Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

VincentB.

Absolútne nechápem prečo sa hodnotenie tohoto filmu prehuplo cez 55%. Ako divák, nedopozeral som. Filmy s konceptom sám proti všetkým, nekompromisný záchranca, oko za oko, pomsta+záchrana, John Wick style, sú super ale toto bolo veľmi slabé a veľmi nadhodnotené. Pre mňa zabitý čas. ()

Vedjat

Hlavní hrdina zabije během čtyř dní asi 50 lidí jen holýma rukama a pistolí. Kam se sere Rambo (i když vrtulník sundal kamenem). Liam dokáže všechno a bez neprůstřelné vesty čelí desítkám protivníků se samopaly. Na závěr odkrágluje panenchtivého šejka, zrovna když mu servírují jeho dceru. Skvělé - napínavý, přímočarý film, plný zabíjení albánských prasat, zkorumpovaných politiků a jejich noshledů. Stačí jeden Rambo nebo Bryan a zbaví nás těch nejhorších zločinců. Současnost je však nad jejich síly. Vítejte v Paříži! ()

teekanee

Co se stane, když dvě náctiletý nány vyrazí do Paříže samy i přes tátovi hlasité protesty a obavy? No, přece je unesou a nám se naskytne příležitost sledovat našeho taťku, jak dceru zachraňuje a pozabijí přitom polovinu zločineckýho podsvětí Francie. Film má obrří tempo, charismatem oplývajícího Neesona, chytrýho hlavního hrdinu a výbornou akci, která se mi líbí i přes to, že střih každou sekundu opravdu nemusím. Celkově opravdu akční klasika na kterou se vždycky rád kouknu. 89% ()

JeanPaulB

Zbesilá akcia ulicami Paríža, ktorá nenechá chladným nikoho a to všetko Piere Morel vtesnal do cca 1:20 hod. trvajúceho snímku. Ten úvod je síce taký klasický oťukávací, ale akomile sa dej "presťahuje" do Paríža tak to začne byť dychberúca akcia. Liam Neeson Bryan Mills je ako pomstiaci sa otecko bezchybný. 5* 100% ()

Sejkorka

Váhal jsem, zda 3 nebo 4 *, nakonec jsem se přiklonil ke 4 (70%). Je to velmi akční, bez zbytečných průtahů (aby ne, když je na to jen hodina a půl). Když je Bryan v půlce svého řádění, nabízí mu bývalý kolega letenku s tím, že jinak mu hrozí zatčení. Pak odrovná nejmíň deset dalších padouchů, včetně hnusného šejka a s ovázanou rukou se vrací do Ameriky. Nejspíš Francouzi uznali, že nepatří za mříže, ale spíše je to na Řád čestné legie. Ne, vážně, je to skvělý film. A Liam Neeson mně velmi mile překvapil. Je v této roli úplně TOP !! Zato dcera (Maggie Green) a matka (Famke Janssen) jsou krávy až na půdu. Snad je to jen filmový účel ...PODRUHÉ 2-3-24 výše uvedené platí. Člověk nesmí moc přemýšlet, zda by Bryan dokázal tak hladce zlikvidovat ty hordy nepřátel. ()

mistr97

96 hodin je povedený akční thriller, ve kterém nechybí snad nic, co by mělo v takovém filmu být – tak akorát „přestřelené“ rvačky, charismatický hlavní hrdina a přiměřeně složitá zápletka. Zkrátka dostanete slušnou dávku akce v příběhu, který dává smysl, ale nemusíte zase přemýšlet o nějakých skrytých motivech. Liam Neeson do role skvěle zapadl a ukázal, že je pro tyto filmy jako stvořený. 80 % ()

evita_

Keď niekedy chcete nasrať tatíka, skúste si vybrať takého čo nepostrieľa celú vašu crew a možno aj zopár ľudí navyše...By som tak povedala, že nehodno sa starať do života uja Liama a jeho rodiny, lebo potom to dopadne tak, ako máme možnosť vidieť vo filme 96 hodín, čo tak trocha môže napovedať, že ich všetkých stihol vybaviť za 96 hodín, čo povedzme si úprimne, skutočne nie je veľa. Zrejme ho nahnevali hodne...Vlastne určite ho nahnevali hodne. A on im to všetko spočítal a vrátil. Ja som veľmi spokojná. ()

Lonelybiker

Velká škoda, že ve filmu plném akčních scén a výborných hlášek není domyšlen fakt, že jeden ač velezkušený a šikovný bývalý agent nemá ze všech rvaček a přestřelek s Albánci až do samého závěru žádný šrám nebo kulku v těle. Tato skutečnost jinak moc dobrý snímek v mých očích dost sráží a nemůžu dát lepší hodnocení. Jinými slovy Liam Neeson je jak Chuck Norris a nevěřím, že by kdokoliv na světě zvládl pozabíjet desítky chlapů a odhánět 4 dny i francouzskou policii. ()

andy60

Už mi není 15, abych byl u vytržení z týpků, kteří zlikvidují každého pouhým pohledem a všechny kulky se mu vyhýbají. Sice se na to hezky kouká, ale ve výsledku je to vlastně kokotina na entou. ()

ricardo2803

Nevím z jakého důvodu se mi tenhle film od jeho natočení až k dnešnímu dni vyhýbal. A musím říct - vážně pecka. U málokterých filmů se nechám takhle vtáhnout do děje. Svižný, napínavý, akční... Má to prostě všechno co to mít má. A Liam Neeson je prostě jeden z top herců. Tak už mi zbývá jen podívat se na pokračování... ()

vecnaAmbra

Zatiaľ videl môj muž, ale okomentoval ako po dlhom čase konečne videl výborný film, reálny v zmysle- nie sú tu žiadni nesmrteľní borci za každú cenu. ()

Globus_Jirka

Naprosto skvělá a syrová akce ve stylu starších akčních pecek. Táta-ochranitel si jde s buldočí zarputilostí a chladnokrevností vyříkat názory s únosci jeho dcery a cestu si přitom klestí brutální silou a precizní technikou likvidace.  Film který jsem spolknul se zatajeným dechem. ()

PhoenixTears

Liam je perfektní herec, akční drsňáci mu padnou jako ulití. Tento film je toho jasným důkazem, kdo chce rychlost, drsnost, akci apod., je tento snímek jasnou volbou. ()

SLPHR

Zajímavý film o obchodu s bílým masem, který ukazuje, kam až je člověk ochoten zajít, pokud chce někdo ublížit jeho blízkým. Zpracování bylo zajímavé a Lima Neeson byl jako vždy, velmi charakterní. Možná se mohlo zapracovat trochu více na příběhu  a bylo by z toho něco víc, než jen akční film. ()

Dobry_clovek

Kdyz jsem byl maly, tak se mi to libilo. Dnes uz ale vidim jak je to naivni, nerealne a scenaristicky derave. Samotny Neesen navic neni moc dobry herec, takze roli agenta, ktery ma zachranit za 96 hodin dceru v cizi zemi, kde mu vsichni hazeji klacky pod nohy, mu zkratka neverim. Je to film plny akce, drsnych americkych kecu a naprosto neduveryhodneho pribehu. A takove filmy me proste nebavi. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)