V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel), stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14 ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). V dospeláckej verzii so superbožským telom no s dušou dieťaťa sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami: užíval by si ich! Dokáže lietať? Má röntgenové oči? Môže rukami vrhať blesky či vynechať test zo sociológie? Shazam sa rozhodne otestovať všetky svoje superschopnosti. No osvojiť si ich bude musieť veľmi rýchlo aby dokázal bojovať proti smrteľným silám zla, ovládaných Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong). (Continental film)

lhrstka

Svěží, vtipný a oddechový film na večer. Nechápu tady ty vlažné reakce, ale přesně takhle si představuji člověka, který dostane superschopnosti (a nemusí být ani dítě). Nečekal jsem nic hlubokomyslného, takže rozhodně nejsem zklamaný a těším se na další díl. Vlastně se jedná o jinou verzi seriálu Chuck, takže 4* bez debat. ()

Gand_alf

WTF! Nepodarený mix filmov o Supermanovi, Harry Potterovi a Sedem? Ešte aj posledný hriech - presne jak v Sedem. Fincher sa musí na stoličke obracať. ()

TinyMartina

Tohle byl nejlepší superhrdinský film, co jsem kdy viděla. Mám ráda, když se komiksové filmy neberou moc vážně a tohle bylo příjemně a nevlezle vtipné. ()

Dzoumen

Super rodinný film. Mě se to fakt dost libilo.Byl tam super příběh, super postavy, ale mělo to i nějaký menší chyby takže 75% ()

Vasyl

Ne, tohle už bylo moc pro děti. V dalším DC filmu budou muzikálový vložky? I když vlastně proč ne (Gal Gadot by mohla hodit nějaký tanečky), komiksy určitě primárně nebyly určený pro dospělý a pro sběratele. Taky bych udělal hodně pičovin kdybych přišel k superschopnostem, ale youtube kanál? ()

blazma

Za mě pecka, když jsem před filmem viděl Zachary v nějak až moc nafouklém superkostýmu, bál jsem se co to bude za hloupost. Naštěstí to tak špatně nevypadá. DC se rozhodlo vzít si trochu inspiraci od Marvelu a udělat jeden superhrdinský film plný komedie a nemohli si vybrat lépe než malého puberťáka co dostane superschopnosti a navíc i dospělácké tělo. Okamžitě víte, že se bude chovat ulítle. Rodinná zábava je tady prostě cítit. Na druhou stranu to nechce ani odbočit trochu z toho temnějšího filtru co předchozí DC filmy nastavili a to trochu ten film ničí a nese v takové zlváštně ponuré a zábavné atmosféře. ()

tsatsiki

Tak tohle byla jízda.Kdo očekával akční film ve stylu Avengers, tak byl asi zklamaný.Spíš to byla komedie, ale akce tam bylo víc než dost.Skvěle zahraná akční podívaná plná dobrých vtipů a rozhodně neurazí a jednou z ní bude kultovka.70%. ()

blondboss

Shazam je opäť jedným z mnoha priemerných komiksových snímkov od DC, ktoré ako keby nedokázali úplne vyžmýkať danú tému a trošku sa pohrať aj so psychológiou postáv. V zásade sa tu jedná o jemne infantilný rodinný snímok, ktorý sa zároveň snaží byť aj akýmsi blockbusterom, ale zúfalo sa mu to nedarí. A Zachary Levi to aj napriek kvalite nezachránil. 60 % ()

Adaaamecek

Popravdě DC filmy mně osobně nijak moc nezajímají ale i tak jsem se na Shazama opravdu hodně těšil. Mělo to být něco nového. Něco úžasného. Má to být vtipné. Vtipné to opravdu bylo, ale měl to film o Shazamovi! A ne o lidech kteří si na Shazama hrají. Casting byl tím pádem asi okay. Také se filmu opravdu dost povedlo vložení hudby tam kde se vůbec nehodí. Za tohle rozhodně něco málo strhnu. Sečteno a podtrženo, aby DC naskočilo zpět na svoji krasojízdu bude muset hodně přidat. 6/10 ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (viac)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (viac)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (viac)