Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Flego

Priznávam, že comiksoviek je už príliš veľa a o chvíľu nebudem vedieť, čím je každá postava charakteristická. Ant Man ma však dobre pobavil a nie je to len všadeprítomným humorom, najma však svojim príbehom. Je poctivo postavený, postavy majú svoju minulosť a motívy konania sú prirodzené. Príjemne prekvapil charizmatický Michael Douglas, ktorý perlí jednu hlášku za druhou. ()

BMW12

Tak tohle bylo bombový! Další fantastický snímek od Marvelu. Parádní příběh, který se sice může na začátku zdát podivný, přeci jen, koho to napadne, že se člověk zmenší, ale ono je to fakt úžasný a ty souboje a triky, to je něco suprovýho. Trojka Paul Rudd, M. Douglas a E. Lilly svoje role zvládna na jedničku a hustej byl Michael Peňa s tím svým vyprávěním příběhů, kterejm jsem nerozuměl ani hovno. :D Co víc dodat, prostě top film a těším se na pokračování! :-) ()

virus10

V době kdy se začalo povídat o zfilmování Ant-Mana jsem se celkem zhrozil. Jak jako tohle chtějí obstojně natočit? Přeci jen chatakteristika této postavy je oproti ostatním, již zfilmovaným Avengerům, dost odlišná. Je ještě víc neuvěřitelná, šílená, ba dokonce je sama o sobě směšná. Naštěstí časem se moje obavy vytrácely a po Strážcích Galaxie úplně zmizely. Už jsem přesvědčen o tom, že Marvel ví co dělá a hlavně co si může dovolit. Prakticky všechno :D Takže jsem bez váhání vyrazil do kina a po promítání jsem určitě nelitoval. Taková látka musí být brána s nadhledem a měla by být podána dostatečně vtipně. U mě obojí funguje a navíc jsem se ani nenudil. Mašinka Tomáš nejlepší :D ()

Roman.Ticka

Ale jo, nových hrdinů v produkci Marvelu není nikdy dost a myslím, že Antmani do této husté partičky každopádně patří...;-) Vedlejší poněkud natvrdlí hrdinové taktéž vtipně sekundovali, takže i o zábavu nebylo, kromě hlášek mistra Douglase, nouze: "...v Titaniku to zabilo DiCapria..." Zmenšené výlety mravenčí familie poskytly nový fantazijní pohled do života brouka, jak si jej průměrně dvoumetrový člověk těžko dokáže běžně představit, takže ano očekávám, že Ant-Man will be back.☺ ()

honajz

Pozitiva: souboj s mašinkou Tomášem (taky bych ji občas chtěl zmlátit) a Michael Douglas (včetně vyhlazovací techniky). Zbytek jsou negativa - Miláčku, zmenšil jsem děti a Vnitřní vesmír jsou zajímavější a napínavější, než tahle ukecaná rodinná kravinka, kde nějaká zajímavější akce nastoupí až někdy po 50 minutách filmu, a i tak stojí za starou belu. ()

HellFire

Chci vědět, jak by vypadala Wrightova verze. Znalci jeho filmů jistě poznají režisérovy trademarky a je škoda, že to po něm musel přebrat "vhodnější" náhradník. V průběhu sledování filmu jsem se tetelil blahem nad pomyšlením, co by Wright s touhle látkou mohl dokázat. Takto vznikla pro mě nudná komiksovka, kde se většinu filmu jen seznamují postavy a rozjíždí příběh a akční scény jsou vcelku nudné. Paul Rudd jako Ant-Man je dobrá volba, jen mu to vázne v komediální rovině. A romantická linie mezi hlavními představiteli nefunguje. ()

Othello

Dowňácké dítě Marvelu Ant-Man mohlo být jediným zakopnutím v jinak pečlivě vysoustružené komiksové mašinérii, a to zejména proto, že původní režisér a scénárista Edgar Wright je příliš velký tvůrce na to, aby se nechal jen tak zařadit do průvodu pochodujících kladívek s Avengers v čele. Ant-Man se však nakonec podařilo postavit do linie se všemi ostatními veleúspěšnými filmy série. Naštěstí elementy jeho odvázanosti sem tam vysvitnou a jsou natolik důrazné (mašinka!), že si na ně vzpomenete spíše než na vyždímané motivace protagonisty či antagonisty, nemluvě o příšerném vtiponoši Michaelovi Peňovi. Za povšimnutí stojí však zde, více než v jiných Marvel filmech, znatelnější znázornění studiové hierarchie Američanů v superhrdinském universu. Zatímco Avengers a jejich jednotlivé filmy jsou zkrátka snímaný výlučně z pozice elit, které rozhodují v rámci vyššího dobra, Ant-Manem se stane zlodějíček z nižších sociálních vrstev (kde se srandovně zvrátí požadavek rasových kvót tím, že zástupci menšin zde reprezentují zločince) a dává nám tak lehce ochutnat, jak vlastně obyčejný svět v době superhrdinů funguje. Nepřekvapivě je rozdělen do tří heinleinovských úrovní - elity (superhrdinové (determinovaní), vědci, prezidenti), státní zaměstnanci (policisté, zdravotní sestry - bydlejí v předměstských domcích či na samotách, peníze moc neřeší) a zbytek, kde splývá žebrák s podnikatelem, pán s kmánem a hlavně, jak je nám naznačeno, všichni tak trochu podvědomě spolu pečou proti těm nahoře. Toto kapitalisticky paranoidní myšlení tak nějak logicky prosakuje z obřího filmového hegemonu Walta Disneyho, které se snaží tvořit filmy, na které budou chodit zkrátka úplně všichni a diverzita divácké obce je mu spíše na obtíž. ()

Thomick

Vidím tady samý srovnávání s Guardians of the Galaxy... a já říkám - proč ne rovnou s Avengers? Pokud ti mají být ultimátní marvelovou týmovkou, jak může taková hromádka horko těžko potlačovaných masivních eg obstát ve srovnání s Ant-Manem, kde právě spolupráce a kombinování různých předností jednotlivců znamená naprostou alfu a omegu všeho dění (a to dokonce mnohem spíš než u těch tolikrát zmiňovaných Strážců)...? Přesně tohle je na Ant-Manovi nejlepší; teda ještě spolu s upřímně působícím zájmem o jaksi podceňovanou říši hmyzu, megasympaťákem Ruddem a záživnou formou postiženou relativitou (ne)výhod miniaturní velikosti (práce s prostorem obecně top top). --- Zkrátka a dobře, zatímco Iron Man je exhibicí jednoho člověka s vymakanym oblekem, Ant-Man baví docela jinak a přece stejně, což ho zároveň z fleku staví poblíž samotnýho piedestalu marvelovských výtvorů. Naředěnej Edgar Wright bez režisérský taktovky FTW! --- Vytkl bych snad akorát nemastnýho neslanýho Becka a zbytečně šaškujícího Peñu, potažmo celou jeho "crew". Tady trochu přidat, resp. ubrat při tlačení na pilu a bylo by to v rámci možností tip top. ()

hansel97

Naprostej odvaz! Ant-Man mi přijde jako hodně špatně uchopitelná látka, ale pan režisér to tedy zvládl na jedničku, protože něco tak svěžího, vtipného a osobitého se v super hrdinském světě hledá těžko. Opravdu jsem se bavil více jak u většiny komedií, za což dle mého vděčím volbě Paula Rudda, kterému role neuvěřitelně sedla. A nemůžu opomenout špičkové vizuální efekty a veškerou s nimi spojenou akci, to byla opravdu pastva pro oko. ()

Xeelee

Celkově je cokoliv s Ant-Manem bizarní nelogická a fyziku popírajíc blbost, tak to tvůrci vzali s nadhledem a humorem a stvořili vskutku zábavné dílko, kde u každého nesmyslu cítíte že to není míněno vážně a tvůrcům, kteří na vás neustále nenápadně pomrkávají, to žerete i s navijákem. ()

claudel

Komiksové adaptace začínají být únavné a zbytečné. Nudil jsem se od začátku do konce a největší akci jsem dokonce zaspal, v multiplexu. Takže tak mě Ant-Man hrozně bavil. Paul Rudd není žádný superhrdina, Evangeline Lilly je navždy "Ztracená" a nesympatický senátor z House of Cards by už neměl hrát nikdy v ničem. Americký průser roku. ()

luka4615

Tak pro začátek - Michael Douglas je pořád ve hře a v plné síle! Už když jsem si četl první reakce, recenze a následně i zdejší komentáře, v žádný hit ve stylu Avengers či Iron Mana jsem nedoufal. Nicméně jak se zdá, půjdu proti zdejšímu negativnímu proudu s tvrzením, že Ant-Man není jen zbytečná "výplň" mezi druhou a třetí fází, on je totiž plnohodnotným členem Marvelovského univerza! Film se už od samotného začátku veze na nenuceném vtipu a chemii mezi všemi zúčastněnými, tudíž Vás bez problému vtáhne do děje. Netřeba však dodávat, že o většinu vtipů se stará Michael Peña. Akce, i když se s ní velmi šetří, nepostrádá nápad a je oku lahodící. Takže co dodat na závěr? Snad je to, že se zkušenějším režisérem v sedle by mohl být Ant-Man ještě o kousek lepší, jelikož Petyon Reed většinu akčních scén nedotáhl do absolutní dokonalosti. Ale mluvit přimo o propadáku a zbytečném filmu mi v tomto případě přijde velmi irelevantní. A nejlepší postava v celém filmu? Jednoznačně mašinka Tomáš! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „I think we should call the Avengers.“ ()

JASON_X

Po trapných Avengerech a nesnesitelném superkreténovi Iron Manovi je tenhle comics hodně příjemná změna. Za druhou polovinu bych dal nejradši pět, ale když to srovnám třeba s X-Men... a vzhledem k tomu, že tyhle 'technokratické' pohádky přece jenom příliš nemusím... a za všechny ty reklamy na Avengery... tak 4 něco. Oblíbené scény: Tank s kroužkem. Spuštění Disintegration. Závěrečný souboj na dětském vláčku s očičkama. Bavilo mě i trio Ant-Manových kámošů. A v neposlední řadě: Připomněl jsem si mou oblíbenou československou pantomimu pro děti Traja chrobáci! Jinak ještě - Evangelině L. to s tmavým mikádem vůbec ale vůbec neslušelo. Zato pokusné sněhobílé jehňátko se mi setsakramentsky líbilo, už chápu proč se o bačovi a jeho ovečkách vypráví tolik nepěkných vtipů. ()

Lucasion

Myslím, že konečně někdo v Marvelu pochopil jak je důležitá změna. A ta změna nemusí znamenat temný, drsný příběh hlavního hrdiny. Ne, změna může být přidat nenucený humor a velmi trefné hlášky. Tak to dopadá, když se scénáře chopí správní lidé. Ant-man je totiž dost možná nejvtipnější marvelovka vůbec. Ono, se to tak trošku čeká od hrdiny, který se dokáže zmenšovat na velikost malé fazolky že? Herecky to je zajímavé, ale spíše by se dalo říct – dobře vybrané. Místy jsem si připadal, že tvůrci měli v pořadu dne z toho udělat klasickou heist žánrovku (což by vůbec nevadilo a možná by to bylo ještě lepší), ale samozřejmě to byla pouze mýlka a dočkáme se regulerní závěrečné bitky. Co krom toho, že je Ant-man vtipný? Je zatraceně originální a díky tomu svěží. Nejvíc bych to přirovnal k prvnímu Iron manovi (2008), který díky Downeymu měl říz. Tohle je nová krev, protože dobré nápady s mravenci a vizualizací je prostě bomba. A jak už jsem zmiňoval, některé hlášky jako „pes“ a Titanic jsou vážně parádní. Takže takovýhle start jsem u Phase 3 vážně nečekal. Nejzábavnější Marvel, který dokázal držet nápady i humor do konce. Dokonce jsem váhal nad 5ti hvězdami. A dost možná to byl první film v kině, na který jsem čučel z první řady. [Csfd projekce5] (87 %) ()

Morholt

Marvelovka pro celou rodinu. V tomto případě potěší především akce, která má díky neustálému měnění velikosti, mravencům a netradičnímu prostředí punc originality a stejné aspekty poskytují prostor pro hravost a vtip, což dokázali filmaři využít. Třeba mašinka Tomáš mě fakt rozesmála a pobavila i vložka s Falconem. Líbil se mi i Paul Rudd, který se pár let před padesátkou konečně dočkal své životní role a obstála i další osvědčená jména, jímž dominoval podle mě příliš málo využívaný Michael Peňa. Pokud se omezíme na svět Avengers, tak je to společně s posledním Iron Manem nejlepší marvelovka. 85% ()

Coleator

Asi nejodlehčenější Marvelovka, kterou jsem viděl... Plná vtipu (třeba jen jak skvěle využívá miniaturních rozměrů hrdinů - viz souboj na dětském modelu železnice), výborně obsazená (až na Evengeline Lilly, která mi sem vůbec nesedla) - zkrátka velké překvapení, protože jsem zase tak moc neočekával... ()

ScarPoul

Určite si to v rámci Marvelovského univerza nerobí hanbu. Ant-man má výborne scény, skvelé postavy a tiež pracuje s veľmi pekným prepojením s hlavnou sériou. V zásade mu nemám čo vytknúť. Je tam humor, je tam akcia, je tam priestor pre emócie aj pre nejaké to redemption. Je celkom vtipné, že tento zárez spravil práve Peyton Reed, na druhú stranu mu veľmi pomáha scenár, ktorý aj keď zložený so 4 chlapíkov, funguje v rámci vnútornej štruktúry veľmi dobre. Paul Rudd je skvelým novým prírastkom na ktorého ďalšie dobrodružstvá sa úprimne teším. A mentor v podaní Micheala Douglasa ma príjemne prekvapil. V zásade som veľmi spokojný a na 5 hviezdičiek si keď tak počkám po druhej projekcií. Zatiaľ mi nezostáva nič iné, len čakať na ďalšiu podobnú chuťovku ďalší rok. Aj keď po hlavných titulkách nasleduje nejaká tá scéna, určite si počkajte aj na tú úplne, úplne poslednú. ()

Lacike

Namet mi pripadal natolko divny, ze som si nevedel predstavit, ze bude fungovat. Trailery ma neskutocne nudili, takze film bol pre mna velmi prijemnym prekvapenim. Konecne som sa dockal komornejsej Marvelovky v ktorej funguju postavy a vztahy medzi nimi. Zaroven je to jedna z mala Marveloviek, kde je kvalitny zaporak. To ze sa nezachranuje cely svet ale ide o komorny konflikt dvoch postav pribehu dodalo poriadne grady. Vztah medzi zaporakom a Hankom Pymom mohol byt este prepracovanejsi, aby ich linia bola vyraznejsia, ale stale to funguje na ovela lepsej urovni ako v ostatnych Marvelovkach plnych digitalnych vybuchov a hlaskujucich postav. Dalsim milym prekvapenim su akcne sceny, ktore ma v traileroch vôbec nezaujali. Su originalne, vynaliezave, vtipne a su natocene dokonale prehladne a obsahuju poctive kaskaderske kusky, takze to je presne môj salok kavy. Trosku divne pôsobi hlavny hrdina, ktory sa v niektorych scenach sprava nevhodne ale vynahradzuje to neskutocne zabavna skvadra jeho pomocnikov na cele s Michaelom Penom. Trochu som sa obaval zakomponovania Marvelovskeho univerza do tohto filmu ale v takejto malej miere to nepôsobi rusivym dojmom. Snad to v dalsich dieloch neprezenu ako v ostatnych pokracovaniach Marvelackych soloviek, kde to na mna pôsobi uz otravne. Tak dobru Marvelovku sme tu nemali snad od prveho Iron Mana. Vysledkom je originalny, vtipny a napinavy film. 8/10. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz