Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

voleman

Tenhle film má velmi svižné tempo kdy se ani jednou nenudíte. Akční scény jsou skvěle natočené a vůbec nevadí, že příběh tohoto filmu je ohraný a značně béčkový, snímek vás totiž nenechá ani nachvíli vydechnout. Liam Neeson se do role drsného, pořádně naštvaného a starostlivého táty hodí výborně a celým filmem se probije tak že mu stále fandíte. Podle mně jde o jeden z nejlepších akčních snímků posledních několika let. ()

giovanni3

Moc jsem od tohoto filmu neočekával a to se i potvrdilo. Průměrná akční zábava vysloužilý tajný agent si užívá penze a hle unesená dcera = z jednoho telefonátu zjistím kde byla unesena, jakou etnickou skupinou, jméno pachatele zavolám kolegovi ten mi řekne kde skupina sídlí jiný kolega mi řekne čím se živý a už tahám nitky a rozpletu celý obchod s bílím masem, korupci v policii a ještě k tomu stihnu pomstít svoji dceru jak prosté a to vše za méně jak 96 hodin. To, že kulky létají kolem hlavního hrdiny i při střelbě z metru samopalem by člověk překousl, ale nepřesvědčivý průběh filmu již ne. Tudíž shlédnout film do konce lze, ale že by jsem se k němu někdy vracel? To fakt ne. 3z5 ()

jefff

Moderně a stylově natočený akčňák, který nemá potřebu odkazovat na zlaté časy akčním kasik a jde si svou cestou a vytváří tak nové cesty kudy se žánr může ubírat. Drsné, realistické a zároveň neuvěřitelné. Neesonovi film sedl výborně a předvádí vrcholné herectví (ovšem v rámci žánru). Pecka. ()

Jello Biafra

Bryan Mills je bývalý agent CIA, ktorý občas pracuje ako bodyguard pre slávne hviezdy. Jedného dňa povolí svojej dcére (Maggie Grace, známa zo seriálu Lost) výlet do Paríže. Lenže ako to už tak býva jeho dcéru unesie gang albánských obchodníkov s bielym mäsom. Bryan zistí od svojho kolegu, že na jej záchranu má len 96 hodín, inak ju už nikdy neuvidí. V tej chvíli sa film zmení na adrenalínom napumpovanú akčnú jazdu, v ktorej "Schindler" Liam Neeson láme ruky a masakruje jedného gangstera za druhým. Záporákov strieľa, bodá nožmi a dokonca aj mučí elektrickým prúdom. Napriek tomu že je film dosť násilný, tých slizkých gangsterov človeku byť ľúto ani nemôže a musím priznať že som si tieto jatky plným dúškom užíval. Právoplatná akčná klasika. ()

venca163

Neni to žádnej akční ani thriller zázrak (co se týče žánru), ale dohromady s Liam Neesonem to krásně funguje. Mně se hrdina tohohle typu líbí. Prostě vám nakope prdel a nějakou korektnost má u zadku. Takovej Dirty Harry Reloaded a všichni levičácký intelektuálové i s Matějem Stropnickym se můžou jít vysrat. I když to třeba nevidim až tak černobíle, tak mě to potěšilo a nechápu, že to bylo natočený až v roce 2008. #ozvěnyDevadesátek (80%) ()

Lukoboss

Hm tak to byla jízda. Připomnělo mně to Odplatu, i když jí se to samozřejmě nevyrovná. Bylo to plné akce, ale zároveň správně ponuré a syrové. Chvílemi je potřeba přivřít oko (např. role dcery byla příšerná především díky herečce), ale takovým snímkům se to odpouští. ()

ZkuKol

Přímočarý příběh o otci jenž zachraňuje svou dceru. Liam má na drsňáka správné rysy a umí se tvářit fakt zle, všichni ostatní jsou vlastně jen stafáž na pozadí včetně Maggie Grace, která si plete 17 let s 13. Souboje jsou efektní a film celkově dobře odsýpá, jenže honičky a vůbec jakýkoli pohyb autem jsou víc zmatené než napínavé, Liam je skoro nesmrtelný a má to vůbec příliš snadné. Prostě je to dobré béčko, které si budete pamatovat hlavně proto, že se dá odvyprávět max. ve třech větách, včetně hodnocení:-) ()

3 AM Code

Po pomalejsim uvodu predstavujicim tak trochu klisoidni zapletku nasleduje nejnabusenejsi akce roku. Parada, Besson takhle udernou a "no-nonsense" zalezitost nepredvedl od Leona a Liam Neeson me v roli drsnaka opravdu prijemne prekvapil. ()

Luksa

Nejlepší role Liama Neesona! Ale vážně, tato kombinace jednoduchého, přímočarého příběhu a nekompromisní akce ve stylu agenta Bourna mi sedla víc, než bych čekal. Čistý akční film bez výraznějších vad na kráse a po delší době vynikající zážitek, takže jsem vyšel z kina maximálně spokojený. ()

DeLaMorte

Tak nějak jsem očekával kvalitní akční thriller a ono se opravdu stalo jenže se mi sledování otce zachraňující svou dceru vybavili spíše filmy z 80tých a tak hlavně pak Commando tam totiž Arnold vlastně také hledal a zachraňoval dceru.Podobnost je čistě náhodná ovšem když člověk sleduje kolik takový jeden naštvaný otec zlikviduje nepřátel a hlavně jaké náhodičky mu pomáhají jaké nelogické věci se ve filmu dějí je rád že je pak konec protože již od samého začátku je zde konec předvídatelný.Nečekejte proto nic úchvatného...dávám průměr za to že i přes velké slabiny filmu jsem se celkem pobavil. ()

karry

To zas jednou po Soudném dnu byla jízda. Sice z trochu jiného soudku než masakr fuckujících punkáčů, ale albánští mafiáni posloužili v uličkách Paříže stejně dobře. Další výborné, syrově realistické béčko letošního roku. Já se bavil celou dobu, proto 5*. ()

FeatherBoy

Parádní akční pecka, která zaujme svým příběhem, který teda není moc růžový. Liam Neeson zahrál svou roli opravdu přesvědčivě a myslím, že to byl jeden z jeho nejlepších výkonů. ()

answer

Opravdu svižná akce, plná napětí a parádních scén. Liam Neeson jde přímo na věc a nebere si žádné servítky. Na ační scény je radost se koukat, Liamovi role starostlivého otce se schopností stylově seřezat tlupu Albánců dokonale sedí. Již dlouhou dobu jsem neměl takovou radost ze zmlácení bandy zloduchů. Doporuční: Nedívejte se na film, před případnou návštěvou Paříže :-) ()

sedm.1

Tak jsem se opět jednou přesvědčil,že v jednoduchosti je ta absolutně největší síla.A je naprosto jedno,že jde o milionkrát otřepané téma.Když má totiž film jako 96 hodin takové koule,nepotřebuje nezbytně originalitu k tomu,aby každému nakopal pořádně řiť.Liam Neeson se zhruba po 25 minutách pořádně nasere a odjede srovnat Paříž se zemí a to stylem,kdy se všichni ti dnešní rádoby cool bijci mohou jít bodnout.Totálně nekompromisní a nemilosrdný hrdina,který už tu sakra dlouho nebyl a já si jeho přímočarou zabijáckou jízdu užíval na 200%!Popravdě jsem si právě Neesona jako ultradrsňáka moc nedovedl představit,ale on se do oné polohy vložil jako málo kdo a jeho výraz,hmaty,chvaty a především i charizma chladného ničitele je fakt bravurní a drsňácké.Parádní filmeček,kde je nesmysl hledat něco víc,než čistou ultranekompromisní a drsnou řežbu.Bravo! ()

bloodvomit

No tak tahle čistá akce si nezaslouží nic než vyzdvihnout jí 5 hvězdama nad ostatní průměrný akční filmy. Liam Neeson vypadá dost nezákeřně a dost často přesně týpci podobnejch schopností vypadaj. Adrenalinová kamera a scénář jsou jen hřebíčkem, kterej přibíjí tuhle akci vysoko na dostatní akčnáky. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)