Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Něrpa

Hodnocení filmu celou dobu kolísalo od tří do pěti. Ty čtyři možná časem upravím - spíš směrem dolů, protože je ve filmu spousta dlouhých záběrů, které mě nebetyčně srali. Například přestřelka na schodech, to jsem si bez pauznutí odskočil, a když jsem se vrátil, tak se stále nic nedělo. Vzít nůžky, půlhodinu minimálně odhodit a máme tu docela svižnou jízdu. A ta hudba je příšerná. Nevěřil jsem vlastním očím a uším, kdo že to složil. ()

helrohir

Vynikajúca gangsterka s hviezdnym obsadením. Costner, Connery a De Niro zahrali svoje role priam dokonale. Záverečná prestrelka je legendárna. Jedniná vec, ktorá mi vadila, je podľa môjho názoru do jednotlivých scén nehodiaca sa hudba. 90% ()

kubilov

Pravým hrdinou Neúplatných rozhodně není Kevin Costner, i když se v roli, která mu zařídila všeobecnou známost hodně snažil, jsou jimi dva jiní lidé. Na jedné straně Sean Connery, už zde vykreslený téměř jako kmet, avšak hrající naprosto parádně, no a na té druhé je to bohužel trochu upozaděná postava Al Caponeho v podání jako vždy v tomto žánru perfektního Roberta De Nira, jehož posedlost dokonalé interpretace Caponeho se už stala legendární. Poměrně mě potěšil i mladý Andy Garcia, který je pro roli mladého italského policisty jako ušitý. Untouchables sice na jedné straně nejsou nejlepším De Palmovým dílem, ovšem rozhodně patří jak ke špičce tohoto klasického autora, tak i ke špičce všech mafiánských filmů. Prohibice, 30. léta, Chicago, De Niro.. tohle nemohlo dopadnout jinak. ()

iz67

Predne: Costner ma 100% cuch na hovadiny. Tohle pravidlo vam usetri spoustu casu. Takze nebyt De Nira, tak je to jen za dva. Pateticke, cernobile, nudne ..... A ten Ejzenstejn?? Nejlepsi komentar "Panacek". A ......, "manzelstvi je prima". ()

subic

Můj komentář viz KevSpa, je to dost rozvláčné a málo emoční... k tomu ještě dodám, že to byla prvotina pro Patricii Clarkson, byť už jí tehdy bylo 28 let. 6,5/10 ()

Maxwell28

Costner a De Palma v nejlepších letech + jako bonus neskutečnej De Niro a Garcia s Dragem. Prostě top gangsterskej film, kterej pro mě už asi nikdy nic nevyrovná. ()

Guran

Pěkný film Briana De Palmy z gangsterského prostředí s Kevinem Costnerem v hlavní roli. V první řadě vynikající herecké obsazení, které dovršil Sean Connery ve své vedlejší roli. Pěkná muzika, která perfektně zapadá do děje, na tu dobu skvělé efekty a dech beroucí akční scény, zvlášť ta v tom nádraží, ta mě dostala. Snímek velice chválím, velký filmový zážitek! ()

darthvader77

Docela dost patetické, ale výkony pánů Conneryho, Costnera, Smithe, Garcii a De Nira vytahují tenhle snímek mezi to nejlepší, co jsem měl možnost v mafiánském žánru vidět. Navíc ta inspirace historickými událostmi pro mě jako milovníka dějiny přidává na zážitku. Jinak Sean Connery v té uniformě na začátku vypadal zajímavě :D ()

bohhous22

Od úvodního songu,dal pánové Sean Connery,Robert De niro. ..Navíc jako Al Capone, zkrátka a bez okolků si snímek zaslouží a hlásá svoji nesmrtelnost.V současný produkci hlavně teda americky zejo ...Kolik vyleze kvalitních filmů gangsterskych o Talianech a podobnejch burtu . ()

Boudyy

Jestliže Sick-Boy tvrdí, že cena akademie pro Seana Conneryho za roli Jima Malone neznamená kurva nic, já tedy nesouhlasím. Ovšem koho bych ocenil ještě, toť ne moc rozsáhlá role Roberta de Nira jakožto Al Capone. Jedna z lepších gangsterek, neprávem opomíjená i navzdory dobře napsaném příběhu a nepřílišnému akcentu na škodlivost alkoholu. De Palma se už nikdy tak neblýskl, ovšem na pátou hvězdu by tomu chtělo ještě přidat. ()

Jehan

Brian De Palma vytvořil majstrštyk. Jak by se dnes řeklo referenční dílo. Veledílo. Kdo tomu něco vyčítá (třeba jako že to nemá spád nebo co), ať se jde bodnout. Skvělý film! Jinak si myslím, že prohibice je naprostá blbost. :-) ()

johnsnow

Jedna z najlepších gangsteriek z dôb prohibície. Surová, realistická, krvavá, drsná a založená na skutočnosti. Úžasný Costner, Výborný Connery a De Niro ako Capone mohol dostať viac priestoru ale aj na tom malom dokáže zaujať. Akčné scény sú krvavé a super, najprv som si myslel, že lepšiu ako na moste nedostanem ale potom prišla tá na stanici a bolo to vynikajúce. A hudba bola tak výborne zvolená, že nedať tejto dokonalosti 5* bol by to najvyšší možný zločin. ()

horor2

Nekompromisní s ničím se nepárajíc KLASIKA, ve které jde Kevin Costner po krku Robertu De Nirovi. Billy Drago jak už bylo u něj zvykem opět zahrál nechutného zabijáka, který je slizký už od pohledu. Brian De Palma v dokonalé formě! ()

jayman

Veľká divadelnosť. Ide z toho pátos, ale ten poctivý druh, ktorý prežijete. Idú z toho aj divadelné prehrávačky, ale tie v duchu doby odpustíte. Scenár je epický a jednoduchý, kamera je oldschoolovo vynaliezavá a vlastne po dopozeraní vôbec netreba vysvetľovať, prečo je toto kultová snímka. ()

PlayEasy

Perfektně vystavěná gangstarka, která se odehrává v dobách prohibice v Chicagu, kdy zde vládl Al Capone a celé město měl pod palcem. Ale pak se čtveřice "Neúplatných" (Výborný KevCost, dobrý Ch. M. Smith i Andy Garcia, ale všem vévodí Sean Connery, který si toho oscara zasloužil a to nejen za tento výkon, ale i za velký přínos kinematografii např. 007) rozhodne udělat dobrou věc a tohle zkorumpované město (tehdy:) alespoň trochu vyčistit, a i když dva z nich přijdou o život, tak nakonec "Alfonse Caponeho" dostanou. Také Robert De Niro zaujal a, i když to nebyl bůhvíjaký výkon, tak jeho úsměvu prostě nelze odolat. A legendární přestřelka na schodech společně se skvělým koncem tento film pozvedla mezi filmovou špičku! 95% ()

Sharleen

Plejáda skvelých hercov, réžia Brian De Palma, hudba Ennio Morricone a čo som si všimla až pri tomto pozrení, že kostýmy mal na starosti sám Giorgio Armani. Malo to drobné chyby, ale ako celok veľmi silné. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery