Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

sirrgulo

Před lety jsme měli psa Bena, jednoho dne při procházce na pole se nechal zlákat nedaleko se procházejícími srnkami a jako správný pes se je vydal uštvat. V tu chvíli se v něm probudily jeho lovecké pudy a nedokázal poslechnout a vrátit se. Šel jsem zpět domů a čekal. Dopoledne se změnilo v odpoledne. Den pomalu mizel v čase a člověk začal být nervózní kde se sakra zapomněl. Večer už nás čekat nebavilo a tak jsme s mamkou sedli do auta a vydali se psa hledat. Jeli jsme kolem silnice oddělené pouhou škarpou od pole. Právě zde na podestýlce z vlastní krve ležel. Bezvládný, plyšáka připomínající, bez života. Ještě toho večera v šeru jsme jeho životem opuštěné torzo uložili k poslednímu odpočinku. Proč jsem se rozhodl právě tohle vyprávět? Nejsem rodič, neznám pocit, kdy se bojíte o děcko, které se nevrátilo domů ve chvíli kdy mělo. Znám jen ztrátu huňatého kamaráda, která nebyla vůbec příjemná v několika následujících dnech. Zejména rodiče musí být z Clintova dalšího režijního počinu opravdu napnutí a na mrtvici. Vše je opravdu neuvěřitelné a já si nemohu odpustit kritiku lidí, kteří rozhodují o zlatých soškách. Jen tři nominace? Kolik z nich má doma ratolesti, že snímek tolik opomenuli, tohle přeci musí zasáhnout a šokovat každého. ()

mangui

Jo tak u takovejhle filmů se vždy akorát naseru, když vidím co může systém s člověkekem udělet!!! Každopádně podle mě ještě lepší než tolik vychvalované Gran Torino ()

CrazymanM

Výborný snímek!Spousta lidí samozřejmě hned opáčí,že to byla jen hra na city,ale podle mě má Clint cit na výběr silných témat,no a to už pak není tak složité natočit skvělý film,pokud nejste úplný lempl!Kupodivu mi ani nevadila jindy otřesná Jolie,děj pro mě byl naštěstí důležitější než se zabývat touto pseudoherečkou(omlouvám se všem jejím fanouškům,ale nemusím ji!).Byl jsem pohlcen tímto příběhem,zpracováním,prostě "to musíte vidět"!!! ()

cromagnon

Čekal jsem rozvláčnou sociální sondu a místo toho jsem dostal temný příběh drsné školy, soudní drama a psychologický profil svobodné matky. Nemyslím si, že by film byl zbytečně dlouhý, naopak jsem přesvědčen, že každá scéna má svůj význam a i přes svou délku příběh drží pohromadě. Nic tu není zbytečně a Eastwood mě udržoval v očekávání dalších zvratů až do konce. Velká výprava je pastvou pro oči a celkově prostředí je pro mě nanejvýš atraktivní (L. A. konce 20. let). Téma mohlo svádět k velkému slzopudu, ale přes všechen ten tyjátr se drží v přijatelných mezích. A zoufalé matky prostě trhají srdce, kdekoliv, kdykoliv. Trošku přepálený byly scény z blázince, tam už „ti zlí“ byli fakt skoro karikatury. Angelina si to dává úplně v pohodě (trošku mi to kazil dabing). Pro mě to nebyla taková rána kladivem do hlavy jako Miliónová holka, ale rozhodně silný zážitek. Old School jak bič. ()

Morton Eucrow

Zaciatok ma nutil zivat, hlavne ked som vedel, aky je film dlhy. Ak by sa niekto citil podobne, nenechajte sa odradit. Kolotoc intrig sa od 1/4 snimky nezastavi a vas to neprestane bavit az do konca. ()

pahor

Naprosto neuvěřitelný příběh matky, které se ztratí dítě a prožívá muka, která si (rovněž jako matka) dovedu představit. Nejděsivější na tom je, že příběh je podle skutečnosti, a podle toho, co jsem si k tomuto případu zjistila, si myslím, že se Eastwoodovi podařilo zachytit vše velmi reálně. Naprosto zarážející je především jednání policie, která kvůli prestiži neváhá uvrhnout matku (Angelina Jolie) do blázince, jen aby skryla svou chybu před dotíravým tiskem. ()

Mr.Lojza

Neuvěřitelně silné téma provází tento brilantní snímek. K tomu se seskupila perfektní režie a hudba mého oblíbence a opravdu skvělé herecké výkony, které mě donutily častokrát nadávat na obrazovku a to se tak často nestává. V některých komentářích jsem četl výtky na délku, která se blíží téměř k 3 hodinám. A tak se musím postavit na stranu Clinta, protože čím více se blížil konec filmu, tím více jsem si přál, aby ještě nekončil. (i kdyby Výměna trvala 3,5 hodiny, tak by mi to nevadilo) ()

elanista1

Tema boj o spravodlivost bude vzdy lakavou temou, aspon pre mna, lebo stale sa pristihnem ze s tym, komu je upierana spravodlivost silno sucitim. Eastwood natocil dobry film, viem si presne predstavit komu sa bude pacit a komu nie, ale dost casto je jeho rezia nevyvazena a predvidatelna /uhadol som asi 4-5 okamihov, ktore mali byt neocakavane/. Angelina Jolia hra presvedcivo, ale proste to nie je jej rola, ovela lepsie sa na nu pozera ked hra provokativnu suku /pardon za vyraz/, ako takyto seriozny charakter. Mozno som prilis naivny, ale na konci som ocakaval nieco hlbsie, nejaky sirsi zmysel, ale neprisiel. Dost prepalena minutaz tiez nepridava ku krase, ale zeby som sa "filmovo nebavil", tak to nie. ()

nikkittka

Stylisticky lahodné a pevně držené v režijních otěžích,ale zároveň až příliš chtěné a občas zbytečně tlačící na pilu.Prostě klasický eastwoodovský komplex,ale už díky hercům musím Výměně tu umolousanou čtvrtou hvězdu dopřát. ()

dokec

nemuzu jinak nez 5* Clint Eastwood opet buduje v extremne dlouhem filmu skvelou brunatnou atmosferu ,ktera v kombinaci s nalezenim ostatku deti ,nebo podrobnou scenou obeseni toho parchanta divaka proste musi dostat...Pro me skvela zalezitost a i kdyz nerad (nechci podporovat pesimismus,respektive no happy end) ,tak musim smeknout pod Clintem ,ze necpe do svych filmu totalni happy endy ...byl to doslova drsnej herec a co ted predvadi na druhe strane ,tak to je opravdu KLOBOUCEK :)http://www.nejlepsifilmy.eu/drama/vymena/ ()

Mikecat

Velké očakávanie a ešte väčšie sklamanie výborná réžia,výborne zahrané,úžasné herecké výkony,ale prečo bezdôvodne vraždiť malé deti!!!!!!! Ďalší návod pre množstvo psychopatov behajúcich po svete ako sa ukojiť !!!!! a v správach bude onedlho - mladí chlapci nezvestní...toto chceme,aby sa dialo naším deťom???!!!Ale ako film, zaujímavá konšpirácia ututlávania a výborná Angelina ()

chrustie

Tento snímek pro mě poodhaluje několik pravd: 1) Angelina Jolie by si měla přestat strkat prsty do krku 2) Clint Eastwood umí natočit i lepší dvouapůlhodinové filmy 3) trest smrti má své kouzlo (a své fanoušky) 4) společnost celkově a hlavně veřejná moc a správa se za posledních 100 let posunula mílovými kroky kupředu (ačkoliv má stále své rezervy) 5) taktéž móda a vkus se za 100 let posunuli mílovými kroky vpřed ()

maty-maty

Mnou velmi dlouho přehlížený film (4 roky sem ho měl doma, než sem si ho pustil) O to více sem byl překvapený a mile potěšený tímto filmovým zážitkem... ()

gotham

Zcela jednoznačně nejlepší herecký výkon Angeliny, jaký jsem viděl, což ale pod taktovkou velmistra Clinta není zas až takové překvapení. Sice mi někdy těch slz přišlo až příliš, ale většinou to bylo ku prospěchu vyprávění a dalo se s tím žít. Perfektně vybudovaná atmosféra, nepředvídatelný scénář a hodně řekl bych originální konec, ani temný, ani sladký. Potěšil mě výkon Malkoviche a také nasazení mého oblíbence kapitána Matthewse z Dextera, tedy Geoffa Piersona. 90% ()

BenchPress

Natočit v jeden rok Gran Torino a Výměnu, to si opravdu žádá filmového kumštu! Tahle skvělý film, po stránce režijní, herecké, hudební jsem zase už dlouho neviděl. Eastwood je jednička. Jeho cit pro dramatické scény by se měl někam zaarchivovat, protože tohle je učebnice dokonalého dramatu se skvělým závěrem. Angelina Jolie se tu překonává. 5/5. ()

zdeci

Uf. Kúželíná Žoulí a její odporně nabobtnalé rty vypadají opravdu k prokousnutí! Za "true story", toho dementního úchýláka s chůzí syfláka Čepka z Petrolejových lamp a Jeníka Malkoviche, jehož jsem nepoznal, tři puntíky, ani o injekci botoxu víc! ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes