Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Bau.Baushka

Mám slabost pro Angelinu a po tomto filmu se ještě prohloubila. Tak moc jsem to všechno s ní prožívala, tak moc sem jí fandila, že ač jsem film sledovala sama, potichu jsem rozhodně nebyla... Film má skvělý scénář, při vědomí, že jde o skutečné události mne mrazí. Podkresová hudba je další velké plus. A kostýmy. Kostýmy jsou úžasné. ()

Domas88 odpad!

Mě je už zle jen z té AJ tam... proč Clinte jsis nevybral někoho jiného?Kate Beckinsale by to zvládla daleko lip a já bych byl jen šťastnější... ()

J.Mayen

Z úcty ke Clintovi Eastwoodovi nedam nejnizzsi hodnoce nebo dokonce odpad, těžko uvěřit takovém příběhu, který byl jistě hezky nabarvem hollywodským scénářem, dejme tomu. Angelina hrála dobře a dá se říct, že to byl jediný světlý bod z celého filmu, jinak zkráceně zbytek filmu dlouhá nudná sračka jak noha, opět tu nemůžu pobrat tak vysoký skóre. Nuda. ()

Pokahoka

Tento film ma doslova dostal a Angelina Jolie takisto. Oceňujem filmy natočené podľa skutočnej udalosti, pri ktorých máte pocit, že "tak toto sa stať určite nemohlo". Od začiatku až do konca som s hlavnou hrdinkou prežívala všetky pocity a preto nemôžem dať iné hodnotenie ako čistých 5*. ()

kiararaftl

4 hviezdy, pretoze si myslim ze odklon od praveho pribehu filmu uskodil. SPOILERY: myslim si, ze v liecebni a pribehom o prostitutkach uplne zabili cas. eastwood sa az prilis zaoberal chybami policie, co dokazovalo aj rovnake casove useky pri oboch procesoch. drama matky a vraha vsak bola omnoho podstatnejsia. Dalej sentimentalna historka o walterovi - ten chlapec ktory sa nasiel bol povodne spajany s vrazdami ale nakoniec sa ukazalo, ze na ranci ani nebol. Rovnako sa sice uvazovalo ze vrah zabil do 20 obeti, ale realne sa potvrdili 3 - bratia wilsonovi a walter. Velmi dolezitu ulohu hrala matka vraha, ktora udajne bola tou, ktora upozornila svojho syna, ze walter ho moze spoznat, nakolko nakupoval s christine v tom obchode ako vrah a tak ho zabili sekerou tak, ze mu roztali lebku vsetci traja aby sa navzajom neusvedcili. Tak zabili aj bratov wilsonovych. Keby sa pribeh viac zameria na toto ako na niektore zbytocne pasaze, mozno by to bolo na 5 hviezdiciek. rovnako som angeline neverila tu ulohu, raz bola jemna krehka trpiaca matka aby sa o pol hodinu zmenila na sebavedomu flirtujucu koketu stale sa zahadne usmievajuc nad roznymi vitazstvami nad policiou a pod. Ale inak ok ()

Kytarka

Pokud jste citlivá povaha nebo matka malého kluka, v klidu si pusťte něco od Pixaru a tento snímek s radostí vynechejte. Tenhle film, zasazený do dvacátých let minulého století, totiž pracuje s tématem, které není zrovna z nejkrásnějších. Jen si to představte. Máte syna, který pro vás znamená úplně všechno, a najednou je pryč. Po pěti měsících jej policie najde... Ale ouha. On to není Walter. Není to váš syn. V tu chvíli se rozezní zvonkohra policejních intrik zavánějících svým prolhaným pachem až ke dveřím pokoje 18 psychiatrické léčebny. Rozběhne se kolotoč událostí a rozhoří se touha po spravedlnosti. Inu... Velmi reálné a dosti bolestivé vyprávění. ()

Blazis34

Film Výměna je nesmírně emocionální a zanechal ve mně hluboký filmový zážitek. Noc po shlédnutí jsem sotva usnul a pak se mi zdály podobné hrozné věci. Tak mě dílo pohltilo. Děje se vezou ve dvou silných kolejích, první bojuje proti policejnímu systému a zacházení, druhý hledá ztraceného Waltera. Oba příběhy skvěle spojuje Angelina Jolie, která zaslouženě za tuto roli dostala nominaci na Oskara. S tím, že jde o příběh ze skutečného světa, dostává děj ostřejší úhel pohledu a nutnost se zamyslet. Na druhou stranu jsem si zjišťoval i jiné pravdivé informace z onoho případu a nějaké věci byly ve filmu trochu jinak či opomenuty. Například, že vraždám pomáhala hlavnímu pachatelovi i jeho matka, která se později přiznala, že zabila malého Waltera. I tak mi scházelo závěrečné shrnutí, jak žila bojovnice Christine, zda měla jiné děti atd. Takže toto jsou jediné dva zápory, jinak je vše úžasně a důvěryhodně natočeno. Mé hodnocení se vyšplhá až na 90% - pět hvězd. ()

_Jimmy_

Silny skutocny priheh. Rola sita pre Angelinu, kde prvy krat mi ukazala ze je to pani herecka. Silny pribeh zeny o spravodlivosti a najdeni svojho syna. Neskutocna doba v LA napr: Auta, oblecenie a hudba. ()

zzzzzjjjjj

Ani jeden ze šesti uvedených žánrů neoznačuje pojem "psychologický", přitom film na mě působil nejvíc psychologicky. 😱 Nechápu, jak se něco takového někomu mohlo přihodit, pokud je tento film založený na až takovéto pravdě přesně do puntíku. Angelina Jolie v hlavní roli docela i těžko poznatelná, ale především výtečná. Clint Eastwood se ujal skutečně výstavního snímku. 👌 Zbytek herců, hudba, atd., vše v naprostém pořádku. Jen se tam přehnaně často mluvilo. 😀 I děda Jirka, který film sledoval se mnou, byl moc spokojen. 😁 Žasnu. 85%. 🔥 ()

PTomA

Brrr, tohle bylo nepříjemné sledovat. Eastwood prostě umí a v roce 2008 natočil dva skvělé snímky (z toho v jednom z nich byl hlavní aktér). Angelina Jolie jako naprosto zlomená žena excelovala a to stejné platí u herců jí sekundujici. Mrazivý příběh, kdy jsem měl problém se sledováním, bohužel skončil dřív než na konci, takže posledních 30 minut už bylo poněkud plytkých. I tak dávám 5 hvězdiček (spíše bych dal 4,5), ale až se mi film trochu rozleží, asi hodnocení srazím. 9/10 ()

Dvorik

Hodně slabý rozjezd a těžko uvěřitelný až absurdní zápletka s výměnou. Poté film nabírá na dramatičnosti a ždíme z nás emoce neuvěřitelným způsobem (podobně jako Gone baby gone). Angelina, ač hraje výborně, mi na její roli moc nesedla. Skvělé drama! ()

slaYerko

Tento film je určite jedna z najlepších drám aké som doposial videl. Keď som pozeral trailer, tak sa mi film nezdal veľmi zaujímavý, ale kedže mal taký vysoký rating, rozhodol som sa že si ho pozriem, a musim povedať, že to neľutujem. Napinavý príbeh ženy spojený s rôznymi tažkými chvíľami určite nadchne každého diváka, ba dokonca miestami privedie aj k slzám, povedal by som, že najmä matky. Clint Eeastwood opäť predviedol kus dobrej práce. ()

Jamall

Angelina Jolie v roli starostlivé matky? To mi nejde dohromady a během celého filmu mě Angelina nepřesvědčila, že by to tak mělo být. Kladem není ani délka filmu, výplň mi přišla místy dost vatovitá. Holt Gone Baby Gone je prostě lepší.Sorry Clinte ( ...ale Gran Torino je úžasné ). ()

Cocteau

Nezapomenutelná scéna odvodu vraha k oprátce. Ta tíseň je všude. Zde poprvé jsem dokázal pochopit člověka, který jde na smrt. fuj. Jinak celkově solidní film s jednou, pro mě, důležitou nevýhodou: je příliš studený a příliš si říká o nějaké filmové ocenění. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes