Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

ludovit14

Pre mňa to bol jeden z najintenzívnejších akčných zážitkov desaťročia.Tak akurát psychológie, prekvapivo dobrá voľba v podobe dovtedy v podstate úplne neakčného Íra Liama Neesona, skvelé akčné scény.Nekompromisný prístup odstraňovaniu hajzlov, ktorí boli takí nesympatickí a správali sa tak samoúčelne beštiálne, že im divák prial čo najdrastickejšiu smrť. Scenár od Bessona nemá prakticky konkurenciu! Skôr Pierre Morel trošku zaspal,niektoré scénky dosť odflákol.Ale ani to neuberá na skvelom filmovom zážitku.HOD:93%PS:pri tak pomerne nízkom rozpočte €30miliónov,skvelá akčná jazda.Poučenie:neplánuj žiaden ÚNOS,lebo to nedopadne dobre! ()

karnifex

"To snad ani není možný, jaký jsou ti američani dementi!", četl jsem kdysi v komentáři k nějakému jinému filmu, ale musím uznat, že ani Taken/96 hodin snad lépe popsat nejde. Představa výletu do Paříže (nebo kteréhokoli jiného evropského města) jako nesmírně riskantního podniku má patrně varovat všechny dobré americké rodiče jen před myšlenkou, že by jejich děti někdy mohli chtít opustit jediný bezpečný region této planety. Vždyť ne každý adolescent má to štěstí, že se jeho tatíček živil tím, že mučil jiné lidi (samozřejmě z vlasteneckých důvodů) a v této činnosti je ochoten pokračovat, aby svého potomka vytáhl z té evropské žumpy. "Ti špatní" jsou v tomto filmu tradičně Arabové, muslimové, černoši a nově také Francouzi, kteří se provinili tím, že se odmítli zúčastnit slavné invaze do Iráku, takže to teď nejspíš budou v amerických filmech schytávat často. Drobnosti jako nekonečné zásobníky nebo automatickou převodovku nemá cenu rozebírat. To už je fakt Borat objektivnější zprávou o Americe, než tento film o Evropě.. ()

BarVo

Čítajúc tunajšie komentáre a percentá, nadobúdam pocit, že som asi videla iný film. Ploché, prevarené snáď na dvestý spôsob. A ani Liam Neeson ma v roli drsňáka nejak extra nedostal. Priemer. ()

kura68

Když někdo tatínkovi unese jeho holčičku, tak je lepší se před ním raději zdekovat. Rychlé, svižné, Neeson jako drsňák se mi líbil, který je schopný kvůli záchraně dceři, sehrát souboj na život a na smrt s Albánskou mafií. ()

VeraF

Výbornej film, Liamu Neesonovi lze uvěřit každou scénu a každou větu pronesenou při boji o záchranu dcery. Je pravda, že jeho možnosti jsou kapku nadstandardní oproti možnostem ostatních tatínků, ale stejně. Odpuštěno je i zcela pohádkové načasování záchrany (hrdina přichází a zachraňuje přesně za minutu dvanáct). Rozhodně pusťte dospívajícím a mladým dcerám, pokud je máte. A Vy, dcery, pokud se na poučnej film nehodláte dívat, tak aspoň jedinou radu: Neříkejte hned novým známým, kde bydlíte. ()

Kozlowski8

Bývalý špičkový agent a člen prezidentovy ochranky, dnes bodyguard slavných, má před sebou nejtěžší úkol života - najít albánskou mafií unesenou dceru a odvézt ji domů...Po všech stránkách skvěle řemeslně odvedená práce, počínaje propracovaným scénářem, který je prost slabých míst, dějových nelogičností a přehnaných - nereálných scén, a v pochvalách lze pokračovat směrem ke kameře, střihu a hudbě. Liama Neesona mám docela rád, avšak vždycky mi výce seděl v rolích charakterních až lehce komediálních (Láska nebeská, Ethan Frome, Schindlerův seznam), než v těch akčních. Tedy až do okamžiku, než jsem viděl tento film. Neeson mi k této konkrétní roli přirostl možná ze všech jeho rolí nejvýce. Celý snímek považuji, vedle "bourneovské" trilogie, za jeden z nejlepších ve svém žánru. 95%. ()

KeiGe

Sic napínavé a výbordelně zpracované drama, bohužel ale dost předvídatelný happyend. A světu div se, ono to nijak neubere na napínavosti! Slabá čtvérečka. ()

Sealteam6

Nenápadné akční drama s charismatickým Neesonem působí nesmírně svěže. Realistické pojetí je přesně to, co většině filmů chybí. Škoda toho pokračování, vůbec nebylo nutné. ()

kacer4

Film zachraňuje reputáciu filmov s podobnou tematikou a zvyšuje kredit akčných filmov. Takýto námet tu bol už asi tisíc krát, ale toto malo len minimálne chyby. ()

morepower

Konečně návrat do osmdesátých / devadesátých let! To nám tady všem chybí. Nechceme překombinované děje s postavami tápajícími mezi dobrem a zlem a hluboké pohledy do duší ztroskotanců. Chceme jasnou vizi, hrdinu, co nás přesvědčí o svém poslání, gradující děj a působivý konec. Je fajn po dlouhé době vidět někoho, kdo s pistolí v ruce (nebo hřebíky nadrátovanými do rozvaděče) dvacet minut nepřemýšlí, jestli má a nebo nemá a nebo má jenom trochu, ale kdo to prostě udělá tak, jak to divák cítí. Tenhle film je takový, jaký má být a jaký ho divák chce - jedním slovem skvělý! ()

Shimmy

Film dobrý, frajer Liam zvládnul všechny padouchy sám a svou dcerušku úspěšně zachránil. Ale Maggiina role otřesná, vyplašenější holku jsem snad ještě neviděla, její neustálé poskakování mě dohánělo k šílenství. Na místě její nekonfliktní a děsně rozumné matky bych jí nepustila ani samotnou přes ulici, natož na cestování po turné U2. Jinak celkově film průměrný, od začátku jsem samozřejmě věděla jak to dopadne ale pár věcí mě i tak překvapilo. A také na to, že v Paříži zabil tak 30 lidí, tak když se pak vrátil do států, jako by se nic nestalo, přestože v samotné Paříži se to řešilo ale pak to z ničeho nic vyšumělo. Nebo to pak zařídil všechno ten Jean-Claude a všechno to zametl pod koberec ? Nevim:) Ale kdyby to šlo, dala bych 3,5* ()

zigy

Až na tu zbytečně neklidnou kameru je to majstrštyk - ale pozor - přesně v mezích svého žánru - tzn. akční thriller, a to ještě nečekejte nějak extra realistickou akci, to určitě ne....ale jinak vše super: napětí, atmosféra, spád, všechno tam je. Hrdina, kterému prostě fandíte až za hrob. VZKAZ pro milovníky KOMANDA: podívejte se, jak to mohlo vypadat, kdyby to natočil někdo inteligentní. ()

Tomko87

Kto by to povedal. Na staré kolená sa Liam Neeson stane akčnou hviezdou. Príbeh je ako sto krát obohraná platňa, ale zabalená do svižného tempa, perfektnej akcie a charizmatickým hlavným hrdinom. No nejak neverím Maggie Grace jej filmový vek, ale malú chybu v castingu s radosťou filmu prepáčim. ()

Jimmoris

Bohužel nesmíme zapomínat, že se ve světě dějí taková zvěrstva(únosy dětía pod). jinak film je opravdu skvělý, nic k vytknutí. :-) ()

Gregor_Samsa

Má to velmi klidný rozjezd, který nastolí takovou skoro rodinnou a velmi pohodovou atmosféru, ale pak se to celé zvrtne a Liam je nepřísnější ze všech přísných. Důvěřuj, ale prověřuj, říká se, my to dobře víme a Liam evidentně taky. Albánci to úplně nedávají a v některých momentech jsem si přidal jako ve filmu s Dolphem Lundgrenem (Joshua Tree). Není to thriller, na to je to příliš málo uvěřitelné, a není to přiblblé béčko, na to je příliš vtahující. Po těžkém pracovním dni na večerní odreagování velmi vhodné za předpokladu, že děti buď ještě nejsou, nebo už spí. 70%. ()

O_Peki

Jak se z Liama Neesona stal akční hrdina z první ligy. Jednoduchá, primitivní zápletka, vyvážená nekompromisní akcí v podání taťky Liama. V rámci žánru za plnej kotel. ()

Sympy

Po milionech keců jak je film úžasnej jsem zhlédnutí pořád oddaloval.Dnes jsem viděl a musím uznat-fakt je to pěkný. ()

TonoM

Skvělý akčnák s Liam Neesonem, který prostě ukazuje, že nepatří do starého železa a filmy v jeho podání jsou lepší, než u (Stallone, Arnold Swarz.) atd. Film udrží diváka v napětí od samotného začátku, Luc Beson si dal totiž pořádně záležet, Povedla se i kamera a skvělá napínavá hudba. Místmi až přehnané akční scény, ale co už to prostě k Liamovi patří. Pro mě jednoznačně film roku 2008 a jedna z nejlepších prácí ze strany francouzkých filmů. 95% ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)