Po prijatí zákona, zakazujúceho výrobu a predaj alkoholických nápojov, nastala v USA v dvadsiatych rokoch éra prohibície, ktorá bola zároveň aj érou vzostupu mocných zločineckých gangov, ktoré mali z nelegálneho alkoholu výnosný obchod. Hlavou najmocnejšieho z nich bol známy chicagsky mafián Al Capone. Na druhej strane stoji mladý a ambiciózny policajt plný ideálov Eliot Ness. (RTVS)

Poker_Face

Viděno po mnoha letech, tentokrát v originálním znění a musím dát hodnocení nejvyšší. Snad jediná role Costnera, kde mi nevadil. Connery mi čím dál víc připomínal mudrce Gandalfa (asi by se na něj vážně hodil). De Niro je prostě jako vždy dokonalý a Morricone je snad ještě něco víc. No a jsou tu zase De Palmovy schody. ()

waska

Jednoznačně nejlepší gangsterka ze 30.let. Za co už by měl dostat Sean Connery Oskara, když ne za roli neúplatného chicagského poldy? Perfektní výkon předvedl Kevin Costner, mimochodem, jedna z jeho nejlepších, ne-li vůbec nejlepší role. Samozřejmě se nedá opomenout ani vynikající Robert de Niro, který perfektně ztvárnil Al Caponeho. De Palma vytvořil mistrovský kousek. Scéna, kde zastřelí Conneryho, je přímo elektrizující. A o přestřelce na schodech už toho bylo taky napsáno dost a dost..Tento film patří do mého TOP 10. ()

Ceberus

Costner ve své roli typického klaďáska, De Niro ve své roli nekompromisního machýrka, ale nejlepší je stejně Conneryho švihák, který má jasnou představu o tom, jak to ve světě chodí. Je to taková odlehčenější verze Amerického gangstera. A konečně jsem se také dozvěděl, odkud že je ta scéna s kočárkem na schodech ve třetí Bláznivé střele. :-D ()

mdouglas

Pro mě snad nejlepší gangsterka co jsem zatím viděl. Výborné herecké výkony, stylová atmosféra a příjemná hudba. Osobně mi to nějak připomělu hru Mafia :) 96% ()

marusaj

Mirkodušínovksý neohrožený Kevin Costner se snaží dostat slizského krutého a totálně arogantního Roberta De Nira. Tak jo. Gangsterka staré školy. Atmosférická výprava, která stylizuje realitu 30. let až poeticky. Sean Connery s Andy Garciou, kteří dělají Kostnerovi pravou a levou ruku, jsou opravdoví a až nesnesitelně sympatičtí. Emoce se snoubí s krutostí. Bída a zoufalství ekonomické krize s honosností mafiánského světa. De Palma to má pevně v rukou. Ale.. chybí mi zde taková hrubost a taková ta špinavost doby (i scény plné krve jsou jakoby krystalicky čisté, bez smítek prachu), chybí mi reálnost chování (u hrdinů kladných mi vadí absence strachu, u hrdiny záporného absence inteligence). Film po všech stránkách "kvalitní", ale bez pro mne důležité reflexe a dávky reality a reálného života. ()

sanikope

DeNiro super plus Andy Garcia v bokovkových rolách žiaria. To je ale asi aj všetko. Costner v roli sladkého policajta ktorému všetko čoho sa dotkne obráti sa v spravodlivosť. Dokonca i bad guys sa idú posrať keď jeho 4 untouchables idú do akcie. To však ešte stále bolo pozerateľné i keď som musel žmúriť obe oči do momentu keď good untouchable Connery je kompletne rozpáraný plným zásobníkom zo samopalu ale ešte si veselo požije nejaku tú polhoďku, počas ktorej poctivo čaká na príchod svojich parťákov aby im vyzradil potrebné info a mohol pri nich hrdinsky posledný krát vydýchnuť.... Od tejto scény mi dosť došla trpezlivosť... scénu s kočiarom ani nemienim rozoberať- tá bola totiž kokotsky vykalkulovaná grcka. Ale čo mi najviac a to MYSLÍM najviac liezlo na nervy bol ten neuveriteľný soundtrack pod ktorý sa podpísal Ennio Moricone. Ak je niekde TOP Ten Worst soundrack ever tak tento OST si v nej jednoznačne zaslúži byť. ()

Shakaar

Ci se mě na filmu líbí? Atmosféra, herecké výkony hudba. Prostě vše do sebe zapadá. Znovu se tedy ukazuje moje domněnka že dříve se filmy točili kvalitněji. Neříkám že v dnešní době nenajdeme kvalitní film, ale je jich méně a špatně se hledají. The Untouchables mi navíc přijde jako by film rychle proběhl a stále nemám ho dost. Stopáž 119 minut se mi proto zdá až příliž krátká že si říkám že konec vcelku uspěchali. Proto kdyby měl film o takových 20 minut navíc, určitě bych dal 5* :-). Přesto ale mi na něm stále něco chybí. 4* ale přesto je dobrá známka a rozhodně patří mezi moje nejoblíbenější filmy. ()

alonsanfan

Tak takhle ano Svatý Lese! Tento film vyzdvihuji a stavím v protiklad amorálním zločince uctívající trilogii Kmotr a proti jejím fanoušků jsem rozhodnut bránit jej do svého posledního právnického dechu. S chutí přehlížím občasnou očividnou kýčovitost snímku a vyzdvihuji to, že je konečně postaven a kope za Ty, kteří si to dle mého názoru zaslouží více než gangsterové. A že lze s takovou látkou i z té dobré strany zákona pracovat a to nad míru úspěšně, o tom mě všichni účastníci filmu přesvědčili vrchovatě! ()

Oonika

Když pominu tu hloupou hudbu, černobílé postavy a některé směšné scény, tak to na mě udělalo docela dojem. Byla jsem zmatená kvalitou obrazu, protože jsem koukala na bluray, vůbec mi nedocházelo, ze které to je vlastně doby... Takže zpětně už se těm blbinám tolik nedivím... :D ()

Acrobat

Čo viac si želať, čo viac si priať. Stáť na piedestáli, vavríny zaslúžene brať. Ó nebesá, zľutujte sa nad ohavným, priveďte blaho, slasť a kúsok ohňa nám poddaným. Ťažko svedčiť, nenávistne plakať. Deti s otázkou, kedy budú ďalšie jatka. Kokteil chladí moje ústa, cigara značí postavenie chlapa. Pozriem sa dole, nie to nie je klam. Chodí tam bosá, Bože, anjelský to zjav. Rúcajú sa hradby, valia stroje, peniaze nie sú, obrovské to zbroje. Účtovníka hľadaj v mori plnom krvi, výpoveď dones v kočíku falošnej vdovy. Už choráli znejú, vedú ho skrz tesnú uličku. Obďaleč stojí chlap opierajúc sa o barličku. Netušíme my samozvaní, aké osudy pripravil nám život drsný, nemilostivý a zlý. Nevyriešil nič, no ukázal, vyhral, legendu zrodil. Súčasť kvalitného kultu prežívajúceho temné dni straty ducha a viery spoločnosti v seba samú. ()

RajAthen

Zvláštní kombinace ohledčeného a až naivního pohledu na tematiku (nábor, účetní-válečník), aby pak snímek o poznání přitvrdil. Má ale stále punc 80. gangsterek, ač bych Neúplatné za jednu z nich neoznačil. Andy Garcia tentokráte nezvykle na "špatné" straně zákona. ()

Forty-

Je možné priať si lepšiu tému pre gangsterský film ako americkú prohibíciu? Ťažko. Má to však taký malý háčik. Godfather pred mnoho rokmi nastavil akémukoľvek konkurentovi v tejto oblasti latku šialene vysoko a chceme či nie, porovnávaniu sa tu dá vyhnúť len ťažko. Aj keď je Untouchables poctivá gangsterka, sofistikovanosťou a dramaturgiou sa na Godfathra nechytá ani vo sne. A často som mal dojem, že sa ani nesnaží. Tento film je síce miestami parádne napinavý, ale postupom si uvedomíte, že obsahuje neuveriteľne veľké množstvo klišé amerických filmov o hrdinoch. Kladný hrdina, jeho starý a charizmatický mentor, veľký záporák z ktorého sliz okato tečie, citový vydierák s rodinou, druhý hlavný hrdina zomrie, podpriemerné prestrelky a miestami príšerne otravná hudba, ktorá ma vo vás evokovať pocit ako ďalší americký hrdina zachránil svet a ako máte byť dojatý. Škoda týchto prešľapov, pre mňa je to príliš veľké sústo na to, aby som zaradil Untouchables do kruhu filmov, ktoré by som si mal chuť znova pozrieť. ()

XsApollo

Režisér Brian De Palma zostal po úžasnom Scarface pri gangsterskej tématike, no tentokrát sa vrhol do obdobia prohibície. Úžasné herecké výkony, prepracovaný scénar a k tomu skvelá hudba. Bavil som sa od začiatku do konca. Viva la Untouchables! ()

Rawar

Opět shlédnuto a musím zvednout na pět hvězd, snažil jsem se ignorovat fakt že ve filmu hrají naprosté špičky, Kosťa, sir Connery, De Niro, Garcia, hru doprovází srdcový a osudový skladatel Ennio Morricone, že režisér je jednička ve svém oboru, že celý příběh není jenom o policejní práci a stíhání protřelého gangstera a obchodníka s chlastem za doby mé oblíbené prohibice, kdy se děly v Americe ty nejúžasnější věci, ale také o přátelství a důvěře. Snažil jsem se to všechno nějak přejít a zhodnotit tenkrát film bez zaujetí. Ale je to nesmysl. Je to naprosto skvělá a čistá práce a za ústřední motiv ode mě dostává Ennio dalších 100 bodů. Skvostný zážitek ()

Maximilianus

Stará gangsterka, ktorá už v 21. storočí veľa vody nenamúti. Ešte prvá polovica je dobrá, celkom napínavá, herecké výkony sú dobré, ale druhá polovica je plná umelého napätia, divného jednania postáv, jednoduchých dialógov a tá "legendárna" scéna na schodoch je dosť stupídna. 7,2/10. ()

Inozuka

Klasika o gangsterských vonucích ze Chicaga, kterým se šťourá do byznysu banda nýmandů z finančáku. EET je proti Costnerovi jen takové neškodné laškováníčko ... Ale vážně, dnes již klasika, která neomrzí, zejména kvůli Connerymu, a kterou u mě trochu zabila Bláznivá střela svou parodií finální scény na nádraží. Už se nedokážu nesmát ... ()

Likan7

S gangsterkami musím opatrně, nikdy mě tenhle žánr nezaujal. Neúplatní se mi ale líbili hodně. Dobová skvělá atmosféra, kterou prostě od první Mafie miluju a milovat budu. Ještě mladej a ne tolik otravnej Costner a skvělý Connery a Andy Garcia ve vedlejších rolích. Film má spád, je zajímavý od začátku, De Niro to zvládá s bravurou a přestřelka na schodech vlakového nádraží je brilantní, hlavně díky příchodu Garcii na scénu. Závěrečný soud je už jen velmi chutný bonbónek. ()

kukkik

Možná jsem už jenom zhýčkaný z lepších počinů ale tenhle kousek mě nijak neohromil. Většinou si toho u filmů nijak zvlášť nevšímám ale u tohodle mi vážně nesedla hudba a celkově ozvučení. To bylo opravdu žalostné a lepší zvuk by posunul celý film klidně až ke hranici pěti hvězd. Ale je to, jak to je, a díky hudbě, zvuku a někdy nepříliš přesvědčivým hereckým výkonům 3/5 ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (viac)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery