Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

BlackMount

A pak, že dnes už pořádný akční nářez bez CGI efektů, zahrnující nejlépe nějaké Autoboty a vyhození půlky města do vzduchu, natočit nelze. Liam si po většinu času vystačí se svými chvaty a poloautomatickým kvérem. Auta používá výhradně k přesunu a i ta Eiffelovka, navzdory jeho siláckým řečem, zůstala na konci filmu stát celá. A i přes tuto oldschoolovost nechává Taken většinu svých předigitalizovaných bratříčků daleko za sebou. Besson zkrátka po dlouhé době přišel s příběhem, který sice hojně využívá, pro Luca tak, typické tvůrčí atributy (tzn. děj je jednoduchý a stokrát provařený), ale který dokonale funguje. btw: Nechápu proč kriminální laboratoře utrácejí statisíce za speciální software, když v Paříži mají stroje k dokonalému zaostření fotografií na každém rohu. ()

asfalt

Toto som Neesonovi naozaj "žral". Presne tak nejak si predstavujem otca - špióna (hoci bývalého). Ísť si za svojím aj cez mŕtvoly a to doslova. ()

Utero

Nejsem moc na akční filmy. Zvlášt takové kde se bývalí policista snaží svými bojovými triky zachránit svoji unesenou dceru alá filmy se Segalem. Tenhle film mi, ale vyrazil dech. Liam Neeson v jedné ze svých nejlepších rolí je pravý cool hrdina co si na nic nehraje. Vlastne celý film si na nic velkého nehraje....vážně výborné akční drama u kterého není ani potřeba vypínat mozek, protože nějaké ubohé klišé v téhle parádě nenajdete. ()

Grimlok

Takovouhle akční jízdu jsem s Liamem Neesonem nečekal. Překvapil. Velmi povedený, cejtil jsem každou zlomenou kost, každý sepnutí spínače (kdo neviděl, nepochopí) a spouště. Jedním slovem, žrádlo. ()

Liduskaa

Nevím, kdo jste. Nevím, co chcete. Jestli chcete výkupné, řeknu vám hned, že nemám peníze. To co ale mám, je velmi neobvyklý druh schopností. Schopností, které jsem potřeboval celou svoji kariéru. Schopností, které jsou noční můrou pro lidi jako jste vy. Když moji dceru teď necháte jít, tak to nechám být. Nebudu tě hledat. Nebudu tě pronásledovat. Ale jestli ne, tak tě hledat budu. Najdu si tě. A zabiju tě....................VÍC NEPOTŘEBUJU!!!!SUPR PODÍVÁNÁ! ()

savage3303

Tak toto sa mi páčilo. Milujem filmy otcov a manželov, kt. si idú pre svoje jediné milujúce na svete. Liam Neeson zahral perfektne a predviedol čo dokáže človek v dôchodku zamestnania špiona. Liam bol drsný, nekompromistný a nemal žiadne zlutovanie ako sa to patrí na pravého akčného hrdinu. K maximalnému hodnoteniu chýbalo ešte veľa ale aj tak, na tento film skoro nezabudnem. 4*. ()

pepa3rd

Film staví na podobném principu jako 48 hodin v Paříži. Stejný je námět, stejné je město a stejná atmosféra, která mě pohltila od prvních okamžiků a nepustila až do samotného konce. Tady ale podobnost končí. Oproti zmíněnému je to vlastně jedna dlouhá akční jízda, kde na rozdíl od mnoha podobných filmů, je každá jednotlivá akce přesně zasazena do vyprávění, má své příčiny i důsledky a není zde jen pro efekt, jak často vídáme jinde. Kostra příběhu není nijak složitá a ani originální, ale přesto dává smysl a nekrčí se kdesi vzadu pod akčním nářezem, takže sledování filmu nevyžaduje vypnutí mozku, což se dnes u mnohých akčních "pecek" bohužel vyžaduje. Celkově velmi příjemné překvapení. 80 % ()

gp_one

Výborný akční snímek se scénářem z automatu na scénáře. Absenci širšího děje by šlo odpustit, co mi trošku vadilo v tomto filmu je tipicky Bessonovské přehánění akčních scén až na hranice státu Absurdistánu. Jindy mi to tak nevadí, zde ano. ()

Dimo

Dceruška na facku, ale nasranej tatík výborný... Akce úžasná, drsná, nelítostná, ani chvilka nudy. Pár zajímavých záběrů, pekelnej střih, hudba, co pasovala a hlavně excelentní Liam Neeson, tohle vše dalo dohromady dobrý akčňák na večerní domácí promítání. Tři a kus. ()

sumperacek

Zběsilá jízda ve stylu počítačové hry Serious sam, která se v klidu může měřit s Bournovým ultimatem. Konec trochu useknutej a očekávanej, ale tady šlo přece o tu akci ne? ()

shereen

Tak to byla vážně parádní jízda. Film u kterého se nelze nudit. Neeson překvapil v akční roli a nandá to sérii těch nejodpornějších zlounů, které si snad lze představit. ()

desolator6

V buducnosti keď sa budem chceiť zoznámiť s nejakou babou, najprv si dobre preverím jej otca! Alebo on mňa? Už dlho som nevidel taky poriadny thriler ako tento. Tento film mal proste...akciu!!! Žiadne frajerské hlášky, ani bitky, proste včetko zodpovedalo skutočnosti. Zo súperom sa ocinko nesral, zložil ich dole presne ako bolo treba! Liam Neeson má proste "ksicht" ktorý sa hodí asi ku každej postave! Či už Schindler, Rob Roy... Kto nevidel, môže ľutovať! ()

NormadSoul

" Udělal jsi chybu, najdu si tě a zabiju". Typická věta drsného poldy. Příběh je temný a drsný. Liam Neeson přímo exceloval. Udělal dobře, že tu roli vybral. ()

Petyas

Pro mě jeden z nejlepších filmů za hodně dlouhou dobu. Absolutně skvělý Liam Neeson, absolutně skvělý scénář, příběh, režije. Prostě vše. Bryan je tak trochu jak Nico Stevena Saegala. Krásně klidný, přímý, tu někomu zlomí roku, tu někoho střelí. Krása. Žádné šílené technologie, žádné šílené kotrmelce a nepochopitelnosti ve scénáři. Jednoduše, uvěřitelně a s trochou štěstí rovnou za nosem. A tahle hláška z filmu se myslím stane stejně ultimátní a památná jako hlášky třeba z Pulp Fiction: "I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you." 90% ()

foundation

Ono to na cistych 5 zrejme nie je..aj ked. Jednoducho v tomto pripade velmi zalezi na tom co hladate. Ak hladate prepracovany scenar a vyborne dialogy Taken nie je prave najlepsou volbou. Ak hladate velmi kvalitny a absolutne priamociarny akcny film ktory neporebuje riesit ziadne zbytocne veci ako niekto urobil toto ako sa niekomu podarilo tamto a podobne je pre vas Taken jednym z najlepsich rieseni. Ceresnicka na torte je bravurny Liam Neeson alias nasrany tata koli ktoremu tento film trochu nadhodnotim a pridam ten piaty zarez resp. hviezdu. Uz dlho som tak nefandil hlavnemu hrdinovi ako prave tu. V niektorych scenach som to doslova prezival s nim. Neeson skratka vyzdimal z toho nie moc realistickeho scenara vsetko co sa dalo a este aj nieco navyse. Velmi efektne, velmi rychle co sa logicky muselo na tom scenari prejavit. Ale kym je predo mna servirovana vyborna akcia natocena tak ze som bol hodinu a pol zamacknuty do sedadla riesit to velmi netreba. Objektivne 80 percent. Pre mna je to 90 a spodna hranica pre plny pocet hviezd. Osobne si ho radim urcite medzi jeden z najlepsich filmov v ramci svojej kategorie. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)