Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

JohnSmith

Hodně silný film pana Eastwooda.Jeho režie je naprosto vynikající. Eastwood dokázal nejen správně nadávkovat napětí a vykouzlit atmosféru 30.let,ale ještě k tomu dokázal probudit city i v takových cinicích jako jsem já. Vše podtrhuje bravůrní výkon Angeliny Jolie, která je naprosto přesvědčivá a zbytečně nepřehrává. ()

zdenny

Film mě emotivně zvedal ze židle během projekce, pár dní po zhlédnutí ale už ve mně žádné emoce nevyvolává. Je mi to líto, protože by si to určitě zasloužil. Důležité ovšem je podívat se na věc ne jen z pohledu matky a jejího boje za znovunalezení svého pravého syna. Nýbrž o marný boj proti státní mašinerii obecně. A to si, myslím, byl největší přínos tohoto filmu. Domnívám se, že i dnes (ve třetím tisíciletí) člověk marně bojuje proti zvůli úřadů. A nejen státních úřadů. Máme zde firmy, které ovládají naše životy a ve vystupování proti nim prakticky obyčejný malý občan nemá šanci, neboť (a vracím se zpět ke státním úředníkům) tyto firmy jsou tak mocné, že jejich cíle jsou přímo zakotveny v zákonech, které by měli být prospěšné jen a jen lidem samotným. Jinak dobře svou roli zahrál jako vždy John Malkovich. ()

hroubek

První hodinka je slabší, ale poté vás mrazí a vyvolá děs.Clint Eastwood za kamerou výborně vede Angelinu která předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry. ()

Tereza666

V první řadě dokonalé drama a silný příběh. Nejsem obdivovatelka ani fanoušek Angeliny, ale co se týče téhle role, tak tleskám. Výborně zahrané, její charisma tomu dodalo potřebnou šťávu. A Clint? Opět dokázal jakej je borec. ()

Tomatáš

Clint, John a Angelina jsou zárukou kvality!Naprosto úchvatný příběh, který je o to víc zajímavější, když si uvědomíme, že se jedná o reálný příběh z roku 1928..Především oceňuji témata, která byla ve filmu otevřena. Šikana, korupce, zneužití veřejného činitele apod...na to by se mělo neustále poukazovat a urgovat!!! ()

Andreas83

Expert na pomalé vyprávění závažných témat a příběhů už je jasný,není to nikdo jiný než Clint Eastwood a jde mu to pořád lépe, Co nebo spíše kdo mě opravdu překvapil je Angelina Jolie, nejdřív mě do filmu zasazeného do roku 1928 vůbec neseděla ale musím uznat že to zvládla s přehledem a je vynikající. K filmu snad jen že má hlavu i patu, je plný emocí i zvratů a je skvělí! ()

sochy.zirafka

Clint Eastwood si na sebe vzal břímě mnoha vážných témat a popral se s tím. Výsledkem je film, který je prosycen neuvěřitelnou bezmocí, lží a napětím. Nádhera. Bohužel je velkou nevýhodou příliš široký záběr, příliš mnoho zvratů a příliš mnoho dějových odboček. Škoda, protože jinak bych tohle velmi komplexní dílo hodnotil lépe. ()

PetrPan2

Přemýšlím, zda sem někdy viděl nějaký jiný film s Angelinou Jolie, o kterém bych mohl prohlásit, že je fakt dobrý. Před panem Eastwoodem smekám a uctivě se ukláním. Dokáže si vybrat náměty, které (jak se v obsahu píše) "jdou až na dřeň lidských emocí" a přitom to natočit bez zbytečného, nesnesitelného patosu. Přiměřeně, nevtíravě a přitom poutavě. ()

Master19

Dosud jsem neviděl Angelinu Jolie v žádné charakterní roli, tak jsem byl zvědav. Nijak mě neuchvátila, nicméně ani neotravovala, takže tam jsem problém neměl. Z mého pohledu filmu nejvíce škodí jakási roztříštěnost děje a neschopnost si připustit, že už bude lepší to skončit. Dvakrát jsem si říkal, že už je konec a že to má docela povedený závěr a on to konec nebyl. Ten doopravdický je pak vymalovaný jak Angeliiny rty a trochu mě zklamal. Nicméně je potřeba vyzdvihnout neuvěřitelnou preciznost v dobových reáliích a velmi dobrý spád v první zhruba hodině. ()

Sany33

Filmy pod režisérskou taktovkou Clinta Eastwooda nesú určitú dávku posolstva a dokážu sa človeku zaryť hlboko pod kožu. Dokážete nad filmom rozmýšľať ešte dlho po jeho skončení a Changelling nie je vôbec žiadnou výnimkou. Eastwood je patriot prezentujúci Ameriku vždy v tom najlepšom svetle. V tom je tento film trocha vybočujúci z kurzu nakoľko sa na základe skutočných udalostí dokázalo a rôznych machináciach zo strany LA polície na úkor slobodnej matky, ktorá iba chcela naspäť svojho strateného syna. Jednoduchšie ako priznať svoju bezmocnosť a totálne zlyhanie je predsa zdiskreditovať slušných občanov čo film veľmi pekne zachytáva. herecké výkony sú ako inak perfektné či už od Jolie alebo od Malkovicha. Bohužiaľ ako to pri skutočných životných príbehoch býva len veľmi málo z nich sa skočí šťastne ale viac nebudem prezrádzať, treba vidieť. 85% ()

fabecc1222

Rovnou říkám a přiznávám, že dopředu by mě nenapadlo, že Angelina zvládne s bravurou roli v takovémto filmu. No a zvládla, i přes dobově nepřesvědčivý vizuál si s tím poradila jako pravá dáma. Dozajista za to může i pevná režie od Eastwooda, který krom ní řemeslňě zkušeně kočíruje celý příběh, který sice není ve výsledku nijak moc originální, ale nabídne hned několik možných zvratů, a v podstatě otočení celého příběhu o 180° do úplně jiné podoby. Máme tu klasické krimi v podobě vyšetřování, drama v léčebně, sociální kritiku...Výměna je vesměs malý film, který by dnes dost možná ani nešel do kin, ale charaktery i atmosféra jsou tu tak dobře vykreslené, že to nikterak nevadí. ()

VanTom

V dobrém slova smyslu staromódní drama vypráví především zajímavý příběh silné ženy – matky zmizelého syna, která je vystavena libozvůli zkorumpovaného policejního aparátu. Clint Eastwood režíruje věcně způsobem, jako by i jeho vtáhla bezchybná dobová výprava do 20. let. ()

svobik

Řemeslně brilantní, to bezpochyby. Po scenáristické stránce však zbytečně natahovaná nuda, která je roztáhnutá do třech linek, které navíc Eastwood neumí dostatečně šikovně spojit. Ta hlavní nabízí tisíckrát viděný příběh o síle lidské vůle a Angelinu sypající z pusy snad tisíc variací sousloví "my son". Daleko zajímavěji pak vyzní dění kolem odlehlé farmy, do kterého Eastwood vnáší horu napětí a konečně nějaké ty emoce (sorry Angie:-). Závěrečná soudní dohra pak působí naprosto zbytečně a jen Výměnu natahuje na ne moc únosnou stopáž. 6-7/10 a Gran Torino mě zajímá stokrát víc. ()

MI-380

Když čtyřicetiletý psanec italského westernu, měnící se na drsného Harryho, Clint Eastwood, začal v sedmdesátých letech režírovat sám sebe, určitě si nedělal velké plány do nového tisíciletí, natož aby počítal s tím, že po roce 2000 vyzraje k absolutnímu vrcholu oboru. Jeho Výměnu vnímám jako film dvou přesně do sebe zapadajících částí, každá symbolicky připomíná jednu osobnost 20. století: nejdřív Franz Kafka - spolu s Angelinou Jolie zoufale bloudíme prostředími jeho depresivních nedokončených románů, pak nastává VÝMĚNA a dochází na Winstona Churchilla a jeho slova o tom, že demokracie je sice hodně mizerný způsob vlády, ale na nic lepšího zatím nikdo nepřišel. Dá se v ní najít prostor pro naději a spravedlnost, alespoň v Americe začátku 20. století. Co je tu ale nejdůležitější: Clint Eastwood dokázal vykouzlit nádherný silný příběh, při kterém párkrát a úspěšně přitlačil na mé city, Angelinu mi vrátil mezi herečky, a to ještě navíc složil hudbu, která dokonale doplňuje dramatický děj. Co na nás tenhle skoro osmdesátník ještě vymyslí?. 95%. ()

Bagr_007

Clint Eastwood na režijní stoličce umí a je jen dobře, že si pro své "chci Oscara" projekty vybírá, tak zajímavá témata. Výměna je jedním z těch filmů, které mají nad dvě hodiny a vám se nebude chtít uvěřit jak rychle to uteklo. Jako vypravěč si totiž Clint dokáže výborně udržet pozornost diváka a ještě navrch přihazuje skvělou Angelinu Jolie v "nejsem sexy" poloze. Už se nemůžu dočkat Gran Torina. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes