Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

Haretix

Noprosto parádní, skvělá režie Clinta Eastwooda. Výborný herecký výkon herců a zejména Angeliny Jolie, která zahrála po filmu Gia další bravurní výkon. Film má velmi silný příběh podle skutečné události a celý film sem to prožíval jako bych přišel o někoho blízkého já sám. ()

Mirokukii

Další skvělý režíjní počin od Eastwooda. Velice výborné, místy až hororové, drama se spoustou napětí a hutné atmosféry. Tohle Eastwood odvyprávěl opravdu skvěle. Mrazení v zádech přidává i fakt skutečné události, jež si hrdinka musela projít. Angelina, ač ji moc nemusím, zde hraje opravdu znaměnitě. Po jejím boku samozřejmě dobrý Malkovich a hezký dojem na mě udělal i Michael Kelly. ()

PeterNet

Nejlepší role Angeliny všech dob, nejlepší Eastwoodův film. Bezmoc a korupce. Každý se do toho umí vžít, zažíváme to také, i když v menším měřítku. Jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Lachtaan

Clint je umělec a velikán téměř všech žánrů, kterých se prozatím za celé dekády své hvězdné kariéry dotkl. A životopisy už začínám skloňovat primárně s jeho jménem. Výměna je ždímačka veškerých lidských emocí - od údivu přes soucit až dokonce i ke vzteku nad okolnostmi, které této výjimečné ženě způsobily zprvu měsíce, posléze léta naprosté nejistoty, poté finální beznaděje. U velkofilmů lze často nalézt problém jejich upadající dynamiky a nutnosti diváka ubírat na pozornosti. Ty, které vznikly v rukou Clinta Eastwooda, ovšem sypají vlny pocitů od první vteřiny až po závěrečné titulky. Děkuji Bohu s velkým B za tohoto filmového boha. ()

Helmutek

Příběh okolo zmizení Waltera je strašlivej a děsivej, a hlavně se bohužel skutečně stal, což z toho dělá skoro neuvěřitelnou historku jak z noční můry - a právě tohle dává jemu i filmu obrovskou sílu. Kromě tohodle samotnýho mi ale film ničim mimořádně výraznej nepřijde - tak nějak víceméně suše odvypráví, co chce, a tim taky skončí. Nijak zvlášť mě neoslovila ani ta dokonale (i při vstávání z postele) nalíčená a vyretušovaná Angelina (čimž netvrdim, že byla slabá) - zato sympatickej pastor Malkovich, klasicky mrazivej detektiv Kelly nebo psychopatickej šílenec Harner mě bavili obrovsky. Největší poklona samozřejmě ale patří skutečný Christine Collins, která si musela celej život procházet tim nejhoršim, co člověk vůbec může zažít - a to jak na úrovni "nelegální" (kriminalita odsouzeníhodnejch zločinců, násilníků, úchylů a vrahů je věc jedna), tak bohužel i na tý úrovni "legální" nebo "státní" (mocensky a nelidsky obludný chování státních složek, těch jedinejch oficiálních garantů spravedlnosti a práva je věc další, a s tou se bojuje asi mnohem hůř a beznadějnějc). A tohle film ukazuje skvěle, což je pro mě jeho největší kvalita - totiž že k mocenský zvůli toho nejhoršího kalibru, k účelovejm obviněním a k umisťování do ústavů a izolací, k pohrdání těma nejzásadnějíma lidskejma a morálníma hodnotama a k bezostyšnýmu znásilňování spravedlnosti neni vždycky potřeba jen totalitní režim a stát se to může i v "nejdemokratičtějších" částech světa. A to bohužel neni ani filmařská fikce, ani umělecká licence scénáristy, ale hnusná a jednoduchá (a ne tak vzdálená) realita, která možná nezničila život můj, ale Christine a Waltra Collins rozhodně, ačkoliv se v případech jich obou jednalo o frustrující bezpráví (z nichž alespoň jednomu se dalo relativně snadno předejít). Na mě tohle jako varování funguje a jsem přesvědčenej, že nejsem jedinej - a za tyhle myšlenky jsem Eastwoodovi samozřejmě vděčnej. Jen trošku nerozumim, proč ve filmový verzi příběhu úplně chyběla zmínka o tom, že k vraždě se přiznala byla za ní odsouzena Northcottova matka, která se synem fungovala v bizarně morbidní dvojici - navzdory tomu, že nikdo asi nepochybuje o tom, že skutečnost mohla bejt (a nejspíš i byla) jiná, tak i tak to v rámci celýho příběhu je celkem podstatná okolnost (například se kvůli tomu Waltrův případ už nijak prioritně neřešil). ()

Ryuuhei

Výtečný snímek, který člověka na začátku chytí a nepustí až do samotného konce. To, co se zdá být jen absurdní záměnou způsobenou zkorumpovanou policií, vyústí v dost nečekaný vývoj děje. Čekal jsem, jestli to teda dopadne, nebo nedopadne dobře a co se nakonec dozvím a... nejsem absolutně zklamán. ()

Johnny.ARN

Film, ktorý ma zaujal, udržal moju pozornosť, mal skvelé obsadenie, vypäté scény a zvraty, ktoré nečakáte. A tiež mám rád keď si robia srandu zo zelených. Clint to však so svojou rozvážnosťou v réžií trochu prepískol a odrazilo sa to na minutáži. Inak film jak víno. 4 z 5 ()

drella_lover

Klasický, ale v tomto případě i velice nudný, hollywoodský snímek. Co tento film nejvíce sráží je jeho délka. Tento film nám opravdu nemá tolik co říct, aby si ospravedlnil svoji dvou a půl hodinovou stopáž. Nijak se nedostaneme do hloubky postav. Proč dělají, co dělají. Kromě hlavní hrdinky samozřejmě. Musím vyzvyhnout kameru, která někdy pracuje opravdu zajímavě a scénu na farmě, která dokáže vtáhnout. Jinak zde proběhne tolik klišé prvků, až to hezké není. Mluvím o přesně načasované záchraně před elektrošoky nebo trhnutí se při vynesení rozsudku a dopadu kladiva. Herci zde hrají spíše průměrně a Angelina Jolie v některých scénách je až špatná. Rozhodně můžete 141 minut svého času strávit nad daleko lepšími a zajímavějšími snímky, než nad tímto (pod)průměrným. ()

Toto

Nemôžem si pomôcť, ale matka ktorej dovezú strateného syna a ktorá v okamihu zistí , že to nie je jej syn, si ho vezme pokojne domov. Tento moment mi stále vŕtal v hlave počas celého filmu a nemal som z filmu dobrý pocit.Tiež záver keď chlapcovi ktorý sa stratil a bol nezvestný 5 rokov, zrazu začala chýbať mamička a zčista jasna sa objavý a odkáže všetkým, aký bol Walter Collins správny chlapec. Myslím si, že Clint Eastwood do tej skutočnej udalosti primiechal dosť svojej filmovej kreativity a zatlačil na city diváka. Každopádne film nenechá nikoho pokojným a bude vám šte dlho ležať v hlave. ()

MiCM

Ohromně působivý a perfektně zpracovaný i zahraný film. Clint to fakt umí dělat.. A je dost šílené co všechno kdysi v pohodě prošlo. Kdo ví jak teď.. ()

uhlajz

Psychicky poměrně náročný film s hodně opravdu brutálními scénami, při kterých mi málem zatuhla krev v žilách. Angelina po dlouhé době konečně dostala zase prostor předvést své herecké umění a její výkon byl více než přesvědčivý. Po necelých 2 hodinách bych určitě dal plné hodnocení, ale závěr byl už zbytečně natahovaný. Přesto hodně silný film s kvalitními hereckými výkony - 85%. ()

LadyDevil

Neuvěřitelná silná emotivní podívaná...když film skončil (a o to intenzivnější to byl pocit díky velkému plátnu v kině), jenom jsem stále zaraženě seděla a zírala před sebe. Všechny události, co se ve filmu udály, mnou pořádně zacloumaly - a bylo to podáno tak, že jsem se do děje opravdu zažrala: prožívala jsem zoufalství matky, co se nechce vzdát svého syna, bezmocnost a znechucení žen uvězněných v psychiatrické léčebně, strach uvězněných chlapců...Je přímo děsivý, jak většina postav jenom trpí, ale díky tomu, že je to točené podle skutečné události, může to jenom podtrhnout lidskou zkaženost a vůbec, že život mockrát opravdu není procházka růžovou zahradou.. Pan Eastwood se opět ukázal jako geniální režisér, ale cosi tomu chybí do úplných pěti hvězd, většinou když už tam těch pět hodím, říkám si, že se ráda opět na film podívám znovu..avšak snad právě kvůli krutosti a deprimujícímu pocitu by mě tolik nelákalo film vidět vícekrát..rozhodně je to ale strhující.. ()

Zdeňka

Všechno co je naservírované od Clinta Eastwooda schramstnu a ani nevím pořádně jak, jen vím, že moje "bříško" je spokojené. Výměna patří k těm filmům, o kterých můžeme říct, že jsou velkolepé - ano to je to slovo, které vystihují tento film. Angelina byla opravdu výborná, ale nějak jsem nepocítila ty emoce, které měly z obou stran vycházet. Dále se nebudu o ní více rozepisovat, protože ód už na ni bylo více než dost. Za to bych chtěla vyzdvihnout Jasona Butlera Harnera, který je nezapomenutelný, jeho výkon byl excelentní a role se mu povedla na jedničku. Jeho výraz, soud a závěrečná poprava byla mrazivá a ještě teď mi po celém těle nabíhá husí kůže. ()

rudeboy

Excelentne napísaný scenár na motívy skutočných udalostí je jeden z dôvodov, prečo tento film stojí za pozretie. Pomalšie tempo filmu (ktoré snímke vôbec neškodí, práve naopak - dodáva jej na autenticite) je sprevádzané vhodne jemnými hudobnými motívmi samotného Clinta Eastwooda. Na vysokej úrovni je vybudovaná práca s napätím, keď niektoré pasáže filmu pôsobia temer hororovo (psychiatrická liečebňa, farma, väzenie) a dokážu nekompromisne strhnúť diváka. Angelina hrá neuveriteľne civilne a presvedčivo zároveň, no pre mňa najlepší herecký výkon predviedol v tejto snímke Jason Butler Harner alias psychopatický masový vrah Gordon Northcott. V dnešnej dobe sa už veľké príbehy nenosia, ale tento má naozaj veľký potenciál osloviť diváka. Predovšetkým emočne. ()

marvan

Osobně by mi z tohoto filmu stačila sestříhaná verze, týkající se samotného případu dětského vraha, bez zarudlých očí oscarově usoužené Angeliny Jolie. ()

Teebo

Přes její dlouhodobě obrovskou popularitu je až Changeling snad nejambicióznějším filmem Angeliny Jolie v celé její dosavadní kariéře. Nejednou už jsem se nad tím s podivem pozastavil. Nicméně ani její konečně viděné velmi dobré herectví, ani, a to hlavně, silný námět zpracovaný Eastwoodem, nedokázaly naplno skórovat. Ale hlavu si stejně člověk málem ukroutí, vezme-li v potaz, že sleduje vyprávění skutečného příběhu. Jinak poslední třetina filmu je velmi natahovaná. Stejně staré Gran Torino jsem si užíval víc. ()

Beky

Potvrdilo se opět známé, Eastwood je pravděpodobně schopnej bravůrně odvyprávět i jak přišel k hovnu na botě!! Příběh Výměny není zvláštní, nemá žádnou velkou pointu, která vás rozebere, celý film je ale tak skvěle natočenej a zahranej, že atmosféru, kterou vám vykouzlí nezapomenete hodně dlouho!! Eastwood velice pečlivě vybírá herce do svých rolí, vy si pak uvědomíte, že nikdo jiný nemohl hrát postavu, kterou např. hraje Jolie!! Musím ji opravdu pochválit, takhle jsem ji ještě hrát neviděl, věřil jsem jí každý pohyb, každý slovo!! Eastwood natočil dokonalý film, pokud bych se zaměřil jen na příběh samotné Jolie, ale mě trošku štve, že o policii, která je hlavním záporákem zase tak moc nevíme, její scény se smrskly na rychlé vysvětlení proč jsou zkorumpovaní a pak se vše točí jen kolem jednoho oddělení, kde je pár policajtů a z toho je ještě několik pravděpodně kladných, protože se nakonec pustí do vyšetřování se vším všudy!! Prostě mi nepřišlo, že je to rozsáhlý problém celého města, zkorumpovaná policie!! Ale pokud by chtěl odvyprávět celý příběh s věškerýma souvistlostma, musel by mít nejméně pět hodin!! Mě by to ovšem zajímalo!! Poslední vítka je k roli Colm Feorea, který je de facto ústřední postavou všeho zla, které způsobí výměnu, ve filmu má však proklatě málo prostoru, nedojde ani na jednu slovní přestřelku mezi ním a Malkovichem a to je veliká chyba, dobro versus zlo!! Faktem však zůstává, že samotné otěže zla v polovině film převezme úplně někdo jiný!! Celý film jsem prožíval, trpěl jsem s hrdinkou, zuřil jsem, nadával jsem, přitom jde pouze o film, i když podle skutečné události, tím chci říct, že tento příběh stojí za vidění na 100%!! Jednou větou: I hajzl může nadávat, nebude si však nalhávat, že jeho konec se už blíží, ať se s tím raději brzo smíří!! ()

Bobik9

Asi jsem tomuto filmu nepřišel na chuť, jako většina ostatních. Během skoro dvou a půl hodin jsem se víceméně nudil. Asi po hodině jsem začal přestávat příběh vnímat, protože jsem byl již dosti znuděný. Opravdu jediným plusem pro mě na tomto filmu bylo herecké obsazení. ()

terunka003

Skutečné, emoční, překvapující, děsivé. Dlouho jsem is nechávala tento snímek na skladě a nechtěla se na něj podívat z důvodu velkoamerické koprodukce, ale WAW! Bylo to skvělé. Skvělý námět, herecké obsazení, skvělá hudba. Skvělý Clint Eastwood. Příběh o ztrátách chlapců, o strachu a děsu, o zkorumpované líné policii, o jejich tricích, zastrašováních a utajovaných pravdách. Neuvěřitelné, že ta celá hrůza je podle pravdy, hlavně ta pravda s těmi dětmi na farmě. Angelina Jolie ztvárnila ženu, která zažila praktiky policie. Měla štěstí, že kolem sebe měla správné lidi, které jí byli ochotni pomoct. Co se týče výkonu Jolie, byl perfektní. Moc se mi líbila. Sice hrála slabou ženu, která mi k ní moc nesedí, ale plakala, rozčilovala se a byla nešťastná. Nikdy nezačínej bitvu, ale snaž se tu bitvu vyhrát. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes