Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

blackJag

Eastwood má už nějakou dobu fazónu jako blázen. Nevím, kde se to v něm v těch letech bere, ale obdivuji ho. Podařilo se mu vystřihnout dobové kriminální drama, které se svou atmosférou zakousne a doslova nepustí. Skoro dvě a půl hodiny tak uběhne jako voda a není to samozřejmě zásluha jen pevné ruky pana režiséra, velmi dobrý a dospělý výkon podává představitelka hlavní hrdinky, Angelina Jolie (člověka jen tak mimoděk napadne, že ve fyzických rolích jako byla Lara Croft ji už asi neuvidíme) a skvělou práci odvedl i autor scénáře J. M. Straczynski. Osobně jsem měl z filmu velmi silný zážitek. 90% ()

jitrnic

Nejlepší film Clinta Eastwooda a nejlepší výkon Angeliny Jolie. Ostatní aspekty od výpravy přes scénář až po herce v těch nejmenších rolích rovněž perfektní, takže pro mě i nejlepší film roku 2008. ()

Guzo

Začátek dával tušit spíš něco ne moc zajímavýho, ale časem se to "rozjelo" v nečekaně dobrej film.. Pro milovníky žánru nezbytná nutnost, emoce tu střídají emoce a jenom čekáte, co se bude dít dál. Jestli se Angelině povede, co chce, nebo v co se film vlastně vyvine. Trochu jsem se bál konce, ale i ten dopad na výbornou, tak mám jenom jedinej problém - jestli dát trochu horších 5 nebo lepší 4 * ;-) ()

ghatos

Film mě příjemně překvapil. Očekával jsem lineární děj, naštěstí se to nestalo. Ve filmu se kombinují různé žánry s interesantními zápletkami. Angelina Jolie se snaží, ale bohužel to není úplně ono, naopak John Malkovich byl výborný. Snímek podkresluje příjemná hudba. Na 5 * tomu přeci jen něco chybí. ()

Scar

Svojim hodnotením som si stále nie istý, tak ma neberte vážne, ale celý film som tŕpol a prežíval namiesto Angeliny. Píšem namiesto, pretože mám pocit, že práve ona to moc neprežívala. Jej v skutku celkom pekná tvár má trochu medvediu mimiku a nepomohlo ani prehnané nalíčenie medzivojnovej éry, klaunovský efekt nefungoval. Práve ona spôsobuje moju rozpačitosť v hodnotení. Ostatné zložky filmu sú ale výborné, takže odporúčam, bol som milo prekvapený. Bezpochyby najlepšou scénou bola poprava, uff, to zaloncuje s emóciami. ()

toyrider

Nádhera, v zaprášených skladištích leží jistě ještě spousta krásných lidských příběhů.Je jen otázkou času kdy se jich ujme Clint Eastwood.Čtyři a půl. ()

klima777

Civilní snímek (na rozdíl od Milion Dolar Baby bez ochromujících dávek patosu), čistá práce, navíc poměrně historicky věrná (tedy až na absenci vrahovy matky, jež se přiznala k vraždě Waltera; ovšem postavit matku proti matce, by znamenalo rozmělnění děje a jednalo by se o úplně odlišný film). Zde je vše sevřené a minimalisticky krásné (navzdory veškeré hrůze). Angelina nekazí (ono také není co) a stejně jako ostatní podřizuje se celkovému vyznění snímku. Velmi silné, sebevědomé a zároveň prosté. Eastwood dokázal z minima vytěžit maximum, aniž by diváka vydíral. Výborně. V jistých okamžicích mi film evokuje Čínskou čtvrť: Zatímco ta však čpí podprahovým napětím a skepsí (Something wicked this way comes...), v případě Výměny mám pocit, že Clintovo srdce tluče pro rčení: Dobrý člověk ještě žije – závěr o znovunalezené naději, která je však ve skutečnosti slepotou a zoufalstvím, je poněkud zbytečný; což je důvod, proč se zdržuji absolutního hodnocení. Jinak ale smekám. ()

Dreadd

Clint Eatstwood je jako stvořený pro dramatické filmy a není to jenom tím, že dostává dobré scénáře. To, co natočí, nemůže snad nikoho nechat chladným (kupříkladu některé scény z blázince). I přes svou komplexnost a obsáhlé dialogy příběh diváka nemate a i díky dobrému obsazení (nejen Angelina Jolie v hlavní roli, ale i skvělý Jason Butler Harner jako vrah malých dětí) jsem si užíval každou minutu. ()

Kosmik 1

Velice silný příběh. Další z těch neuvěřitelných, nad kterými nezbývá než kroutit hlavou, jak je možné, aby k něčemu takovému došlo. Na mě však poněkud zdlouhavé, za což ubírám jednu hvězdičku. Jinak co se týče filmařské práce, nemám co vytknout. Angelina Jolie zahrála asi svou životní roli. 85% ()

Ravi

Silný film o ženě, která nevzdala hledat syna. Osamocená ve změti lží a pochyb. Vynikající herecké výkony a silné téma, ke kterému musíte mít náladu. Běhal mi mráz po zádech, když jsem si uvědomil, co a jak snadno se může na tomhle světě stát. Výměna není důležitá jen jako film, ale je zásadní i svým tématem všeobecně: osamocené bezmocné ženy, vystavené nátlaku, kterému nemůže vzdorovat. SPOILER !!! Jen mi nebylo jasné, proč se při nalezení toho chlapce v závěru, nezeptali toho druhého kluka, který řekl o těch vraždách, jestli ty dva, co utekli, chytili nebo ne. To se ale asi už nedozvíme. 85% = 4/5 ()

J-o-k-e-r

Clint Eastwood mě na režisérském křesle ještě nezklamal. Výměna to jen potvrdila. Výborně natočené napínavé drama, s A. Jolie v hlavní roli. I když ji moc nemusím, roli zdrcené a ublížené matky se zhostila dokonale. První výslech kanadského mladíka posadí do židle zřejmě všechny. Více mě hlavně znepokojuje, že se jedná o příběh na základě skutečné události.... ()

Autogram

Výborný thriller , kde som dosť dlhý čas netušil, kde je skutočná pravda, či som niečo neprehliadol alebo či nás tvorcovia už od začiatku nejako nezavádzali. Pre Agelinu najlepšia civilná neakčná úloha a možno aj najlepšia úloha celkovo, keďže sa predstavila z celkom inej stránky. Škoda len závečnej súdnej polhodiny, kde sa napätie vytráca, ale aspoň emotívny koniec to vynahrádza. –––– Přestaňte! –––– Ona neposlouchala. Trvala na tom, byla neústupná. ()

vyfuk

Pan Východnídřevo má talent toho skloubit někdy ve svých filmech brilantní příběh s napínavou zápletkou a skvělý rozuzlením. A taky nějaký ten patriotismus. Ale toto není Americký Sniper a nebo J. Edgar. Toto je Gran Torino a Tajemná řeka. A ty mám mnohem radši. Další film, který mne dostal do kolen s tím, že na něj koukám již hodinu a půl a dokázal mne neskonale překvapit. Skvěle zpracované dobově do dvacátých let, které vypadají jako kdybyste v tom filmu sami byli. Už chybí nějaký soundtrack jako v LA - Přísně tajné, který by ale asi atmošku pokazil. Nemám slov. Další Eastwoodův dramatický masterpiece. ()

JustMeeKatie

Výměna rozhodně patří mezi ty silnější filmy, u kterých vám bude stačit, když se na ně podíváte jednou možná dvakrát v životě, ale budete si je pamatovat hodně dlouho. Film obsahuje plno velice silných scén - mě nejvíc dostala scéna, kde chlapec přiznává, že se podílel na zabíjení jiných dětí, a konečná scéna, kde se unesený chlapec vrátí zpátky domů a řekne svůj příběh o útěku. Angelina Jolie zde podle mého názoru předvedla možná i svůj nejlepší herecký výkon. Já jí prostě věřila celou dobu a sdílela jsem její smutek a zoufalství. Rozhodně by si za tohle zasloužila Oscara. Bohužel ve stejný rok byla nominovaná i Kate Winslet za Předčítače a její výkon byl rovněž vynikající. Proč nemůžou cenu dát víc lidem najednou? Jsem ráda, že se tohoto projektu ujal právě Eastwood. On prostě dokáže svým filmům dát něco krásného a proto se taky řadí mezi mé nejoblíbenější režiséry. Ačkoliv film trvá přes dvě hodiny, člověk zůstává po celou dobu přikovaný na sedadle a čeká, jak to nakonec dopadne. Já jsem byla naprosto spokojená. Podle mě je Výměna jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes