Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Stanix

Musím říct, že snímek, který je již dnes bezesporu klasikou, se mi bude velice těžce hodnotit a rozebírat. Nicméně si nemůžu pomoct a musím dát palec dolů za naprosto nevhodný hudební doprovod, jinak geniálního a mnou velice oblíbeného Morriconeho. Hlavním sklamáním je ale soustředění děje pouze a výhradně mezi "četníky". O "zlodějích" se vyskytují pouze krátké obrazy a tak se stalo že pár skečů okolo Capona a jeho gangu nedokázalo dostatečně vykreslit jeho a jejich charakter. To byl zřejmě záměr. Na druhou stranu stvárnění Ala De Nirem nemohlo dopadnout líp a Connery jako "pendrekář" taky dobrý. ()

slavokvasic

Výborne natočený film s nečakane rýchlim spádom na dobu kedy film vznikol. Legendárna prestrelka na schodoch bola podľa mňa trochu prehnane spracovaná. A paródiu si to jednoducho pýtalo (bláznivá strela). Skvelé herecké výkony myslím ani netreba viac spomínať. ()

speedy7929

Costner (mal som problém ho spoznať), Connery, De Niro, takto si dokážem predstaviť film o slávnom Al Caponem. Príbeh nás nesie do 30tych rokov kedy začala prohibícia a lov na Alfonza Caponeho, ktorý sa snažil podplatiť koho sa len dalo. No prišla však partia policajtov, ktorý si hovorili Neúplatní a Al mal po vtákoch. Konečne som zistil odkiaľ pochádza známa scéna s kočíkom (videl som ju v Bláznivej strele, Simpsonovci). ()

kyLuke

Vynikající gangsterský film . Asi nejlepší zachycení boje proti prohibici a boje proti Al Caponovi .... Skvěle napsaná , natočená a především hudebně zkomponovaná gangsterksa s geniálními hudebními motivy Ennia Morriconeho , který Oscara možná i dostat mohl . A navíc Sean Connery a Kevin Costner - vynikající ! .... Zlatý glóbus 1 : Herec VR - Sean Connery + 1 nominace:Hudba ()

Zombiepod

Brian De Palma v trochu inom svetle - stále ukazuje, že gangsterky vie točiť ako jeden z najlepších, a zároveň sa nebojí experimentovať s trochu gýčovou popcornovou kultúrou. Nedotknuteľní sú v prvom rade i tak jedna z najlepších gangsteriek z prohibície, s hromadou nezabudnuteľných hlášok, ľahkým hollywoodskym humorom, výbornými hercami a množstvom veľmi silných scén. Prestrelka na stanici a záverečná naháňačka po strechách sú dnes už kultovými scénami a De Niro ako Capone v trochu epizodickej roli bol perfektný. ()

Mahowny

Průměr, imho přeceňované. Na můj vkus šablonovité a nepřirozené. Nejvíce mě zaujal naprosto nesedící soundtrack. Rozhodně to není nejlepší De Palmův kus, např. Carlito´s way je o hodně dál. ()

Raagash

Skvele herecke obsazeni, trosku romanticky pojate Chicago 30. let, ale budiz. Co v tomto vycniva nadevse je hudba Ennia Morricone, to dela z tech pomyslnych ctyr * pet. Well done ()

Pulper

Pěkná akce a slušné herecké výkony. Hvězda dolů za nepřesvědčivého De Nira. Jeho Al Caponemu nevěřím ani trochu. To je parodie na mafiána. ()

Shitonit

V zásadě se jedná o povedený pohled, do světa amerického zločinu třicátých let. Seraná prima parta herců, děj dávající smysl, a konec, který přichází přesně o momentik dřív, než mě to začalo celý vadit. Takže za tři. ()

Rattlehead

Nádhera, jeden z nejlepších amerických filmů za posledních padesát let. Ani nevím, co pochválit dříve, jestli kameru, příběh, herce, muziku... Výtečné dílo, kterému kraluje úžasná přestřelka na nádražních schodech. ()

Amonasr

Ve srovnání se současnými podobnými thrillery tento působí jako taková relaxační procházka růžovou zahradou. Tvůrci ještě neměli potřebu přehánět vše až ad absurdum, aby nenasytného diváka šokovali stále větší brutalitou a fantasmagorickými kousky mimo jakoukoliv představitelnou realitu. O to lépe se na film dívá, upřednostňuje totiž příběh samotný a okořeňuje ho jen tak, aby byl stravitelný a zároveň báječně chutnal. I přes reálný základ ale nejde o žádný dokument či morální apel, navrch má jasně komerce a té se přizpůsobují všechny triky, jak se co nejspolehlivěji podbídnout většinovému divákovi, který se chce víc bavit, než přemýšlet. Takže žádná filosofie, jen dokonale zvládnuté filmové řemeslo. Což ale není málo. ()

Kenneth

První půlku filmu jsem se nasmál. Connery (policajt) jde po ulici s Costnerem a říká mu: "Když nechcete dostat shnilé jablko, neberte ho ze sudu. Utrhněte ho ze stromu." A takových seků předvedl Connery ještě mnoho - skoro pokaždé, když promluvil. V té druhé půlce už převažovala spíše naivita. Celkově se tedy film nedá brát moc vážně. Akce opět vytlačila reálnost, ale nebylo to zas až tak hrozné. ()

Zdenda

Abych pravdu řekl chvílemi mi do očí bylo, jak je to neuvěřitelný (a dokonce mi při sledování často napadala otázka, zda-li to nejni komedie:(. Až sem chtěl dát za 3, ale malokdy se vidí tak povedený konec,takže v součtu - 4*. ()

HanSolo

Tohle byl první film, který ve mně vyvolal pocit, že bych chtěl být za každu cenu mafiánem. Co říct, nejlepší dílo Briana De Palmy. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery