Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

tombarider

Dokonalá atmosféra třicátých let, mých milovaných... Nádhnerne vykreslená podlost policejní korupce, skělá režie, a i má neoblíbená Angee se teda předvedla! Clint ukazuje, že rozhodně nepatří do starýho železa, a navíc si tu malou roli střihl i mnou oblíbený podivín Malkovich.. ()

MickeyH.

Eastwoodovky mám rád a tady mě dostal jak příběh, tak i celkové zpracování. Byly to vlastně takové tři filmy - Matka hledá ztraceného chlapce, Reverend touží po spravedlivé a bezkorupční policii a Případ sériového vraha. Herecký výkon A. Jolie mě opravdu mile překvapil (kdybych mohl, dal bych jí šestou hvězdičku :-D ) a i dětské role byly dobře ztvárněné. Hudba klasicky Clintovská, na jeho styl už jsem si zvykl. Celkové působení filmu je příjemné, mám rád styl 30tých let. Nemám co vytknout :) ()

STARKOVA20

Občas mi to přišlo až moc zamotané, napřed se třičtvrtě filmu řeší ztracený syn a najednou tam pendluje masovej vrah dětí. Nicméně, když se člověk rozkouká je to ve finále hodně silný příběh, na který budete myslet ještě nějakou tu dobu. Jedna hvězdička navíc za Angelinu Jolie. Byla v téhle roli výborná. ()

nadalv

Tak nevím. Jestli se tento příběh opravdu stal, pak myslím, že to určitě nebylo tak, jak nám Clint Eastwood vypravuje. A když už bych na to přistoupil, pak nemůžu uvěřit Angelině jako matce. Pro mě je to jen pokus o emoční vydíranou s minimálně třemi natahovanými konci. Naštěstí asi nezbyly peníze natočit konec čtvrtý, tak jsme si ho přečetli v titulcích. Možná je silnější si ten příběh přečíst celý. U filmu mi slza neukápla ani jednou. Škoda. ()

pepo701

Pokiaľ na tento film natrafím pri náhodnom prepínaní kanálov, jedno je isté - určite ho rýchlo prepnem. Nie preto, že by bol zlý...to ani zďaleka. Ale ten pocit.... a BTW: Jolie väčšinu času tak prehrávala, že mi to trhalo oči.... ()

Izi-Peťan

Velice silný a emotivní film o ženě, která nikdy neztratila naději v nalezení svého syna. Výborný herecký výkon Angeliny Jolie, suprová režie a atmosféra. Nejděsivější je na tom fakt, že je to podle skutečné události. Po celou dobu sledování jsem seděl jak přimražený a (i když jsem tušil, že to tak nedopane) jsem doufal, že se ztracený syn nalezne. 100% ()

Syna.1990

Clint Eastwood, ke kterému není třeba dodávat žádný přívlastek - Geniální režie - Neuvěřitelný příběh - Fenomenální Angelina Jolie - Výborný John Malkovich ------- Film, který Vás naprosto dostane!! 90% ()

borohub

Film se nehorázně táhne a dost často jsem netušil co se děje, každopádně říct, že by to byl nějaký špatný film se nedá.. Jen prostě takový zvlášní. Asi bych si ho teď znovu nepustil, ale časem možná jo.. 75% ()

helrohir

Bravo pán Eastwood! Ako to tento dedko robí, že si vždy vyberie ten správny scenár na sfilmovanie. Pretože je nutné podotknúť, že okrem Clintovej režisérskej geniality je tento film vynikajúci už na základe samotného príbehu. Clint sa vyfarbil hlavne pri hre s emóciami v rozličných podobách, ktoré vždy prichádzajú postupne, v ten správny čas. Nemenej dôležitý bol pre film aj veľmi osobitý výkon Angeliny Jolie, ktorú ináč nemám zafixovanú ako nejakú extra herečku, ale tu bola naozaj výborná. Mierne nedostatky sa možno prejavujú v dĺžke filmu, keďže sem tam dostáva priestor aj dejová vata, ale to je len malým zaváhaním na tomto inak vynikajúcom filme. 90%. ()

MirkaP

Čekala jsem něco, co jsem dostala, a k tomu mnoho navrch. A jakože Jolie se mi nijak zvlášť nelíbí, zde jí to velmi slušelo, zejména v kloboučku. ()

eljel

Nadhodnocený film, který podle mě v mnoha místech jde místo "na dřen lidských emocí" spíš cestou přehánění a patosu. Vcelku dobře se na to dívá, vtáhne to, Angelina je holt hezoučká, ale za nějaký klenot bych to neoznačila. ()

Ukrizku

Člověk si tady představuje neuvěřitelné zoufalství rodičovské nejistoty a šílí z brutality vrahovy vyšinutosti. Ale je to pojaté po chlapsku, tak nějak fakticky, kauzálně a jednovrstevně. Zážitek (v nejhorším slova smyslu) však vyplynul z příběhu, ani ne tak z filmu. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes