Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Killik

Možná, kdyby to nerežíroval Eastwood... možná, kdyby roli nedostala Jolie... možná, kdyby to nemělo zbytečných 140 minut... potom byto možná nebyl jen lehce nadprůměrný film. Eastwood tady šlápnul trochu vedle. Jolie, ač hraje výborně, přece jenom se mi tam nehodí. A těch 140 minut je na něco tak průměrného opravdu hodně. 60% ()

luke86

Na tento nový počin od Eastwooda natočený podle "skutečné" události jsem šel do kina s mirnými rozpaky, ale po prvních 20 minutách jsem byl přikovanej v sedačce a hltal bravůrní výkon Angeliny - první film, u kterého na diváka neútočí svým bujarým poprsím, ale dokazuje, že je to herečka s velkým H! Film zachycuje zkorumpovanou Ameriku 30. let minulého století až neuvěritelně realisticky a krutě. Výměna je velmi emotivní a nad moje očekávání plná i překvapivých zlomů (psychiatrie, farma..). Snímek se vám zaryje hluboko pod kůži a věřte, že vám při něm moc do zpěvu nebude. ()

nostromos

Dechberoucí, tenhle film má hodně zajímavý a dobře podaný příběh založený na skutečné události. Co bych mohl kritizovat ? Možná se mi zdál trochu natáhlý ale stejně si ode mě zaslouží pět hvězd. Popsat jej mohou stručně : bezmoc, zoufalství, korupce, víra a naděje. ()

Mínós

Nikdy jsem zvlášť nemusel Angelinu - a tady mi zlomila srdce. Vždycky jsem mohl Clinta - a tady si z toho, co mi ze srdce zbylo, udělal svůj osobní terč a jak všichni víme, jeho střelba terč nemíjí. Dlouho jsem se do kina nevykopal - a dva poslední zážitky z něj mě přiblížily k infarktu víc než cokoli jiného za poslední léta. Dávno jsem myslel, že už mě přinejmenším na filmovém poli nic nepřekvapí - a konal se předlouhý a přebolestivý pád na hubu. Víc takových podrazů nohou, Mistře. 9/10 ()

david666

Clint Eastwood každým filmen dokazuje, že je lepším režisérem než byl hercem:-) I zde si vybral silný příběh. Angažování Angeliny byl dobrý tak - vypadá zde přirozeně - jako z 30-tých let. Celý film vlastně táhne ona - pak je dlouho pauza a po ní nastupuje solidní Malkovich. Plný počet nedávám díky částečné zdlouhavosti příběhu - zkrácení o cca 30 min by filmu prospělo a také zde všechno vypadá až moc podle šablony - tak nějak "oscarově":-) ()

ElFifo

K 5* chybí ale opravdu maličký kousek. Emočně je to bravůrně zvládnutý snímek, ale něco mě tam prostě chybí nebo naopak přebývá...? Opravdu nevím, ale tento pocit mám u filmů z dílny Clinta Eastwooda často. ()

MaxQ69

Skvělý snímek! Rozhodně stojí za to vyzdvihnout výkon Angeliny Jolie a pohopitelně práci starého dobrého Clinta. Dokonalá byla i vybraná hudba, která film jedině dopňovala! Důvod ale, proč dávám 4 * a nikoli 5, je ten, že jsem se místy nudil. Mnohdy chyběli dialogy, napětí a akce, které by zrvona byly na místě. Ale jinak vřele doporučuji! ()

ziziko

Druhá část nabrala pěkné grády, což způsobilo, že jsem na konci filmu zůstala v kině sedět jako opařená a žasla. Ve filmu bylo několik zásadních zvratů, které bych nečekala, takže jsem děj hltala s nedočkavostí co bude dál a jak tohle všechno skončí. Velmi působivý film se skvělým hereckým výkonem Angeliny. Nemám nic, co bych tomuto snímku vytkla. ()

E.T.Martin

Výměna je moc dobrý film. Něčím to připomíná Přelet nad kukaččím hnízdem. Je to drama, které dokáže v každé další chvíli překvapit, ale konci je už těch překvapení možná dost. Eastwood umí tkát z obrazů na filmovém plátně dobrý a uvěřitelný příběh, v tomto případě se mi ale zdálo, že trochu moc tlačil na city diváků. I tak to byl nadprůměrný filmový zážitek, který stojí za doporučení. PS: A Angelina Jolie mě poprvé přesvědčila, že je opravdu herečka, a ne jen postava, na kterou se dobře dívá. A hudební motiv, který si Eastwood sám složil, je taky dobrý. ()

Buraking

Pěkný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Nádherně vystrašená Angelina Jolie, skvělý příběh, který nebyl až zas tak drsný jak jsem čekal, ale právě o to tvůrcům šlo. Konec byl dobře vyřešený hlavně proto, že nedopadl příliš pohádkově a Collinsová může tedy doufat do nekonečna, že se její syn jednoho dne objeví zpátky. ()

gu-staff

Buď jsem začal být silně neobjektivní, nebo jsem měl štěstí na skvělý filmy, pravdou je, že z posledních deseti filmů, co jsem viděl jsem dal šesti plnej počet, a ostatním čtyři. Ale ono to nejde jinak, když vidíte něco skoro dokonalýho, jako třeba Changeling, tak si přece nebudete lhát do kapsy, nebo si schovávat hvězdičku na ten opravdovej "top of the tops". Platí tu to samý, co jsem psal u druhýho loňskýho Eastwoodovýho počinu. Že mu většina těch mladejch může jenom závidět, jak mu to jde pěkně od ruky a točí jednu bombu za druhou. Tenhle film mne dvakrát příjemně překvapil, poprvý, když se zhruba v půlce objevila druhá dějová linka, a potom na konci, který nebyl tím klasickým happy endem, na který jsme z Hollywoodu zvyklí. I když, tenhle film by to asi klidně snesl. A Angelině nezávidim ty rty, to musí bejt peklo se s tim celej život tahat. Obzvlášť ve scéně z ústavu je má jak havajskej domovník, s tim se snad ani nenají, ne? Jinak po herecký stránce - lahoda. ()

JimDixon

Perfektně zpracované reálie a vekolepé, až ohromující záběry z LA 20. a 30. let. To však nestačí. Vcelku byl film pozvolný, příjemně plynoucí až ukolébávající, ale očekávané rozproudění emocí "až na dřeň" (ani na kůži) se u mě zkrátka nedostavilo. Celkově mi přijde příběh přehnaný, až nereálný, film zbytečně dlouhý, Angelininy rty moc nafouklé a všichni smradi uplně stejní. Z filmu čiší preciznost, ale výraznější dojem na mě neudělal. Jediné, co jsem skutečně uznal, bylo nečekané závěrečné nenalezení syna, který dle všech indícií zřejmě nepřežil (jinak by se musel přeci přihlásit). Shrnuto podtrženo: půměrně pěkný velkolepě natročený film. Za 3.¨ ()

Tolf

Skvelý film. Angelina Jolie dokázala, že vie zahrať aj vážnejšie roly (i keď jej akčné mám tiež rád), zaslúžila si aj nomináciu na Oscara. Škoda, že sošku nezískala, ale keď sa viac chopí podobných úloh, v čo aj dúfam, tak potom ju možno aj dostane. ()

Callie

Clint Eastwood zraje jako víno, pomalé tempo , hry světla a stínů, přesně evokují atmosferu třicátých let. nebo si to aspoň tak představuji. Emoce tryskají z plátna po kýblech. Strach, bezmoc, mateřská láska, lhostejnost policajtů, prospěchářství, politické machinace podpořené křiváctvím politiků atd atd. Po dlouhé době mě zase něco chytlo za "srdce" . Proti bezkrevému , studenému Pittovi-Buttonovi , super zážitek . Jo a taky konečně tam Angelině nedali nějakého frajera, aby jí poskytl útočiště na svém mužném rameni. 95 % . -5% za poslední trochu "navíc" půlhodinku. Jo a taky dík za pocit happy endu, i když se vlastně vůbec nekonal . ()

Leyla

Nevidím na tomhle filmu bohužel nic tak strhujícího, abych ho zařadila mezi 200 nejepších filmů na čsfd... Angelina byla sice skvělá, příběh zajímavý a dojemný, ale chyběla tomu jiskra, nějaký přesah, který by mě dostal... ()

kachnacekk

"No páni", s tíhmle šeptnutím jsem opouštěla kino po shlédnutí filmu. Nebylo to zcela dokonalé, ale stejně dost skutečné, silné a Jolie ukázala, že taky umí hrát. Maličko jsem o ní před shlédnutím této látky pochybovala. Pátou hvězdičku nedodám proto, že poslední část filmu byla přecijen lehce plitká a rozvleklá..ale vážně jen lehce.. ()

sAreOn

Velmi pomalu plynoucí krimi/drama, které vás však pohltí. Eastwood znovu předvedl, že točit umí (a také že si umí vybrat, co natočit). Film vás pomalu seznamuje s hlavní hrdinkou, načrtává situaci v tehdejším LA a skoro vás však uspává, avšak neuspí... Bohužel mi to občas přišlo dělané až moc na efekt, navíc jsem Angeline její smutek a utrpení nevěřil, ač se snažila co to šlo. Nicméně to nic nemění na faktu, že Výměna je jedním z nejlepších filmů roku 08. Přece jen když skoro dvě a půl hodiny uplynou a vy ani nevíte jak... :-) ()

veverysiak

Som zaťažený na novodobé filmy z amerického medzivojnového obdobia a som tiež zaťažený na uja Clinta, takže sa pokúsim byť aspoň trochu racionálny a objektívny – majstrovské dielo s viacerými citlivo a premyslene sa prelínajúcimi príbehmi, z ktorých každý by mohol byť samostatne sfilmovaný, čo možno bránilo trochu detailnejšie rozobrať prerod manipulovaného jedinca v mase na extrémne silnú a vyčnievajúcu osobnosť, výborná kamera, ani Angelina mi až tak veľmi nevadila, aj keď by som si vedel predstaviť v hlavnej úlohe vhodnejšie typy, ale moje iracionálna zabrali, takže 85%. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes