřelené a zavánějící nudou. ()

JayZak

Nejdřív jsem se hodně divil volbě Branagha jako režiséra Thora, komiksového svěřence Marvelu, ale v průběhu projekce jsem se divit přestal, protože Thor v sobě skrývá na komiksové poměry neobvykle silný příběh s podklady z mytologie, který si je dokonce podobný se syžetem Shakespearova Krále Leara či Jindřicha V. - což už jako Branaghova volba nevypadá tak nepravděpodobně. Co se týče výsledku, tak britský režisér nezklamal. Thor je pohádka jak má být, umně spojující pozemskou romanci s vesmírným světem Asgardu, který působí jako ono fantastické království, kde ještě nevymizel smysl pro čest a spravedlnost, kde král dává morální lekci svému neohrabanému synovi a kde není místo pro zrádce. Vesmírné prostředí točící se kolem cestování Bifrostem-duhou je pak malebným doplňkem. Taky bych rád vyzdvihl překvapivě dobré herectví Chrise Hemswortha či roztomilou Natalii Portman (která mě např. v Garden State spíše iritovala). ()

JohnCZ

Bývá zvykem, že pokud od filmu nic nečekám, dokáže mě o to více překvapit. Thor je toho ideálním příkladem. Je to po všech směrech skvěle natočená a zahraná akční fantasy oddychovka, který se absolutně nebere vážně. Scény na Asgardu a Jotunheimu byly náležitě epické a vizuálně úchvatné. Naopak Midgard (čili Země) byla příjemně civilní a romantická linka potěšila. Chrise Hemswortha mám v oblibě čímdál tím více. Je to nehoráznej sympaťák a na tyhle role se hodí 100%. Ostatní herci s Natálkou v čele skvěle doplňují lehce komediálně laděnou jízdu. ()

CiTrus007

Kromě Natalie a krásného CGI Asgardu, na kterém si designéři vyhráli víc než je zdrávo, tu není moc k vidění. Komiksová předloha totiž nebyla do filmu přetavena příliš šťastně, a tak vše působí hodně ploše a neosobně. Překvapivě ani herecké výkony hlavní dvojky nedosahují úrovně, která by jim příslušela. A fantastický příběh, jakkoliv může být originální, vyznívá spíše úsměvně. Tento film měl potenciál i prostředky, bohužel ale má očekávání nenaplnil. Přesto se ale na něj dá dívat, místy je to doopravdy pastva pro oči... Za úžasný vizuál a částečný fail dávám 6/10. ()

joehot

Zvážnění blockbusterových komiksových filmů, to Thor nabízí. Místo efektních a perfektně natočených akcí s nepříliš povedenou dramatickou stránkou nacházíme v dílku Kennetha Branagha pravý opak. Že na to nestačí? Hloupost, takhle se mi to líbilo - příjemné oživení, mezi těmi tucty komiksovek, které se teď točí. Tom Hardy tvrdí, že Thor je pilot k ultradrahému seriálu - dovolím si ho trochu poupravit. Thor je pilot k Avengers - v tomto směru mě potěšilo maličké cameo Hawkeye. ()

corpsy

Tak nejako mám zmiešané pocity. Film nepatrí k tým zlým komiksovým adaptáciám, ale rovnako to nieje perfektná komiksová jazda. Snímok robia okamihy. Hlavne strhujúci úvod v Asgarde a Jotunheime, v ktorom je titulný hrdina predstavený v opačnom svetle, v akom nakoniec dopadne. Chris je riadny matroš, má charizmu a telo, rovnako aj Natalie je na spapkanie, aj keď nepredvádza žiadne priliehavé kreácie. Je to únikový letný blockbuster, ktorý ale nieje dokonalý. Možno na druhé zhliadnutie, resp. v kombinácii s budúcoročnými THE AVENGERS. P.S. Ale má zatiaľ najlepší soundtrack roku. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)